Skoči na vsebino

Samospoznanje, temelj prave sreče


[max]

Recommended Posts

Okoli nje vlada popoln mir in globoka svežina.

Enostavno sedi tam in se, skozi reko solz, včasih malce nasmehne.

Z absolutno gotovostjo spregovori:

"Jaz sem večna in nesmrtna."

Partner jo pisano gleda in čez čas obetajoče vpraša:"O-o-od kje p-pa si?"

Pogleda ga in skozi oči ji bije modrost: "Iz enega utripa srca..."

(opis situacije na Intenzivu Razsvetljenja po izkustvu Samospoznanja. Več o izkušnjah ljudi na Intenzivih v nadaljevanju)

 

Popolna sreča in neizrekljiva radost. Globoka svežina in preprostost.

 

Brezpogojna ljubezen in absolutna jasnost uma. Globok mir in svoboda.

 

POPOLNA, GLOBOKA IZPOLNJENOST.

 

S temi besedami se lahko opiše samospoznanje (stanje enosti, samadhi). Stanje, kjer ločenost oz. relativna dualnost preneha in nastopi naša prava narava.

 

O tem stanju zavesti govore vsi pravi duhovni Učitelji. In prav vsi poudarjajo pomembnost zavedanja naše prave in absolutne narave: Kdo smo, kaj smo in kaj so drugi.

 

Zame osebno se je moje življenje po izkustvu samadhija šele začelo. Kakor, da bi iz sanj teorije in napol-nepreverjenih-podatkov-iz-knjig stopil na trdna tla resnične in lastne izkustvnene modrosti.

Sedaj vem, kdo sem, kaj sem in kaj si drugi, brez najmanjšega dvoma v srcu. Ne iz knjig, od Učitelja ali pa na podlagi pričevanj drugih ljudi, ampak neposredno, iz Sebe. Želim si, da bi bili takih spoznanj deležni prav vsi ljudje...

 

Na splošno ljudem kljub obvladovanju vseh mogočih filozofskih sistemov in Novodobnih teorij manjkajo pristne, intimne in neposredne izkušnje. Moje skromno mnenje je, da so le-te edini pravi vir zadovoljstva in sreče. Hmm. Kako naj bo posameznik sploh srečen in izpolnjen, če pa zagotovo ne ve niti kdo in kaj Zares Je?

Ampak pojdimo lepo po vrsti.

 

 

 

Starodavne Resnice v novi preobleki

 

Moderna, uradno priznana psihologija počasi priznava obstoj nivojev zavesti, ki vsakdanje doživljanje presegajo po svoji jasnosti, absolutnosti in spremljajočem občutku popolne izpolnjenosti...

 

Ta stanja so seveda dosegljiva prav vsakomur. Tisti, ki so ta stanja neposredno doživeli pričajo, da so to pravzaprav edino resnično in trajno imetje, ki enkrat za vselej postavi življenje na trdne temelje...

 

Samospoznanje, samorealizacija oz. neposredna izkušnja svoje prave in dokončne narave je stanje zavesti, ki ima mnoga imena. Tradicije in kulture so to stanje poimenovale na različne načine:

* Samadhi (vedska književnost)

* Satori (japonski Zen in kitajski Čan)

* Nirvana (Budhizem)

* Mistična izkušnja (zahodnjaška ezoterika)

* Iluminacija zavesti (moderna psihologija)

* Enlightenment/Razsvetljenje (na zahodu)

* Stanje Enosti, Samospoznaja (na zahodu)

* itd...

 

Vzemimo besedo SAMADHI. Izvira v Sanskritu (najstarejši živi jezik na svetu) in pomeni "eno" (SAM...) z "gospodom" (...ADHI). Implikacija obstoja "gospoda" je seveda subjektivna percepcija avtorjev Ved (starodavnih svetih spisov).

Brez težav lahko obstoj boga odmislimo in stanje zavesti SAMADHI poimenujemo "stanje enosti z dokončno Resnico". Tako lahko tudi ateisti razumejo (in sprejmejo) o čem teče beseda.

Pravzaprav sam Lord Buddha boga sploh ne omenja. Zanj je vse stvar percepcije, relativne ali pa absolutne.

 

In potem je seveda tukaj uveljavljena in "moderna" psihologija, ki počasi odkriva tiste poti do človeške izpolnjenosti in sreče, ki so jih na Vzhodu posamezniki izkustveno prehodili že pred več tisoč let..

Od Freudove absolutne pogojenosti s podzavestjo (vse, kar se lahko naredi je omejiti vpliv podzavesti tako, da človek ne kriči neprestano, kako hudo mu je) do prvih pogumnih korakov Humanistične psihologije, ki postavlja posameznika v center dogajanja in ga pojmuje kot srž, ki ima v sebi potencial, da se zaveda vsega, kar si pač izbere (svoboda izbire igra glavno vlogo, podzavest ima le relativni vpliv).

 

OK no, glede na to, da živimo v materialistični družbi, pogojeni z napihnjenimi intelekti, nam gre v bistvu kar dobro...

 

 

 

Duhovna matematika vs. izkustveno znanje

 

Vsaka pot se prične najprej s prvim korakom, praviloma je to teorija. Knjige, članki (kot je ta, ki ga berete sedaj), poslušanje predavanj in navodila Učiteljev. Potem malce intelektualne akrobacije, uporaba IQ potenciala in počasi se pogled na sebe, svet in druge malce spremeni na bolje.

Veliko ljudi se s takim pristopom k svojemu napredku zadovolji in kar nekako ne preidejo na iskanje SVOJEGA lastnega, NEPOSREDNEGA znanja. Je razlog za to pomanjkanje poguma? Morda. Botruje pomanjkanju izkustvenega znanja (na duhovni poti) prav pomanjkanje resnične angažiranosti in srčne želje po pravem in trajnem napredku? Ne vem.

 

Kakor koli že, dejstvo je, da lačen človek ne bo nikdar in nikoli potešil svoje lakote le z opisom okusne in tople pizze. Um in čutila ne morejo prav zares nadomestiti grižljaja Kraške pizze, recimo.

 

Da, moje mnenje je, da so izkušnje, lastne intimne izkušnje na duhovni poti (ali pa kjerkoli drugje) največje bogastvo. Izkušnje so tisto, kar posameznika nekam pripeljejo, teorija je le pasivna priprava uma na izkušnje, nič več nič manj.

 

Obstaja široka paleta izkušenj, velika večina jih spada med t.i. vsakdanje izkušnje oz. relativne izkušnje v vsakdanjih stanjih zavesti (budno stanje, sanjanja in spanec brez sanj). Torej, vse kar ljudje doživljamo, vse kar vemo, poznamo, prav vsa vsebina naše zavesti je minljiva, spremenljiva ter ne-dokončna. Kar se rodi v teh stanjih, slej kot prej tudi umre, in izgine... Povprečen Zemljan se celo življenje vrti in omejuje samega sebe le na ta tri relativna stanja... Na žalost, kot tak, seveda tudi nima nikakršnih možnosti za resnično in trajno Srečo.

 

Obstajajo pa stanja zavesti, ki presegajo te tri vsakdanja stanja. Njih skupni imenovalec je nepopisen občutek sreče ter notranjega zadovoljstva in absolutna jasnost zavedanja Resnice.

Poleg naštetega je za ta stanja značilna še odsotnost referenčne točke, ki je vzrok za dvojnosti v umu. Objekt, proces zaznave ter subjekt, so v teh stanjih ENO. Ločenosti enostavno ni.

 

TO je naša prava narava in naša duhovna dediščina.

No, tako vsaj pravijo Samorealizirani posamezniki (Ramana Maharshi, na primer). Resnico mora vsak spoznati sam, seveda.

 

Opis izkušnje Samospoznaje:

“Na intenziv razsvetljenja sem prišla z namero, da se popolnoma predam delu na sebi. Prvi dan je šlo bolj trdo, imela sem občutek, da se moram zelo, zelo truditi. Drugi dan sem še bolj zaorala, usmerila vso energijo v tehniko; delala sem, ko sem se sprehajala, ko sem šla spat, skratka, postala sem tehnika sama...

...In glej ga šmenta, zgodilo se je, počilo je, se razletelo, eksplozija, vse se je zgodilo v hipu in tako intenzivno, da tega nikoli ne bom pozabila. Mislila sem, da so vsi prisotni slišali ta pok in krik, ki je potrjeval videno, ki je bil sam silni “jaz”. Zažarela sem v radosti in veselju. Smeh je zaobjel vse moje bitje, vse v meni je drgetalo in se smejalo v radosti bivanja. Zgodilo se je zlitje, spoj v eni točki, izkušnja, da je vse eno; ta izkušnja je presegla vse, kar sem si prej sploh lahko zamislila.

Tega notranjega doživetja mi nihče na tem svetu ne more dati niti odvzeti. To je in bo za večno moja izkušnja, ki sem jo dosegla skozi predajo tega, kar sem. Vse sem Jaz. In resnično, karkoli rečem, da sem Jaz, to nisem Jaz...” – Antoneta

 

Imate željo po izkustvu Tega tudi vi?

 

 

 

 

Vsaka potka pelje v Rim

 

Brez dvoma obstaja ogromno dobrih in verodostojnih metod in tehnik za doseganje takih in drugačnih izkušenj. Isto je s tehnikami, katerih cilj je samospoznaje, razsvetljenje, stanje enosti. In prav je tako.

V tem prispevku pa se bom omejil na predstavitev formata Intenziva Razsvetljenja (IR) , katerega edini cilj je izkustvo Razsvetljenja, naše dokončne Narave.

 

Sam format IR je bil prvič uporabljen daljnega l. 1968. Od tedaj je s pomočjo te tehnike na deset tisoče ljudi po vsem svetu močno pospešilo svoj duhovni razvoj. Sam format IR je namreč sestavljen tako, da omogoča udeležencem popolni »odklop« od vseh stvari v njihovih življenjih in istočasno nudi dobro strukturo (pravila, urnik, tehnika IR) za tridnevno intenzivno delo izključno na sebi in iskanju izkustva dokončne Resnice.

 

Po svetu in tudi pri nas se sicer pojavljajo kloni originalnega formata IR v obliki krajših dvodnevnih in celo v enodnevnih delavnicah, katere vodijo neusposobljeni in nekompetentni »mojstri« Intenzivov. Slišim, da mnogi še sami ne razumejo tehnike, strukture intenziva ter vsega tega seveda ne znajo razložiti udeležencem/kam. Teorijsko in približno poznavanje formata IR vsekakor še zdaleč ni dovolj za uspešno vodenje Intenziva in primerno podporo udeležencem/kam za intenzivno pot proti najvišjemu cilju.

 

Sam tako vodim IR v njegovi izvirni obliki, ki traja tri polne dni, z urnikom in natančnim izvajanjem tehnike IR, kot jo je podal njen tvorec Charles Berner pred več kot 35 leti. Izkušnje namreč kažejo, da je format IR najbolj učinkovit prav v tridnevni, originalni obliki, da o natančnem sledenju originalno podane tehnike niti ne govorimo.

Pri vodenju IR sam dosledno upoštevam naravni ritem vsakega/e udeleženca/ke, saj je le tako mogoče prav zares napredovati. Brez forsiranja na eni in dramatiziranja na drugi strani.

 

 

Kdo vse se lahko udeleži IR?

 

Pred 20 in več leti so bili IR glavna atrakcija na tleh tedanje Jugoslavije. Duhovna gibanja so bila takrat šele v zametkih in seveda veliko ljudi je želelo napredovati in vsi so hodili po Intenzivih.

Danes je drugače. Novodobni biznis je v razmahu in tudi verodostojnih in resničnih Učiteljev se tudi pri nas ne manjka. Ljudem je tako na izbiro malo morje takih in drugačnih tehnik ter pristopov…

Dočim je sam format IR sestavljen tako, da omogoča udeležbo zelo širokemu krogu ljudi (razen duševnim in hudim srčnim bolnikom), sam vseeno priporočam udeležbo na IR v prvi vrsti vam, ki ste dejansko pripravljeni intenzivno delati na Sebi tri dni in vas doseganje lastnega izkustvenega znanja dejansko res privlači. Tako boste od IR odnesli največ, morda celo lastno izkušnjo Enosti.

 

Intenzvia Razsvetljenja se lahko udeleži vsakdo, ne glede na predznanje, izkušnje, veroizpoved ali socialni status. Sam format IR je zastavljen tako, da omogoča hiter napredek vsakomur, ki se v njem srčno angažira.

 

 

Tehnika IR

 

Sama tehnika IR je sestavljena iz kontemplacije (poglabljanja vase) in komunikacije (izražanja oz. praznjenja zavesti s pomočjo verbalnega in ne-verbalnega izražanja).

Tehnika IR se izvaja v parih, v t.i. diadnem formatu. Diade so okvir, kjer vlada obojestranski dogovor podpore, ki omogoča varno izražanje in vzpostavljanje razumevanja in pristnega stika med dvema živima in svobodnima posameznikoma. In prav ta stik med ljudmi, ob močni podpori zelo prodorne tehnike, omogoča udeležencem celo preboj skozi iluzije in izkušnje onstran relativnosti fizisa, astrala in mentala.

Tehnika IR je samokorektivna. To pomeni, da se ob resnični angažiranosti in odprtosti napredovanje proti Dokončni Resnici realizira prav kmalu. To seveda omogoča vse bolj precizno in pravilno izvajanje tehnike, kar spet pospeši in poveča napredek.

Zame je tehnika IR ena najučinkovitejših in najbolj prodornih tehnik, kar jih poznam. Vsekakor daje ta tehnika najboljše rezultate prav v okviru Intenziva Razsvetljenja.

Podroben opis tehnike:

http://www.insamadhi.com/intenziv/tehnikaIR.php

 

 

Izkustveno znanje udeležencev/k IR pri nas in po svetu

 

Poglejmo si izkušnje povprečnih Zemljanov, ki so se na IR prebili skozi relativne predstave o sebi, drugih in svetu in neposredno izkusili Dokončno Resnico.

Pri branju njihovih besed je vsekakor dobro imeti v umu dejstvo, da besede nikoli in nikdar ne morejo adekvatno opisati Absolutnega stanja zavesti. Za resnično razumevanje opisanih izkušenj boste morali ta stanja doživeti sami. Druge možnosti enostavno ni. Um ne more razumeti nečesa, kar popolnoma presega njegov relativni doseg…

 

 

 

 

"Intenzivi razsvetljenja so zelo čisti in zelo učinkoviti. Koristi, ki sem jih imel od intenzivov, enostavno ne morem ubesediti. Sama izkušnja razsvetljenja mi je razjasnila kaj moj um sploh je, kdo jaz v resnici sem in kaj drugi pravzaprav so. Zaradi vsega tega se je moj pristop k borilnim veščinam popolnoma spremenil in moje sposobnosti so se dramatično povečale. Intenzive razsvetljenja toplo priporočam vsem učencem borilnih veščin in tudi vsem ostalim." - Ron S., Mojster Karateja, Anglija

 

~~~~~~~~~~~

 

"Čeprav Intenziv razsvetljenja temelji na Zen tradiciji, ga sam doživljam skozi Krščansko srce. Prepričan sem, da sem prvič v svojem življenju zares odkril besede Sv. Pavla: "Živim, vendar ne jaz, ampak Kristus živi v meni." Ta preblisk, ki je trajal le trenutek, je bil vame prihajajoči Sveti Duh..." - V. K., Krščanski duhovnik, ZDA

 

~~~~~~~~~~~

 

 

Opis izkušnje samospoznaje, samorealizacije, stanja Enosti:

"Bil je to moj tretji Intenziv razsvetljenja. Delal sem na kaonu "Kaj je drugi?" Po dnevu in pol odpiranja proti drugim (drugemu) in praznjenja zavesti s pomočjo komunikacije in razumevanja, sem jasno zaznaval napredek: moje misli so bile vse bolj jasne in kljub utrujenemu fizičnemu telesu me je kar vleklo naprej.

Intuitivno sem zaznaval Resnico in to mi je bilo v veliko pomoč.

Nato se je na meditativnem sprehodu zgodilo. Stal sem tam na travi in opazil neko žuželko, ki je oddajala zvoke. Odprl sem se še enkrat proti vsemu, kar jaz (kot ego) nisem in... obstal. Svet okoli mene se je "podrl" in postal popolnoma prozoren.

Prevzel "me" je val kristalno jasnega védenja, da jaz, kot ločena entiteta sploh ne obstajam, da je lažni ego (ahankara) izmišljotina in sam po sebi popolnoma neobstojen.

 

Z vsem srcem sem dojemal kaj poje tista žuželka. Isto pesem sem doživljal v "svojem" srcu. Tej pesmi je ime Ljubezen. In ta Ljubezen je bila (iz tega stanja zavesti) nekaj tako samoumevnega in jasnega, da so me preplavile debele solze. Poznal sem vzrok teh solza: vsaka posamezna solza je hotela odtehtati zamujene trenutke, ki jih je nosilec te zavesti preživel v nevednosti, nezaveden vseprežemajoče Ljubezni, kar drugi, globoko v svojih bitjih zares so. Ramana Maharshi je govoril, da so solze edina tekočina, ki lahko izperejo določene nečistoče in srce edino mesto, v kateri se to lahko zgodi.

To sem v naslednjih nekaj urah izkušal tudi sam. Samo sedel sem tam in ves objokan poskušal izraziti neskončno Ljubezen, katero sem neprestano doživljal in zaznaval povsod. Kakorkoli sem poskušal artikulirati To, kar sem doživljal, mi to ni uspelo.

Solze so pa tekle in tekle. Po nekaj urah se je moje zavedanje Resnice stabiliziralo in nekako mi

je uspelo izdaviti nekaj kratkih stavkov.

No, izražanje se je spet pokazalo kot zelo pomemben pripomoček pri prizemljevanju Neposredne izkušnje Resnice oz. samadhija in čez nekaj ur sem poln žara jasno in glasno izražal, kar sem doživljal…" – Edmond C.

 

~~~~~~~~~~~

 

"Nikoli si nisem drznil verjeti, da se Satori lahko doseže v treh dneh. Čudim se nad globino vpliva in razsežnostjo,

ki ga ta prinaša. O Zenu sem bral in razmišljal deset let, se s to filozofijo zares mučil, a šele sedaj lahko vidim,

brez kakršnega koli dvoma, sámo bistvo Zena..." - John Crook, doktor znanosti, ZDA.

 

~~~~~~~~~~~

 

"Poznam mnogo tehnik in metod osebnostnega in duhovnega razvoja. Za doseganje stanja Enosti z Absolutno resničnostjo v relativno kratkem času, učinkovitejšega pristopa enostavno ni. Na Intenzivih sem se naučil pravilnega in temeljitega izražanja svojih čustev in misli ter resničnega poslušanja in razumevanja drugih. Vendar vse to zbledi v luči neposrednih izkušenj stanja Enosti, ki so popolnoma spremenile moje dojemanje sebe, drugih in sveta. Intenziv razsvetljena iz vsega srca priporočam vsem, ki vam je vsaj malce mar za lastno srečno in izpolnjeno življenje" - Edmond C., terapevt, SLO.

 

~~~~~~~~~~~

 

Po licih tečejo debele solze. Iz sebe poskušam izdaviti nepopisne občutke brezmejne ljubezni,

popolne izpolnjenosti in globoke sreče. "Kaj je drugi?", me vpraša partnerka.

Odgovorim ji: "Ti, Bog in jaz smo Eno." – udeleženec IR

 

~~~~~~~~~~~

 

Mir. Tišina. Zaprte oči. V sobi se prepletajo glasovi udeležencev.

V diadi poleg njega nekdo govori o odgovornosti.

Rahlo se nasmehne, odpre oči, iz katerih dobesedno lije Božja prisotnost

in popolnoma prepričljivo a preprosto reče:

"JAZ sem odgovoren za vse."

 

~~~~~~~~~~~

 

Opis neposredne izkušnje dokončne Resnice, samadhi:

...“Tretjega dne sem se v času sprehoda hotel umiti v potočku blizu koče, z dlanmi sem zajel vodo in jo približal obrazu, ko me je sredi kretnje celega pretresla RESNICA. Začel sem se smejati, najprej počasi, potem pa vse močneje in manj kontrolirano. Usedel sem se na klop pred kočo in vprašanje “kdo sem jaz”, na katerem sem delal brez premora dva dni in pol, je izgubilo vsakršno pomembnost, smisel, logiko, postalo je nekakšen ogromen paradoks.

Sedaj se je vse odvijalo spontano, brez trohice prisiljenosti. Smejal sem se s celim svojim bitjem, razposajen kot otrok, ki ne pozna prave mere. Metalo me je v zrak, grabil sem se za trebuh in solze sreče so mi tekle po obrazu. Vzklikal sem: “jaz, jaz, jaz, jaz sem jaz...”

Kadarkoli sem pomislil na koan “kdo sem jaz”, se mi je zazdelo, da se bom razpočil kot balon. Ni mi bilo važno, kakšen sem, že sam moj obstoj je bil zadosten razlog za srečo... Bil sem ta isti, kateri že od vekomaj sem, vendar pa sem se sedaj v popolnosti zavedal, da sem jaz-jaz, da jaz sem, da jaz obstajam, da jaz gledam...

...teden dni po Intenzivu opažam, da se je moj odnos do absolutne resnice v temelju spremenil. Prvič v življenju mi je jasno, da je dokončna resnica neopisljiva, neizgovorljiva, a vendar dosegljiva. Sedaj vem, da dokončna resnica ni koncept ter jo lahko spoznaš šele, ko odvržeš vsakršne koncepte in identifikacije.

Po razsvetljenju sem si na roko napisal misel, da je ne bi kasneje pozabil: “Absolutna resnica je vse, o čemer ne moremo reči ničesar.” Besede so se izbrisale z roke, vendar pa so mi ostale v srcu kot svetloba in kažipot...” – Sašo

 

Bi radi izkusili To tudi vi?

 

Edmond C.

http://www.InSamadhi.com

InSamadhi.com

Napredek v vsakdanjem in duhovnem življenju - vprašajte se vendar!

 

LIFE Forum

Razsikovanje človeških potencialov in pogovori o vseh vidikih življenja.

Strpna, zrela in prijazna online druščina - LIFE Forum. Vabljeni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 132
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

xokx xegox Svoje mišlenje spreminjam z Ljubeznijo xloveyx življenje spremenim takrat , ko spremenim mišljenje xhypnox

Smo svetloba in smo duh....Vsi smo čudovita , sposobna bitja...in čas je, da si priznamo ,

da sami ustvarjamo svojo RESNIČNOST xhypnox xflowx

Ustvarjamo jo s svojim Umom, in če jo želimo spremeniti moramo spremeniti svoj UM xDDx in to naredimo tako, da se odločimo misliti in govoriti(ali pisati ) xDDx na nov , pozitiven način... x:Dx

Že dolgo je tega , kar sem spoznala ,da si z drugačnim mišljenjem lahko predrugačim svoje življenje xloveyx :detelca: ,spreminjanje mišljenja pa pomeni opuščanje omejitev....Ko to storim ,se zavem,neskončnosti življenja xegox xyiyax ki me obdaja....dojamem da smo popolni , celi in dovršeni....in z vsakim dnem gre lažje... xrainbowx xsrcbumx xrosex

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

......samo o samadhiju pa pisec nima pojma. tvoja razlaga samadhija je podobna kot bi nekdo opisoval

 

sicer mi je pa tale stvar v bistvu smešna. samadhi v enem "intenzivu razsvetljenja", starodavni mojstri pa so za to potrebovali kar par življenj?!?!?

in živeli so v veliko bolj primernem okolju kot pa mi.

 

malo bo treba stopit z oblakov na zemljo se meni zdi. nah, pa sem spet kritičen :C: ampak kaj čem, če pa nekateri res hudo bluzijo! xrolleyesx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vsaka potka pelje v Rim? Šment, tega pa nisem vedel x:)x

 

pa pojem RAZSVETLJENJE ni enost, ampak bolj enotnost. treba pravilno izbirat besede, da ne bo napačnih predstav. tole o enosti je bolj tak čuden trend, ki pa je skregan z zdravo logiko.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>

malo bo treba stopit z oblakov na zemljo se meni zdi. nah, pa sem spet kritičen  :C:  ampak kaj čem, če pa nekateri res hudo bluzijo!  xrolleyesx

 

če kdo tle kej bluzi, potem si to ti, veš.

 

očitno pojma nimaš, kako stvari na IR potekajo, tko da bo treba najprej probat, potem pa kakšno relevantno mnenje povedat o tej temi.

 

lp

 

e.

InSamadhi.com

Napredek v vsakdanjem in duhovnem življenju - vprašajte se vendar!

 

LIFE Forum

Razsikovanje človeških potencialov in pogovori o vseh vidikih življenja.

Strpna, zrela in prijazna online druščina - LIFE Forum. Vabljeni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>vsaka potka pelje v Rim? Šment, tega pa nisem vedel  x:)x

 

pa pojem RAZSVETLJENJE ni enost, ampak bolj enotnost. treba pravilno izbirat besede, da ne bo napačnih predstav. tole o enosti je bolj tak čuden trend, ki pa je skregan z zdravo logiko.

 

ja, očitno se tudi ti opiraš le na svoje intelektualno znanje o tej temi, ker drugače bi točno vedel, da niobena beseda ne more

pravilno opisati stanja enotnosti/enosti.

 

lp

InSamadhi.com

Napredek v vsakdanjem in duhovnem življenju - vprašajte se vendar!

 

LIFE Forum

Razsikovanje človeških potencialov in pogovori o vseh vidikih življenja.

Strpna, zrela in prijazna online druščina - LIFE Forum. Vabljeni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>xokx  xegox Svoje mišlenje spreminjam z Ljubeznijo xloveyx življenje spremenim takrat , ko spremenim mišljenje xhypnox

Smo svetloba in smo duh....Vsi smo čudovita , sposobna bitja...in čas je, da si priznamo ,

da sami ustvarjamo svojo RESNIČNOST xhypnox  xflowx

Ustvarjamo jo s svojim Umom, in če jo želimo spremeniti moramo spremeniti svoj UM xDDx in to naredimo tako, da se odločimo misliti in govoriti(ali pisati ) xDDx na nov , pozitiven način... x:Dx

Že dolgo je tega , kar sem spoznala ,da si z drugačnim mišljenjem lahko predrugačim svoje življenje xloveyx  :detelca: ,spreminjanje mišljenja pa pomeni opuščanje omejitev....Ko to storim ,se zavem,neskončnosti življenja xegox  xyiyax  ki me obdaja....dojamem da smo popolni , celi in dovršeni....in z vsakim dnem gre lažje... xrainbowx  xsrcbumx  xrosex

 

Hja, lepo povedano, res.

 

Lahko sklepam, da ti tako živiš?

 

če ja, potem svaka čast.

 

x:)x

InSamadhi.com

Napredek v vsakdanjem in duhovnem življenju - vprašajte se vendar!

 

LIFE Forum

Razsikovanje človeških potencialov in pogovori o vseh vidikih življenja.

Strpna, zrela in prijazna online druščina - LIFE Forum. Vabljeni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

,25. Apr 2005 ob 16:26]<{POST_SNAPBACK}>Hja, lepo povedano, res.

 

Lahko sklepam, da ti tako živiš?

 

če ja, potem svaka čast.

 

x:)x

x:Dx RES JE.... ZEN zgodbice so življenje... in moje življenje je ljubezen :shsh: xsrcbumx xyiyax xegox DO VSEGA xDDx aampak nekateri tega ne morejo razumeti.... xscratchx pa še bodo... saj nismo vsi na enakih duhovnih ravneh... xDDx Moje potovanje je najbolj zanimivo in bo trajalo večno xegox xyiyax potovanje v globino moje duše, mojega jaz_a ... stem se spoznavam, rastem , bogatim SEBE in pomagam drugim.... in sem SREČNA in sem LJUBLJENA... x:Ix :love:

hVALA TI , KER si takšen kot si... xDDx :palec: x:)x

v globini naše DUŠE je VSE...... xsrcx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>če kdo tle kej bluzi, potem si to ti, veš.

 

očitno pojma nimaš, kako stvari na IR potekajo, tko da bo treba najprej probat, potem pa kakšno relevantno mnenje povedat o tej temi.

 

lp

 

e.

 

bi takoj probal, ampak zadeva ni verodostojna. čeprav je v tvojem članku govora o verodostojnih načinih doseganja razsvetljenja pa nikakor IRja ne morem uvrstiti mednje, pa če se še tako trudim. Ej, verjemi tudi meni bi bilo zelo v redu, če bi bilo možno samadhi doseči v enem vikendu, a je žal popolnoma znano, da instant duhovnosti ni. seveda pa dopuščam svojo zmoto.

 

mi lahko pojasniš, zakaj je to verodostojen način?

 

glede definicije samadhija: do neke dočke imaš vse prav. glavna poanta je, da v samadhiju duša doživlja svojo izvorno pravo naravo. toda tukaj se definicije raznih duhovnih smeri oz. šol razcepijo. zakaj? zato ker ima vsaka duhovna tradicija malce drugačen pogled na to, kdo smo mi in zakaj sploh smo. stanje enosti je seveda stvarno, saj je vse eno. vendar pa se ne smemo ustaviti pri tem. če vzameva primer oceana. površno pogledano je ocean ena sama enost. vendar pa če pogledamo bolj podrobno, vidimo, da so noti živa bitja in da je celo voda sestavljena iz atomov, ki so individualni delci. duša je individuum in kot taka je večna. ne more se torej kar razpočiti in izničiti svojo eksistenco in se tako zliti v eno z vsem. torej je lahko govora le o enotnosti - enotni zavesti in ne eni zavesti, kot bi to radi mnogi novodobni "učitelji" predstavili. mistična izkušnja enosti ni zadnja beseda v duhovnosti. vsekakor pa je to zelo visoka stopnja, ki jo malokdo doseže...vendar je mogoče iti še dlje....

 

pa oprosti, če sem te na kakršenkoli način užalil. nisem imel takšnega namena.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>ja, očitno se tudi ti opiraš le na svoje intelektualno znanje o tej temi, ker drugače bi točno vedel, da niobena beseda ne more

pravilno opisati stanja enotnosti/enosti.

 

lp

 

če nobena beseda ne more tega opisati, zakaj potem ljudje o tem pišejo in govorijo? SAJ jaz se s tvojo izjavo strinjam, ne mislit da se ne. Samadhija ne moreš opisati. Lahko nekaj jecljaš in sučeš besede, ampak....jih ni tapravih x:)x

možno pa ga je opisati do neke mere...našem razumu razumljivo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>xcrossfingx  xegox kDOR  ima na jeziku besedo Duhovnost, sploh ne ve kaj je :vragec: kajti DUHOVNIH zakonov se ne DA prilagoditi starim načinom RAZMIŠLJANJA x:o)x Spoznati in slediti moraš novemu jeziku x^x , in ko to storiš se bo šele v TVOJEM  življenju zgodila ČAROVNIJA... xyiyax  xscratchx  xegox

 

Hec je v tem da sem se jaz malo preveč šel govorico tegale novega jezika in se mi je parkrat jezik že pošteno zavozlal! Pa parim mojim frendom tudi.

Ni nam treba na novo izumljat toplo vodo, res.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>

 

pa oprosti, če sem te na kakršenkoli način užalil. nisem imel takšnega namena.

 

Vsak kaže s svojim izražanjem izključno svoje stanje zavesti, nič drugega, tko da...

 

Verodostojno, neverodostojno - to sta koncepta iz sveta dualnosti.

OK, če verjameš ti le v vrednost tistega, kar piše v Vedah, je to tvoja izbira in

jo vsekakor spoštujem.

 

Ni pa ravno primerno govorit, da nekaj ni možno, dokler sam ne probaš, zares, angažirano in srčno.

 

Intelektualiziranja pa sam ne maram, tako da mi prosim oprosti ker ne komentiram tvojega debelega odstavka podatkov o difiniciji samadhija.

 

lp

e.

InSamadhi.com

Napredek v vsakdanjem in duhovnem življenju - vprašajte se vendar!

 

LIFE Forum

Razsikovanje človeških potencialov in pogovori o vseh vidikih življenja.

Strpna, zrela in prijazna online druščina - LIFE Forum. Vabljeni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>če nobena beseda ne more tega opisati, zakaj potem ljudje o tem pišejo in govorijo?

 

Za to, da se tistim, ki jih take izkušnje in pravi duhovni napredek ZARES zanimajo (ne le teoretsko, a ne), pokaže oz. nakaže obstoj stanj zavesti onkraj relativnih, vsakdanjih.

 

Na vsakem posamezniku pa je, da svojo leno intlektualno ritko (se opravičujem za izraze) premakne naprej do svojih lastnih izkušenj. .

 

:)

 

lp

e.

InSamadhi.com

Napredek v vsakdanjem in duhovnem življenju - vprašajte se vendar!

 

LIFE Forum

Razsikovanje človeških potencialov in pogovori o vseh vidikih življenja.

Strpna, zrela in prijazna online druščina - LIFE Forum. Vabljeni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>x:Dx RES JE.... ZEN  zgodbice so življenje... in moje življenje je ljubezen :shsh:  xsrcbumx  xyiyax  xegox DO VSEGA    xDDx aampak  nekateri tega ne morejo razumeti.... xscratchx pa še bodo... saj nismo vsi  na enakih duhovnih ravneh... xDDx Moje potovanje je najbolj zanimivo in  bo trajalo večno xegox  xyiyax potovanje v globino moje duše, mojega  jaz_a ... stem se spoznavam, rastem , bogatim SEBE in pomagam drugim.... in sem SREČNA in sem LJUBLJENA... x:Ix  :love:

 

Lepo.

 

Kako pa kaj tvoje finance, spolnost, odnos s starši, partnerjem itd...?

Vsakdanje življenje?

InSamadhi.com

Napredek v vsakdanjem in duhovnem življenju - vprašajte se vendar!

 

LIFE Forum

Razsikovanje človeških potencialov in pogovori o vseh vidikih življenja.

Strpna, zrela in prijazna online druščina - LIFE Forum. Vabljeni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Za to, da se tistim, ki jih take izkušnje in pravi duhovni napredek ZARES zanimajo (ne le teoretsko, a ne), pokaže oz. nakaže obstoj stanj zavesti onkraj relativnih, vsakdanjih.

 

Na vsakem posamezniku pa je, da svojo leno intlektualno ritko (se opravičujem za izraze) premakne naprej do svojih lastnih izkušenj. .

 

:)

 

lp

e.

xDDx BRAVO... le tako naprej.... vsi smo drugačni x;)x in vsi tako enakopravni xsrcx x;)x x:Dx strinjanje ali nestrinjanje je stvar posameznika in NJEGOVIH LASTNIH ISKUŠENJ... x:Dx x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Lepo.

 

Kako pa kaj tvoje finance, spolnost, odnos s starši, partnerjem itd...?

Vsakdanje življenje?

x:o)x denar x:Dx me ima rad in mi vedno priteka, kot teče kužek k svojemu gospodarju... x:px xDDx

Cenim samo sebe in sem varna x:Xx Toliko se imam rada , da ZAVRAČAM spolnost KI NI varna... x:Dx x:Ix

x:)x Starši--so čudoviti ljudje xDDx xsrcx tudi oni so bili nekoč otroci... xpartyx

pARTNER JE LJUBEZEN.... x;)x xDDx xegox xloveyx xhypnox

 

x:o)x ŠE KAJ..... x;)x :vragec: :party: xegox xpartyx xpresentx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Za to, da se tistim, ki jih take izkušnje in pravi duhovni napredek ZARES zanimajo (ne le teoretsko, a ne), pokaže oz. nakaže obstoj stanj zavesti onkraj relativnih, vsakdanjih.

 

Na vsakem posamezniku pa je, da svojo leno intlektualno ritko (se opravičujem za izraze) premakne naprej do svojih lastnih izkušenj. .

 

:)

 

lp

e.

 

ne bom rekel ali je res ali ne...in ni važno. vzemiva primer, da imam tudi jaz izkušnjo vendar z drugo metodo. mene namreč teorija NE ZANIMA. samo znanje je brezkoristno, če ni izkušnje. torej, če ti govorim iz izkušenj, potem lahko moje tipkanje vsaj nekako sprejmeš kot da ima malce teže?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>

 

x:o)x ŠE KAJ..... x;)x  :vragec:  :party:  xegox  xpartyx  xpresentx

 

mmm...tvojo telefonsko št.?

 

LOL

 

<se hecam dai>

 

Lepo, sm vesel zate. Ena redkih torej, ki zgleda ima stvari v svojmu življenju pošlithatne...

 

miyaw

:vio:

InSamadhi.com

Napredek v vsakdanjem in duhovnem življenju - vprašajte se vendar!

 

LIFE Forum

Razsikovanje človeških potencialov in pogovori o vseh vidikih življenja.

Strpna, zrela in prijazna online druščina - LIFE Forum. Vabljeni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>ne bom rekel ali je res ali ne...in ni važno. vzemiva primer, da imam tudi jaz izkušnjo vendar z drugo metodo. mene namreč teorija NE ZANIMA. samo znanje je brezkoristno, če ni izkušnje. torej, če ti govorim iz izkušenj, potem lahko moje tipkanje vsaj nekako sprejmeš kot da ima malce teže?

 

jivatma, tvoje besed imajo zame vso težo, ki jim jo lahko pripišem.

Če ne se ne bi s tabo pogovarjal, a ne.

 

Kar se pa tiče izkušenj satorija/samadhija, Resnica je vedno ista, kjerkoli, kadarkoli, za vsakogar, ne glede na to, po kakšni poti prido do Nje.

Sej zato pa se ji reče Absolutna resnica.

 

Tko da nekje bi se tudi tvoja izkušnja morala ujeti v opisih ljudi, ki so Jo doživeli na IR.

Lahko pa tudi ne, a ne.

Kaj čmo.

:)

 

bodi lepo, jivatma, grem jst zdej off line in pridem zvečer spet sem.

 

lep pozdrav

 

x:)x

InSamadhi.com

Napredek v vsakdanjem in duhovnem življenju - vprašajte se vendar!

 

LIFE Forum

Razsikovanje človeških potencialov in pogovori o vseh vidikih življenja.

Strpna, zrela in prijazna online druščina - LIFE Forum. Vabljeni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Vsak kaže s svojim izražanjem izključno svoje stanje zavesti, nič drugega, tko da...

 

Verodostojno, neverodostojno - to sta koncepta iz sveta dualnosti.

OK, če verjameš ti le v vrednost tistega, kar piše v Vedah, je to tvoja izbira in

jo vsekakor spoštujem.

 

Ni pa ravno primerno govorit, da nekaj ni možno, dokler sam ne probaš, zares, angažirano in srčno.

 

Intelektualiziranja pa sam ne maram, tako da mi prosim oprosti ker ne komentiram tvojega debelega odstavka podatkov o difiniciji samadhija.

 

lp

e.

 

Vsak kaže s svojim izražanjem stanje zavesti? HM. Kaj pa recimo Jezus Kristus ko je razmetal vse mize trgovcev v tempju in kričal? Se pravi, da je imel nizek nivo zavesti? Ne bi rekel.

 

Verodostojno, nevorodostojno sta koncepta iz sveta dualnosti, v katerem pa nažalost mi živimo x;)x zato pa je treba razlikovati med enim in drugim.

seveda, ko smo enkrat za vedno v samadhiju, potem poznamo samo absolutno resnico in nas dualnost ne briga, toda na poti tja, pa nam dualnost lahko zelo pomaga. v bistvu je ključnega pomena.

 

Res, ni primerno govorit, da nekaj ni možno, če nisem probal. Zato pa mogoče celo bom (čeprav najbrž ne, ampak mogoče...kaj veš kdaj me prime). srčno, brez predsodkov. Sem pač oseba ki rada sprejme nasvete mojstrov, ki so to pot že prehodili in ne mara experimetirati, ker se je to izkazalo za nezanesljivo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

[. Sem pač oseba ki rada sprejme nasvete mojstrov, ki so to pot že prehodili in ne mara experimetirati, ker se je to izkazalo za nezanesljivo.

 

xscratchx ne marash eksperimentirati?

a ni lajf en sam eksperiment posameznika?

meni ,naprimer je vsak dan eno samo presenecenje x:)x eksperiment.

sploh ne vem....v bistvu ne bi mogla nikoli ziveti po nasvetu nekoga drugega,saj vendar so obcutki vsakega izmed nas edinstveni in sprozijo se lahko edino na podlagi iskusenega.skoda bi bilo biti prikrajsan za lastne obcutke in lastne poti,ki so bistvene za lastni razvoj ...

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>jivatma, tvoje besed imajo zame vso težo, ki jim jo lahko pripišem.

Če ne se ne bi s tabo pogovarjal, a ne.

 

Kar se pa tiče izkušenj satorija/samadhija, Resnica je vedno ista, kjerkoli, kadarkoli, za vsakogar, ne glede na to, po kakšni poti prido do Nje.

Sej zato pa se ji reče Absolutna resnica.

 

Tko da nekje bi se tudi tvoja izkušnja morala ujeti v opisih ljudi, ki so Jo doživeli na IR.

Lahko pa tudi ne, a ne.

Kaj čmo.

:)

 

bodi lepo, jivatma, grem jst zdej off line in pridem zvečer spet sem.

 

lep pozdrav

 

x:)x

 

 

Jep, Absolutna Resnica je samo ena in enaka vsepovsod. A ni to lepo? xDDx

A se moja izkušnja ujema z izkušnjo drugih? Dobro vprašanje in v bistvu o tem še nisem razmišljal vse do sedaj.

Takole je s tem (bom poskušal biti karseda jasen in odkrit):

Izkušnja, ki jo opisujejo ljudje iz IRja je enaka moji izpred 2 let in pol. Potem se je še parkrat ponovila....ni ravno besed, vendar ja, enost in ne enotnost. zanimivo, a ne? ENOST in ne enotnost. Prav kot bi bilo zlit z univerzumom in sploh....no, ni besed. Občutek neverjetne sreče, skoraj neke vrste evforičnih občutkov, intenzivne blaženosti, da bi se kar razpočil...ja. To se je zgodilo kar naenkrat, ko sem se zavedal svojega obstoja in nekako jasno mi je bilo, da sem večen. "Jaz sem, jaz obstajam....sem si zares doživeto in začudeno rekel" in potem se je kar začelo dogajat.

Toda, v tej izkušnji mi je nekaj primanjkovalo. Smisel obstoja. Kaj potem jaz počnem, če sem večen. Zlitje z vsem mi ni bilo najbolj logično, ker v končni fazi izniči mojo individualnost (ki je večna) in mojo identiteto.

Začel sem se spraševati o smislu obstoja. Zakaj sploh vse to obstaja?

Ja, na pot so mi prišli vedski nauki in pa sankirtana (po Vedah je petje svetih imen Boga duhovni proces za današnjo dobo - in v večji ali manjši meri se ga poslužujejo vse indijske duhovne smeri). Kot vedno, sem si rekel. Ma ne morem vedeti kako je, če ne probam. Pa sem probal. In našel odgovor na svoje vprašanje in potrditev na izjavo Ved, ki pravijo, da so od spoznanja Brahmana (mistična izkušnja enosti z vsem) še dve stopnički višji. Zadja stopnička, spoznanje Bhagavana je to kar sem iskal (čeprav sem to doživel samo za verjetno milijoninko milijoninke milijoninke sekunde - a bilo je dovolj, da sem videl, da je ta izkušnja globlja, kot tiste prej). Tukaj pa potem nastopi enotnost. Oz. bolj natančno raznolikost v enosti. Enost, toda hkratna različnost.

 

pa dovolj o tem. bo še kdo rekel da mislim da sem razsvetljen. daleč od tega v resnici. vsak dan vidim nove stare packe in madeže v svojem srcu in se trudim drgnit da se bo enkrat svetilo.

 

Om Shanti Shanti Shantihi

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...