Skoči na vsebino

Samospoznanje, temelj prave sreče


[max]

Recommended Posts

<{POST_SNAPBACK}>Ja ja.. to bi potem bil cist tvoj problem.. ampak ocitno v zivljenju ni vedno tako..  Skusam komu to dopovedat.. recimo v temi varanje.. pa ni uspeha.. :)

Ravnati tako, kot si napisala, bi bilo res krasno..

 

kaj ni čisto tako? ne rečem da bi mi blo vseen, da me nebi bolelo....itak da bi me, semravno tako sebična kot vsi in svojega moškega ne želim deliti z drugimi. to pa ne pomeni da NE SME...lahko, če hoče, jaz mu pa res nimam pravice karkoli prepovedovat. to ve on sam, kaj ima z mano in če je pripravljen to izgubit.....ker če bi to storil, verjetno nebi mogla bit več skup, ker ko enkrat ni več zaupanja, ostanejo sam dvomi in strah.....tako pa jaz nisem pripravljena živet....kar pa spet ne pomeni da ga nebi več mela rada....ker če maš nekoga rad in on stori nekaj kar ti ni všeč, kako ga lahko zarad tega nehaš met rad ali ga celo sovražiš potem?

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 132
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

<{POST_SNAPBACK}>Ce je sreca nekaj, kar je potrebno doseci.. potem to ni sreca.. Potem je pogojna sreca.. ker je potrebno nekaj narediti, da obstaja sreca.

 

Ce je to edino bistveno.. potem ni razloga, da ZDAJ ne bi bila srecna.. Ker pa hrepenis po tej sreci, pa ocitno ZDAJ nisi srecna.. in ce ZDAJ nisi srecna potem nikoli ne bos srecna.. Ostalo bo le hrepenenje...

Ker ce so potrebne dolocene notranje aktivnosti.. je nemogoce priti do stanja, ko reces... OK.. zdaj sem pa vse postimal.. zdaj pa sem srecen.. Ker v stanju srece.. ne more obstajati misel, da je potrebno sreco doseci.

 

Glavna aktivnost, da postanes srecna je ta, da nehas hrepeneti po sreci.. ker tega sploh ne mores doseci.. Ce je.. potem JE ZDAJ.. ce NI.. potem NI NIKOLI..

 

V resnici pa hrepenis po necem kar ne obstaja.. Kako lahko obstaja sreca? Kako lahko obstaja ljubezen? Vse kar obstaja ima protiutez.. in protiutez srece, je nesreca.. torej ce mislis, da obstaja sreca.. je nikoli ne mores najti.. ker ce mislis, da je.. potem je v resnici ni.. Obstaja le halucinacija kompleta srece in nesrece.. eno brez drugega ne obstaja.. Samo eno ne more obstajati.. Dvoje ali nic..

Tisto pravo je NIC.. in po NICU se ne da hrepeneti.. torej prenehaj poceti te neumnosti..

 

Zdaj imam mesec in pol starega otroka.. Dejansko je srecen.. pa nic ne ve o tem.. Ko bi ga le znali pustiti srecnega.. Niti to ne ve, da je srecen.. in da ima rad ljudi... ker ljubezen ne obstaja.. Obstaja le zelja.. hrepenenje.. luknja, praznost.. samota.. samo zaradi tega dobimo obcutek, da obstaja ljubezen, drugace ne bi bilo ljubezni, ker ne bi bilo razlike..

Mi pa z vsemi temi bedarijami nikoli ne moremo biti srecni ker smo vedno bolj zapacani s temi idiotizmi.

 

 

Toralno zgrešil Tjazy, imam rada tvojo dialektiko in analitiko, vendar tu si spregledal moja čustva, jaz sem srečna, tako noro sem srečna in imam konkretne težave, ti ne bom naštevala na koliko različnih področjih, vendar sem srečna, moja sreča je v meni v duši, in se kar širi okrog mene kot oblak prekrasnih občutenj in ja jaz po tem hrepenim, zato ker to poznam, in smešno je to, da je moja sreča ravno hrepenenje. In če ne bi vedla kaj ta sreča je, kako bi lahko hrepenela po njej? Povej mi, ljudje ponavadi iščejo srečo zunaj sebe, jaz pa jo imam v sebi, ne gede kaj je zunaj, ja to je moja najlepša lastnost in ja to je moje največje hrepenenje in zanimivo da je tudi to hrepenenje srečno, je sreča, in plapola in se širi iz mene in najraje bi jokalo od veselja. Vendar to ni stvar razuma, to je stvar srca , in analitični razum tega ne zna sprejeti.

 

 

 

 

Vse dobro,

 

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zakaj pa bi bili potem dvomi in strah? Strah pred tem, da ima mogoce rad se koga? Zakaj je to razlog za strah? Ce ze.. bi to bil prej razlog za veselje.. :)
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zdaj imam mesec in pol starega otroka..

 

 

Čestitke,

to je ena zunanjih sreč, ki lahko razširi tudi tisto od znotraj.

 

 

Vse dobro,

 

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

MIhela.. sem razumel kot, da hrepeneis po necem cesar ni.. ker obicajno po tistem kar imamo, ne hrepenimo..

 

Z vsem tistim sem hotel povedat, da sreca ki pride in gre.. ni sreca..

 

Lep dan..

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>MIhela.. sem razumel kot, da hrepeneis po necem cesar ni.. ker obicajno po tistem kar imamo, ne hrepenimo..

 

Z vsem tistim sem hotel povedat, da sreca ki pride in gre.. ni sreca..

 

Lep dan..

 

Sreča je v človeku in to je edina prava sreča. Sej vem, sem te razumela in se strinjam.

Hrepenenje je tako nedoločljivo občutenje, ponavadi mislimo da nekaj rabimo če hrepenimo, vendar je hrepenenje po mojem samo sebi namen in je le zvok duše, ki hrepeni po zlitju, vendar taka duša ki hrepeni, mora imeti že neko občutenje enosti, in mora biti bolj izražena, drugače ne bi hrepenela. To hrepenenje te lahko v konkretem življenju vodi iz situacije v situacijo, ko iščes svojo srečo, iščeš tisto kar bi te izpolnilo. Lahko pa preprosto zajahaš samo hrepenenje in ga čutiš in to ima samo zase namen. To je seveda moje mnenje in izhaja iz samospoznanja in se mogoče ne nanaša toliko tudi na druge ljudi.

 

 

 

Vse dobro,

Mihela

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Zakaj pa bi bili potem dvomi in strah? Strah pred tem, da ima mogoce rad se koga? Zakaj je to razlog za strah? Ce ze.. bi to bil prej razlog za veselje.. :)

 

saj sem ti rekla - sebičnost, ego.....priznam.... x:)x na želim da drugo pogleda tako kot gleda mene, da se druge dotika tako kot se dotika mene.....zanj želim bit edinstvena, edina če hočeš........da me obožuje...mu pa zaradi tega ničesar ne prepovedujem, ne zahtevam od njega, ker to mora bit njegova želja predvsem, ne samo moja.

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mislim, da se otrok rodi ko smo se pripravljeni "naučit videt srečo", saj ni boljših učiteljev kot so otroci. Oni nam nosijo sporočilo:"odprite se in videli boste." V stiku z otrokom se odprejo "nenormalne" razsežnosti čutenja, dobimo priložnost, da spet najdemo to kar smo izgubili, a vemo da obstaja, ker hrepenimo. xsrcx
fish is mute-fish knows everything-G.B.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>

Ne boš verjel, tudi ti si že igral vlogo Brahme  x:)x  Jep, tvoje prvo življenje v materialnem svetu. Pa moje tudi  x:)x  Ampak sva pikirala dol  :C:

 

No comment.

 

Ja, preberi si.

 

Teorijsko gledano je Brahma individualno živo bitje, ja, ma ni pa čis identično z "navadnimi" živimi bitji...

 

Tudi v Bhakti-Rasamrtah-Sinduh je to lepo in jasno povedano...

 

lp

 

e.

InSamadhi.com

Napredek v vsakdanjem in duhovnem življenju - vprašajte se vendar!

 

LIFE Forum

Razsikovanje človeških potencialov in pogovori o vseh vidikih življenja.

Strpna, zrela in prijazna online druščina - LIFE Forum. Vabljeni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>

Sicer pa nisem prebral teksta.. ampak samo naslov.. in prava sreca.. mi ni jasna..

 

No, bomo počakal, da si vzameš čas in prebereš text do konca.

 

Brez veze se mi zdi komentirat to, kar si napisal le na podlagi vtisov iz naslova...

 

lp

 

e.

InSamadhi.com

Napredek v vsakdanjem in duhovnem življenju - vprašajte se vendar!

 

LIFE Forum

Razsikovanje človeških potencialov in pogovori o vseh vidikih življenja.

Strpna, zrela in prijazna online druščina - LIFE Forum. Vabljeni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>

jaz sem zadovolna s svojim življenjem, sem zdrava, okoli sebe imam veliko krasnih ljudi ki mi lepšajo dneve, imam čudovitega moškega, skratka moje življenje je lepo, polno.....to je zame prava sreča x:)x

 

Ja, to je sreča v vsakdanjemu, relativnemu življenju. Pride in gre. Nikoli ne traja absolutno dolgo in nikoli (vsaj kar se mene tiče)

ne more izpolniti srca 100%.

 

Slej ko prej se bo vse spremenilo, če ne prej, ko boš zapustila svoje telo.

 

Kaj ti bo potem ostalo?

InSamadhi.com

Napredek v vsakdanjem in duhovnem življenju - vprašajte se vendar!

 

LIFE Forum

Razsikovanje človeških potencialov in pogovori o vseh vidikih življenja.

Strpna, zrela in prijazna online druščina - LIFE Forum. Vabljeni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Max.. odprl sem tisto tvojo stran.. in nasel nek 3 dnevni tecaj razsvetlenja.. Sej se hecas a ne? Res dober stos.. A ne bi tista informacija o tecaju bolj spadala v temo ŠALA DNEVA?
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

,5. May 2005 ob 09:40]<{POST_SNAPBACK}>Ja, to je sreča v vsakdanjemu, relativnemu življenju. Pride in gre. Nikoli ne traja absolutno dolgo in nikoli (vsaj kar se mene tiče)

ne more izpolniti srca 100%.

 

Slej ko prej se bo vse spremenilo, če ne prej, ko boš zapustila svoje telo.

 

Kaj ti bo potem ostalo?

takrat ne bo nobenmu nč ostalo......s tem se pa res ne obremenjujem zdaj živim in zdaj so mi določene stvari pomembne.

 

<{POST_SNAPBACK}>AA Todika? Kaj ti bo potem ostalo, ce danes zelis biti edina?

 

kdo pravi danes? ne delam si nobenih romantičnih utvar da nebi mogla živet en brez drugega...seveda bi lahko, sam zaenkrat je tk da si želima bit skup, želima si delit življenje, če bo pa gdaj drugač pa........

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Max.. odprl sem tisto tvojo stran.. in nasel nek 3 dnevni tecaj razsvetlenja.. Sej se hecas a ne? Res dober stos.. A ne bi tista informacija o tecaju bolj spadala v temo ŠALA DNEVA?

 

s tkimi stvarmi se men sploh ne da ukvarjat.....ja kao ena stran al pa kniga mi bopomagala do sreče v življenju.....in en tip tm ma nek univerzaln recept, kako lohk to srečo vsi dosežejo....ja itak :o|o: flancanje naroda......

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>s tkimi stvarmi se men sploh ne da ukvarjat.....ja kao ena stran al pa kniga mi bopomagala do sreče v življenju.....in en tip tm ma nek univerzaln recept, kako lohk to srečo vsi dosežejo....ja itak :o|o: flancanje naroda......

:palec: :palec: Meni tud take finte grejo na živce :xx!:

It's better be dead and cool than alive and uncool
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pol pa folk čist blesov okol hodi in se čudi kk jaz ne morm bit srečen če pa v uni knigi tk piše :o|o: mam eno kolegico tako, sm jo komaj nekak neštelala, sm pač poznala njene fore pa to, pa sma skup pršle do tega da bi blo bolš če bi to ona mal drgač.....pol mi je pa vrag babji kako tako glupo stvar prebral in je bla spet čist fertik, vs trud zaman in jovo na novo......sm tk dolgo težila da je nehala brat take stvari, zdej ji gre pa čist fajn x;)x

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Max.. odprl sem tisto tvojo stran.. in nasel nek 3 dnevni tecaj razsvetlenja.. Sej se hecas a ne? Res dober stos.. A ne bi tista informacija o tecaju bolj spadala v temo ŠALA DNEVA?

 

Ja, hecam se.

 

Vse je le pretvara za dobivanje keša, kaj pa drugega.

 

halo?!

InSamadhi.com

Napredek v vsakdanjem in duhovnem življenju - vprašajte se vendar!

 

LIFE Forum

Razsikovanje človeških potencialov in pogovori o vseh vidikih življenja.

Strpna, zrela in prijazna online druščina - LIFE Forum. Vabljeni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>s tkimi stvarmi se men sploh ne da ukvarjat.....ja kao ena stran al pa kniga mi bopomagala do sreče v življenju.....in en tip tm ma nek univerzaln recept, kako lohk to srečo vsi dosežejo....ja itak :o|o: flancanje naroda......

 

Mal plitko razmišlajš, draga Todika, po mojem mnenju.

 

Nekateri pač niso srečni (tko kot ti, zgleda) in pač potrebujejo pomoč od zuni.

 

Drugi spet so srečni prav tko kot praviš da si ti (al pa še bolj), pa jih vleče globje od relativne sreče v vsakdanu.

 

In če kdo tle flanca narod si to glih tko ti, kot sm to jst.

 

Vsak po svoje, a ne...sam nekateri zgleda puščamo in spoštujemo druge, nekateri pa zgleda da ne...

 

:)

 

lep dan

InSamadhi.com

Napredek v vsakdanjem in duhovnem življenju - vprašajte se vendar!

 

LIFE Forum

Razsikovanje človeških potencialov in pogovori o vseh vidikih življenja.

Strpna, zrela in prijazna online druščina - LIFE Forum. Vabljeni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>takrat ne bo nobenmu nč ostalo......

 

Ja, to je tvoje (omejeno, in čist ok, mimogrede) rezmišljanje.

 

Nekateri se pač s tamim (omejenim) pogledom niso zadovoljili in so šli malce dalje...od relativnih občutkov "sreče" do bolj

temeljnih spoznanj o Sebi...

 

Je pa tudi čist ok, tko kot razmišljaš ti/večina. Zakaj pa ne.

 

Whatever turns you on.

LOL

 

:)

InSamadhi.com

Napredek v vsakdanjem in duhovnem življenju - vprašajte se vendar!

 

LIFE Forum

Razsikovanje človeških potencialov in pogovori o vseh vidikih življenja.

Strpna, zrela in prijazna online druščina - LIFE Forum. Vabljeni.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Mal plitko razmišlajš, draga Todika, po mojem mnenju.

 

Nekateri pač niso srečni (tko kot ti, zgleda) in pač potrebujejo pomoč od zuni.

 

Drugi spet so srečni prav tko kot praviš da si ti (al pa še bolj), pa jih vleče globje od relativne sreče v vsakdanu.

 

In če kdo tle flanca narod si to glih tko ti, kot sm to jst.

 

Vsak po svoje, a ne...sam nekateri zgleda puščamo in spoštujemo druge, nekateri pa zgleda da ne...

 

:)

 

lep dan

 

človeku lahk pomagaš ko ga res dobro poznaš, ko veš za vse njegove dvome, strahove, želje, ko veš kako razmišlja in gdaj v meglo brca........in kako lohk pol en napiše en univezaln recept :o|o:

in men je moja vsakdanja, čist obična sreča najbl važna in mislim da kaj bo pol pa globje pa vamo tamo....gdo pa ve?pa tud to nebi rekla da jz zdej kao narod flacam :eek: zaka že :eek: jaz sm sam zase povedla, ostali morjo pa sami zase vedet in tud nimam kake želje da bi komu tule gor karkoli svetovala in mu kao hotla pomagat, k nobenga ne poznam, čez poste se pa to ne da videt, k napiše pač lahk vsak glih kar če in nekateri se tega zelooo držijo x;)x

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Ja, to je tvoje (omejeno, in čist ok, mimogrede) rezmišljanje.

 

Nekateri se pač s tamim (omejenim) pogledom niso zadovoljili in so šli malce dalje...od relativnih občutkov "sreče" do bolj

temeljnih spoznanj o Sebi...

 

Je pa tudi čist ok, tko kot razmišljaš ti/večina. Zakaj pa ne.

 

Whatever turns you on.

LOL

 

:)

x:Dx x:Dx no vidiš, še tako srečni in poglobljeno-poduhovljeni, polni spoznanj o sebi in vsemu ne morjo mim žalitev pa tega.....pol sm pa jaz kao omejena in plitva :eek: hvala lepa za taka spoznanja....jih ne rabim

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>x:Dx  x:Dx no vidiš, še tako srečni in poglobljeno-poduhovljeni, polni spoznanj o sebi in vsemu ne morjo mim žalitev pa tega.....pol sm pa jaz kao omejena in plitva :eek:  hvala lepa za taka spoznanja....jih ne rabim

Todika, ne se razpravljat - pozabi, verjetno zdaj poslušajo kake motivacijske kasete ipd...

It's better be dead and cool than alive and uncool
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Todika, ne se razpravljat - pozabi, verjetno zdaj poslušajo kake motivacijske kasete ipd...

ma klinc treba je povedat.sej za to smo gor, žalitve in podcenjevanja pa res niso potrebna....in ni treba da si ekstra poduhovljen da to veš x;)x

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...