Skoči na vsebino

Vizualizacija


Recommended Posts

Že kar nekaj časa iščem podatke na temo vizualizacije. Sem začetnik na tem področju in bi vas strokovnjake prosil za nasvet glede kakšne tehnike in literature.

Zanimajo me načini za začetnika, saj bi se rad naučil vizualizacijo od začetka. Trenutno imam glede vizualiziranja velike težave če že ne skoraj nobene sposobnosti. Ker me to področje zelo zanima bi se rad premaknil iz mrtve točke. xDDx Zanima me če se je vizulaizacije sploh mogoče naučiti, tudi če ti ni ravno dana v zibelko :eek:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 82
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

hmmm a lahko bolj točno poveš o kakšnih vizualizacijah govorš oz. te zanimajo? Ker tehnik in literatur je malo morje, načinov za začetnike pa tudi, samo moraš povedat bolj konkretno..

 

lp x8Dx

honor and respect
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vaja dela mojstra x:Dx

 

moje izkusnje s tem so take, da sem zacela meditirat, ker moras izprazniti glavo, potem pa med samo meditacijo zacnes z vizualizacijo ... to je zacetek

Ker "vizuallizacija je moč videnja, ki deluje v umu človeka" in ce je um nemiren si je tezko kaj predstavljat, ne vem to je pac moje mnenje.

Naj se kdo drug kaj pove.

 

druga stvar je pa ta, da je zlo pomembno kaj vizualiziras, ker pazi, razne zelje potegnejo za samo se kaj drugega :vragec:

Resnično ne more biti ogroženo.

Neresnično ne obstaja.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Danilof, zivjo in dobrodosel! :palec: :vio:

 

Sposodi si v knjiznici (ker dvomim da jo bos v knjigarnah se dobil) knjigo Nove poti do zdravja - avtor je Louis Proto, zalozbe se pa ne spomnim ta hip.

 

To je ena boljsih knjigic - ker ima vse not, je pa hkrati dovolj strokovna, ni tam vse skupaj nekaj nametano, pa ogromno tehnik in koristnih napotkov je notri, pa veliko vizualizacij, denimo tud po posameznih cakrah.

Skratka, zakon knjigca! x^x :palec:

 

p.s. tezko ti recem kaj o 'priucitvi', ker meni je bila 'dana v zibelko'. ampak po mojem se ziher da, jasno. Vse se da in vse je v glavi, torej se moras sam naprogramirat tko... izkljucit najbrz kake motece dejavnike (recimo strahove itd.)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moja punca je sposobna vizualizirati stvari brez problema in z največjo lahkoto dela psihične slike po želji in ni nič kaj vadila na tem področju, kot zgleda ima to prirojeno. Ne uporablja tudi kakšnih posebnih tehnik, njej to pač rata. Jaz pa iščem literaturo na to temo pa nič pametnega. Povem lahko tudi, da se eno leto ukvarjam z hata jogo, kar mi je do neke mere umirilo um. Samo ne vem kako naj naprej na področju vizualizacije. Učitelj na jogi tej zadevi ne daje preveč povdarka in mi tudi kaj pametnega ne zna svetovati.

 

Hvala za trud in pomoč

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Knjiga, ki se mi zdi precej zanimiva je Psihični trening jogijev od g. Slvinskega. Ali ima kdo kaj izkušenj z vajami, ki so opisane v tej knjigi? Zanima me tudi, če so primerne za začetnika?

 

Za začetek me ne zanima nič drugega kot vizualizacija kroga ali katerega drugega lika v različnih barvah. Kako se to najprej doseže?

 

Kot zgleda imam sposobnost vizualizacije, ker pri gledanju v plamen sveče lahko potem regeneriram plamen v mislih, samo mi ta slika ne ostane preveč dolgo. Problem nastane, ko si želim sliko plamena priklicati iz spomina in ne tako, da bi gledal prej vplamen. To pa mi ne uspe za nobeno ceno xrolleyesx x?x

 

Moram pohvaliti ta forum, res ste zelo dobri in hitri z odgovori. :2src:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>To pa mi ne uspe za nobeno ceno  xrolleyesx  x?x

ne morem verjet...

 

kaj pa ce si prevec krchevit v vsem skupaj? ce bi se za zacetek mal sprostil?

Joga je ze fajn zacetek poti, ne pride pa kar vse takoj, pocasi, ze prides do tu... tud joga ima ene par takih vaj, ki bi te zanimale (*si ne upam podajati, ker je ze dolg od tega, kar sem izvajala, bi se morala mal poglobit [si zvizualizirat, kako smo se ze sli xDDx], pa zdaj nimam cajta).... MOrda se podam al bo pa kdo drug oz. se kaj druzga. :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Marsa hvala za dobrodošlico, vsem ostalim pa hvala za podane informacije. xokx

 

To temo sem odprl zato, ker vsi pravijo vizualiziraš to, vizulaiziraš ono in se jim zdi to tako samoumevno. Nikjer pa nisem zasledil, kako se naj začetnik loti same vizualizacije. :ermm: Kako se sprostiti pred tem ali na kako se sploh lotiti vizualiziranja. xscratchx

 

Mislim, da ima veliko ljudi s tem probleme in se prebijajo skozi tone ničvredne dokumentacije. Zato tisti, ki imate to znanje ga podelite z nami "nevedneži" :flowerface:

 

Tai-chi, kakšno vrsto meditacije pa ti uporabljaš za izpraznitev glave?

 

Res je, da vaja dela mojstra. Samo mislim, da je tudi pomembno kakšno vajo dela "pripravnik za mojstra" in to mene zanima. xDDx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vse kar ces... zakaj sveco sam vedno?

Izberi si katerikoli predmet - se boljs, ce ni sveca - najprej ga mal TIPAJ, bozaj, se tko soocaj z njim...

kaj takega prijetnega na otip.

Pol pa naredis enako kot s sveco....

In bos lazje vizualiziral, ker bo tebi nekaj pomenilo, ce bos predtem se dotikal tega.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sploh ni nujno da vizualiziras v slikah, podobah. Lahko tudi v zvokih, vonjih... Mogoce samo nisi vizuelen tip cloveka.

You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.

Frank Zappa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se mi zdi, da je z svečo večji učinek, ker že samo svetloba plamena ti pusti en "odtis" ko zapreš oči. In nato iz tega se prikaže lep obarvan plamen. Problem pri drugih, nesvetlečih, stvareh pa je v tem, da ne pustijo nobenega svetlobnega odtisa. In ko zapreš oči imaš pred sabo samo temo ali pa sivino.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

to je res, sem hotla dodat, da zato navadno uporabijo sveco.

 

Uporabi kak kristal, ki je prijeten na otip in mocne barve recimo.

 

Ja, ni pa tud nujno da si vizualen tip, ocitno nisi tolk. :)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

opazovanje svojih misli, kakor da bi gledal film, nic ne vplivas na to, samo si, spuscas skoz sebe ... s tem se mi umiri um.

vcasih pa diham belo svetlobo noter-vdih, slabo ven-izdih. Kombiniram, ponavadi zacnem z dihanjem in nadaljujem z zgornjo metodo ... potem pa zdrses globje in globje.

Nikakor pa mi ne pasejo mantre (da skoz ponavljas eno molitev ali kake svete besede)

 

poiskati si moras svojo pot ...

 

 

<{POST_SNAPBACK}>

Tai-chi, kakšno vrsto meditacije pa ti uporabljaš za izpraznitev glave?

Resnično ne more biti ogroženo.

Neresnično ne obstaja.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, vsak ima svojo pot...sama sem zelo rada zaprla oči in si pričarala sliko mojega zaliva(domišljijskega).Najprej sem stala nad njim, potem pa sem se počasi spuščala po 20 stopnicah, vonjala zelišča, čutila veter...ko sem prišla do konca sem zabredla s prsti v mivko in odšla do morja, se včasih okopala, vsedla na skalo moči in si ponavljala pozitivne afirmacije-jaz sem...., potem sem se zopet počasi dvignila po stopnicah in odšla....Ja, načinov je toliko kot ljudi xsrcx
fish is mute-fish knows everything-G.B.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Marsa hvala za dobrodošlico, vsem ostalim pa hvala za podane informacije.  xokx
* xDDx

Moje informacije si torej spregledal ali pa jih pac ne sljivis pet posto. :D

 

Ker - sem ti eno fajn knjigco tam svetovala.... :palec: x;)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>* xDDx

Moje informacije si torej spregledal ali pa jih pac ne sljivis pet posto. :D

 

Ker - sem ti eno fajn knjigco tam svetovala.... :palec: x;)x

 

No to pa res ni bilo tako mišljeno x;)x

 

Mogoče res zveni malo čudno samo tebi sem še se posebej hotel zahvaliti dobrodošlico in seveda tudi za informacije. x:Dx

 

To pa, da nisem vizualni tip pa se nebi ravno tako enostavno sprijaznil. Če bi vse tako jemali se potem nebi nič več učili. Saj je dokaj malo stvari, ki so nam položene direkt v zibeljko. :frog:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, ja, saj sem se mal pohecala, saj vem. :)

 

ja, ne se prehitro sprijaznit! sploh z nicemer!!! xyesx

Npr. s kakimi butastimi diagnozami (ki se tebi slisijo cudno), kot je npr. neozdravljiva bolezen.

tega jaz ne kupim v lajfu.

evo!!!!! x!x - zdaj ste eni pomislili - jaja, bos ze vidla...

... zakaj ste to pomislili? x?x xyesx

... a mi privoscite?

... a ni fajn, da tko mislim? saj tud za vas je to dobro? nekdo mora zacet pac.

 

... tud ce sam en misli tko pa tko - morda pa ostalih 100 misli narobe?

ker - morda pa je zemlja ravna ploskev? :D ;)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xokx

 

Vsec ti bo.

sam ne mrzlicno iskat SAM vizualizacij. sprosti se, pa pejt cez knjigco. ne zdaj, da hocem da vsak stavek preberes - lohk torej tud preskakujes... sam ne iskat cesa konkretnega..,. prepusti se tem preprostim metodicam...

da sploh taksno razmisljanje, nacin... prodre vate...

 

Ves kok bos se dobr vizualiziral!!! xokx x;)x :palec:

Obljubim. x;)x :palec: xyesx

pa drz me za besedo, OK? x;)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No pa če ima kdo drug še kakšno idejo ali informacijo iz tega področja bi bil zelo vesel če bi jo delil z nami znanja željnimi. xokkx

 

Hvala vsem za trud, še posebej tebi Marsa x!x x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...