Skoči na vsebino

Vizualizacija


Recommended Posts

jaz sem z vizualizacijo zacela skori cisto po nakljucju.bila sem v knjiznjici in iskala eno knjigo ,ki nima veze s tem...pol sem pa neki brskala in videla eno knjigo ,ki mi je bila vsec glih tko na 1.pogled.ta knjiga je bila "magija uma"...ne spomnim se tocnega imena te zenske ,ki jo je napisala...

...doma sem jo zacela brati in noter so bile vaje za vizualizacijo.takrat,ze kakih 7 let nazaj,sem se prvic srecala s to vrsto vizualizacije.sicer sem imela ze prej nekaj izkusenj pri meditiranju in pri jogi.

vendar mi je tu vizualizacija postala bolj vsec.poskusila sem s tistimi vajami.res so mi bile vsec,tako da sem pol kr se in se hotela vizualizirati.

potegnilo me je pri vizualizaciji,ko si na balonu in tudi na oblaku,pol imas pa se celo analizo tega...kaj si videl,pa kaksne barve.....potem sem nadaljevala z vizualizacijo lekarne,kjer si vzames svoje zdravilo,ki ga potrebujes,tudi ta mi je bila super,se posebno ,ko sem imela kaksno zdravstveno tezavo.

dandanes pa lahko vizualiziram skori vse in kjerkoli. x:)x :vio: xhypnox xwizardx

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 82
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Ciganica zanimiva zgodba :palec:

 

Tudi mene je začela vizualizacija zanimati pred 7-8 leti. Tedaj sem začel prebirati literaturo na temo samohipnoze, ki pa je precej povezana z vizualuzacijo. Nakar sem za nekaj časa pozabil na vse skupaj in tako me je približno pred 2 letoma spet neustavljivo "potegnilo nazaj". :eek: Še zdaj ne vem zakaj, samo čutim, da to predstavlja nekakšen ključ do stvari, ki so mi namenjene. Morda se sliši malo čudno, a je res.

 

Seveda mi je po "naključju" na pot prišla oseba, ki se precej spozna na stvari in sva se pri pogovoru dotaknila tudi te teme. Nakar me je ona spomnila, da je težava pri vizualizaciji možna tudi zaradi straha, ki lahko izvira iz prejšnjih življenj.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja,meni tudi lazje...pravzaprav vedno vizualiziram z zaprtimi ocmi.

a si poskusil vizualizirati balon.

vsedes se ali pa ulezes(sam tle lahko zaspis) x:Dx pol pa zapres oci in si predstavljas da gres v balon(sej ves tile baloni,k se lahko peljes z njimi)....in potem se pac dvignes in letis.noro dozivetje.jaz sem tolk not padla,da je moja mama mislila da sem padla v komo x:Dx

ful je dobro ,ker vidis tudi detajle,naprimer barvo balona,hitrost letenja,ljudi,pa oblake....marsikaj.vse kar vidis lahko potem tko lepo interpretirash...recimo ce pod balonom vidis tudi drevesa ..reke....res noro.in super za zacetek vizualizacije.

vec svetlobe spustis vase,
svetlejsi postane svet v katerem zivis

shakti gawain

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane
<{POST_SNAPBACK}>

ful je dobro ,ker vidis tudi detajle,naprimer barvo balona,hitrost letenja,ljudi,pa oblake....marsikaj.vse kar vidis lahko potem tko lepo interpretirash...recimo ce pod balonom vidis tudi drevesa ..reke....res noro.in super za zacetek vizualizacije.

Si lahko zvizualiziraš tudi igranje rulete, tako, da vsakič zadeneš :8): :o|o: x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Fantaziranje... sanjarjenje... to so res najlepše vsakdanje vizualizacije x^x Za konkretne cilje pa je treba biti bolj skoncentriran na sam cilj...

Moram se malo zarolat dol, Danilof do tvojih vprašanj x:)x

 

Kako izgleda in se občuti rezultat uspeha... Jaz v glavnem stvari čutim, pa tudi vidim. ampak bolj na nek način čutim.

Recimo rdeča barva... vizualiziram jo za korensko čakro. Predstavljam si, da mi na mestu korenske čakre žari rdeč krog... nekako si to pedstavljam... to ni konkretna slika mene v določeni obleki itd sploh ne.... samo VEM, da je tam... vidim rdeč krog in čutim, kako pulzira- kot bi mi srce rahlo utripalo v čakri. Dejansko človek ko se skoncentrira na neko točko na sebi tam pospeši tudi krvni pretok in tudi ta pulzira.... Ko se premaknem na drugo čakro, se premakne takoj tudi pulziranje....

 

V bistvu mi je kot bi gledala film o sebi, kadar recimo vizualiziram da nekaj počnem... kot režiser si pričaram film in pri tem občutim kot glavni igralec- fizično in psihično skušam podoživeti občutke..

Recimo če sem po kaki zdravstveni terapiji švoh in nikakva, si predstavljam, da sem na aerobiki (vedno sem rada hodila) in me razganja od energije ko poskakujem ali da tečem po naravi in prav občutim, kako me razganja od energije (pišuka, še zdele me, ko to pišem in si kar predstavljam kako laufam x^x ).Prav OBČUTIM moč v mišicah, energijo v sebi... Da bi kar vstala in odletela ven....

 

Nič se ne trudi ločevati kaj je utrp in kaj energija... saj mogoče je eno in isto, meni je sedaj vse energija in ko začutim, se tega zavem in mi je fino... Važna je tvoja reakcija na stvari bolj kot sama stvar (tudi placebo efekt deluje ! xDDx )

Potem se ti začne dogajat, da začutiš ob mislih na različne reči tudi različna valovanja in potem veš, da to le ni utrip.

 

JA, v bistvu si odvrtiš filmček (balon... x^x )

Ko je umrl moj oče, se je moji mami sanjalo, da je prišel nazaj in vzel za roko mojega sina (takrat je imel šele nekaj let), s katerim sta bila zelo prijatla in ga odpeljal s sabo... Mene je bilo groza, ko mi je to vsa prestrašena povedala...

In potem sem si zrežirala film od tam naprej... prišla sem tja in rekla:" Ne, Dedi, tamali ostane z mano, ne gre s tabo." In prijela sem tamalega za roko, rekla sva Dediju adijo in sva počasi odšla svojo pot.

Kar precej časa tik pred in takoj po spanju - še malo v polsnu, sem si vrtela ta film in prav občutila občutke zraven. Prepričana sem, da s tem preprečim karkoli takega kar se je zgodilo v sanjah.....

 

Še danes, če se mi kaj takega sanja, še preden se do konce zbudim zrežiram in odsanjam "svoj konec", tak ki mi je všeč. Kar parkrat ponovim - kot režiser. Zaenkrat deluje.... x^x

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.

Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.

Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Super! Ugotavljati sem začel, da jaz na svet gledam preveč z realnimi očmi. Nekako si ne dopustim, da bi videl tisto česar ni. xrolleyesx Zdaj še moram samo poiskati način kako to preseči xscratchx
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(popravljeno)

To pa je res x:Dx Sem bol tehnične narave in probleme ponavadi rešujem tako, da velik problem razbijem na manjše potem pa manjše postopoma rešujem.

 

Spuščanje v alfa stanje kot je opisano v knjigi Nove poti do zdravja, pa uporabljamo na jogi pri končnem sproščanju. Res je super zadeva za doseganje precejšnje sproščenosti. Dopade se mi, da se mi vedno več stvari poklaplja med sabo in da lahko iz tega nekaj "potegnem" x^x

Popravljeno -> danilof
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To je sploh pri teh stvareh najlepše.

Ko si že zmeden ko misliš, da, da se ukvarjaš s sto različnimi stvarmi, se ti naenkrat začne iz vseh stotih delcev sestavljat čudoviti puzzle !! Vse kar leti na kup in ko poštekaš povezave, je najlepše!

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.

Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.

Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nekaj si omenjal vizualiziranje barv.

Velik je ze napisanega, pa nisem nasla kje, da bi te poquotala.

Ni nujno, da se vizualizira z zaprtimi ocmi, mah, ni vazno to.

Hotela sem predlagat: ce zelis bolje dojemati barve, poskusi s komplementarnimi barvami. Izrezi si krogce ali kake druge like iz raznih barv papirja in glej v njih.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Barve ponavadi vizualiziramo v zvezi z organi ali čakrami... kjer barva pomaga k izboljšanemu pretoku energije...

Čakre so vsaka scoje barve in si vsako pač predstavljamo v njeni barvi.

Prav tako imajo posamezni organi, ki so zajeti v določenem meridianu vsak svojo barvo glede na to h kateremu elementu spadajo... In tako ob določenih vajah vizualiziramo organe v njihovih barvah....

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.

Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.

Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

dokler vizualizacijo uporabljamo zase, v svoji auri, vredu... gre pac kakor gre, komu bolje, komu manj bolje...

ko pa se zacne vizualizacija uporabljati izven nase aure in se posebno ko zajema druge osebe, se temu rece caranje.

tu pa se je vredno spomnit, da se tudi na tak nacin izmenjuje energija!!

kar das, to dobis!! ce posegas, bodo drugi posegali vate!!

 

sicer pa kar pogumno, ce je zasebe! x:Dx :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, mi pa še nikoli ni prišlo na misel, da bi posegala v koga drugega.... x^x

Vizualizacijo razumem kot orodje za zdravljenje samega sebe.... in povsod, kjer sem karkoli brala o njej, je bilo izključno tako mišljeno.

 

Kaj pa bereš ti, a ?? x:px le povej.... x^x x^x

Hecam se....

 

Ampak nekaj pa drži.... pomisliš na tisto, kar imaš v sebi.... Ali je že kdo nedovoljeno posegal vate, da ti je to sploh prišlo na misel?

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.

Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.

Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

free brez zamere ampak tudi če zase uporabljaš vizualizacijo se imenuje čaranje. Ti hočeš nkaj doseči s moćjo tvoje predstave in volje to je čaranje.

Samo, jaz uporabljam to bolj tko, ne za zlobne namene ampak bolj tko, da je meni v korist - ne na račun drugih. x;)x

Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

 

If you have great passion, then you can do high fashion!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mah tko, npr. če mi je katera všeč, potem pač tko, že dobesedno prislim prijateljico naj naju predstavi pa take. No si predstavljam da mi ona daje njeno fonsko al pa kaj takega.

Sam to ne delam več, ker to prisiliš človeka v nekaj kar on sam noče, zdaj če mi da fonsko, če ne pa ne ;)

Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

 

If you have great passion, then you can do high fashion!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>seveda lahko,pa tud kup dnarja in dopust takoj za tem x:Dx

ja samo moraš bit kar full močan za kaj takega, ker kontroliranje neživih premetov je malo težko x;)x

Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

 

If you have great passion, then you can do high fashion!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>sej ne premikam stvari,si jih sam domisljam,a ne? x;)x

Ja, a to je sam vizualizacija? Aha, jah potem pa je najlažje če si predstavljaš nekaj kar se giblje, potem pa ko ti full dobro to gre, potem uporabiš mirujoče predmete. To je globoko meditacija potem in si čist, tvoji čuti se ne odzivajo na manjše dražljaje x:Dx

Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

 

If you have great passion, then you can do high fashion!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A ste imeli sposobnost vizualizacije položeno v zibelko (prirojeno) ali ste to sposobnost razvili s kakšnimi posebnimi vajami. Če ste jo razvili z vajami, me zanima z kakšnimi. Nekaj predlogov smo že slišali v okviru te teme. xsuperx
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>ah ja, ce ve kdo za kaksno dobro CD, za taksne vaje, bi bila jaz zainteresirana, da jo preverim (da ni od kake sekte x:Ix ) in ce je okay jo lahko potem predlagam naprej.

Behemoth, vsec so mi tvoje karte  x:Ix

LP

to so radiant rider - waite tarot karte. Jaz imam the cosmic tarot karte, ta je sam izjema ko ni na spletu tiste ko jo mam jaz :D

Ja, jaz po moje sem jo že meu v zibelko položeno, da sem si vedno znal vse živo predstavljat. Pa vsak ma v zibelko položeno, ker vizualizacija je vizualizacija, to je čist izi x:Dx

Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

 

If you have great passion, then you can do high fashion!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...