Skoči na vsebino

Indigo otroci


tomazslo

Recommended Posts

Sem pa brala o indigovcih, da so ful nezni in te zatrte umetniske energije pa to, mocno vpliva na njihovo samopodobo, ki je pogosto unicena od pritiskov z vseh strani, da naj se prilagodijo tekmovalni okolici in sprejemajo materialne in vse druge vrednote. To je blo pred 10 leti v 1 izmed Auer.

Zdaj nazadnje sem pa brala, da so to ful mocni ljudje, ze kot otroci tocno zavestni svoje vrednosti in se ne pustijo uklanjat nikomur in celo s pestmi zagovarjjajo pravico, ker da bojo spreminjali svet in to so ze kot majhni zaceli...

Žal je svet takšen, kakršen pač je. Lahko se prilagodiš in se organiziraš tako, da izpolniš svoj namen. Imaš pa drugo možnost. Zanikaš realnost in bluziš na meji, kjer te razžirajo frustracije, kako so vsi proti tebi.

Stabilna vzgoja ustvari stabilno osebnost. Za kaj takšnega pa so ključna prva tri leta življenja. Ravno tam mnogi starši naredijo napako, ki se kasneje manifestira v obliki neuravnovešene samovolje, strahu pred neuspehom, bežanje v lasten svet ipd. Dovolj je roditeljski sestanek v šoli in veliko tega je jasno.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dovolj je roditeljski sestanek v šoli in veliko tega je jasno.
Vedno znova me presenetijo tvoji nasveti. A kdo ve, na kateri šoli so ropditeljski sestanki javni, da pride kdor hoče in ne samo starš, bi šel poslušat se učit in tudi veliko tega mi bo jasno. x8Dx
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ma pust indigo...govorim na splošno...štelo, se je zmeraj pa malkrat nardilo.Kokrat sm slišov:veš Klemen Mitja ma pa same petke ti pa nč.Aleš je pa razred preskoču.....Alenka pa vsak dan pove kej lepga.....dobr jest sm dobr vedu kvaj prov, sam vem da bi se večina otrok v mojem primeru zgubil, zlomil in danes živel lažno življenje namest da bi jih pustil na mir, forsiral v tem v čem so talenti, v čem uživajo.Ne pa da se počutijo slabo ker niso to kar hočejo njihovi starši da so.To počnejo podzavestno čeprav pravijo da ni tko in da majo svoje otroke naj raj na svetu.Ampak to si komplicirane stvari ker velik staršev to dela iz razloga ker hočejo otrokom naj naj pri tem ga pa uničujejo...mah sej...moji otroc bojo že tapravi in nasledne moje generacije tut...vem da se sliš arogantno, ampak ni tko mišlen...sam razočaran sm nad tem kar vidim okol sebe pa kuko teško je enmu nekej svetovat da bi vsaj maaaaaal razmislu....mah

 

Teško je učit starega psa nove trike...

 

Ej, pa čist tko je blo pr men :eek:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zakaj dobivam občutek, da je indigo samo druga beseda za razvajanje v prvih treh letih življenja?

 

 

Tim jest dal razvajanje.Moj očim je bil miličnik kasneje policaj.Tokrat k sm jih jest dobu po riti za brez veze ne vem če jih je tle kdo in do različnih oblik duševnega trpinčenja and so on.Zato mi ne prosim to govort.

 

Ampak zmerej sm vedu kaj hočem in kakšno pot bom hodil zato sem marsikatero požr in mu tudi danes ne zamerim kaj mi je počel ker ga razumem, ampak pustmo to toj druga zgodba.

 

Kljub vsemu sm tam kjer bi bil tudi če bi mel ljubeče starše, ampak to sem jaz.... point je v tem da tle debatiramo o ljudeh na splošno o takih ki niso zavestni kot sem bil jaz(vem spet se sliši superhuman al kva ti vem, sam tko je).... in tudi cifre o indigo otrocih so pretirane....zelo malo jih je.Od moje generacije sem srečal samo 2, pa se velik med ljudmi gibljem...

 

Sicer sem pa super :o|o:

 

Si al nisi al se delaš.Razmisl pa povej res kako se počutiš na splošno.

 

 

Ej, pa čist tko je blo pr men :eek:

 

....sej ni blo sam pr teb x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ravno kar sem iz čistega firbca prebral knjigo od Lee Carroll Indigo otroci, in neverjetno me je pritegnila zgodba "indigca" Ryana Maluskija na 204 strani kjer je doživljal enake stvari v življenju kot jaz-razen tega da je on govoril okoli kaj čuti in kaj je in na konc pristal na psihiatriji jest nism pršu tko daleč razen da sem šu 2 krat na teste za epilepsijo in nato bil napoten k psihiatru nakar nism šu ker sm vedu kva bo.Zmer sm raj to tišov v seb ker nekak čutim da še ni pravi čas da se razkrijem, ker zaenkrat se gibljem v okolju kjer noben ne "šteka"....ko bo bom vedel.

 

Je pa knjiga krasna, sam me mal matra kok to starši razumejo.Men pa Mateji verjetn to ni noben problem sam za druge k so navajeni nekej prebrat pa to delat, je verjetn težji.Je pa Amerika (kljub njihovi neumnosti, v katero dvomim) na mnogih takih področjih mnogo svetlobnih let pred nam.Tok o tem in o naših "rovtah" hehe x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Druga skrajnost pa so brezvezne batine. V obeh primerih gre za zgrešeno vzgojo. Zame osebno ne obstjajo nobeni izjemneži. Obstajajo samo ljudje, ki so bolje ali slabše izkoristili svoje danosti.

ideja, da je nekdo po rodu boljši, mi je tuja. Tudi Hitler je mislil, da so arijci po rodu boljši in je pri tem "malček" pretiraval. X men so možni v stripu in na velikem platnu.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Druga skrajnost pa so brezvezne batine. V obeh primerih gre za zgrešeno vzgojo. Zame osebno ne obstjajo nobeni izjemneži. Obstajajo samo ljudje, ki so bolje ali slabše izkoristili svoje danosti.

ideja, da je nekdo po rodu boljši, mi je tuja. Tudi Hitler je mislil, da so arijci po rodu boljši in je pri tem "malček" pretiraval. X men so možni v stripu in na velikem platnu.

 

Nehej Kabalist, ker "indigci" ne bi še travi stebla uničli kaj šele ljudem(razen če jih v to prsiljo), niti jim vsiljevali svoje volje.Štekaš x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz sem pa čula, da se indigovci tud tepejo za pravico, za svojo ali tujo. Edino kristalci se menda ne :eek:

 

Ne.To se dogaja le v skrajni sili, pa še takrat ko ni druzga ishoda in k majo dost k noben ne "zastop" pa k ne zastopjo sami sebe.Men je zdej 120% lažji k vem kva sm in da nism sam.Verjem da je uporaba sile na čist tazadnem mestu in ljubezen na prvem x;)x .

 

Če te kej več zanima si preber omenjeno knjigo.Sam jo res preber ne prelistej, ker je kej verjetn teško razumet in brzina ti ne bo tega dala.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kaj je že razlika med ''indigo'' in ''kristalno''... :inocent:

 

 

Ma čet istkren povem boli me Ku..c za te "kristalne" pa "mavrične" pa "indigo" oznake....včasih mij kr hudo kva je blo men tega treba.... :sori:.. najraj bi se kr resitirov pa naložu en softver od enga čist navadnega človeka :sori:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Opažam da so mnogi današnji novo pečeni starši tolerantni do izbruhov jeze in nasilnosti njihovih otrok. Takoimenovana demokratična vzgoja omogoča otrokom da lahko izsiljujejo, da so agresivni, zviti kot mali hudički. Ta način vzgoje je ena navadna floskula. Zakaj? Zato ker princip same vzgoje ne more biti demokratičen. Vzgojitelj, ki ima vlogo učitelja, mora imeti avtoriteto nad gojencem v tem primeru starš proti otroku. Vzgajanje otroka pomeni, poučevanje, učenje, kritiziranje in ustavitev vsakršnega kančka nenormalne agresivnosti pri otroku. Pri tem jih je potrebno naučiti kako jezo kontrolirati, ne pa da se nekontrolirana jeza ter agresija tolerira. Ne glede na družbene sisteme si starši ne bi smeli dovoljevati komandirati s strani otroka. Kaj se sedaj dogaja v zahodnjaških državah je primer največje stupidnosti teh družb. Zato je vse več sociopatov, kriminalcev ter psihopatov. Vse več je deviacij ljudi, samo zaradi tega ker so bili njihovi starši bili preveč tolerantni do nenormalnih izpadov. Avtoriteta v vzgoji mora biti. Prav tako brcanje in mahanje otroka proti staršu se mora nemudoma preprečiti. Ne pa da se takšne stvari tolerirajo. Vzgoja pomeni avtoriteta! To je smisel vzgoje. Se pa ponekod pojavi druga skrajnost to so zlorabe in batinjanje otrok. Zmernost je tisto kar manjka v naši družbi. V Ameriki, ki je primer totalne materialistične družbe, zmernosti ne poznajo. Ta beseda je izginila in prav tako izginja tudi pri nas V Evropi.
Ja sam ka mali pao s lipe
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ma čet istkren povem boli me Ku..c za te "kristalne" pa "mavrične" pa "indigo" oznake....včasih mij kr hudo kva je blo men tega treba.... :sori:.. najraj bi se kr resitirov pa naložu en softver od enga čist navadnega človeka :sori:

 

Kva bi dala, da bi bla "normalna" z "običnim" lajfom :sori: Tega tuki mam že poln kufr.

Brez enih meditacij, razmišljanj, opazovanj...sam ne morm, k me zmer kej špikne no :o|o:

In tko pol niham med eno in drugo skrajnostjo :o|o: sej bo boljš...sej je itak brez veze...v bistvu sploh ni tko zlo slabo...kok je tole bedno...i tako miljun puta.

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zato ker princip same vzgoje ne more biti demokratičen. Vzgojitelj, ki ima vlogo učitelja, mora imeti avtoriteto nad gojencem v tem primeru starš proti otroku. Vzgajanje otroka pomeni, poučevanje, učenje, kritiziranje in ustavitev vsakršnega kančka nenormalne agresivnosti pri otroku. Avtoriteta v vzgoji mora biti.

 

Se pa ponekod pojavi druga skrajnost to so zlorabe in batinjanje otrok. Zmernost je tisto kar manjka v naši družbi.

 

 

:palec:

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Opažam da so mnogi današnji novo pečeni starši tolerantni do izbruhov jeze in nasilnosti njihovih otrok. Takoimenovana demokratična vzgoja omogoča otrokom da lahko izsiljujejo, da so agresivni, zviti kot mali hudički. Ta način vzgoje je ena navadna floskula. Zakaj? Zato ker princip same vzgoje ne more biti demokratičen. Vzgojitelj, ki ima vlogo učitelja, mora imeti avtoriteto nad gojencem v tem primeru starš proti otroku. Vzgajanje otroka pomeni, poučevanje, učenje, kritiziranje in ustavitev vsakršnega kančka nenormalne agresivnosti pri otroku. Pri tem jih je potrebno naučiti kako jezo kontrolirati, ne pa da se nekontrolirana jeza ter agresija tolerira. Ne glede na družbene sisteme si starši ne bi smeli dovoljevati komandirati s strani otroka. Kaj se sedaj dogaja v zahodnjaških državah je primer največje stupidnosti teh družb. Zato je vse več sociopatov, kriminalcev ter psihopatov. Vse več je deviacij ljudi, samo zaradi tega ker so bili njihovi starši bili preveč tolerantni do nenormalnih izpadov. Avtoriteta v vzgoji mora biti. Prav tako brcanje in mahanje otroka proti staršu se mora nemudoma preprečiti. Ne pa da se takšne stvari tolerirajo. Vzgoja pomeni avtoriteta! To je smisel vzgoje. Se pa ponekod pojavi druga skrajnost to so zlorabe in batinjanje otrok. Zmernost je tisto kar manjka v naši družbi. V Ameriki, ki je primer totalne materialistične družbe, zmernosti ne poznajo. Ta beseda je izginila in prav tako izginja tudi pri nas V Evropi.

 

To si dobr povedov.Jest mislm da je treba današnji vzgoji posvetit velik svojga časa.Predusem to da si "tam" in da z opazovanjem in občutki spontano vodiš otroka naprej.Inprovizacija je ključ.

 

Čeprav mislm da gre zadeva na splošno naprej.Iz batin je prešla na:naj dela kar hoče.Mislm da se bo zadeva čez desetletja zbalansirala.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zivio,

 

prebiram pisanja na temo indigo.Strinjam se , da ima vsak po svoje prav.Iz vseh postov je zanimivo tudi to, da si jih lahko vsak izmed nas interpretira na svoj nacin.Ta je odvisen od nasih norm, pa vzgoje nas samih , pa se in se ...

 

Me pa zanima nekaj...nikjer nisem zasledila konkretnih primerov, kaj narediti.

Ko enoletni otrok zacne v trgovini ( hipermarket ) pop*** in se metat na tla, pa ne ves, kaj mu je.Gleda te en kup ljudi, seveda vsi pametni, kruh in ostale stvari za kuhinjo je treba kupit, otroka nimas kje pustiti... kaj v taksnem primeru narediti x?x Vprasanje je sicer retoricno....

 

Ko se isces v kopici nasvetov iz revij, pa iz svoje glave, ko si " vzgajal " prvega otroka, pa nasvetov pedagoskih delavcev ( ki so po moznosti stara dunajska sola in jih je povozil cas )... kako reagirati, se seveda izgubis.Sploh, ce ne znas uporabiti svoje pameti in intuicije...Seveda vsaka mama in oce najboljse vesta za svojega otroka.Niti en otrok ni enak in pri enem pali to, pri drugem spet drugo.Zato me motijo fore, ko se vse mece v isti kos, pa dresure po nekdanjih casih, ko smo bili vsi veseli, debeli in ubogljivi ( eni bolj, drugi smo po drugi strani malo odstopali... Indigo :palec: ).Verjamem pa , da so frustracije, ki so ostale v nas kar globoko zakoreninjene.Seveda bo cas pokazal, kaj se dogaja z zemljo in njenimi stanovalci.Ljudje so se vedno navajeni kimati in upogibati hrbte ( saj so nas vendar tako ucili...) , pa reagirati po mnoziti, bog ne daj, da bi kdo izstopil in rekel kaj drugace..ga bodo drugi pojedli...

je pa to ze druga zgodba, pustimo jo za drugic...

 

Pozdrav od " indigo " mame

 

Mojca

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hojla Mateja,

te berem ze od samega zacetka...hvala kozmosu za taksne ljudi, kot si ti, ki nam pomagate razumeti in slisati, tisto, kar globoko v sebi vemo. ( malo hvale ni nikoli odvec x:)x )

 

Mene je moj drugi otrok s svojim rojstvom pred sestimi leti ganil do temeljev.Sesulo se je vse , kar je imelo do tedaj svojo vrednost, v moji glavi in tudi v nasi druzini.S pomocjo informacij o indigo otrocih sem si odgovorila na vprasanja ( enega sem retoricno napisala zgoraj... ) Postalo pa mi je mnogo lazje, ker sem spoznala, ZAKAJ se otrok mece po tleh... da tu ne gre za napacno vzgojo ampak zato,,ker ima moj otrok prekomerno percepcijo zvokov, svetlobe itd... seveda se trudimo z vzgojo, kolikor je pac v nasi moci ( in resnica boli :C: , kolikor smo sploh z njimi. )

Ce imamo sreco, so z njimi ljudje, ki razumejo, da je vsak otrok zase rozica, ki jo je treba negovati.Eni rabijo malo vec pozornosti, drugi vec zalivanja, tretji vec hrane x:Ix ...

 

pa se malo za salo ...Mateja , a se bos dala kaj klonirati...mi bi vsaj eno taksno radi tu, v nasi blizini ... x:Dx :palec:

 

Prijazen pozdrav,

 

Mojca

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mojca xsrcx :palec: ... noro sem navdušena, ko opazujem, v kaj so se razvili ti majčkeni 'system buster-čki' xcivx x:px x:Dx ... kakšna ustvarjalnost, kakšne umetnije genialne, kolk enega žara je v njihovem ustvarjanju x8Dx :2src: xsrcx :palec:

 

... ja, mantis, nas pa so filali s tem in zato mnogi še pri 40 ali več letih ne vejo čist dobro, kaj bi v resnici radi delali in čepijo v kakšnih službicah brez pravega veselja.... ker smo bili tako zelo pridni, ko smo bili majhni ... :xx!:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tipka!

 

pomoje je ze prva napaka to, da otroku pokazes, da te moti, ker se sred stacune vrze na tla. ne ga ignorerat, sam ne mu pa tud pokazat, da te to spravlja v zadrego. nej se mece kukr hoce.. ga bo ze minil, ko bo ugotovu, da je (to sredstvo za) izsiljevanje (neuporabno) grdo. res, da ne poznam (vsaj vede ne) nobenga indiga, pa da ne poznam tvojega otroka..toda tako vedenje mene bolj spominja na razvajenega otroka.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tipka!

 

pomoje je ze prva napaka to, da otroku pokazes, da te moti, ker se sred stacune vrze na tla. ne ga ignorerat, sam ne mu pa tud pokazat, da te to spravlja v zadrego. nej se mece kukr hoce.. ga bo ze minil, ko bo ugotovu, da je (to sredstvo za) izsiljevanje (neuporabno) grdo. res, da ne poznam (vsaj vede ne) nobenga indiga, pa da ne poznam tvojega otroka..toda tako vedenje mene bolj spominja na razvajenega otroka.

 

 

Ja na zacetku so me te reci vrgle iz tira, kljub temu , da se mi zvizga za to, kaj recejo drugi ( sco x8Dx ), preprosto za to, ker nisem vedela, zakaj se to dogaja.Otrok je bil preprosto premajhen za to, da bi hotel kaksno igraco.Pa sem po pozornem spremljanju ugotovila, da se to zgodi posebej takrat, ko pridemo v veliki trgovini v blizino hladilnikov.Tam se menja temperatura, pa svetlobe je vec , pa se brni zelo. Ko sem prebrala, da gre pri otroku za hiperpercepcijo, je dobilo njegovo obnasanje " smisel ".Smo vsaj vedeli, kako in kaj naprej.Tu torej ne gre nikakor za razvajenega otroka.

 

Glede tega, da bi ga naj pustili na tleh in to, pa bi bili preseneceni nad casovnim obdobjem, ki ga ta otrok lahko posveti joku in lezanju na tleh.To lahko gre v ure.Smo enkrat probali, pa smo obupali vsi , on pa je se vedno lezal na tleh.Torej to pri nas ni delovalo.

 

Tekom sestih let njegovega zivljenja je seveda kazal povecano osredotocenost ( beri trmo... ceprav jaz tega izraza ne maram, ker ima negativen prizvok x:Dx ) na dolocene stvari, vendar to pac obvladujemo.Z pogovori in razlagami se mu da zelo dobro razloziti, zakaj ne more dobiti tega in tega.Edina varianta, ki pripelje pri nasem otroku do cilja, ko so razlage brezplodne, je ta, da ga odpeljem v sobo in mu povem, da se lahko tukaj pomiri in potem pride k nam.Ce me pa rabi vmes za kaksno pomoc, pa me lahko poklice. Vendar to deluje pri nas, pri kom drugem spet kaj drugega.

 

Seveda pa mu iskrivosti ne zelimo zatreti, saj je dandanes vecino tako, kot pravi Mateja, da ljudje nesrecni jamrajo, kdo jim bo pomagal, pa kako so nesrecni v sluzbah, celi predani v usodo.Ce bi bili malo bolj spirited ( tezko je to prevesti, mogoce iskrivi ) , bi poslusali sebe in nasli resitve.Tako pa se samo tarna in jamra...

 

Aja pa se to, mislim, da je v redu, da izrazamo svoje custva, ker jih vecina niti ne ve izraziti.Zato je pri nas v druzini celo zazeljeno, da se custva pokazejo.Ce gre za afekt, se to pac razlozi, da to ni primerno v taksni in taksni obliki, ker lahko prizadane druge.Jeza, zalost itd. pa vsi vemo, ce se zatira ( v otrostvu se posebej ) pa najde pot na plan kako drugace.Tega pa je danes nasa okolica polna ....

 

 

Poskusajte tudi vi najti iskrivost v sebi , pa boste preseneceni tudi nad temi otroci.

 

 

Prijazen pozdrav,

 

 

Mojca

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...