Skoči na vsebino

Indigo otroci


tomazslo

Recommended Posts

Jp ... xrolleyesx

Tud lepo x:Dx Mogoce se se kej razvije iz tega x;)x

 

Jaz sem drgac trenutno pred nekimi pomembnimi odlocitvami v zivljenju.

Najverjetneje bom moral menjat sluzbo, ker gre firma v k... Seveda po tistem postopku kot sem pisal v prejsnjih povstih :V:

Sicer je tako, da me na vseh koncih samo hvaljo in sem dobr zapisan tud pri direktorju. Sam to ni tko dobr kot bi clovek hotu.

To seveda pomeni, da mi bojo ponudil sluzbo v sesterski firmi kamor so prenesli premozenje, da bi bil tam vodja projektov. Sam mi to prav nic ne disi, ker je tam se vec bogatih nesposobnezev, brez vesti, k se igrajo s premozenjem, k otroc v peskovniku. Mislim sej druzga ne mores rect, k jim sploh ni jasn kaj delajo in s cim se igrajo. Res k otroc. Sploh k jih poslusas na kakih sestankih, kr ne mores verjet kok nabijajo tja v tri krasne :V:

Prov zalostno, kako se igrajo z zivljenji ljudi in s stvarmi o katerih se jim niti ne sanja :C:

Resno razmislam, da tud ce mi ponudjo se enkrat visjo placo ne grem tja. Enostavno vem, da neb mogu spat ponoc, kr bi se tok sekiru za une, k jih bi mogu nategvat. Raj grem delat za manjso placo v kak biro in se trudim delat kako koristno delo.

Sicer je pa tko, da trenutno odpuscajo v firmi 10% folka po oddelkih in to seveda tiste, k sluzbo res rabjo. Raj bi vidu, da mene dajo stran, k mi je lih vseen, kr drugo sluzbo takoj dobim. Kokr sem ponudb dobil do zdej v dveh letih, kr sem kle zaposlen, od unih zunanjih sodelavcev s kerimi sem delal, to res ne bo problem.

Ostal folk bojo pa prsilil, da sami odidejo tako, da enostavno ne bo denarja za place drug mesec in ko bojo prisle poloznice in krediti, ne bojo mel izbire :C:

Saj en sodelavc se je najdu v mojem oddelku, k je pokazal, da je normalen in se ne da podkupit. Ni hotu sprejet visje place, da bi bil direktor oddelka, ker je vedu, da ga hocjo samo zato nastavt, da bi folku dajal odpovedi namesto njih. V bistvu bo dal raj sam odpoved, da koga druzga se mal pustijo pri miru, kot pa da bi izsilil 2mio odpravnine. Pa se nima dost do penzije, sam ma sreco, da ma kam it.

 

Vse to pa se dogaja samo zato, ker je lastnik ugotovil, da v SLO ne more v gradbenistvu vec tolk na hitr, tolk velik zasluzit in bo svoje premozenje (denar) preselil v Romunijo. Boli ga za firmo, sam da on kasira. Cist po unem principu vec k mas, se vec rabis :o|o:

Kaj pa vem? Mogoce je pa tud prav, da je tako. Sam jaz ne morem bit tak in verjetno zato ne bom nikoli bil bogat.

Sam bom pa srecen in bogat v drugem smislu x;)x

 

 

Pa ja. Že 2 dni čekiram, če je kej nouga tuki, pa nič :o|o:

A bo kej?

Haloo? Anyone?

xDDx

Haha... dej odpri kako debato. Bi mi prav sedl o cem drugem razmislat, k o tej moji sluzbi in bogih revezev okol mene.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nols, ne more biti kaj novega. Ene in iste stvari se obračajo do neokusnosti. Indigo-ego je pač precej obširna reč... x:Dx x:Dx
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jah, kva nej rečem; tkole miško, k te berem, k da bi svoja razmišljanja brala. Je pa res, da jst nkol nism bla za pisat - prepočasi tipkam/pišem oz mi misli preskakujejo hitreje, kt jih lah zapišem. (lenoba.press)

 

Jst sm si že davno prisegla sama seb, da bom rajš zvesta Resnici pa tut če to pomen, da jih kdaj fašem po gobcu (verjem, da sm ga dostkrat). Sploh tole predatorstvo, k se je razpaslo po SLO (in svetu) - kao če nauš po njih gazil, bojo oni po teb. In zakva? Za kup materialnih stvari, k jih res ne rabmo nujno. Človk rabi za življenje res malo.

 

Na živce mi gre to spodbujanje potrošnje; več ko maš/potrošiš, več hočeš met/potrošit. En banalen primer z vrečkam v štacunah: povsod kamorkoli greš, ti hočjo stvari stlačt v neke PVC vrečke svakojake velikosti in nekje (vemo kje in za katere) je treba to celo plačat!! Folk sploh ne pomisli, kolk časa traja, da taka kur.eva vrečka razpade in kolk s tem obremenjujemo okolje. In pol me tko zaboden pogledajo, k vztrajam na tem, da vrečke pa res ne rabm in nočem, da bom vse v torbo (al pa v bike košarco) zložila :o|o:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nols, ne more biti kaj novega. Ene in iste stvari se obračajo do neokusnosti. Indigo-ego je pač precej obširna reč... x:Dx x:Dx

 

ne vem kaj tocn bi rad, da ti odgovorim.. ampak lahko recem, da se delno strinjam s tabo. precej obsirna tema..ogromno napisanga..kar bi se dalo napisat na veliko krajsi nacin. pa sem vendar uzival ob prebiranju te teme. navsezadnje veliko ljudi se vedno ni postekalo bistva.

ti pa ga (navidez) odklanjas. ne spomnim se vec o cem vse je tekla debata..ampak nek splosni vtis je bil, da tvoji komentarji navkljub namenu niso bili nasprotujoci (recimo) miskotovim.

 

ne stekam in ne grem se vseh teh debat o razlagi kaj je ego..ni pomembn (pac sej lahko vsak iz konteksta razbere kot kaj si kdo ego razlaga)..

ja indigo-ego je precej obsirna rec x8Dx x:Dx pa vendar moj ego tud sega vse tja do nebes x;)x zakaj bi se pa dajal v nic. sem tak kot sem in dobro je tako! to pa se ne izklucuje samodela na sebi. dober sem ampak z vsakim dnem sem se bolsi x:o)x x;)x

ljudje majo to velikokrat za napuh, vaznost.. se vse preveckrat je povsod prisotna ta nepotrebna skromnost - lazna skromnost. argh kok mi gre na zivce! biti zadovoljen sam s sabo in s tem kar imas ni vaznost ampak pravzaprav skromnost na pravem mestu. vedno je treba stremeti po bolsem (ampak zaradi tega ne smes teptati po drugih)!

nikoli pa se nimam za najbolsega, vsevednega..

 

tale tvoj komentar sem nekako povezal kot odgovor na tega:

Pa ja. Že 2 dni čekiram, če je kej nouga tuki, pa nič :o|o:

 

A bo kej?

 

Haloo? Anyone?

 

xDDx

drugace si tvojga komentarja ne znam razloziti. sej v zadnem casu nisem nc sprasvov ce bo kej novga.. skratka js nisem Coockie.

 

tale tema pa.. kej novga..nc novga.. kakorkol..vsaka stvar se enkat konca. bomo vidl x:px xDDx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

.ampak nek splosni vtis je bil, da tvoji komentarji navkljub namenu niso bili nasprotujoci (recimo) miskotovim.

Seveda niso bili nasprotni na nek svoj sarkastični način. Upam, da se je kdo ob mojem dosedanjem pisanju ob tej temi zabaval. Tvoje pisanje je zanimivo, ker ni predolgo (moram se posipati s soljo (od pepela ni koristi), kajti moji prispevki so včasih žal predolgi in prevečkrat sem prisiljen isto povedati na več načinov).

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

name='misko76' date='15. Mar 2006 ob 09:18' post='655246']

 

 

Jaz sem drgac trenutno pred nekimi pomembnimi odlocitvami v zivljenju.

Najverjetneje bom moral menjat sluzbo, ker gre firma v k... Seveda po tistem postopku kot sem pisal v prejsnjih povstih :V:

Sicer je tako, da me na vseh koncih samo hvaljo in sem dobr zapisan tud pri direktorju. Sam to ni tko dobr kot bi clovek hotu.

To seveda pomeni, da mi bojo ponudil sluzbo v sesterski firmi kamor so prenesli premozenje, da bi bil tam vodja projektov. Sam mi to prav nic ne disi, ker je tam se vec bogatih nesposobnezev, brez vesti, k se igrajo s premozenjem, k otroc v peskovniku. Mislim sej druzga ne mores rect, k jim sploh ni jasn kaj delajo in s cim se igrajo. Res k otroc. Sploh k jih poslusas na kakih sestankih, kr ne mores verjet kok nabijajo tja v tri krasne :V:

Prov zalostno, kako se igrajo z zivljenji ljudi in s stvarmi o katerih se jim niti ne sanja :C:

Resno razmislam, da tud ce mi ponudjo se enkrat visjo placo ne grem tja. Enostavno vem, da neb mogu spat ponoc, kr bi se tok sekiru za une, k jih bi mogu nategvat. Raj grem delat za manjso placo v kak biro in se trudim delat kako koristno delo.

Sicer je pa tko, da trenutno odpuscajo v firmi 10% folka po oddelkih in to seveda tiste, k sluzbo res rabjo. Raj bi vidu, da mene dajo stran, k mi je lih vseen, kr drugo sluzbo takoj dobim. Kokr sem ponudb dobil do zdej v dveh letih, kr sem kle zaposlen, od unih zunanjih sodelavcev s kerimi sem delal, to res ne bo problem.

Ostal folk bojo pa prsilil, da sami odidejo tako, da enostavno ne bo denarja za place drug mesec in ko bojo prisle poloznice in krediti, ne bojo mel izbire :C:

Saj en sodelavc se je najdu v mojem oddelku, k je pokazal, da je normalen in se ne da podkupit. Ni hotu sprejet visje place, da bi bil direktor oddelka, ker je vedu, da ga hocjo samo zato nastavt, da bi folku dajal odpovedi namesto njih. V bistvu bo dal raj sam odpoved, da koga druzga se mal pustijo pri miru, kot pa da bi izsilil 2mio odpravnine. Pa se nima dost do penzije, sam ma sreco, da ma kam it.

 

 

Grozne stvari se dogajajo v teh podjetjih kjer to ni nič takega.Dlih zarad tega ne maram biznisa in trgovskih poslov ker kjer je velik denarja je največ nepravice.Jest če bi bil trgovec bi bil bog pomoje ker bi pol prodal po nižji ceni...heheKuko naj prodajam človeku ki je bogi stvari po višji ceni...nemogoče...takih pa ni malo

 

Ja Miško te čist štekam.Je pa vsaj kokr tok dobr filing k veš da če te skenslajo nek da boš drugje najdu brez problemov.Pa večkrat po naključju kot po načrtu.Pol pa ljudem ni jasn: " ja kva boš pa zej k te vn vržejo" hehe pa vik in krik okol tebe hehe

 

raj naj zase poskrbijo ne... x;)x

 

Vse to pa se dogaja samo zato, ker je lastnik ugotovil, da v SLO ne more v gradbenistvu vec tolk na hitr, tolk velik zasluzit in bo svoje premozenje (denar) preselil v Romunijo. Boli ga za firmo, sam da on kasira. Cist po unem principu vec k mas, se vec rabis :o|o:

Kaj pa vem? Mogoce je pa tud prav, da je tako. Sam jaz ne morem bit tak in verjetno zato ne bom nikoli bil bogat.

Sam bom pa srecen in bogat v drugem smislu x;)x

Haha... dej odpri kako debato. Bi mi prav sedl o cem drugem razmislat, k o tej moji sluzbi in bogih revezev okol mene.

 

Hvala enako...če bom bogat potem bo to sam pika na i....hočem imet srečno in polno življenje , če bo keš pa tolk bolš....eh pa sej bi ga tko pol potalov bogim ljudem ....tut čeb mel...

 

 

 

Krasnega sončnega zahoda,pogleda ljubljene osebe k te ma rada,krasn srečen filing k traja in traja,kolegi ki te imajo radi zarad tega kar si....se ne da kupit z denarjem.....

 

tale tema pa.. kej novga..nc novga.. kakorkol..vsaka stvar se enkat konca. bomo vidl x:px xDDx

 

 

You are so wrong buster...hehe x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

You are so wrong buster...hehe x;)x

 

phaha.. jebat ga konc je z vami indigo važiči! veste tist pregovor, da se dobro blago samo hvali je mal drugač mišlen x:o)x x;)x

 

 

ma js sm za to, da tele važiče že končn enkrat prizemlimo! drugač nam bojo se odletel (kar sploh ne bi blo tok slabo). se vedno pa obstaja nevarnost, da bi se jim zahotelo punta (ne fiata ampak upora).. zatorej js pravim nabrusti sekire pa stran te žlehne jezike!

sicer pa kaj govorim (sej nismo v srednjem veku).. no u glavnem zadnic sem prebral, da indigo podpira nadaljevanje iranskega jedrskega programa!!? js pravim kar v guantanamo s takimi!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Seveda niso bili nasprotni na nek svoj sarkastični način. Upam, da se je kdo ob mojem dosedanjem pisanju ob tej temi zabaval. Tvoje pisanje je zanimivo, ker ni predolgo (moram se posipati s soljo (od pepela ni koristi), kajti moji prispevki so včasih žal predolgi in prevečkrat sem prisiljen isto povedati na več načinov).

 

najbolje, da se potopiš kar v mrtvo morje! x;)x si namreč nepoboljšljiv primerek! x:o)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tako je skoraj zapecateno kaj se bo tam gradilo ali pa predrago da se to splaca spremenit.

Kupec zemlje je obicajno tisti, ki ne more ugotoviti kaj je s projekti narobe in bo zato imel slaba, pa se draga stanovanja. Oziroma ne more oceniti, da so projekti zafurani, ker mu je onemogoceno ugotoviti ozadje, kjer si ti malo pogoljufal z lobiranjem, da si spravil papirje cez.

 

Zakaj bi pa v tem primeru morala bit stanovanja slaba ? :eek: Razumem, da je lahko določeno, kaj se lahko zida na določeni parceli, ne razumem pa zakaj bi bilo določeno še kako naj bi se zidalo. x:Ix

Roses are red, violets are blue...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sicer pa kaj govorim (sej nismo v srednjem veku).. no u glavnem zadnic sem prebral, da indigo podpira nadaljevanje iranskega jedrskega programa!!? js pravim kar v guantanamo s takimi!

 

 

Mene noben ni prašov za nasvet hehe...

 

 

ma boli me za ta Iranski program....v končni fazi tko ne vemo kva se res v Iranu dugaja...ta propaganda gor dol...edin čes tm veš resnico...

 

 

Bi pa dodal da naj raj namest tega programa izobrazjo pa nafutrajo folk pa brez verske vsebine..sam nažalost bo sam ostal pr mojih željah..

 

kdoj važič... x8Dx hehe

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mene noben ni prašov za nasvet hehe...

ma boli me za ta Iranski program....v končni fazi tko ne vemo kva se res v Iranu dugaja...ta propaganda gor dol...edin čes tm veš resnico...

 

ja nek sem prebral (verjetn lih v tej temi) k si reku, da ce ma amerika itd. zakaj pa iran ne bi smel met. pa sej js ti u bistvu dam prov. sam je kle tud vprasanje svetovnega miru (k ga itak ni, sam da bi v tem primeru biv lahko nevarno ogrozen tud ameriski pa evropski)..

 

hehe.. pa sej nima veze. ni bla fora v iranu, se je pa lepo ponudu za k mojem odgovoru x;)x

(neki pac plozam pa upam, da se bo koga dotaknil)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jah, kva nej rečem; tkole miško, k te berem, k da bi svoja razmišljanja brala. Je pa res, da jst nkol nism bla za pisat - prepočasi tipkam/pišem oz mi misli preskakujejo hitreje, kt jih lah zapišem. (lenoba.press)

 

Jst sm si že davno prisegla sama seb, da bom rajš zvesta Resnici pa tut če to pomen, da jih kdaj fašem po gobcu (verjem, da sm ga dostkrat). Sploh tole predatorstvo, k se je razpaslo po SLO (in svetu) - kao če nauš po njih gazil, bojo oni po teb. In zakva? Za kup materialnih stvari, k jih res ne rabmo nujno. Človk rabi za življenje res malo.

 

Na živce mi gre to spodbujanje potrošnje; več ko maš/potrošiš, več hočeš met/potrošit. En banalen primer z vrečkam v štacunah: povsod kamorkoli greš, ti hočjo stvari stlačt v neke PVC vrečke svakojake velikosti in nekje (vemo kje in za katere) je treba to celo plačat!! Folk sploh ne pomisli, kolk časa traja, da taka kur.eva vrečka razpade in kolk s tem obremenjujemo okolje. In pol me tko zaboden pogledajo, k vztrajam na tem, da vrečke pa res ne rabm in nočem, da bom vse v torbo (al pa v bike košarco) zložila :o|o:

No sej neki nas je takih :palec:

Si me pa spomnila na absurde iz Avstralije. Tm ko gres v stacuno in ce kupis samo cigumije ti jih morajo dat v vrecko, ker majo tak zakon. Tud blagajne so narjene tako, da vrescke, k jih pr nas sam vzames, tm kr stojijo na nekih drzalih in kar potegne blagajnicarka cez un citalc kode more vrzt v vrecko. Seveda je plasticna. Pol se pa cudijo zakaj vsake tolk cajta najdejo kako zelvo ali delfina k je utonil z vrecko na glav :o|o:

Papirnato vrecko dobis samo v stacuni kjer prodajajo alkoholne pijace, da se kao ne vidi kaj si kupil. Kr je tud kr neki, saj vsak otrok tocno ve, da je v papirnati vrecki loh not samo alkohol xrolleyesx

 

 

ne vem kaj tocn bi rad, da ti odgovorim.. ampak lahko recem, da se delno strinjam s tabo. precej obsirna tema..ogromno napisanga..kar bi se dalo napisat na veliko krajsi nacin. pa sem vendar uzival ob prebiranju te teme. navsezadnje veliko ljudi se vedno ni postekalo bistva.

ti pa ga (navidez) odklanjas. ne spomnim se vec o cem vse je tekla debata..ampak nek splosni vtis je bil, da tvoji komentarji navkljub namenu niso bili nasprotujoci (recimo) miskotovim.

Dobr si to napisu :palec:

ne stekam in ne grem se vseh teh debat o razlagi kaj je ego..ni pomembn (pac sej lahko vsak iz konteksta razbere kot kaj si kdo ego razlaga)..

ja indigo-ego je precej obsirna rec x8Dx x:Dx pa vendar moj ego tud sega vse tja do nebes x;)x zakaj bi se pa dajal v nic. sem tak kot sem in dobro je tako! to pa se ne izklucuje samodela na sebi. dober sem ampak z vsakim dnem sem se bolsi x:o)x x;)x

ljudje majo to velikokrat za napuh, vaznost.. se vse preveckrat je povsod prisotna ta nepotrebna skromnost - lazna skromnost. argh kok mi gre na zivce! biti zadovoljen sam s sabo in s tem kar imas ni vaznost ampak pravzaprav skromnost na pravem mestu. vedno je treba stremeti po bolsem (ampak zaradi tega ne smes teptati po drugih)!

nikoli pa se nimam za najbolsega, vsevednega..

 

tale tvoj komentar sem nekako povezal kot odgovor na tega:

 

drugace si tvojga komentarja ne znam razloziti. sej v zadnem casu nisem nc sprasvov ce bo kej novga.. skratka js nisem Coockie.

 

tale tema pa.. kej novga..nc novga.. kakorkol..vsaka stvar se enkat konca. bomo vidl x:px xDDx

Za ostalo se pa strinjam s tabo. Pa cist res doskat, saj jaz prevec bluzim s pisanjem in bi blo vse skupi lahko dost krajs x:Ix

 

 

 

Ja Miško te čist štekam.Je pa vsaj kokr tok dobr filing k veš da če te skenslajo nek da boš drugje najdu brez problemov.Pa večkrat po naključju kot po načrtu.Pol pa ljudem ni jasn: " ja kva boš pa zej k te vn vržejo" hehe pa vik in krik okol tebe hehe

raj naj zase poskrbijo ne... x;)x

Hvala enako...če bom bogat potem bo to sam pika na i....hočem imet srečno in polno življenje , če bo keš pa tolk bolš....eh pa sej bi ga tko pol potalov bogim ljudem ....tut čeb mel...

Krasnega sončnega zahoda,pogleda ljubljene osebe k te ma rada,krasn srečen filing k traja in traja,kolegi ki te imajo radi zarad tega kar si....se ne da kupit z denarjem.....

You are so wrong buster...hehe x;)x

:palec:

Kr naj se cudi folk, bojo saj mogoce enkat dojel.

Lih za vikend sem se vidu z enim prjatlom iz starih casov. Me je lepo presenetu, k je prvo zacel z enimi zadevami, kolk sem mel prav takrat pred leti in da sele zdaj steka kja sem mu govoril.

Cas naredi svoje, tud ce vcas mal prevec bluzim folk dojame x:Dx

 

phaha.. jebat ga konc je z vami indigo važiči! veste tist pregovor, da se dobro blago samo hvali je mal drugač mišlen x:o)x x;)x

ma js sm za to, da tele važiče že končn enkrat prizemlimo! drugač nam bojo se odletel (kar sploh ne bi blo tok slabo). se vedno pa obstaja nevarnost, da bi se jim zahotelo punta (ne fiata ampak upora).. zatorej js pravim nabrusti sekire pa stran te žlehne jezike!

sicer pa kaj govorim (sej nismo v srednjem veku).. no u glavnem zadnic sem prebral, da indigo podpira nadaljevanje iranskega jedrskega programa!!? js pravim kar v guantanamo s takimi!

Nols a si tole mel v mislih:

Zdej sem se spomnu se na eno tako nelogicnost. Recimo to atomsko orozje. Koji k... majo pravico zdej te, k ga ze majo, govort drugim, da ga ne smejo met. Sej ne da podpiram izdelavo tazag orozja, dejansko bi se ga moral vsi znebit. Ampak ce ti loh, loh tud jaz.

To sme jaz pisal x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zakaj bi pa v tem primeru morala bit stanovanja slaba ? :eek: Razumem, da je lahko določeno, kaj se lahko zida na določeni parceli, ne razumem pa zakaj bi bilo določeno še kako naj bi se zidalo. x:Ix

Velik lazje bi ti to razlozil na konkretnem primeru. Moral bi ti pokazati kak projekt, ki man ga prinesejo kot ponudbo v firmo mi pa potem racunamo in preverjmamo ali se nam splaca.

Vcasih dobimo taksne projekte, ko takoj vidis, da manjka parkirnih mest oz. so samo zadostili pogoju iz zakona. Kar pa vsi vemo, da je premalo. Lahko dobis projekt, ki je izdelan tako, da niti v pritličje ne more priti invalid, kaj sele ce kdo kupi stanovanje in postane invalid. Potem se mora seliti, namesto, da bi bilo mozno ze v osnovi vsa stanovanja predelati v invalidna.

Lahko je samo stanovanje neracionalno in neuporabno sprojektirano. Recimo dolge sobe, ki so seveda temne, premajhne kopalnice in vidis, da bi se dalo stvari narediti bolje v enakem gabaritu.

Lahko so samo zbasali na parcelo prevec stanovanj, da s tem kao prikazejo velik zasluzek in vzbudijo veliko zanimanje, ko bodo preprodajali parcelo. Mislim tu ni konca kaj vse je lahko narobe in kaksne bajne vsote so to lahko. Ali do kaksnih zapeltov lahko pride, ce je problem s sosedi, kaj narobe s parcelami, objekt preblizu meje itd.

Vendar ce je tak projekt sel skozi proces in je bil kot podlaga za Obcinski Lokacijski Nacrt je prakticno zapecaten. Seveda ce ugotovis, da je nakaj narobe ocenis ali se ti splaca celo zadevo zaceti z nova in iti cez cel postopek, ter izdelati nove projekte. To je seveda drag in dolgotrajen proces.

Moras razumeti, da ljudje na Obcinah naj bi samo preverjali vsebinsko projekte, ce so vsi odgovorni projektanti podpisani, ce mapa projekta vsebuje vse liste, ce je dovolj parkirnih mest,.. Oni naceloma niso strokovnjaki oz. so v sluzbi kot birokrati in se tudi ne bi smeli spuscati v sam projekt. Zato taksne napake hitro spolzijo cez, ce je projektant iz malomarnosti, brez salbe vesti, recimo ni bil dovolj motiviran, kaj presprical ali celo kaj namenoma "pogoljufal" za investitorja in to samo, da se tako doda vrednost zemljiscu.

Potem tak projekt ponudijo v izgradnjo drugi firmi, ki pa ugotovi napake, ali pa tudi ne. Kar seveda posledicno pomeni drazjo izgraditev objekta. Itak to ugotovijo sele kasneje med samo gradnjo in potem morajo prodajati stanovanja, ki so ze tako slabsa, se drazje, da sploh prezivijo.

Konec koncev dostikrat me razjezijo ljudje, ki so recimo magistrirali na gradbeni fakulteti in se nikoli res niso ukvarjali z gradbenistvom (to sem dozivel), ne poznajo postopkov in procesa, pa so pac prilezli visoko samo ker se druzijo z bogatimi, potem pa tako lahkotno recejo za kak projekt, da je zanic.

Pac ni jim vsec na prvi pogled in ze mislijo, da lahko kot strokovnjaki izjavijo kaj taksnega. Nimajo pa pojma, da je zadaj bil cel proces, ki je trajal vec let in je projekt samo razultat vseh pogojev, postopkov in rezultat vlozenega dela stevilnih ljudi.

Ja lahko kot laik reces nekaj mi je vsec drugo pa ne. Nikakor pa ne kot strokovnjak, ce vsebinsko ne poznas stvari.

Zato me dostikrat jezijo tudi novinarji, ki s svojimi laicnim znanjem o konkretni zadevi zavajajo javnost. Dostikrat ne bi smeli tako javno necesa kritizirati ali hvaliti in povzrocijo cisto nepotrebne tezave. Po moje bi moral biti novinar tudi strokovnjak za konkretno stvar o keri komentira, pa se to ne bi bilo dovolj.

Samo primer recimo jaz. Ce bi se par let pocel samo to kar pocnem v sluzbi, vodenje projektov, kamlu pades cisto ven iz projektiranja in zato posledicno ne mores vec dajati relevantnih pripomb na sam projekt. Zato je zelo zazeljeno istocasno vsaj malo projektirati.

 

Uf spet prevec besed xrolleyesx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To sme jaz pisal x:Dx

 

ups.. ne pa sej js nisem mislu indigo nick ampak pac indigo cloveka! x:Dx x;)x x:o)x

oprost Indigo, da sem te po krivem "obtozu". x:)x

no pa sej pravzaprav ni vazn..vi indigci tkoaltko isto razmislate.. ti misko se pa pazi! dones ponoc te bojo ugrabl jutr bos pa ze hop na "enem" otocku uzival v podnebju kube x:o)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ups.. ne pa sej js nisem mislu indigo nick ampak pac indigo cloveka! x:Dx x;)x x:o)x

oprost Indigo, da sem te po krivem "obtozu". x:)x

no pa sej pravzaprav ni vazn..vi indigci tkoaltko isto razmislate.. ti misko se pa pazi! dones ponoc te bojo ugrabl jutr bos pa ze hop na "enem" otocku uzival v podnebju kube x:o)x

 

Drgač vem da ni name letel...zato sm tut napisov:.."mene ni noben vprašov"

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

... ti misko se pa pazi! dones ponoc te bojo ugrabl jutr bos pa ze hop na "enem" otocku uzival v podnebju kube

:inocent:

Ne stekam... zakaj bi me kdo ugrabu?

Uzival sem pa ze ta vikend, k je blo tko lepo. Sicer delovno, je blo treba drevje obreztvat in skurit vse veje, ampak lepo x^x

 

Piknik še zmer velja itak..rd bi te spoznal.....pa če boš priden boš kakšen pirček dobu

Kokr kaze se bo to loh res kmal zgodil... drgac hvala enako.

Za pir pa ni panike, bi raj kaksnega unija ali kaj podobnega, priden bom pa itak x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:inocent:

Ne stekam... zakaj bi me kdo ugrabu?

Uzival sem pa ze ta vikend, k je blo tko lepo. Sicer delovno, je blo treba drevje obreztvat in skurit vse veje, ampak lepo x^x

Kokr kaze se bo to loh res kmal zgodil... drgac hvala enako.

Za pir pa ni panike, bi raj kaksnega unija ali kaj podobnega, priden bom pa itak x:Dx

Tole se mi je zdel zanimiv test:

http://www.bbc.co.uk/science/humanbody/min...ike/index.shtml

Sicer nisem zvedel nic novega o sebi, ampak samo potrdil kar sem ze vedel o sebi. Aja moj rezultat je bil PEACEMAKER x:px

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tole se mi je zdel zanimiv test:

http://www.bbc.co.uk/science/humanbody/min...ike/index.shtml

Sicer nisem zvedel nic novega o sebi, ampak samo potrdil kar sem ze vedel o sebi. Aja moj rezultat je bil PEACEMAKER x:px

 

 

x:Dx x:Dx :palec:

Prvič sem v tej temi... x:Ix x:Xx x:Dx

Zanimiv test... :eek: x:Dx

INOVATOR... :eek: :palec: x^x

Me pa nekaj zanima... :eek:

Tisti ki pišete tu noter... x:Dx

ZAKAJ mislite da ste Indigo?

Bral sem to temo že večkrat... xDDx x?x

VEM kaj in kakšen naj bi bil Indigo.

Ampak samooklicani Indigo še ni PRAVI Indigo... x:Dx (jih je kar nekaj tu noter...)

Torej... xDDx xsrcx x?x

KAJ vas je napeljalo na misel da ste Indigo otroci?

Tisti ki to mislite da ste? xDDx x:Xx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx x:Dx :palec:

Prvič sem v tej temi... x:Ix x:Xx x:Dx

Zanimiv test... :eek: x:Dx

INOVATOR... :eek: :palec: x^x

Me pa nekaj zanima... :eek:

Tisti ki pišete tu noter... x:Dx

ZAKAJ mislite da ste Indigo?

Bral sem to temo že večkrat... xDDx x?x

VEM kaj in kakšen naj bi bil Indigo.

Ampak samooklicani Indigo še ni PRAVI Indigo... x:Dx (jih je kar nekaj tu noter...)

Torej... xDDx xsrcx x?x

KAJ vas je napeljalo na misel da ste Indigo otroci?

Tisti ki to mislite da ste? xDDx x:Xx

Smo ze veckrat povedal zakaj? Ce bos sel cez topic bi mogu postekat. Ceprav zna bit ze res velik za brat x:px

Nekak poenostavljeno je to tko, da ko enkrat slisis za to, ce si, ves da si, brez dvoma x:Dx

 

 

Strategist...hehe

svašta

war,war.....dejte mi enote

Hahaha

Jaz bi sebe med moznostmi itak takoj dal med peacemakerje. Bi mi blo cuden, ce bi prsu do kerga kol druzga rezultata.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...