Skoči na vsebino

Ptički


Marsa

Recommended Posts

  • 1 month later...

Danes je Gregorjevo! :2src: xcivx :palec:

 

Vse najboljse vsem ptickom in pticjeljubcem za nas dan! x8Dx x;)x :palec:

 

***In kaj se mi je zgodil dons?

Prvic po daljsem obdobju, cca 1/2 leta, me zbudita goloba na mojem balkonu (nad katerimi se sicer razburjam, ker kakajo tud pa tko, 1x so mi gnezdo naredil ko sem bla na morju x:px), no in prvi hip ze pomislim; ojej spet 'sezona golobov' in ce ni sosed je pa... whatever x:Dx, pol se pa spomnim; DONS JE GREGORJEVO! xokx

 

evo pa sm mela pozdrav jutranji od dveh zaljubljenih golobckov. x8Dx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Jeti

v naši ptičji hiški je danes še poseben živ-žav ... zver je zjutraj natrosila malo več hrane kot običajno x;)x

 

še en simpatičen filemček xcivx

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca

iii, ptički se ženijo. xDDx xsrcx

 

lepo so ti naznanili praznik, Marsa. x:Dx :palec:

 

a grličke so ti pa všeč? xDDx pri nas jih je polno oz. jih vidim, ko se furam s kolesom naokoli. to bo treba še počakati kak mesec.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

valjdka. xDDx (hehe, grlichke! :2src:)

sej sm si rekla da sta zihr grlici, k ju nisem vidla, sam spodila sem ju cez vrata pa sta odletela... lohk bi bla tud glici. x;)x

 

jp, cele uverture pticje. x:px x;)x

 

js tud, jeti - glih bla pr reki pa jih mal futrala, se golobi so dobil vec semen, k navadn bl skusam da tamali pticki jih dobijo vec. x:)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tegale pa imenujem kr *Lunin* ptiček(zaradi barv) x;)x Vodomec xsrcx Marsa, sem se nate in lnf spomnila in rekla, da ga danes *13* 'podarim'/delim(+še za 7.lnf rd *1*3*) x:)x

Nekdo je enkrat napisal, da ko ga vidi, je praznik-in letos sem ga en dan na sprehodu po dooolgem času spet videla. Običajno kr odleti in je vse, kar uspem videt ena bleščečemodra proga v zraku, tokrat pa me je kr 'čakal'(in čakal in čakal... xangx ), dokler se končno nisem spomnila x:o)x , da mam celo fotkič s sabo (ki ga skor nikol nimam) in se mi je pusti takole 'ujet'-meni je bil že kr čudež, ne sam praznik x:Dx Fotka sicer res ni vrhunska, je pa 'moja' in je lep spomin...

http://www.shrani.si/t/14/Zq/483ixvB8/vodomec1.jpg

 

:inocent: ....saj verjetno si je res težko predstavljat/najt to čudo iz tegale x:Dx ...tk da še ena 'ukradena', da si popravte okus x;)x

http://www.shrani.si/t/2Z/n6/tf8J7Ly/srednjavodomeckingfisher.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

o se dobr da me je prnesl sem! xokx

THANX! xDDx x;)x

Superichka!

Res je glih zame - k je pr vodi pa pisan. xrainbowx x;)x

 

Ja, sm ga vilda, sej je zlo znacilen (sam je fotka blazotnega sajza, ce bi jo zmanjsala (izrezala) pa pol (njega) mal povecala, bi blo pa dbest. No ampak sej ti ves in vid se ga oz. ga mas shranjenega. x8Dx

 

Tko mam tud jaz galeba tam med dracjem, pa postovko na telefonski zici ful od dalec, jo bl ugibas k vids, sam pac je, pa se kompizicijsko je kul.

 

Vodomca sem pa ze vidla na 3m (okoli Kostanjevice, na krki s colna), sam ne pa tud fotkala, zal.

 

Ful mi je vsec skratka. x8Dx xDDx

 

~

 

jaz pa spet laboda cez okn vidm. xokx

Kdo bi si bil mislil, a ne, da bos skoraj sredi LJ iz stolpnice skozi okno videl laboda! xokx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ugotovila sem da živim v krogu zelo nepredvidljivih prijateljev...

In pred 3 dnevi pride na pla vprašanje (ne iz mojih ust x^x ):

"Kako pa ptički vedo kdaj je gregorjevo? Pa kako vedo da se takrat morajo ženit??"...

Education is the most powerful weapon which you can use to change the world.

Nelson Mandela

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"Kako pa ptički vedo kdaj je gregorjevo? Pa kako vedo da se takrat morajo ženit??"...

Tko da pridejo v tole temo chekirat. xDDx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Srelka

Učim se zraven tele lepe pesmice :inlove: , melodije :mezik: , čivkanja xwizardx .............. x:px

Res super. :palec: :palec:

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ti jih po moje lahko kar v živo poslušaš x:)x ...še večji užitek xDDx

Ja sej so tu okoli.

 

Problem imamo sedaj s kanjami.

Price ujede so se spravile na bližnji hrast in pričele loviti kokoške, ptiče, zajce....................

Posledice so dramatične.

 

Cverglic (pritlikavih putk) skoraj ni več, vrabci tudi v krmilnico ne upajo več, zajčki so v hlevu...............

Samo še skovikanje in vreščenje kanje je še slišati.

 

Še malo, pa bodo kukavice in lastavke.

 

Lastavice pa znajo izvesti napad na ujede.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja sej so tu okoli.

 

Problem imamo sedaj s kanjami.

Price ujede so se spravile na bližnji hrast in pričele loviti kokoške, ptiče, zajce....................

Posledice so dramatične.

 

Cverglic (pritlikavih putk) skoraj ni več, vrabci tudi v krmilnico ne upajo več, zajčki so v hlevu...............

Samo še skovikanje in vreščenje kanje je še slišati.

 

Še malo, pa bodo kukavice in lastavke.

 

Lastavice pa znajo izvesti napad na ujede.

 

to je narava ja... xDDx kanjam se ni treba več pretirano trudit...so vse imele dobesedno na krožniku x;)x

 

ja je fajn imet živali vse lepo na svežem zraku, se strinjam...a vse to je pač umetno naštimano od toliko in toliko kokoši, zajcev....

 

Kanje so mi drugač všeč, kot vse druge ujede...lepo jih je videt, kako jadrajo tam visoko na nebu... xDDx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mah umetno, kaj pa vem če je res.

 

Pripeljani na kmetijo to drži.

Selekcija je pa že po naravi huda. mački in podobne zadeve.

 

Namesto lepo okrašenega vrta z živalmi, imamo sedaj tišino in praznino.

 

Tudi za kanje sledi naravna selekcija, se nič ne bojim.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Valda da je umetno vse skupi, vse te živali na broju...

 

Kaj bi rekla za živalski vrt potem?

 

(da ne bo pomote, rada grem v kakšen živalski vrt, še posebej Schönbrunn xDDx )

 

 

 

Jaz živim v mestu in nimam vrta, sem srečna če slišim ptičje petje...zato pa grem kadar le lahko v neukroteno divjino x:px

 

Naravna selekcija: edino če staknejo kakšno bolezen, kakšnega večjega sovražnika kanje že nimajo, razen človeka x;)x seveda.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ravno zadnjič poslušala, da so ne vem točno kje pri nas vrane tudi napadle človeka. :eek: Krimič -ptiči...

Potem so se tako namnožile predvsem v mestih , da deljao škodo po pročeljih hiš itd. pa predvsem zelenjaverjem delajo težave ...lahko v momentu pohrustajo kar precej njiv povrtnine...

 

Tako da ...presnet nazaj očitno je še premalo kanj... :eek:

Na nevsiljiv način se da vrane pregnati, kar pa ni rešitev.

Pol pa drugje svinjajo.

 

Oddam kanje.

Pol zihr ni vran, pa še česa.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Jeti

pri nas sivih vran še ni ... no ... vsaj v takšnem številu ne ... zna biti zoprno, če uničujejo pridelek ali postanejo celo napadalne do ljudi ... če zaradi porušenega ravnovesja ne more selekcije več opraviti narava, potem je pač potrebno nekaj storiti ... kakršen koli način bodo izbrali ... nikoli ne bo v zadovoljstvo vseh xcivx

 

***

na našem letnem kopališču imamo že več kot mesec dni race ... sama sem danes videla dva racaka - bolj slabo se vidita na fotki ... na drugi, ki sem jo našla na zasavje.org pa obstaja še samička ... kdo ve, kje gnezdijo ... v glavnem uživajo v umetni mlaki :vio:

 

 

***

 

zjutraj je na okonsko polico priletel :wOOt: ščinkavec ... do sedaj ga še nisva videla ... tudi v ptičjo krmilnico ni upal ampak je pobiral semena samo s police

letos so bili obiskovalci v glavnem vbrabci in siničke ... prejšnja leta tudi veliko zelencev in kalinov ... in golobov xcivx

zdaj je vsako jutro že pravi direndaj v grmovju in drevju pred balkonom ... par posameznikov celo pride trkat po steklu, če je krmilnica zjutraj še prazna

sicer se že nekaj dni trudim ujeti kakšnega ptička v objektiv a vse odfrči :vragec: samo, da stopim na balkon

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Jeti

oj ... vsem tistim, ki čez zimo hranite ptičke ... nasujte jim v krmilnice ali kakor pač to počnete, še kaj ... dokler ne bo semen mladih trav in žit :palec:

 

ščinkavec prihaja zdaj vsak dan ... pojavili so se tudi zelenci in liščki :vio: ... da o golobih ne izgubljam besed xcivx

 

po novem vstajam z jutranjim svitom ... ker je pod oknom ščebetanje ... v ptičji hiški samo še tropine ... saj mi ni težko x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pa se kormorani (drevo je na sosednjem bregu Ljubljanice, pa je kr dalec, pa zato ne dovolj ostro, sam se jih vid).

Tko skor zlovesce so zgledal, ko so se tkole zbiral...

Kormorani.jpg

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca

lepo, Marsa.

 

včeraj sem slišala kukavico. xDDx ampak to je šele uvertura, mislim, da glavno šele prihaja.

pa fazanov je zdaj ogromno, praktično kamorkoli grem, jih vidim vsaj nekaj.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

dons sm vidla celo druscino! xDDx x8Dx

6 labodov, 2 tascici, druzino nutrij in crno raco z belim kljunom!! (prvic sm jo vidla sploh, spolh ne vem kaj je za ena), pa seveda 200 rac. x:)x

liska je to. x:)x

http://www.kpss.si/gospodarjineba/125

sm jo nasla. x:)x (vendar je navadno v stojecih celinskih vodah in morju, tako da nc cudnega da je se nism vidla tu

dons sm spet vidla vse iste kot vcer, sam da sm jih dons tud pofotkala. x^x

(vse razen tascice, k mi je skliznila prehitr... sam ne mroem dat gor, no ko si spedenam, enkrat fliknem, da boste vidl tole pisano druscino tlele pr men).

Tud lisko sm fotknila, se super vid, izrazito bel kljun, je pa zal mal bl od dalec.

evo obljubljano lisko (kot receno, zal tolk od dalec, da je mal nejasna)

liska.jpg

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

evo, ena od obljubljenih chapelj (ta - siva - ni *moja* [=odtod/z mojga konca, ampak cist z nasprotnega], draveljsk(ega)a xDDx)

siva_caplja_v_dravljah.jpg

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ratal mi jih je nekak pomanjsat, zal so vse tolk od dalec.... in tud tale...

so pac bl *dokumentarne* (ker prvic so kot receno blazno od dalec, drugic je ptice itak tezko fotkat, predno vse pripravis, odleti itd., tretjic pa nimam spet tolk hudga aparata, in cetrtic, seveda ga *ne znam* [vsaj ne optimalno] uporabljat x:Ix :8):)

v glavnem, vcas omenjam postovke (btw. dons sva s frendo 3 vidli letet, jaz oko sokolovo in gledam 5 sekund in recem, glej, postovke! pa prav frenda, 'a dej, niso mi na jezik prsle, skoz jih na konc jezika mela', in da sej res in kolk so znacilne)

 

No tale je iz druzga konca, od zadnjic enkrat, jesen/zima, siska... x:)x

postovka.jpg

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...