Skoči na vsebino

Ptički


Marsa

Recommended Posts

ane ... kak srčkan pišček :2src: ... moram bit mal džemasto osladna x:Dx x:o)x

to je samček Variegated Fairywren ... živi pa v Avstraliji :sori:

men to ni nc osladnega, pac pa najlepsi prizori. :2src:

nekako *kot* mucki in/ali morje.

ne more mi bit ne vsec. xDDx

 

tale pticek je skratka.... tok srckan, da se cist raznezis... v roko bi ga ovil in si ga komaj upal pipat (ceprav bi ga najrasj mechkal k shus xDDx k je tok cortkan).. tko s prstom, z blazinco sam, kot metuljcka, bi ga pipnil. xDDx

 

a v avstraliji?

no evo, vish da je *moj*. xcivx x;)x

 

res mi je prav... zashajnal dan. xDDx

 

postovka spada med sokole x^x ... po moje, lahko mirno uporabiš njihovo simboliko x;)x

SOKOL (Ovan) OVEN-sokol

Obiljezje: dinamicnost

Sokola je tesko ukrotiti jer on je simbol slobode i neovisnosti.tole

Ljudi rodjeni u tom znaku uvijek su spremni za akciju i ceznu za

pustolovinama.

Slaze se s lososom i sovom.

Boja: zuto-zelena.

x:px

Thanx! xsrcx

 

... sej se mi je zdel da bo v kake kragulje sodil,... sam ma se mal "papigastega" in *drugacnega*... na nek nacin je pa clo skoraj kot kaka grlica clo... po eleganci pa tem...

tko da me 'sokol' ne zadovolji cist, ampak gre skoz. x;)x xDDx

 

~~~

 

Thanx! :kiss:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pri toliko ptičih, tole pernato krasoto vidim prvič.

Še vedno sem pa mnenja, da je prič najlepši v naravi.

 

Je en vrabček še malo majhen, in ima potežkoče leteti do gnejzda, pa se ustavi pri meni, samo iz roke mi še noče jesti.

Se trudim, mogoče mi bo pa le uspelo.

Včeraj sem morala oddati moji dve prelepi želvici (prostorska stiska), tako da sedaj iščem novega nenavadnega ljubljenčka. Negdo odide, prileti druga živavca.

Samo na to živavco moram pa pazit, ker bo drugače muckova najljubša hrana.

 

Marsa, če si pa tebe predstavlajm sredi barja z dvema pujsoma, juhu.

Če pomislim kako sem se v trenutku naučila plezanja po drevesih in sem imela kam uiti, mi je tvoj primer še bolj grozen.

 

čiv čiv

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aja v trenutku si se naucila!! xDDx x;)x (xokx)

ja sej verjamem. x:o)x

mene je prevec sokiral pa itak je blo prav tko kot je blo, k sta se itak odrolala.

sam k sem prav zjala 2m od njiju. x:o)x x:Dx

se mi je cudn zdel da bi mitja tok lomastil. x;)x x:Dx

k ne evs - pr enih zivalih mors zjat, pr enih ne smes... pa tko.

 

drugac pa se ne bojim zivali, mam eno prepricanje, da se da z vsemi zivalmi (razen z varanom xDDx) vse lepo zment - tko al pa drugac. pa tud nisem panik.

Razen pri veshah pa takih odpovem.

hecn, k ptic(k)i pa so mi vsec in clo shizim.

 

Muckova hrana?

K men je 1x muhar (sva pol presodle s frendo po fotkah, k ni bil znacilen) uletel v stanovanje (x?x mimo plaht - susenih cot na balkonu) direkt v kuhinjo pod mizo.... mi pa tedaj 4 mucke poleg Mimi... pa ga je Mimi al en tamal prec pohopsal, ptic pa se ni pustil ujet, ves prestrasen, kidnil pod klopco, skratka, cele vijevaje, da sem ga ujela in cez balkon spustila....

 

enkrat sem pa kosovko al skorko resevala pred vranami, ki so prav kljuvale vanjo, je blo grozljivo.

 

enkrat pa goloba, k sva dam prisla in ga je Mishka imela ujetega v dnevni sobi. x:Ox

 

tko da sem mela ful s ptici opravt pa ful z mackami IN ptici. xDDx

 

ampak: vse se je srecno koncalo. xokx xcivx x;)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

od moje mame pokojni maček je tudi rad prinesel perjad, je bilo grozno, ker cel blok mu je zameril, da on kose mori itd...ampak mama ga ni hotela zaradi tega ves čas imet zaprtega, je delno prepustila naravni selekciji zadevo, pa je potem kdaj pač prinesel kakega kosa :sori: je bila težka odločitev, ampak kdo bi pa pričakoval take divje nagone od enega perzijca, ki je navadno na toplem rad ali v banji, tale je bil pa totalen tiger :vragec:

 

potem je nekega dne privlekel eno papigo not, ki je bila skoraj večja od njega, oz. ne vem, kako jo je prisilil,

z ustrahovanjem po moje...pride mati domov in v kopalnici na tleh maček, na obešalniku za perilo papagaj...oni na tleh ves ponosen, oni gor ves posran...smo tudi rešili nekako..

 

 

v bistvu sem hotela prit samo povedat, da se resnično bojim divjih svinj in medvedov, in to je to (od živali, ki jih poznam). gamsi so nesramni in nevarni in ti mečejo kamnje na glavo, ampak to sem navajena...tile pujsi pa me ustrahujejo do obisti (ker jih je vseeno malo več kot medvedov). Po moje bi se tudi naučila plezat v 0.2 sec, pri medvedih pa to niti ne pomaga kaj dosti..

 

ptički so zakon, ampak samo v naravi....danes zjutraj je bil tale pri meni:

http://www.kpss.si/gospodarjineba/228

 

vsaj mislim...ali pa čižek, včasih jih težko ločim.

 

drugače me pa ptički v kletki bolj kot katera druga živalca spravijo nemudoma v depro.

sem babici ko sem bla mala skoraj kanarčke spustila ven, še dobro, da so me obvestili, da ne bi preživeli....

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Napredujem. Ptič papca iz palčke. Res sem imela malo težav da sem nataknila tisto skorijco kruha na palčko,

ptič pa težave da jo je staknil dol.

Jutri me bo vrjetno že uprašal če imam kaj za njega.

 

A kdo ve, koliko spomina imajo ptiči. Zlata ribica beje ima samo tri sekunde, in ji je povsod super.

Ptički v kletkah pa mogoče prenašajo muke. Ali pa tudi ne, saj se nobeden noče vrnit na dom, če pobegne.

Mislim da ne zato, ker je na prostosti bolje, ampak ker ne zna. Saj ko se "sprijazni" da je v kletki, naj bi bilo super.

Ni mu potrebno skrbeti za hrano, pijačo.... Ko pobegne, je pa lahko problem s to osnovo.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Napredujem. Ptič papca iz palčke.

x8Dx

 

A kdo ve, koliko spomina imajo ptiči. Zlata ribica beje ima samo tri sekunde, in ji je povsod super.

Ptički v kletkah pa mogoče prenašajo muke. Ali pa tudi ne, saj se nobeden noče vrnit na dom, če pobegne.

Mislim da ne zato, ker je na prostosti bolje, ampak ker ne zna. Saj ko se "sprijazni" da je v kletki, naj bi bilo super.

Ni mu potrebno skrbeti za hrano, pijačo.... Ko pobegne, je pa lahko problem s to osnovo.

Pojma nimam (kok spomina)

sam tud ne mislim, da se ma zlata ribica povsod super, ne glede na spomin.... no ja, men se ribe v kozarcu vode smilijo prav tko kot ptic(k)i v kletkah al pa levi v onih tesnih kletkah al pa sloni brez placa... ... ....

 

Ja, ptic najbrz ne prezivi al tezko, ko/ce udie... nc se ne znajde, revcek.....

 

ah, mi ljudje. :o|o:

kar v kletke zapremo in diktiramo kako mora bit v vsem vesolju.

 

(je bla dobra zgodbica v Mary Poppins, k so se ponoc vloge spremenile in so not v kletkah bli ljudje - ta tecni iz sosescine... :vragec: x;)x)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xyesx

 

bi te en zaprl v eno majhno sobico, ki ima sicer lep razgled, lahk pa nardiš sam par korakov levo, par desno. zaprl zato, ker maš lepo telo, pa bi te rad vsak dan gledal x8Dx sej za jest pa za pit ti že da :)

kaj bi še hotel človek drugega? :)

x:o)x jp, zraven mu pa lohk se lepo pojckas. kot cesarjev slavec al kako je ze naslov tej lepi zalostni pravljici...

 

Jp, beri mary poppins. otroska oz. mladinska knjiga, sicer. sam kultna.

res super knjiga! ne mroem verjet da je se nisi brala..

sicer je pac o varuski posebni, ki cuva 2 otroka in 2 dojencka, sam so zgodbe posamezne take, da dol pades...

ne cist sve, sam pr enih sm umirala od smeha.

 

Npr. ta ti bo tud vsec: o gospodicni Skrjancevi in njenem Andrejcku..

Ko je imela psa - andrejcka x:o)x x:px - in ga je 'brukala' pred drugimi psi, klatezhi, carji ulicnimi...

in so ga vsi zezal: andrejcek, spet si sel ven brez plascka! :D

no in mary poppins pa je znala se pogovarjat (med drugim) z zivalmi in je bla pol za prevajalko, skratka, dbest zgodba! xokx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To je ta, ja. xDDx

 

ne ne, v redu je... nekaj posebnega... si upam rect, da ti bo vsec oz. bi ti bla..

Pamela L. Travers : Mary Poppins

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če bi se rodila v kletki, če bi tam živela skozi in skozi, če bi potem po nekaj letih ušla iz te kletke....

Krepnila bi. Sigurno.

 

Raje gledam ptičke na vejah, jih hranim, ni mi žav časa in denarja, saj so ravno tako živa bitja.

So bili komentarji, da je hrana predraga in nevem kaj še.

Ni predraga. Če vsak prič ujame samo po enega komarja in kakšno muho, je stvar poplačana.

 

Potem je pa tu še naša sova (katero je zelo grozno poslušat ponoči), ta fenomen pa še kakšno miško ujame. Podgane mogoče tudi.

Da si ne bomo zatiskali oči, ta drhav se nahaj povsod.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

po mojem o podganah. xDDx

 

k smo pa ze glih pr slednjih in sme govorila o zivalskih zgodbah, je pa ena moja najljubsih glih: Zgodba o podgani, ki se je poboljsala - avtor morda Hans Fallada, sicer dokaj neznan avtor, v knjigi (morda je naslov knjige Zgodbe o zmesnjavah) so razlicne zgodbe, ene so skor mal skery, no tale je pa za crknit: podgana naredi dil z gospodarjem kmetije, da bo 1 teden lepo pridna, se vklopla itd., k se ji frzmaga, k je tko tretirana... da kwa pa ptici delajo? sam skodo. pa jih vseen gazda hrani pa skrbi zanje. x:Dx pa tak. in da bi ona pac rada podobno castitljivo obravnavo...

da ona pa lohk recimo gospodinji v kuhni pomaga, recimo lohk s svojim elegantnim repom mesha juho. :D

in kako jih je vse skup na finto metala, total skodo delala, pa vseen ji 'ratal' da je bla pridna kao... za posrackat. x:Dx

k sem jo timu nickolikokrat brala, sva oba umirala od smeha (k je tud tok duhovito napisana). xDDx

 

~

 

hehe, sem sla na gugl da najdem kej in dam avtorja in naslov zgodbe in me sem zlinka (na temo kitajski horoskop, kjer sem ze seveda tole priporocala nekoc x:o)x x:Dx)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja podgane. So šle, s sovo.

Ptiček, vrabček, pa lepo papca. Iz palčke.

 

Sej jih je cev bataljon okol, ampak moj ljubljenček je care.

Care je pa tudi zgoooodaaaajjj zjutraj na moji okenski poloci.

Obroček na vratu ga izdaja. Je namreč brez perja, ker je muci okrasiv njegovo lepoto.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xokx

 

Ludo! x8Dx

verjamem, da si ponosna (jaz bi bla tud). x^x :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
res so lustni piscancki! :2src:

1x sem sla po Mikosicevi in je za enim modelom totalno zvrgolelo, cebljalo in taksno..... kar zuborelo je, ful dalec se je slisal...

mi sploh ni blo jasno, kaj se dogaja, k je mel (od dalec videt) pac eno skatlo sam.

no not pa totalno piscanckov! :2src: k je mela skatla take velke luknje pa se jih je vidlo, ce si blizje stopil in pogledal - kar sem *morala* narest. xDDx

preden smo se preselili, to je do mojega 8. leta starosti in smo še imeli doma kokoši, sta starša vsako leto prinesla škatlo teh rumenih puhecov. nisi me dobil stran. tako ljubki so mi bili, da mi je bilo hudo, ker jih nisem mogla imeti pri sebi. kaki nebogljenčki. xDDx in puheki. :2src: in ja, čiv čiv. meni so se kar smilili zaradi teh drobnih glasov.

 

jaz pa zadnje čase dosti opazujem vrane. saj so mogoče tečne, ampak meni so nad nad. sama bi bila enkrat vrana. prav veličastno mi je njihovo vedenje.

dostikrat sem opazovala kose in jih še. tile so pa res hecni. koliko se zadržujejo pri tleh, brskajo .. to ni res. x:Dx najbolj hecni so, ko se zaženejo v tek, da bodo poleteli. x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

po mojem o podganah. xDDx

 

k smo pa ze glih pr slednjih in sme govorila o zivalskih zgodbah, je pa ena moja najljubsih glih: Zgodba o podgani, ki se je poboljsala - avtor morda Hans Fallada, sicer dokaj neznan avtor, v knjigi (morda je naslov knjige Zgodbe o zmesnjavah) so razlicne zgodbe, ene so skor mal skery, no tale je pa za crknit: podgana naredi dil z gospodarjem kmetije, da bo 1 teden lepo pridna, se vklopla itd., k se ji frzmaga, k je tko tretirana... da kwa pa ptici delajo? sam skodo. pa jih vseen gazda hrani pa skrbi zanje. x:Dx pa tak. in da bi ona pac rada podobno castitljivo obravnavo...

da ona pa lohk recimo gospodinji v kuhni pomaga, recimo lohk s svojim elegantnim repom mesha juho. :D

in kako jih je vse skup na finto metala, total skodo delala, pa vseen ji 'ratal' da je bla pridna kao... za posrackat. x:Dx

k sem jo timu nickolikokrat brala, sva oba umirala od smeha (k je tud tok duhovito napisana). xDDx

 

~

 

hehe, sem sla na gugl da najdem kej in dam avtorja in naslov zgodbe in me sem zlinka (na temo kitajski horoskop, kjer sem ze seveda tole priporocala nekoc x:o)x x:Dx)

 

 

mene tudi pogosto sem vrže, ko kaj iščem x;)x

če najdeš avtorja ali naslov tele zgodbe pa javi :palec:

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Maček menda danes pohopsal enga ptička, glih medtem ko so trije sosedje z mojim vred zunaj nekaj debatirali..

je menda dobil torbico z mobitelom in denarnico v glavo, pol ko ni hotel mirno it stran :o|o:

 

bla besna ful, sploh ker je po telefonu stvar zvenela tko, kot da mu pol glave manjka..

 

ne rečem, res nisem navdušena nad tem, da kose in vrabce lovi tlele, sam.. kaj naj pa naredim? tepem ga zato, al kaj :o|o:

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

če najdeš avtorja ali naslov tele zgodbe pa javi :palec:

saj sem ga ze - tud podala.

 

Hans Fallada: Zgodbe o zmesnjavah (naslov knjige) - Zgodba o podgani, ki se je poboljsala (pa je naslov te zgodbe).

Knjigo je ilustrirala Rozha Piscanec, je 'neuglednega videza', bolj tenka kot debela, s sivimi platnicami - taka da jo zgresis oz. si je ne sposodis v knjiznici - ne vem, kako sem nanjo naletela, mislim da sem jo nekje dobila od kakega starejsega soseda ali bratranca al kej tacga.

Se par zanimivih odstekanih zgodb je v knjigi... cist nekaj posebnega stil....

 

Zorno, Aliana.... :o|o:

sam res nimas kej v bistvu - nagon pac.

ja, lohk ga not zapres al pa tepes - v slednjem primeru jih bo se dalje lovil, sam usel ti bo al kej.

 

preden smo se preselili, to je do mojega 8. leta starosti in smo še imeli doma kokoši, sta starša vsako leto prinesla škatlo teh rumenih puhecov. nisi me dobil stran. tako ljubki so mi bili, da mi je bilo hudo, ker jih nisem mogla imeti pri sebi. kaki nebogljenčki. xDDx in puheki. :2src: in ja, čiv čiv. meni so se kar smilili zaradi teh drobnih glasov.

 

jaz pa zadnje čase dosti opazujem vrane. saj so mogoče tečne, ampak meni so nad nad. sama bi bila enkrat vrana. prav veličastno mi je njihovo vedenje.

dostikrat sem opazovala kose in jih še. tile so pa res hecni. koliko se zadržujejo pri tleh, brskajo .. to ni res. x:Dx najbolj hecni so, ko se zaženejo v tek, da bodo poleteli. x:Dx

a ne, kaksni srcki? :2src:

 

ja, vrane... no mene ne motjo, mal so skery, ce bi mi recimo v sobo priletela, k je velika, pa ful grdo se derejo (vcas se mi ne da tega petja ob 5h poslusat x:px x:o)x)

So pa blazne brihte. x^x xyesx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

.... in vidim, da so si kosi na njej, pod smrekovimi vejicami naredili gnezdo!!! In trije mali koski notri!!!!

Iii... x8Dx :palec: xcivx

 

Sta cepetala

xDDx x:Dx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

saj sem ga ze - tud podala.

 

Hans Fallada: Zgodbe o zmesnjavah (naslov knjige) - Zgodba o podgani, ki se je poboljsala (pa je naslov te zgodbe).

Knjigo je ilustrirala Rozha Piscanec, je 'neuglednega videza', bolj tenka kot debela, s sivimi platnicami - taka da jo zgresis oz. si je ne sposodis v knjiznici - ne vem, kako sem nanjo naletela, mislim da sem jo nekje dobila od kakega starejsega soseda ali bratranca al kej tacga.

Se par zanimivih odstekanih zgodb je v knjigi... cist nekaj posebnega stil....

 

aha, super...sem mislila, da še preverjaš, ker si napisala morda...hvala!

se bom pozanimala, sliši se super :2src: :palec:

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aja un morda je pomenil da nisem ziher a je Hans Falada al Fallada. al kaj ze.

Zato k sem vedla da mora bit nekaj tacga, k me je ful nekak *motlo* (mi nekak pozornost jemal), k me je asociiral na safalado. x:o)x xDDx

(*hm aja tud pol sem napisala morda Zgodbe o zmesnjavah.... ma vse me je nekaj zmedlo, pa nisem sploh vec bla zihr, pa nisem hotla za zihr govort, ce nisem bla cist... no zdej pa sem. x:o)x xDDx)

 

ja super! xokx

nad zgodba! xyesx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...