Skoči na vsebino

Ptički


Marsa

Recommended Posts

Guest VilaSonca

prejšni vikend, ko sem kolesarila od Maribora proti Kungoti, sem videla kanjo, kako je krožila nad gozdom .. in potem dobila družbo dveh prepirajočih se ptičk. x:Dx ne vem, a sta se onidve med sabo ali sta bentili čez kanjo. x:Dx

 

danes sem pa med kolesarskim izletekom po domačih logih videla baby štorklje. xDDx mater so luškane zadevice tole. no, če bi me katera kljunila, ne bi bila srčkana. po moje tale oranžni kljun konkretno useka. x:Dx

 

aja, pa še fazana .. saj jih dostkrat tu pri nas, tudi cele jate ... danes pa enega samega, sem ga prestrašila in je spustil tak hecen glas med tekom. x:Dx no, zdaj vem, kako se oglašajo še drugače, ker ko jih prestrašiš celo jato in švisne ven iz grmovja ... :eek: to pa tudi je neko hecno dretje. x:Dx

 

pa neke črno bele ptice dosti videvam. mogoče jih prej nisem opazila, nisem bila pozorna, ampak jih je zdaj naenkrat ogromno. in ene so male, druge pa kar velike ptičine. pa nimam pojma, kaj bi lahko to bilo. so črne in čez krila imajo beli "trak". telo pa kaj vem, bolj vitko, športno.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

Ptička nimam več, račke so odletele, piški so zrastli....

Kako je prazno.

 

Saj se hecam.

Tisto žovno zjutraj bi najraje nekam spravila, saj tovče v tram kot nora.

Naj si da duška, ker je lepa.

Vrane bi pa tudi naučila manir, ker so zellloooo glasne.

 

Pa kaj naj?

Lepi so vsi pernati prebivalci naše kmetije.

Naj se šopirijo, ker so ponos dežele.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

Kako je lepo opazovat Kanje.

Mislim da se jim reče tako, saj sokol je večji.

No pravzaprav pri nas jih tako kličejo/mo.

 

Sedaj so mladički ravno toliko veliki, da se oglašajo in delajo prve poizkusne kroge.

Ker so lačni in starši niso vedno takoj pri njih, je muzika (cvienje) celi dan.

Zvečer ko se naredi prvi mrak, utihnejo.

Potem se sove oglasijo.

Kok so luštne!

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jst pa včeraj malega vrabčka reševala... priletel na sušilo na mojem balkonu, potem pa se čisto prestrašen tiščal s krempeljčki in čivkal.... in pogledoval k meni. Ga opazujem nekaj časa, enih deset minut, in mi je potem postalo čudno da se ne zmakne od tam... pa grem lepo počasi do njega, mi skoči na roko, se nekaj časa še stiska k meni... potem pa končno zleti... ampak ga je kar vleklo k tlom, zgleda da ni znal še dobro letet. Upam da se je naučil in da ga ni kakšen muc dobil v kremplje.
http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

men pa skos grlce hodjo na okno pa ferbcajo kaj počnem :vio: ne glede na letni čas. pozim pa tud siničke špegajo not

ptičji ferbci x:Dx nimaš kej

 

drgač pa poln ptičev okol naše bajte. narbl srčkane so mi vrane. mal so glasne ampak ok x^x

potem še kup kosov, vrabci itak (če jih ne bi blo, bi blo že kej narobe), siničke, pa še kej (sam zdele iz glave ne vem povedat)

 

aja lani polet, ko smo že pri letečih zadevah, se je v kuhno prihulil netopir. ker je kuhna povezana z jedilnico in dnevno, je blo fejst komedij, da sm ga vn spravla.

If we don't know where we are going, we will probably end up somewhere else. ~L. J. Peter

Fantasy is an exercise bicycle for the mind. It might not take you anywhere, but it tones up the muscles that can. Of course, I could be wrong.

~Terry Pratchett

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O netopir.

Nebi hvala. Komedje? Verjamem in to zelo.

 

Priči so lepi tudi netopir (za pogledat), sam je tako hudičevo hiter, da ga ne maram v svoji bližini.

Pa še gnejzdo imajo (ali so ga imeli) na podstrešni.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Fotr zgradil bajto za perjad. Mamo na balkonu ptičjo fešto zdej, ko se preganjajo okol pa kljuvajo suh kruh, ko pa dežuje, se pa probajo nekak vse zgužvat v hišco, ampak se zmer najde kao ena "ptičja šefica", ki jih odganja. So pa večinoma siničke vse :inlove:

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...
Guest VilaSonca

danes pa sem bila priča jutranjemu svojevrstemu dogodku. :2src:

 

prala sem posodo in zaslišala dretje vran. mislila sem, da se dve "tepeta". pogledam skozi okno, pa vidim visoko na strehi čepeti prečudovito sovo. na njeni desni in levi pa razporejene razburjene vrane. pa sva si za trenutek zrli z lepotičko v oči. :2src: vrane pa res razburjene, kako vreščanje, madona :O: in jo je ena dobesedno sklestila s strehe! zaletela se je vanjo, da je revica morala odleteti in se rešiti.

 

prvič v življenju sem sploh videla sovo, pa taka lepa je bila, velika, nimam pojma, katera vrsta.

 

vrane očitno ne marajo nobenih ostalih ptic, sploh pa plenilcev ne.

 

zaljubljena sem v ptice! :2src:

 

potem sem pa še videla veveričko, hehe. xDDx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...videla sovo, pa taka lepa je bila, velika, nimam pojma, katera vrsta.

Se spomniš barve očk, oblike glave? :inocent:

 

Tu imaš za primerjavo:

 

Velika uharica

http://shrani.si/f/H/rv/1MBaxhUP/velika-uharica-01.jpg

 

Mala uharica

http://shrani.si/f/3t/Ve/J8h3vL5/mala-uharica-01.jpg

 

Čeprav se mi zdi, da se vrane na Veliko uharico ne bi upale spravit, ker je res ogromna pa napadalna.

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Velika uharica

http://shrani.si/f/H/rv/1MBaxhUP/velika-uharica-01.jpg

 

Mala uharica

http://shrani.si/f/3t/Ve/J8h3vL5/mala-uharica-01.jpg

 

Čeprav se mi zdi, da se vrane na Veliko uharico ne bi upale spravit, ker je res ogromna pa napadalna.

hiiii,

velika uharica je taka skulirana, kot da je ravno po meditaiji, mala pa radovedno prestrašena. najbrž ima velika uharica tak pogled, ker se ji nihče nič ne upa. :vragec:

jojjjj, če nikoli jih nisem videla v naravi. :o|o:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hiiii,

velika uharica je taka skulirana, kot da je ravno po meditaiji, mala pa radovedno prestrašena. najbrž ima velika uharica tak pogled, ker se ji nihče nič ne upa. :vragec:

jojjjj, če nikoli jih nisem videla v naravi. :o|o:

x:Dx x:Dx

 

Jst sm pa že imela to srečo, ampak priznam da samo 3x. xDDx

Samo ko prileti v mraku tik nad tvojo glavo, ni ravno prijetno, me je kar malček stisnilo (beri prestrašilo :) ).

 

Se pa spomnim Velike uharice tudi z razstave ptic, ko sem bila še otrok, in je bila res grozljiva za videt tko od blizu.

Hmmm, od Male uharice pa se mi zdi da imam fotko (novejšo, 2006)... grem pogledat pa dam med "fotografije". xDDx

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

NI butasta , prav luštna je..zelo firbčna ... x:)x

 

Kje srečujem ..v bližnjem zvoniku je imela gnezdo ...trije mladiči.

 

Ti se sovam nastavlaš... x:o)x

bom poiskala kak zvonik. in poročam.

sovam se bolj slabo nastavljam, ker nisem še nobene videla. je pa možno, da so one mene x^x

 

še ena...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4e/Tawny_wiki.jpg

 

Pa še to dodam ..menda ima tale sovica najboljši nočni vid ....med vsemi pticami....

a ta je pa mičkena?

izgleda pa utrujena. in ne kot da ravno najboljše vidi. me ne bi presenetilo, če bi iz žepa potegnila očala. :8):

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

velika je od trideset do kaj pa vem mal čez štirdeset cm. Kako moraš obsojat ..če je sploh ne poznaš.

x:Dx sem ji krivico naredila? sicer sem pa samo povedala kakšna se mi zdi.

in nisem postavila pike, saj sem rekla, da si jih bom poskusila ogledat. nekak.

PA če je lesna sova ..jo niti ni treba sam v zvonikih iskat. :vio:

:vragec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
Se spomniš barve očk, oblike glave? :inocent:

 

Tu imaš za primerjavo:

Mala uharica

http://shrani.si/f/3t/Ve/J8h3vL5/mala-uharica-01.jpg

 

Čeprav se mi zdi, da se vrane na Veliko uharico ne bi upale spravit, ker je res ogromna pa napadalna.

po obliki glave bi prej bila mala uharica. drugače se mi je zdela pa velika ... 30 cm ... ne, tale "moja" je zgledala prav nežkana, nič jezna, ampak pametna. barve oči se pa res ne spomnim. :V:

 

al pa lesna sova...ta je nekoliko manjša

 

http://www2.arnes.si/~oskksavokl3/sslike/kozaca.JPG

 

s temi se jaz ponavadi srečujem.

lahko pa bi bila tudi ta, ja.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

po obliki glave bi prej bila mala uharica. drugače se mi je zdela pa velika ... 30 cm ... ne, tale "moja" je zgledala prav nežkana, nič jezna, ampak pametna. barve oči se pa res ne spomnim. :V:

 

 

lahko pa bi bila tudi ta, ja.

Če je bila 30 cm, potem dvomim da je bila Velika uharica. Ta zraste do 65 cm v višino.

Medtem ko Mala uharica zraste do 36 cm v višino in je precej bolj nežnega videza.

 

Tu imaš še eno fotkico od Male uharice

http://shrani.si/f/1F/Vb/1rJ9KtBC/1/mala-uharica.jpg

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca

vič vič. xDDx x:Dx

 

3 dni zaporedoma imam tajming uglašen z neko ujedo. kadar grem sredi dneva ven na teraso, lepo kroži visoko nad gozdovi. je pa definitivno predaleč, da bi (tudi, če bi se spoznala na ujede) vedela, katera ujeda to je. sem pa našla blizu gozda zraven koruznega polja dve lepi orlovi peresi. xDDx sem si ju kar prisvojila. x:Dx

 

me zanima, če bom danes videla ujedico. x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če se ne motim, so te ujede Kanje.

Po opisu sodeč, ko krožijo.

 

Orlov imamo zelo malo v sloveniji, pa še ti se nahajajo bol v "viskogorju".

Ko bi znala, imela podalšek za fotkič, bi ti pokazala Kanjo.

 

Sedaj maldi piči Kanje ravno vzletajo in se učijo lovit.

Kako piskajoč glas.

 

Eno gnezdo je že rešeno, še nekaj jih pa je na sporedu.

Mislim da trije.

So razporejeni po celi vasi.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pri nas je najbolj znana KOCONOGA KANJA , ki je značilne rjave barve, imamo pa še NAVADNO KANJO in RJASTO KANJO, ki se precej razlikujejo po barvi. Najlažje jo prepoznaš po njenem kroženju v zraku in po značilnem oglašanju (ki pa ga ne znam s črkami opisat x:Ix ).

 

P.S. Jutri pa objavim še fotko v "fotografije", danes pišem iz knjižnjice. :sori:

 

TU so pa še ostali opisi in fotografije ptic ujed.

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca

ja, potem bo že kanja, ker prav značilno kroži. xDDx oglašanja ni pa nobenega.

tisti dve peresi, ki sem ju našla, sta pa rjavi, progasti, precej podobni repu od "ribjega orla", ki sem ga našla na tisti strani, Ale, za katero si podala link.

 

joj, je postovka zanimiva. še nikoli videla tega čuda v živo.

 

spomnim se pa, da so nekoč, ko sem bila še mala, letali pri nas jastrebi (baje) in plenili domače kokoši. čim je kdo videl tole čudo v zraku, se je zbal za kure.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, oglasa se tko hecno, zelo znacilno, k jo bos 1x slisala, si bos zapomnila.... zelo visok ton, tak cvilek. x:)x

 

jaz jo tud pogosto vidm.

je precej manjsa kot orel, pa tud zato ves, ko jo vids (tud ce ne razlocis barv)

 

postovka je pa zlo zanimiva, ful ti bo vsec, taka zlo mejhna ujeda (mislim da spada k ujedam), mal *papigastega* videza, oranzkasta, vcas pa clo mocno oranzna, pa tko lepo leti...

je po eni strani redka za videt, ceprav je se kr pogosta....

ocitno se pac zadrzuje sam na zlo specificnih mestih... pogosto v naseljih oz. okol, ocitno (morda kjer so visje stavbe tud, zato k jo tle velik pogostejs vidm kot v StVidu), sicer tud po gozdovih, skalovjih...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...