Skoči na vsebino

Tarot


Kabalist

Koliko poznate Tarot in kaj vam pomeni?  

36

  1. 1. Koliko poznate Tarot in kaj vam pomeni?

    • Tarot poznam
      13
    • Tarot delno poznam
      20
    • Tarot ne poznam
      3


Recommended Posts

Še ena kost! x:Dx

Tarot je najbrž najboilj poznan kot sistem za prerokovanje. Mnogi, ki ga uporabljajo za ta namen, mogoče niti ne poznajo vsega ozadja tega simbolnega sistema. Tarot je simbolno vezan na zahodno hermetično in okultno tradicijo. Eliphas Levi je prvi javno objavil vez med Tarot aduti in hebrejskimi črkami. Kasneje so te povezave nadgradili in dopolnili Aleister Crowley (znameniti Tot tarot z dodano obširno študijo tudi Dvornih kart in malih adutov). P.F. case in Dr. A.E. Wait sta Tarot popolnoma prevedla v kabalistični simbolni sistem. Crowley je pri simboliki bolj univerzalen in njegove karte so glede tega najbogatejše.

Izvorni sistem je Marsejski komplet, ki je verjetno simbolno najčistejši. Kabalistične simbole je težko enoznačno pripisati tarot kartam. Kljub vsemu je Tarot kot zahodni sistem simboilno vezan na naše zahodne podobe. Tarot s slikami indijskih božanstev ipd. je nekonsistenten, saj ne omogoča neposredne meditativne povezave med simbolom in arhetipsko psihično sliko.

Zelo malo ljudi je sposobno prerokovanja (divinicije) s pomočjo Tarota. Divinitor (-ka) mora biti domač(-a) s simboliko in ni dovolj samo golo tolmačenje kart.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Še ena kost?

Pri toliko kosteh bi bilo dobro imeti na forumu še kaj psov.

Tarok pa poznam. Sem ga že igral. Najbolj mi je všeč pagat. Še posebej "Pagat ultimo"

 

Pikot

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne vem, zakaj bi se z neko simbologijo piflal deset let, potem pa ugotovil, da divinacija deluje na miljon najbolj preprostih nacinov.

Zakaj?

Iz preprostega razloga... metoda je silno natančna. Na osnovi obstoječega stanja je moč precej podrobno razložiti bodoče trende in predvsem možne težave. To ti zagotavljam na osnovi osebnih izkušenj pri delu s kar lepim številom ljudi. Natančnost je včasih prav zastrašujoča...

Pri učenju simbolov ne gre za piflanje, temveč precej zahtevno delo na sebi in proučevanju delovanja človeške zavesti. Stranski produkt tega je lasten komplet Tarota.

Govorimo o Tarotu, ne Taroku. Tarok je družabna igra, ki se je razvila iz Tarot kart.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj pa je narobe s kamencki, gledanjem v kofe ali v liste na drevesu?
Nič ni narobe. Kakšnega posrednika si izbereš, skozi kaj bo delovalo, katera simbolika ti je bližja... kje in kako odčitaš sporočilo... Vse je prav. Mislim, da ne more biti ena sama pot, edina.

(Pa to ni bila kakšna kost, niti ribja glava, ki bi jo vrgel mačkam)

Pigatko

Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mislim, da ne more biti ena sama pot, edina.

Vsekakor ni samo ene in edine poti. Vendar vsaj jaz ne morem govoriti o kavnih usedlinah, metanju kosti ipd., ker pač s tem nimam izkušenj in ne morem podati uporabnega mnenja.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 1 year later...
Zakaj so, če sploh so Tarot karte od Crowleya toliko bolj cenjene od ostalih, da jih praktično ni mogoče nikjer dobit?

 

Jaz sem pred 10. leti dobila v dar tarot karte od Crowleya. Pa jih ne znam uporabljat. Imam jih doma, ker so tako lepe slike in se mi zdijo magične. Mislim pa, da nimam dovolj daru, da bi jih uporabljala.

Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Te karte pač ni za dobit pri nas že okrog 5 mesecev, zakaj kdo bi vedel x?x :inocent: Pač ni uvoza x;)x

 

So pa itak nekaj posebnega, že slikanje motivov kart je trajalo več kot 5 let :eek: Enim niso všeč, meni so pa npr. fantastične...po vsem.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zakaj so, če sploh so Tarot karte od Crowleya toliko bolj cenjene od ostalih

med drugim zaradi magicnih slik.

pa tud zarad crowleyevih referenc. On je bil osebnost pac. Temu primerne so tud karte in temu primerno je zanimanje zanje - upraviceno. x:)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 10 months later...

Za pomoč prosim poznavalce tarota.

 

Ali morda kdo ve, na čigav tarot se nanaša naslednji opis karte maga in ali jo lahko kdo morda "prilepi":

 

- na levi strani spodaj sta ženska, na desni pa moški

- med njima je hermafrodit (predstavlja združeno žensko in moško načelo)

- na karti je precej modre (negativni pol) in rdeče barve (pozitivni pol). Predel glave pri ženski je rdeč, genitalij pa moder, pri moškem je obratno.

- Nad hermafrotitom je krogla, kot simbol zemlje in mag s štirimi elementi

- nad moškim so aktivni elementi (rdeč ogenj in moder zrak), nad žensko pa pasivni elementi (zelena voda in rumena zemlja)

-sredi maga je temno vijolična barva, ki predstavlja akaša princip

- nad magom je z zlatom obrobljen srebrnobel lotusov cvet

- v ozadju je na levi luna, na desni pa sonce

 

 

 

Hvala.

 

lalala

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

akaša princip

Tarot je zahodni simbolni sistem in se bojim, da vijolična barva v zahodnem simbolnem principu ne predstavlja nobenega duha, temveč podzavest, rezervoar nezavednega ipd. Na karti Maga najbrž predstavlja silo upodabljanja, prenos znanja, prozornost magove pozornosti.

Omenjena karte je podobna eni od Crowleyevih oblik karte Maga (Crowley je zasnoval več različnih kart Maga), a ne morem 100% trditi. V veliki večini uporabnih in simbolno korektnih kompletov je na Mag običajno samo ena oseba - hermafrodit. Srečal sem se s čuda kompleti, a povsod, kjer je na kartah več, kot je potrebno, imamo opraviti s precej zmedeno in nejasno simboliko.

Za meditacije so odlične karte z minimalnim potrebnim okrasjem.

Za svoje potrebe pa sem sam naredil karte.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tarot je zahodni simbolni sistem in se bojim, da vijolična barva v zahodnem simbolnem principu ne predstavlja nobenega duha, temveč podzavest, rezervoar nezavednega ipd. Na karti Maga najbrž predstavlja silo upodabljanja, prenos znanja, prozornost magove pozornosti.

Omenjena karte je podobna eni od Crowleyevih oblik karte Maga (Crowley je zasnoval več različnih kart Maga), a ne morem 100% trditi. V veliki večini uporabnih in simbolno korektnih kompletov je na Mag običajno samo ena oseba - hermafrodit. Srečal sem se s čuda kompleti, a povsod, kjer je na kartah več, kot je potrebno, imamo opraviti s precej zmedeno in nejasno simboliko.

Za meditacije so odlične karte z minimalnim potrebnim okrasjem.

Za svoje potrebe pa sem sam naredil karte.

 

Gre za razlago maga F. Bardona. In glede na to, da pripravljam slovensko izdajo njegove Iniciacije v hermetizem, bi seveda rad videl karto, ki jo je opisoval.

 

Ti je mogoče

 

Tarot od James Blaira poznan?

 

Izdan bil v Bg leta 1990.

 

Karte pobarva vsak sam.

 

Simboli razumljivi.

 

Ne. V principu me sicer tarot en kur briga, sam zdele je pač naneslo, da to rabim.LP

 

 

http://vbdr.de/bilder/fb-tarot1.jpg

 

a tale?

 

Tole bi nalo biti. Čigavo pa je?

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tarot je zahodni simbolni sistem in se bojim, da vijolična barva v zahodnem simbolnem principu ne predstavlja nobenega duha, temveč podzavest, rezervoar nezavednega ipd. Na karti Maga najbrž predstavlja silo upodabljanja, prenos znanja, prozornost magove pozornosti.

Omenjena karte je podobna eni od Crowleyevih oblik karte Maga (Crowley je zasnoval več različnih kart Maga), a ne morem 100% trditi. V veliki večini uporabnih in simbolno korektnih kompletov je na Mag običajno samo ena oseba - hermafrodit. Srečal sem se s čuda kompleti, a povsod, kjer je na kartah več, kot je potrebno, imamo opraviti s precej zmedeno in nejasno simboliko.

Za meditacije so odlične karte z minimalnim potrebnim okrasjem.

Za svoje potrebe pa sem sam naredil karte.

 

Tudi sam se s kakšno stvarjo ne strinjam, a gre pač za Bardonovo interpretacijo. Tule recimo Bardon elementu zemlja pravi pasiven element, s čimerse ne strinjam. Ta element sem v knjigi Preseganje vedenjskih vzorcev opisal takole:

 

■ Zemlja: Iz prvih treh elementov je bil ustvarjen četrti, ki s kvaliteto kompaktnosti prve tri elemente združuje, jim daje obliko ter jih omejuje, kar je imelo za posledico nastanek prostora, mere, teže in časa. Po F. Bardonu je ta element elektromagneten, klasična ezoterika pa mu pripisuje rahlo pozitivno polarnost. Tudi sicer je Zemlja v središču ognjena (razširjajoča), z zunanje strani pa prevladuje voda. Pri človeku povezujemo ta element s prvo čakro; ker ima vezivno kvaliteto, predstavlja celoto človeškega telesa (kosti, mišice …), vpliva na čute in na proces staranja. Če v telesu prevladuje, govorimo o flegmatiku (ravnodušen, počasen, hladnokrven, vzdržljiv). Akutni presežek tega elementa v telesu nam daje občutek utrujenosti.

 

 

Zemljo povezujejo številne tradicije z materinskim principom, zato menijo, da je v polarnem smislu negativna. Poleg tega pa del ezoteričnih učenj s polarnostjo meša nekatere druge filozofske in religiozne poglede na svet in življenje, ki menijo, da izhaja vse zlo iz snovnega sveta, ki je zato negativen, kar je nesnovno, pa je pozitivno. Od tu, pa do teorije, da je Zemlja v polarnem smislu negativna, vse vrste energije, ki prihajajo iz vesolja (pravijo jim kozmične energije) pa pozitivne, je bil le korak. Oglejmo si ezoterično in znanstveno utemeljitev, da je Zemlja v polarnem smislu dejansko rahlo pozitivna:

► V ezoteriki pravimo, da vlada med različnima polarnostima načelo energijske pretočnosti, med enakima pa načelo energijske napetosti. Narava in vesolje sta »zgrajena« po načelih pretočnosti. Pri človeku so noge polarno negativne, glava pa pozitivna in po načelu energijske pretočnosti je jasno, da mora biti zato Zemlja polarno pozitivna, kozmična energija pa negativna, saj daje le kombinacija negativno na pozitivno in pozitivno na negativno princip energijske pretočnosti.

► Tudi izhodišče znanstvenega pojasnila je nasprotje med materijo in energijo, od katerega je odvisno polarno ravnotežje vesolja. Ob strani pustimo dejstvo, da je v vesolju veliko različnih energij in torej obravnavajmo materijo na eni in energijo vesolja na drugi strani. Materija je vse, kar ima maso, torej vse kar lahko vidimo, otipamo ali stehtamo. V vesolju bomo torej obravnavali maso (količino materije) in energijo, ki se stalno pretvarjata druga v drugo (E=mc2). Sta v ravnotežju, zato je njuna vsota vsaj blizu nič in načeloma ima torej povečanje mase vesolja vedno za posledico zmanjšanje energije v vesolju. Mi pa želimo dokazati, da je v masi vsebovana pozitivna energija, potencialna energija vesolja pa je negativna. Začnimo z zelo preprostim primerom - s tal poberimo kamen, ga dvignimo meter od tal in ga spustimo na tla. Ob padcu na tla, bo sprostil neko energijo. Iz tega bi torej lahko sklepali, da vsebuje materija pozitivno energijo, da pa je vesolje lahko v ravnotežju, mora torej imeti negativno potencialno energijo. Vendar pa v resnici ni tako preprosto. V navedenem primeru smo se namreč »dogovorili«, da ima kamen, ko je na tleh, potencialno energijo nič, ko pa smo ga dvignili, se mu je potencialna energija povečala. Vendar pa potrebujemo razlago, ki bo ustrezna v okviru absolutnih vrednosti.

Celotno potencialno energijo vesolja bi lahko ocenili tako, da bi sešteli potencialne energije vseh masnih delcev v vesolju, vendar absolutna vrednost energije posameznega masnega delca ne sme biti odvisna od mesta, na katerem se nahaja (na nekaterih mestih deluje nanj večja, na drugih manjša gravitacija, na tretjih je vpliv gravitacije le teoretičen, praktično pa ga ni). Za določitev absolutne energije masnega delca moramo zato v vesolju najti mesto, kjer bo imel potencialno energijo nič. To pa je možno le daleč od nebesnih teles, kjer ni gravitacijskih polj. Zato je najenostavneje, če si zamislimo prazno vesolje, brez materije in brez gravitacije. Vanj postavimo le majčken masni delec, zanemarljive mase. Tega lahko dvigamo ali spuščamo, a se mu potencialna energija ne bo spremenila – ostala bo nič, še bolj pomembno pa je dejstvo, da njegova potencialna energija v absolutnem smislu nikakor ne more biti pozitivna. Zdaj pa se v mislih preselimo v pravo vesolje. Prav na vseh delih vesolja obstaja vsaj teoretičen vpliv gravitacije, zato imajo delci, ki po vesolju prosto tavajo, potencialno energijo rahlo negativno – sicer blizu nič ne pa absolutno nič. In če je temu tako, je zaradi načela ravnotežja in (E=mc2) jasno, da je energija, vsebovana v masi, pozitivna. Ko se tak delec približa planetu, postaja njegova potencialna energija zaradi vpliva gravitacije vedno bolj negativna. Na potencialno energijo blizu nič se bo vrnil, ko mu bomo dodali toliko energije, da se bo od planeta tako oddaljil, da se bo vpliva gravitacije otresel.

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pojma nimam :inocent: ... je pa na naslovnici tele knjige x;)x

 

http://aura.zaadz.com/photos/3/22092/large/InitiationintoHermetics.gif

 

še en link, če ti bo kaj koristil : http://images.google.com/imgres?imgurl=htt...l%3Dsl%26sa%3DN

 

 

Ja svašta, no. Saj to je knjiga, ki jo "rihtam". Na spletni strani založbe, od katere sem kupil avtorske pravice (www.vbdr.de) pa je drugačna naslovnica. Lastnik avtorskih pravic je celo rekel, da je delo enga angleškega slikarja in da jo lahko uporabi le, če temu slkarju plačam AP.

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

The Magican črnobeli - barva vsak sam from James Blair Tarot podoben temule:

 

http://shrani.si/f/3l/Ai/22LL6uXW/magican.jpg

 

S tem, da sta roki spuščeni. In držano drži z drugo roko.

 

In naslikano meni veliko bolj všečno.

 

LP

 

Jebi ga; vsake oči majo svojga malarja. Jaz sem se pač odločil za lik, ki sem ga podal v linku veverica, v prejšnjem postu.

 

lalala

 

pravzaprav lalala še 1x

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mag po Tarotu James Blaira

 

Pred stolom je mag.

 

Nad glavo ima položeno "osmico" - znak neskončnosti.

 

Na stolu so "magijski instrumenti"

 

novčič - novec: materialni svet,

 

kupa, čaša - astralni svet ,

 

palica - mentalni svet,

 

meč - arhetipski svet.

 

 

Kakor je v višjih svetovih, tako je v nižjih svetovih.

 

Ko nekaj naredimo na astralnem nivoju, ima to vpliv na materialni, mentalni, arhetipski svet.

 

 

Vsaka "realno dosegljiva" misel, slikovna predstava teži k svoji realizaciji na materialnem nivoju...

 

 

Pomen velike arkane Maga:

 

Pokončno postavljena karta:

 

V prerokovanju pomeni inteligenco, moč uma in originalnost.

 

Izjemno dobra karta za začet katerokoli akcijo (ob upoštevanju simbolnih sporočil preostalih kart).

 

Divinira uspeh v poslu, zlasti intelektualnem.

 

S svojo simboliko usmeri sile podzavesti, nezavednega

 

v konkretno postavljene cilje. Povezane z vprašanji divinacije...

 

 

 

Obrnjeno postavljena karta:

 

Slab začetek,

 

možne poslovne izgube zaradi nesposobnosti posameznika,

 

pomanjkanje inteligence, idej in kreativnosti.

 

Kreativnosti pri soočanju, razreševanju situacij skorajda nobene.

 

 

Male arkane

 

Palice (trefi - križi v igralnih kartah)

 

Simbolizirajo - se nanašajo na zdravje, šport, uspehe - neuspehe v

 

medosebnih stikih - komuniciranju, kako izboljšat socialni status v družbi.

 

 

V praksi so tudi meči dokaj precizno usmerjali intuicijo na zdravstvena stanja divinirane osebe...

 

 

Čaše (srca v igralnih kartah)

 

Skozi svojo simboliko izražajo subtilno doživljanje, emocionalnost divinirane osebe.

 

Njene odnose z drugimi ljudmi. Pa tudi poslovne rezultate.

 

 

Meči (piki v igralnih kartah)

 

Izražajo pomembnost nekoga, avtoriteto, dobronamerno agresivnost.

 

Meči so karte moči, samovzgajanja, železne discipline.

 

V sebi imajo veliko militantnega, surovega v nameri, da se dela, naredi nekaj bolje in na višjih vrednotah.

 

 

Novci (kare v igralnih kartah)

 

Simbolizirajo materialni svet - vse povezano z materialnim.

 

Sem sodijo ekzaktne znanosti, ekonomija, materialni profit posameznika.

 

 

Več v:

 

Tarot

 

Gatanje kartama ( by James Blair)

 

Hermes, književna zadruga, 1990

 

Zemun, Georgidimitrova 36

 

Knjige v Sloveniji ni že leta za dobit.

 

 

Tarot je v prvi vrsti namenjen "samovzgajanju - kultiviranju sebe.

 

Razumevanju sebe, simbolike podzavestnega, nezavednega. Osebnemu razvoju osebe.

 

Katera se s Tarotom ukvarja.

 

Sekundarno tudi "diviniranju", analizi in korekciji situacij v mejah realnih možnosti...

 

Karte so nepobarvane. Barva jih vsak sam.

 

 

Enostavne, precizne. Primerne za začetnika.

 

Pomen posameznih kart se lahko napiše na same karte.

 

Pri mešanju (delo preko telefona, po sliki), postavljanju postavitev se uskladimo s subtilnim poljem

 

divinirane osebe neposredno (oseben stik) oz. preko glasu (telefon), slike, ko se divinira na daljavo...

 

 

Navedeni so možni načini od večih, kateri so se leta nazaj dobro obnesli (zadovoljni uporabniki, uporabnice).

 

 

LP

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

Tarotov je nešteto. Generalna simbolika je itak znana. Marsejski tarot je prototip in ostali kompleti so samo variacije, dopolnila in revizije. Odločno odstopanje od osnovnega simbolizma je samo znak napuha in ne nekih "razodetij". Videl sem čedno število zmazkov, katerim ljubkovalno rečejo Tarot tega in tega tralalala XYZ (vstavi poljubno titulo, ime, naziv, spolno usmerjenost, poraščenost pod pazduho ipd.).

Generalno obstajajo trije generalni kompleti. Marsejski, Rajderjev in Crowleyev Tarot so simbolno najkompletnejši in pokrivajo vse tipe ljudi, ki rokujejo s Tarotom. Marsejski tarot je za romantične, Crowleyev za strastne in Riderjev za intelektualne. Vsak od teh kompletov je že velikokrat reinterpretiran, dopolnjevan ipd. Lastim si nekaj kompletov in vsak od njih ima poreklo v eni od teh treh smeri (dasiravno tudi Crowley in Wait izhajata iz Marsejskega).

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 5 weeks later...
Saj si karte lahko naredis tudi sam.

Kaj pa je narobe s kamencki, gledanjem v kofe ali v liste na drevesu?

 

Ne vem, zakaj bi se z neko simbologijo piflal deset let, potem pa ugotovil, da divinacija deluje na miljon najbolj preprostih nacinov.

 

ja ...jst sm si enkrt probala svoje karte nardit sam mi je pol zmanjkalo potrpljenja z risanjem itd. xcivx ... ampak se pa strinjam, da je mogoč v teh kartah/runah/čemerkoli več tebe in to je bolš, ane??

OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. http://www.maat-center.com/forum/img/forum_avatars/om.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Noben Tarot komplet ti ne more pomagati, če ne poznaš simbolike tarota. Tukaj ne mislim tečaje vedeževanja ali branja knjižnih intepretacij. Tarot je slikovna oblika zahodnega simbolnega sistema. S tem sistemom je treba biti precej domač. Svoj komplet narišeš in pobarvaš, ko imaš za sabo kar nekaj meditacijske kilometrine v zvezi z generično zahodno simboliko in poznavanja le te. Žal so duhovitneži tudi Tarot izmaličili do nerazpoznavnega kiča. Vsak tepec ali tepka ima svojo filozofijo. Na srečo so nam prihranjeni odpadki v knjižni obliki, saj se v knjigarnah redko najde kakšna knjiga o Tarotu. Če pa je že kakšna, gre za vsaj znosno delo, ki nudi nekaj koristnih informacij.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...