Skoči na vsebino

Kaj si mislite o posameznikih-u na forumu


free

Recommended Posts

Guest VilaSonca
MačkaRežalka. Njen podpis je povedal vse o njej. Šlo pa je nekak takole: " Kaj pa misliš, da bi blo, če ne bi blo policije, da bi nas ščitila, šol, da bi se nas učili, vlade, da bi odločala, kaj če ne bi bilo bolnišnic, da bi ljudem pomagali itd.. Njen odgovor pa : fak of. "

Torej, hoče samo mir in da je noben ne komandira, ne zaupa nobeni avtoriteti, negira vse sisteme, v njenih besedah torej celo za ceno preživetja, življenja ali smrti. Ker prva je njej žal popolna svoboda.

Pri tem pa se konkretno oz. snovno, nič kaj ne drži tega, ampak se celo trudi. Dokler se... Dokler je ponavadi ne napade malodušje in jezno prekine začeto.

O njej jaz ne vem nič, govorim samo glede na besede in kot se jo čuti z moje strani. Tako da eno je teorija, drugo pa praksa.

Četud je tisti podpis lahko bil samo teorija, samo neko mnenje, ki ga je od nekje pobrala, je en čas zagovarjala te fore. Ne da bi opazila, da je to neke vrste samouničenje. In da v bistvu zagovarja filozofijo, da je vse absurdno. Vse za ceno svobode.

Zato ne vem, kam naj postavim to ljubezen do anarhije, ki še nikoli ni prinesla nič dobrega, ampak samo razdor, primitivizem : Mačkarežalka ne ve, da bi bila tudi v anarhični družbi, ali znotraj skupine, naj bo to sekta za življenje v skladu z naravo al kaj drugega, razočarana nad povečanjem človeškega ega pri določenih posameznikih : točno to se namreč zgodi v skupini, kjer ni obvladovanja s strani po njenem nevrednih, papirnatih zakonov in prepovedi in kjer je vse na pošteno besedo.

Od česa to izvira ne vem, morda iz pomanjkanja varnosti in zaslombe iz nekoč nekdaj pri tistih, ki bi naj bili močni, pa to niso bili.

 

Mačka sicer na zunaj daje vtis ful neke skuliranosti skoraj ob tem. Po moje pa še sama ne ve, da si nezavedno z vso močjo želi neko zelo močno avtoriteto, ki bi jo lahko zares spoštovala. Ne glede na to, koliko zdaj ona negira avtoriteto in moč.

In ko bo to spoznala, ji postavljanje meja, prepovedi in reda tega sveta pod taisto avtoriteto ne bi več šlo na živce !

To bo njena osvoboditev od sedanjega neznajdenja in neke vrste izolacije od smisla. Takrat bo tudi srečneje zaživela. Ker bo dobila zaupanje v lajf in v ljudi. Trenutno ga noče.

meni se pa zdi, da Mačka dobro ve, kaj in kako in njej to paše!

 

in kj, če nima zaupanja v ljudi! mogoče ji pa paše tko. in kj, če njej to v bistvu ne pomeni 0? a bi ji moralo? mogoč ma druge vrednote kot ti. in sm prepričana, da ona kr lepo živi kot njej paše!

 

koga za božjo voljo bo spoznala??? zkj bi bla svoboda greh? a si slišala kdj že za to, da ma vsak svoje potrebe?

 

no, I have no respect! :vragec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Antoninus. Dober fant, vsega je dobro naučen, prijeten in rahlo zbadljiv. Oddaljen od materialnega sveta, prav tako. V njem pa deluje le z določenim delom sebe in sicer s tistim prijetnim prilagojenim tej kruti stvarnosti, sprejemljivim za druge. Ali pa je v resnici takšen, da več od sebe ne zmore dati? Več od sebe vsaj zase v svojo korist ? Čudno da nima jeze. Vprašanje, če bo kdaj drugačen. Nima veliko moči.

Včasih malce zbadljiv, včasih pa tudi ne. Mora folk sam pogruntat kdaj. x:Dx Hud zakključek. xDDx

 

Mantis - me zanima, kakšna je off screen. To bo to.

 

Za Nimbusa pa lahko rečem, da je off screen še bolj zanimiv kot on screen. Eden najboljših sogovornikov ever! :palec:

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mene pa si mantis pohvalila se mi zdi x:)x

Sem v dnevih, ko mi pohvala dobro dene. x^x

hvala

 

(moji doma še vedno občasno mislijo, da sem zlo na dveh nogah - še ena stranka pred leti - me išče s čisto dobrim namenom in vpraša: gdje je ovo zlo? ja ni hudir, da so vsi vedeli za koga se gre x:Dx )

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Za Nimbusa pa lahko rečem, da je off screen še bolj zanimiv kot on screen. Eden najboljših sogovornikov ever! :palec:

 

ja, Antoninus, lahka rečem sam kontra. sej veš... v postkapitalistični ureditvi zapovedanega užitka je dober sogovornik takorekoč suho zlato. je pa res, da imava približno podobne interese in zanimanja in nama tako kakšno popoldne brez problema pade mimo ko da bi reku "keks". x:)x

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

se bojim, da takih na tem forumu ni

 

Tisti smeško na koncu "tupcev glupcev in luzerjev" je bil namenjen temu, da se spomnimo, da svojega ega ne gre jemati tako zelo zares. Vsi (brez izjeme, tudi na tem forumu x;)x !) v življenju delamo med drugim tudi neumnosti, se neumno obnašamo in pišemo stvari, ki bi jih čez par minut ali par let napisali drugače. Če znamo svoj ego (in ego drugih) tudi v takšnih situacijah sprejeti z nekaj humorja (toplega humorja, ne arogantnega posmehovanja, da se razumemo) postane življenje in odnosi veliko lažje, lepše in bolj človeško in tudi pogovori na forumu manj naostreni in pridigarski. V slehernem od nas je vse - od zmagovalca do luzerja, od genija do glupca - pri tem spoznanju se začne iskrenost. Če se bojimo in zavračamo te "manjvredne" plati sebe, si bomo natikali maske takih ali drugačnih superljudi. V bistvu pa so vse to le maske, ki se jim je včasih čisto dobro nasmejati. Zato - za te maske- sem uporabila za nekatere moteče "močne" izraze in na koncu dala smeška, saj človeku kot bitju itak ne moreš nalepiti nobene oznake, nobene sodbe, čisto vsi smo veliko veliko večji od kakršnihkoli sodb in oznak! To je bil namen mojega pisanja in zaradi sodb in maske supermodre ženske mi je bila Mayita tako zoprna. Joj, komunikacija! Ljudje se včas tako drugače razumemo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tisti smeško na koncu "tupcev glupcev in luzerjev" je bil namenjen temu, da se spomnimo, da svojega ega ne gre jemati tako zelo zares. Vsi (brez izjeme, tudi na tem forumu x;)x !) v življenju delamo med drugim tudi neumnosti, se neumno obnašamo in pišemo stvari, ki bi jih čez par minut ali par let napisali drugače. Če znamo svoj ego (in ego drugih) tudi v takšnih situacijah sprejeti z nekaj humorja (toplega humorja, ne arogantnega posmehovanja, da se razumemo) postane življenje in odnosi veliko lažje, lepše in bolj človeško in tudi pogovori na forumu manj naostreni in pridigarski. V slehernem od nas je vse - od zmagovalca do luzerja, od genija do glupca - pri tem spoznanju se začne iskrenost. Če se bojimo in zavračamo te "manjvredne" plati sebe, si bomo natikali maske takih ali drugačnih superljudi. V bistvu pa so vse to le maske, ki se jim je včasih čisto dobro nasmejati. Zato - za te maske- sem uporabila za nekatere moteče "močne" izraze in na koncu dala smeška, saj človeku kot bitju itak ne moreš nalepiti nobene oznake, nobene sodbe, čisto vsi smo veliko veliko večji od kakršnihkoli sodb in oznak! To je bil namen mojega pisanja in zaradi sodb in maske supermodre ženske mi je bila Mayita tako zoprna. Joj, komunikacija! Ljudje se včas tako drugače razumemo.

 

OK kul. Zdaj se pa vprašaj, kateri del tvojega ega je Mayita tako zelo zmotila in zakaj si jo tako (ob)sodila, hehe. Pa še en smajli za tebe. x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Agape

x:)x ko človeka pohvališ, prevzameš njegovo dobro karmodarmo, ko ga pa nepohvališ pa slabo...

 

x:)x ko človeka pohvališ, prevzameš njegovo dobro karmodarmo, ko ga pa nepohvališ pa slabo...

 

x:)x ko človeka pohvališ, prevzameš njegovo dobro karmodarmo, ko ga pa nepohvališ pa slabo...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

OK kul. Zdaj se pa vprašaj, kateri del tvojega ega je Mayita tako zelo zmotila in zakaj si jo tako (ob)sodila, hehe. Pa še en smajli za tebe. x:Dx

 

To sem se že spraševala, res! Takoj ko sem oddala ta post, sem se zazdela sama sebi nekam sumljiva :inocent: . Najbrž (ma kaj najbrž, kar gotovo) me še zmeraj matra tisti del mojega ega, ki hoče imeti svoj prav in svoj prostor in mu gre na živce, če mu drugi lezejo preko glave (sem se ugriznila v jezik, da ne bom spet rekla kakšne nespodobne besede, tokrat na s x;)x ). V bistvu je pa razburjanje res brez zveze - saj smreke v temle dežju enako dišijo, če si kdo misli tako ali drugače, in tud mene ni nič manj, če kdo misli, da je najpametnejši na svetu, sam moj ego se počuti ogroženega, hehe. Objemček, hvala za spodbudo za tole malo razsvetljence xsrcx !

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Štefan iz Bourbona pripoveduje v svoji razpravi o sedmih darovih svetega Duha, kako je Sveti Dominik, potem ko je v Fanjeauxu pridigal proti heretikom, napovedal ženskam, da bodo sprevidele, komu so doslej služile. Zbudite se!

Sprašujeva se, ali je morda MačkaRežalka brez ene same svetle dlake, ob njej pa se ponoči na kakšnem razpotju zbirajo čarovnice in kličejo k poveljnikom največjih legij pekla, kot so Adramelh, Alastor in Azazel, kot nas poduči Sveti Ciprijan. x?x

Verba vana aut risui apta non loqui.

Zmaga: Io, Galileo dovessi lasciar la falsa impressione che il sole sia il centro del monde e che non si muova e che la terra non sia il centro del mondo e si muova. La detta falsa dottrina e contraria alla Sacra Scrittura.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To sem se že spraševala, res! Takoj ko sem oddala ta post, sem se zazdela sama sebi nekam sumljiva :inocent: . Najbrž (ma kaj najbrž, kar gotovo) me še zmeraj matra tisti del mojega ega, ki hoče imeti svoj prav in svoj prostor in mu gre na živce, če mu drugi lezejo preko glave (sem se ugriznila v jezik, da ne bom spet rekla kakšne nespodobne besede, tokrat na s x;)x ). V bistvu je pa razburjanje res brez zveze - saj smreke v temle dežju enako dišijo, če si kdo misli tako ali drugače, in tud mene ni nič manj, če kdo misli, da je najpametnejši na svetu, sam moj ego se počuti ogroženega, hehe. Objemček, hvala za spodbudo za tole malo razsvetljence xsrcx !

 

:palec: - za opazovanje same sebe.

 

Vendar vzrok si samo deloma spoznala/zagledala. Zdaj, jaz nimam pojma, če bom zadel, lahko pa malo pošpekuliram:

Verjetno verjameš v skromnost, ponižnost, spoštovanje do drugih,..in se malo lepiš na te koncepte (taka želiš bit in tudi želiš, da bi drugi bili taki - če bi bila zares ponižna in spoštljiva, potem bi spoštovala to, kakšni so drugi, pa čeprav ga ful serjejo). Saj ne pravim, da ne gre za vrline,.samo ni se dobro navezovat ne na dobro, ne na slabo,..ker dobiš takole po grbi. Ful je fajn, če znaš to videt, ko se ti zgodi in pol se lahk sam nasmehneš svoji neumnosti. x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec: - za opazovanje same sebe.

 

Vendar vzrok si samo deloma spoznala/zagledala. Zdaj, jaz nimam pojma, če bom zadel, lahko pa malo pošpekuliram:

Verjetno verjameš v skromnost, ponižnost, spoštovanje do drugih,..in se malo lepiš na te koncepte (taka želiš bit in tudi želiš, da bi drugi bili taki - če bi bila zares ponižna in spoštljiva, potem bi spoštovala to, kakšni so drugi, pa čeprav ga ful serjejo). Saj ne pravim, da ne gre za vrline,.samo ni se dobro navezovat ne na dobro, ne na slabo,..ker dobiš takole po grbi. Ful je fajn, če znaš to videt, ko se ti zgodi in pol se lahk sam nasmehneš svoji neumnosti. x:)x

 

Uf, tale skromnost in spoštovanje sta mi res pa en haklc! Sebe in finte svojga ega je velikrat res težko videt! Zablefirat se da hitro, ampak da si res iskreno skromen in spoštljiv in je to "NO BIG DEAL" pomen pa kar precej dela na sebi v ta boleči šoli - vsakdanjih odnosih :sori: . Dobr si me pogruntal, alativera! Počutim se tako, kot bi lupila čebulo (uno ta pekočo, hehe) - no pa je šel še en ovoj. Hvala za pomoč, res imaš dobre uvide x:)x !

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

raje se zadrzi. x:)x

tud ce so sam besede, vendarle.

ko si jih izrekel, se jih ne da nazaj vzet in kasnej bi ti blo (ti bo? x:o)x x;)x) morda zal. :vio:

 

Vcas se da to vse pr seb sprocesirat, brez da koga al pa kej posvinjas zraven.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pušam in popivam,

 

faksa nisem naredila

 

delam kar nekaj

 

(da me ni sram)

 

zredila sem se dovolj

 

šla sem si popravljet reči na kliniko

 

lase mam pobeljene

 

nimam nobenih prijateljev-ic

 

nimam nobenega moškega

 

verjetno ne bom nikoli imela otrok

 

moji psi ne živijo z mano

 

nikoli se ne bom poročila

 

jemljem antidepresive in pomirjevala

 

imam socialno fobijo

 

nezmožna sem doživeti orgazem

 

na ljudeh maram samo pamet

 

z bratom ne govorim

 

ne maram se pogovarjat

 

ne cenim ljudi okoli sebe

 

imam se za tako ničvredno, da si mislim, da so tudi drugi takšni

 

imam depresivne misli in sem neuravnovešena na vseh nivojih

 

ne vem kaj me drži pri življenju še

 

verjetno to, da nimam keša za pomirjevala, da bi se totalka pokonćala

 

vedno bolj si mislim, da sem najbolj pametna za se.

 

in ne gane me, ne gane me, srce je kakor kamene...

 

fuj, zdaj me en hoče da pridem mimo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Fak. :(

 

pa ne no!

Cenis pamet pravis (kao vsaj nekaj x;)x) in da nic ni za cent pr teb. Torej kako da ne?

Jaz tud cenim pamet, zelo zelo, pa pripoznam je zlo pr teb in ves da jo cenim, ker sem ti ze veckrat (javno) to povedala!

 

Glej na to tako da je to ena faza.

jaz sem tud zase mislila, da ne bom nikol imela otrok.

ves lajf sem si zelela macko, pa je nisem smela met (je torej ne imela).

In tako dalje.

 

Potem se pa stvari drugac nastimajo, pa grejo drugac, v druge smeri.

Sej mocna si dost, sej kaj si pa ze vse, vmes si bla se ful pridna, studirala, selila, zase (in se za kup enih zivali) skrbela!

Mah, mas kr velik kvalitet (da ne govorim o danostih, poleg vizualnih se prej omenjenih)... in tako dalje.

 

Ocitno (se ti zdi da) mors it do konca.

ampak konc - dno - je za odrint se in ne za utopit se v njem. xupx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pušam in popivam,

 

faksa nisem naredila

 

delam kar nekaj

 

(da me ni sram)

 

zredila sem se dovolj

 

šla sem si popravljet reči na kliniko

 

lase mam pobeljene

 

nimam nobenih prijateljev-ic

 

nimam nobenega moškega

 

verjetno ne bom nikoli imela otrok

 

moji psi ne živijo z mano

 

nikoli se ne bom poročila

 

jemljem antidepresive in pomirjevala

 

imam socialno fobijo

 

nezmožna sem doživeti orgazem

 

na ljudeh maram samo pamet

 

z bratom ne govorim

 

ne maram se pogovarjat

 

ne cenim ljudi okoli sebe

 

imam se za tako ničvredno, da si mislim, da so tudi drugi takšni

 

imam depresivne misli in sem neuravnovešena na vseh nivojih

 

ne vem kaj me drži pri življenju še

 

verjetno to, da nimam keša za pomirjevala, da bi se totalka pokonćala

 

vedno bolj si mislim, da sem najbolj pametna za se.

 

in ne gane me, ne gane me, srce je kakor kamene...

 

fuj, zdaj me en hoče da pridem mimo.

To je pa ornk seznam. Drugače pa, a ni to splošna bolezen, da vsakdo misli, da je najbolj pameten zase? Jaz sem tudi od petka zvečer bolj tako, lahko bi ustanovila klub...sem ziher, da bi imeli ogromno članov.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ni slabo x;)x :palec:

Preganjanja se odvajam. Ali bolje povedano kompliciranja. Zal eni se mormo malo bolj potruditi da povemo kar mislimo; pa porabimo vec besed kot bi zezeli.

 

...

Free, zagnan, idealist, ne prenese pa preveč bližine, to je čutiti od njega, mogoče se celo malo boji ljudi. (tudi jaz recimo). Rad pika ampak tako, da izpade neprepoznano, tipičen stavek je bil, da se mu zdi sestavek enega lunatika nerazumen. Free pa pozna razliko med nerazumljiv in nerazumen. Špiknil je. x:Dx Torej, super da je na forumu z vsemi novostmi, škoda ker tako razvleče stvari, jeznorit pa je tudi, z mano se bo preganjal po nekaj strani, če mu kaj ne paše, kadar ima ranjen ego in tudi z drugimi. Pač hitre jeze, ampak ni hudoben.

Samozavesten kot samostojna oseba, toda boječ v snovnih stikih. Kar pa on kompenzira s pretiranimi verbalnimi stiki - govorjenji. Kot da bi človeka s tem, da mu pozornost ohranja na besedovanju, zadrževal snovno čimbolj stran.

...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Odkrito javno priznanje svojega razmisljanja ni zmozna morda niti tretjina ljudi tule (vsaj iz postov sodec). Tko, da ti zelim obilo poguma se naprej. :palec:

Ce bos rabla kaksen pogovor, pa mi pisi.

 

Ne, tukaj nas ni malo (s teboj vred), ki nam je pogavarjanje kar precejsen hobi x;)x Zanesenjaki pa taki. hah.

 

 

* Don't be so hard on yourself. You've come to this life to learn all bout yourself who you are. So enyoy the experience. You have more to discover than you think now.

* Much of your growth as a person will come through hardships and challenges. Embrace those and know you will be better, stronger, and wiser because of them.

* Learn to listen, it is an art!

* Do one thing at a time, and do it well!

 

...

ne maram se pogovarjat

...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja in? Kaj pol ce je tebi to jasno?

In ne, nismo sele zdej opazil. Znamo brat.

Na pomoc klices tud ti kdaj pa kdaj, pa se mnogo nas na svoj nacin v dolocenih namenih.

V nekih stvareh je z njo (po moje) manj narobe kt z vecino kle; vkljucno z menoj.

 

nc, grem spat zdej :sori: :vio: bodte fajn! pa pozitivno se naprej! :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Klinc, ce bi kdo kaj vedu da je narobe bi ze ukrepali; tko pa pa se nam je bolj kot ne samo zdelo da morda nekaj ni vredu. vecina je zgolj ugibala; ali pa enostavno pogledala stran.

Je pa tudi vprasanje tega ali nekdo hoce sprejeti pomoc ki mu je ponujena ali ne.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca

lih sem vidla v eni drugi temi neki od Kyllah in sem hotla prit povedat, kako se mi zdi, pa vidim, da je že aktualna.

 

ja, meni se, kakorkoli že se hecno izraža, ona zdi dobra punca. saj prav, da se malo izlije tukaj. mislim, da nikomur ne škoduje. najbolj sebi, ker je kr samodestruktivna. škoda se mi je zdi, da dela določene bedarije. škoda, ker je drugače zelo sposobna. pa se težko prilagodi in si pol misli, da ni nič vredna. ma ni res. fajn punca, ki počasi napreduje in bo ful ženska cenjena en dan. x:)x

mi je najedala s svojimi čudnimi izbruhi, a sem jo vzela kot tako, ko sem videla, da to pač rabi, v taki obliki. x:)x nihče ji ne stoji ob strani in je to tisto, kar boli. pa naj bo punca pametna in se zanaša nase, ker bo gore premikala. x:)x na nek način ona zame pooseblja toleranco in ljubezen. lahko je ful prijetna in sočutna.

wish you luck, girl. xwizardx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

viš jaz pa točno vem kaj je narobe, sam ukrepal nisem nikoli, šele zdej kako leto je od tega da delam na temu......

Pa sem sam prišel do spoznanja. Tudi Diana je, sej zato je pa tko.

Nas je kar veliko takih, ki hodimo do spoznan in posledično dela na sebi.

Počasi, pa se vse zmore.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...