Skoči na vsebino

Če bi kdo komu rad kaj povedal ....


Larsy

Recommended Posts

nikoli mi ne bo jasno, zakaj me drugi vidijo napačno

 

Drugi te vidijo tak, kot se vidiš sama. To je neke vrste varovalka, da ti slučajno nebi uspel pred sabo kaj skrit. Je pa res, da ni problem si negirat tega, kar vidiš.

 

Če ti nekdo reče, da si budala, te to lahko prizadane samo v primeru, če se imaš sam za budalo (pa čeprav si tega nočeš priznat, boli, prizadane te vseen).

Let it be a bee.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca

ja, saj, to je pa meni en velik blem. kako naj pa bom tisto, kar sem, če nisem dovolj OK oz. se bojim zavrnitve? mogoče pa si domišljam da sem preveč posebna. :inocent: in potem si mislim, da me "normalna" rasa ne more sprejeti, ker sem preveč weirdo že sam po tem, o kerim stvareh razmišljam dnevno, namesto o denarju in službi in podobno. potem pač glumim in se prilagodim v pogovoru, ki je potem po moji zaslugi zelo duhamoren. :o|o: uf, preveč je besed. tista neverbalna komunikacija je bolj pristna. x:)x

tole je, sem poštekala moj Kiron v Dvojčkih na DSC, Uran pa dela opozicijo nanj. to je to. ko nekaj štekaš, povedati pa z besedami ne znaš. tega je dosti.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

potem pač glumim in se prilagodim v pogovoru, ki je potem po moji zaslugi zelo duhamoren.

 

In ob tem ˝prilagajanju˝ zmečeš stran OGROMNO energije. Zakaj.

 

Sprejmi se tako kot si ˝čudno˝, dovoli si bit ˝čudna˝.

Let it be a bee.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
In ob tem ˝prilagajanju˝ zmečeš stran OGROMNO energije. Zakaj.

 

Sprejmi se tako kot si ˝čudno˝, dovoli si bit ˝čudna˝.

res, ja, NVK. saj zadnje čase sem ob takih poštekih raje šla počet nekaj sama zase. samo včasih je pa tudi boring v tej Lj. :o|o: in vedno se ne moreš s svojimi blemi ukvarjat, ker ti že presede, rabiš malo pavze. in potem ti čisto sede naleteti na koga, ki bi se rad malo razgovoril, povedal kak vic. poslušaš. ne komentiraš kaj dosti. tako to pri meni gre. x:Dx x:Ix

 

ja, kul, pa bom, no. x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Saj takšno ali malo drugačno pooblastilo že nekako je nekje. x8Dx

Nikogar ne nakurim samo poskušam ozavsetit vse kar se mi odgovori nazaj da ni pravilno.

Žav se teh napak kr nekaj nabere in jo kakšno avtomatsko spustim. :eek:

 

Najbolj sem si zapomnila da ni zajterk ampak zajtrk. x:)x

Pisalo je na zelo veliko, nasmejala sem se zraven, ker niti pomislila nisem da imam pred tem kaj narobe. :inocent: :inocent:

 

 

Posebno je.

Za modele ki se tega šele učijo, ali prvič slišijo.

 

To pa počenjamo celo življenje (učimo). :o|o:

ŽAL se draga moja napiše z L, žav pa po SSKJ sploh ne obstaja.

 

Nemormizsvojekože.press

sejbo.press xDDx

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aj lov ju x:Ix

:vragec:

 

x:Dx x:Dx x;)x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vezaj, podvezaj, dvopičje in še kaj si pozabil oment x:px x;)x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dosti na veliko, pa gre v glavo.

 

Zajtrk, žal.........

hej Mitra, tebi se pozna, da si z gorenjskega konca; ker Gorenjci radi L zamenjujejo z V (bral-brav, žal-žav, bralec-bravec) sicer pa gre trend zopet v "V" vode (jebote pripravljaVec, mene so v šoli učil pripravljaLec - V pohod na službenem placu, zato sm pozornejša)

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz pa sem mislila da je Mitra NALASC napisala zav....

sam pol k ste clo sajzal pa boldal, se ji morda niti ni dal pregovarjat.

No ocitno sm se zmotla, k veselo (in krotko) poduceno v pravilno - uporablja zaL.

 

sem praviloma tud za jezik, sam ne tok, da bi na forumu vsako vejcko popravljala.

 

ce bi bla jaz Mitra, ne bi nikol vec uporabla zaL. :vragec: x;)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hej Mitra, tebi se pozna, da si z gorenjskega konca; ker Gorenjci radi L zamenjujejo z V (bral-brav, žal-žav, bralec-bravec) sicer pa gre trend zopet v "V" vode (jebote pripravljaVec, mene so v šoli učil pripravljaLec - V pohod na službenem placu, zato sm pozornejša)

 

Kva guvariš naumnost.

Pr ns nuben al pa nben ne prau "brav, žav, bravec" ampak brau, žou, brauc. Na v je rečmo: ustava, srava, scava, pršva...pa tko.

 

:vio:

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ce bi bla jaz Mitra, ne bi nikol vec uporabla zaL. :vragec: x;)x

rahlo se mam na sumu, da js tud...... :inocent: x:Dx ......sej ni glih, dab se člouk s tem hvalu, sam tko pač je......bolj je zanimivo neki druzga, kar že leta opazujem, pa nisem nikol komentirala (glede na to, da mam na lnf že skor inventarno številko).....ne popravlja se vseh kr po vrsti....zdej zakaj je to tako, ne znam pojasnit....kao.....sam vseeno....je zanimivo opazovat.....glede na to, da pišem sama "za en buh pomagi", se do zdej menda še noben ni spotaknu čez to......pa ne glede na to, da znam pisat čist pravilno....sam kakšna vejica mi tu pa tam uide...... x;)x

you see things; and you say WHY?

but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

rahlo se mam na sumu, da js tud...... :inocent: x:Dx ......sej ni glih, dab se člouk s tem hvalu, sam tko pač je......bolj je zanimivo neki druzga, kar že leta opazujem, pa nisem nikol komentirala (glede na to, da mam na lnf že skor inventarno številko).....ne popravlja se vseh kr po vrsti....zdej zakaj je to tako, ne znam pojasnit....kao.....sam vseeno....je zanimivo opazovat.....glede na to, da pišem sama "za en buh pomagi", se do zdej menda še noben ni spotaknu čez to......pa ne glede na to, da znam pisat čist pravilno....sam kakšna vejica mi tu pa tam uide...... x;)x

ja, sej vids svasta. x:o)x x;)x

 

mene tud 'boli uho' ob cem, sam sem se 'naucila' spregledat.

(vcas sm bla lektorca pa sm zato pac okol tega se bl natancna).

 

Imam pa "probleme" (hudi problemi x:Dx x:px) z naslovi tem, recimo.

vcas kej prav BODE v oci, pa ze skor osebno jemljem, ces na tem forumu pa takle.... ko so res uni 'smrtni slovnicni grehi' xDDx

tko da taksno si najveckrat drznem popravt.

ce pa presodim, da un namenoma tko pise, pa pustim (oz. ce je v stilu objavljalca).

Ko popravim, to vcas iz zlo preprostega in tehnicnega razloga.

ce isces namrec 'iskal', tezko verjetno, da bi to iskal pod 'sikal'. xDDx x;)x

 

najbolj me mot nepravilna upraba s, z itd., ker ne rabs bit maher slovnice, saj si itak jezik polomis in ce tega ne mors osvojit..... (xrolleyesx).

s zastavo. halo? a to kdo lohk oz. brez tezav izgovori? x:Dx

nadalje me motijo fore zivljenski.

in neuporaba 2. sklona. oz. menjanje 2. in 4.

To pa itak ze starci utupijo tamalim: bos pila cajcka? (xrolleyesx :o|o:)

koga ali kaj? koga ali cesa? ali imamo morda vsi osnovno solo vsaj? (s tem se lohk se clo jaz pohvalim x:Dx)

 

eh ja... xcivx

 

sicer pa se je vcas tud fajn mal hecat, jaz vcas namenoma narobe pisem, k mam rada besede pa jih tud obracam in se hecam, ob kaksnih jezikovnih strahotah se pa tud naslajam in zabavam. :vragec: x:px

 

al pa sama recem recimo frendi velikrat: kje so pa FTROCI (v bistvu je to foneticno od VTROCI haha :D) in podobno.

 

Ko sva se izdajala koledarcek in so ga narocali, jih je FUL narocilo KOLENDARCEK. x:px

haha, sej res x:Dx nama se je pa enkrat (zgoraj na robu in pr popravljanju nisem bla tok pozorna, k je tezko za sabo lektorirat pa korigirat) izpisal: septeNber! :D (zdaj se smejem, tedaj sem pa pop*! :mad2: k po defoltu to zagledas sele ko je natisnjeno in okol tega sva se z Mitjo vedno skregala, k mam en cut in sem vedno odprla na tisti strani, k je bla napaka. x:px tud ce je bla sam tista. x:Dx (se je jezil mitja, daj nehaj ti s tem svojim inspektorskim duhom skorpijonskim :D ... res, oko sokolovo, prav cut mam za to... za nepravilnosti, napake. ampak praviloma ko pride iz tiska. x:o)x)

 

sem pa pomislila, da zakaj se folk na forumu (poleg tega da pac pisejo/pisemo foneticno) veckrat moti okol slovnice.

menim, da tud zato, ker morjo iz glave, o sebi, (po) svoje pisat.

tega pa eni niso vajeni. in imajo ze tezavo z ubesedovanjem misli, kaj sele da bi lohk bli skoncentrirani na posamezne chrke. x:)x

Vsa ostala, taksna ali drugacna literatura, vse kar berejo oz. vidno dojemajo, 'ze nekje pise'. v tisocih pogledih (solske bukle, revije, knjige itd.) je tko in tko pravilno, vidno, -ze nekje- postavljeno. in tedaj, ko "gre zares" in ko pisejo kaj tacga, kar je recimo nauceno al so clo citati, uporabljajo pravilno slovenscino ali vsaj ne delajo tolk slovnicnih napak.

Medtem ko pa, ko majo prazen list papirja pred sabo, nekateri tezje najdejo prave besede in potem, ko jezik ali prsti na tipkovnici tezko sledijo mislim, tudi raba teh besed morda ni vec tok suverena in nenadoma ne vejo tocno, kako se napise (ali o tem sploh ne razmisljajo).

Slisi se morda malo cudno (al sem cudno razlozila), a sem skoraj prpericana, da imam prav (oz. da je to tud fact, ki bi ga blo za upostevat pr tem).

Saj se bolj pismeni vcas se zaplezamo (in tudi tisti s posluhom za jezik), in vcas se zgodi, da ze sploh vec ne ves, kako je prav in vse se cist cudn slis in vid.

 

se sama sem npr. vcer petkrat popravla volivci v volilci in nazaj in se 1x. x:o)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...vcas kej prav BODE v oci, pa ze skor osebno jemljem, ces na tem forumu pa takle.... ko so res uni 'smrtni slovnicni grehi' xDDx

tko da taksno si najveckrat drznem popravt.

ce pa presodim, da un namenoma tko pise, pa pustim (oz. ce je v stilu objavljalca).

...

no, mene je pač zbodel zajterk in žav x;)x

poleg tega je Mitra omenjala opravljanje izpita iz slovenščine, zdej če bi jaz opravljala izpit iz slovenskega jezika, bi prav gotovo želela, da se me dopolni oz. popravi.

 

Sicer pa tut jst pišem piši kao što govoriš, tak da,.. x:o)x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

res je, ene par jih je clo rekl, da pliz naj se jih popravi v takih primerih in morda (mislim da ja) je bla tud Mitra med njimi.

in da smo nekoc ze prav tko debatiral o tem, morda z anQuet x;)x in je Lisbona (al kera) tud uletela se pogovarjat o tem (ne vem pa v keri temi, morda glih v tejle x:)x).

 

v glavnem, ja, saj jaz sem tud (ravno mitro, zato sm pa tud sklepala da je ona med temi k so hotl da se jih popravlja) popravla oz. razjasnila pojme okol pravilne uporabe slenga. xDDx

 

in se strinjam, cist fajn je da se nekdo pouci in saj forum med drugim nudi tud to. da se ucimo tako ubesedovat misli, kot tudi rabo jezika oz. slovnico.

 

sam pac.... vcas se vtikam, vcas se vtikam v vtikanje, vcas pa nc. x:)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
Marsa, maherca, mene tudi menjavanje 2. in 4. sklona moti, pa tega ni še nihče omenil. :eek: :palec: no, saj ni treba biti strokovnjak, da poštekaš. samo posluh ti pove. x:Dx
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

saj. xDDx

 

*smo pa ze omenjal, gotovo se nism prvic pritozevala okol tega, kako starsi v bistvu slabo vzgajajo otrokov jezik....

kot tud popacenke - a bos papckala piskotka.... vendar pomanjsevalnicam se pac, ko drzis v roki micenega dojencka, tezko izognes. xDDx x;)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

saj. xDDx

 

*smo pa ze omenjal, gotovo se nism prvic pritozevala okol tega, kako starsi v bistvu slabo vzgajajo otrokov jezik....

kot tud popacenke - a bos papckala piskotka.... vendar pomanjsevalnicam se pac, ko drzis v roki micenega dojencka, tezko izognes. xDDx x;)x

 

Zadnjič sem slišal pomanjševalnico, ki je bla pa že malo groteskna. Ena mala je izjavila, da ji je papagajček umrčkal.

 

Hm, še smrt je mala in skoraj simpatična x:Dx xrolleyesx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:o)x x:Dx

 

morda pa je njen produkt. x:)x

pa tezko je izrect umrl. v bistvu je foneticno uM_ru, ce bi pa 'nefoneticno prebral', bi lohk prebral umru (umrU), jaz sem se pa vcas hecala (x:Ix x:o)x in hotla prebrat besedo umrl tako: Umrl (skratka, kot bi prebral priimek Ziherl, recimo: U_mrl. x:o)x)

 

ko sem bla pa se cist cist mejhna, sem pa sodedom voscla, ko sva z mamo odhajali, lahko noc pa dobr spajte. x:o)x

k nekak mi je blo cudn rect spite. al kaj. x:o)x

 

pa N sem narobe pisala pa E kot glavnik. k mi je blo premal, da ma sam tri crtice. se mi je zdel tko (pre)redko. :D

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kako luštno vse to prebrati. (upam da pravilno napisano)

 

Ne mislit da se hecam ali da žav ali zajterk pišem (sem pisla) nalašč.

Ko sem morala za otroka napisati opravičilo, sem ga tudi v kamen.

Napisala sem biv namesto, saj veste- bil.

Še dobro da je brat pogledal po naklučju in me popravil.

 

Vi me kar veselo poravljate, saj še vem ne da je narobe, kar je meni samoumevno (po posluhu),

ali drugače - piši kao što govoriš.

 

Saj ne bom rekla da se ne trudim, samo se premalo.

Čez čas bo že bolje (bolše????).

 

 

(potem naj pa še kdo reče, da slovenščina ni težka)

Še dobro da je forum.

 

Pozdrav iz Azije, ali kje sem že doma?

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...