Skoči na vsebino

Če bi kdo komu rad kaj povedal ....


Larsy

Recommended Posts

Mogoče Mantis spi z Jezusom v sebi. )

 

Pozdrav iz Azije, ali kje sem že doma?

Iz Irana, ... )

 

Mitraizem na Slovenskem:

http://www.joker.si/mn3njalnik/lofiversion...php/t81061.html:

http://www.hajdina.si/znamenitosti_mitreji.asp

"... Po perzijski tradiciji je imel bog Mitra človeško podobo odrešenika. Mitro naj bi rodila brezmadežna devica Anahita (Božja mati) 25. decembra. Mitrov vnebohod naj bi bil leta 208 pr. n. št., 64 let po rojstvu. Mitra naj bi vse življenje živel v celibatu, cenil je samokontrolo, vzdržnost in odrekanje čutnosti pri svojih častilcih. Vera v Mitro je narekovala bratstvo za skupen boj proti zlu. Verjeli so, da ima tisoč oči, torej mu noben greh ne more ostati prikrit. Častili so ga kot zaščitnika orožja, vojske in vojakov. Verjeli so, da Mitra zagotavlja mir, modrost, čast, napredek in harmonijo ter omogoča rast rastlin..."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:o)x

 

Sem na smrt zmatrana , ker smo žagali drva , ampak tebi pa moram odpisat. Ko sem se po obhodu okoli hiše in okoli hleva vrnila notr, sem tisto zmolla za bruhajočega in driskajočega ježka sedeč za mizo naslonjena med gledanjem TV.

Al pa ti misliš, da se rabijo posebne priprave za to? Saj nisem maše plačala zanj xrolleyesx

pa če vidiš rešilnega, tud lakho zaželiš 'bog pomagaj'. Ne škodi.

 

pa še nekaj : ti si mi ena prava spalna srajca :lol: Pižama!! Ne pa srajca.

 

hjej, sem usekala mimo.

ma saj vem, da se moli kjerkoli, samo sem mislila, da te je jež iz sna prebudil. tukaj je prišlo do neskladij. :inocent:

 

V svoji domišljiji pa kar nariši tej tvoji blazno verni, kmečki in ustrezno okrogli in ostareli dekli med spanjem še rdečo šminko na lička, da bo ta prava rdečelična, v kolikor ni od domačega vina. V tem tvojem lastnem stripu pa nad njeno glavo nariši še en oblaček, v katerem sanja o pravem kmetavzarju , po možnosti mesarju, da bo imela vedno hrane zadost za otroke, da bojo videti debeli in zdravi, ko jih vsako nedeljo privede k obvezni maši x^x in ji poleg postelje postavi še petrolejko, da bo lahko ob medli svetlobi ponoči prebirala sveto pismo in da ji ne pozabiš v kot njene sobe lepo postaviti še ene starinske omare, na njej pa slike od device Marije in seveda sem spada še en težek leseni veliki križ z Jezsuom na steni, s katerga jo njen dragi bog in batina vedno strogo gleda in vse vidi in vse ve, ker greha kmetička ženička delati ne sme in da pred njim kleči in prosi za dobro letino x8Dx :vragec:

 

... da boš do konca zadovoljila svojo domišljijo, izvirajočo iz.... x;)x x:o)x

rečeno, storjeno. ni sicer popolnoma po navodilih, ker jih čisto zvesto ne znam sledit, sem se pa približala kolikor je šlo. x:o)x

sicer pa nisi edina, ki si te znam predstavljat... samo ti deluješ tako, da boš razumela. x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V svoji domišljiji pa kar nariši tej tvoji blazno verni, kmečki in ustrezno okrogli in ostareli dekli med spanjem še rdečo šminko na lička, da bo ta prava rdečelična, v kolikor ni od domačega vina. V tem tvojem lastnem stripu pa nad njeno glavo nariši še en oblaček, v katerem sanja o pravem kmetavzarju , po možnosti mesarju, da bo imela vedno hrane zadost za otroke, da bojo videti debeli in zdravi, ko jih vsako nedeljo privede k obvezni maši x^x in ji poleg postelje postavi še petrolejko, da bo lahko ob medli svetlobi ponoči prebirala sveto pismo in da ji ne pozabiš v kot njene sobe lepo postaviti še ene starinske omare, na njej pa slike od device Marije in seveda sem spada še en težek leseni veliki križ z Jezsuom na steni, s katerga jo njen dragi bog in batina vedno strogo gleda in vse vidi in vse ve, ker greha kmetička ženička delati ne sme in da pred njim kleči in prosi za dobro letino x8Dx :vragec:

:8): x:Dx Kakšen opis. To si pa jaz predstavljam tako živo, da me je kar zabolelo v očesu domišljije. Sam ti ne pašeš v tako podobo, drugače pa super opis.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

srečala danes v trgovini g... me niti ni videl, jaz pa tud nisem imela ta pravega filinga, da bi komunicirala po vsem tem casu.. ampak nekje v enem vzporednem vesolju.. sva midva en tak odstekan umetniski parcek gor v hribih, s tremi otrocki... :)

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ste se zakačili v tole slovnico :eek: Komot, dovolim in nimam čisto nič proti, če kdo še meni lektorira moje izjave tule gor.

Samo pretiravati pa tudi ni treba. Baje škodi.

 

Sicer pa: sn huda ko sto hudičof..ma babnca srečo, da ni moja tašča(se pravi se že ve pomalem o kom se menim)...porka duš pje..sn jo kar skurcala po telefonu. Ne maram folka, ki požre besedo bogami..in če se nekaj zmenimo to za mene velja ko pribito..ne zdaj ti meni z nekimi 50 evri gnara..

Sn kuj ta velki rekla: to spet pomeni, da se nebreš na nikoga drugega v lajfi zanest kot sama na sebe

eco..huda..

 

Opazila zdajle kako se opisala mantis...hja..tudi tako si lahko koga predstavljamo..samo nikakor si mantis takole ne predstavljam...je pa odlično tole bilo.(saj vem, da hec in kontra in vse živo).

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kar se slovnice tiče (sem že zadnjič hotla komentirat pa nekaj crkavalo).. mene narečja in 'narečja' ne motijo sploh.. itak tlele večinoma v obupni ljubljanščini pišem.. tud me ne moti čuden vrstni red besed in take fore.. ker pač mi je jasno, da tlele pišeš, kot ti misli tečejo..

me pa zbodejo v oči napake, ki so čist slovnične.. tele menjave s/z, v/l in predlogi.. in uporaba sklonov.. take stvari, za katere ti je jasno, da niso zarad stila pisanja ampak zarad neznanja.. ok, vejic pač skor nihče ne zna čist pravilno postavljat, sam da napiše nekdo z češnjo :sori: in da take napake konstantno ponavlja.. to meni potem pomeni, da tud normalnega 'uradnega' teksta ne bo napisal prav.. da ni fora v tem, da je na forumu in se mu ne da ukvarjat s slovnico, ampak da enostavno ne zna tega..

in potem šizim, ko dobim na firmo uradni dopis od računovodstva, v katerem mrgoli točno takih tipov napak.. pač, TO pa me zmoti.

 

včasih ignoriram, včasih poskušam prijazno pokazat napako (ja, ok, enkrat sem res na precej grd način tole naredila tlele.. ). in zelo cenim Mitro tud zaradi tega, ker ni užaljeno odpeketala, ko ji je par ljudi namignilo na tele napake, ampak se je pripravljena učit in jih popravit.. ker ja, sploh če imaš pred sabo kak izpit iz slovenščine.. je tole dost fajn varianta, da ozavestiš ene par napak na čist simpatičen način, med debato, in to lahko samo koristi...

 

saj se tud jaz precejkrat ustavim v temi Pravopis al kaj je že in vprašam kam kako vejico postavit in kako se kaj napiše.. pa tud nimam nič proti, če mi kdo popravi tele napačne sklone in karkoli že, kadar je očitno, da je bla napaka in ne pisanje 'po domače'..

 

čeprav zdajle razmišljam... da nekaterim je pa z češnjo pač pisanje po domače... pa sesuje celo mojo teorijo x:o)x

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:o)x

 

Sem na smrt zmatrana , ker smo žagali drva , ampak tebi pa moram odpisat. Ko sem se po obhodu okoli hiše in okoli hleva vrnila notr, sem tisto zmolla za bruhajočega in driskajočega ježka sedeč za mizo naslonjena med gledanjem TV.

Al pa ti misliš, da se rabijo posebne priprave za to? Saj nisem maše plačala zanj xrolleyesx

pa če vidiš rešilnega, tud lakho zaželiš 'bog pomagaj'. Ne škodi.

 

pa še nekaj : ti si mi ena prava spalna srajca :lol: Pižama!! Ne pa srajca.

 

V svoji domišljiji pa kar nariši tej tvoji blazno verni, kmečki in ustrezno okrogli in ostareli dekli med spanjem še rdečo šminko na lička, da bo ta prava rdečelična, v kolikor ni od domačega vina. V tem tvojem lastnem stripu pa nad njeno glavo nariši še en oblaček, v katerem sanja o pravem kmetavzarju , po možnosti mesarju, da bo imela vedno hrane zadost za otroke, da bojo videti debeli in zdravi, ko jih vsako nedeljo privede k obvezni maši x^x in ji poleg postelje postavi še petrolejko, da bo lahko ob medli svetlobi ponoči prebirala sveto pismo in da ji ne pozabiš v kot njene sobe lepo postaviti še ene starinske omare, na njej pa slike od device Marije in seveda sem spada še en težek leseni veliki križ z Jezsuom na steni, s katerga jo njen dragi bog in batina vedno strogo gleda in vse vidi in vse ve, ker greha kmetička ženička delati ne sme in da pred njim kleči in prosi za dobro letino x8Dx :vragec:

..

Kakšen jež? Kaj je bilo z ježom? Pa zakaj je bruhal in driskal, a ga je kdo zastrupil?

Drgač pa Manti, LOL kake maš, a veš, da domišljijo maš pa res bujno :2src: x:px :palec:

Sam žal nekak ne pašeš v uno zgodbico :sori: Preveč ŽIVA si za kaj takega x^x

 

... ko ji je par ljudi namignilo na tele napake, ampak se je pripravljena učit in jih popravit..

joj no, jst sm ji sam 2x napisala; enkat za zajtrk in drugič za žal... ni bilo neke množice slavistov/slovenistov, sloveničark ipd. Pa tut Mitra v živo ne zgleda zategnjeno in zateženo, prej obratno, pa sm "tvegala", sicer pa sej veš kaka je tale naša gorenjska Mitra, k rada zelenjavo je in domačo zasko x;)x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če je pa dobrrrrrr (dobro).

Res pa je, da zelo pomaga, ko je napisano na velikoooo!

 

Nikamor ne hodim (mislim služba), med temi kravami, krompirjem......

Še dobro da vsaj približno znam slovensko pisati in ne gorenjsko.

 

Še me boste preklinjali, še ga bom slovnično pekla.

Sicer se pa tako ali tako kmalu srečamo.

Sploh ne povem kdo sem, samo fruštek omenim in vsa vesolna slovenija ve kdo sem.

Ha ha.

 

Kako me to v dobro voljo spravi.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lepša svoboda kmetovalsko - delovna ...

Kot kaka služba za majhen cekin ...

Za zraven se lahko vzgaja zdravilne shitake za trg, zdravilna zelišča, industrijsko konopljo

[se dela konopljino olje, ...] za trg, n-možnosti.

Komur se da. Ima možnosti, razpucano v "podstrešju", vizije, energijo $ voljo. -)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Trenutno se "dajem" okoli šanpinjonov (ali so šanpijoni).

Upam da v starem ČEVDRU (klet, ki se ji samo tako reče) kaj uspe.

 

Za "plevel" ki se imenujejo zdravilne rastline, sem pa premalo podučena (še), da bi se znala pravilno spraviti k stvari.

 

Industrijska konoplja???? Mislim da ne upam, je preveč kadilcev tu naokoli, in uprašanje, če bi se zadržali da nebi delali škode.

Kljub temu, da ni tisto kar potrebujejo.

 

Preslica. To rožo (jaz temu pravim plevel) moram najti.

Raste samo v hribih, semena ima zelo veliko, pogoje ji bom pa nudila za zdrav razvoj.

Nekej je treba začet.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja pa jaz ne iščem njivske.

Ena zelo slična je.

Raste na planinah, kjer jo lako nabiraš predno pridejo krave v planino ali potem ko odidejo,

samo je jeseni precej manjša.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sej ni blo mišljeno tako, mysti.... x;)x

 

sam mal za foro...sej vsak pozna poklicne deformacije....k nas nekaj bolj potegne, če ni "na mestu!".....

you see things; and you say WHY?

but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...