Skoči na vsebino

Če bi kdo komu rad kaj povedal ....


Larsy

Recommended Posts

Mislim.... o dolgcajtu jamrate........

 

Vas vabim na čistilno akcijo v mojo bajto, ki jo pooooooooooočasi zapuščajo zidarji, malarji (jaz) in podobni mojstri. Dela koooooooooooolker češ, ne bo nič dolgcajta x:o)x xg:Dx :vragec:

 

Za nagrado... ajmer, metla, cunja ( AMC komplet ), dobra malica, deci ali dva domačega vina ali vode.... :fiju:

 

Uuuuu, kok bo fajn..... vam povem....

... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A to delo bi nam dala?

A veš, ta AMC se me noče držat.

 

Ampak bi se pa lahko primajala za kašno uro ali dve ali....... zna se zategnit ta generalna.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

 

(21:03) Pretirano pitje alkoholnih pijač je eden večjih problemov sodobne družbe. Posledice tega se najbolj zrcalijo v družinskem okolju, najbolj pa je na udaru prav najobčutljivejši del družine - otroci. Žal ti problemi pogosto ostajajo skriti za zaprtimi vrati. V studio smo povabili prof. dr. Slavka Ziherla, ki je odgovarjal na vprašanja povezana s pretiranim pitjem alkohola.

 

tako rada bi šla živet stran od doma.

ne zdržim več tega. očeta alkoholika. sram me je.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a mene sprasujes? :inocent:

 

G. ziherla ne poznam in tudi ne morem ceniti njegovega dela.

mislim pa, da tisto kar je govoril ni odvec.

 

res je, da je tesko govorit ce clovek ni v situaciji. menim pa da so napotki g, ziherkla dobrodosli, saj vsi se ne znajdejo v dolocenih situacijah in so zanje tudi taksni nasveti uporabni.

predvsem je dobro, da se o tem govori in da razmisljanje recimo temu strokovnih krogov prehaja tja kjer je zeljeno in pade na plodna tla, pa cetudi pomaga samo eni osebi.

 

NIKOLI je zelo huda beseda.

govoris o nekem dolocenem primeru. vsi primeri niso taksni. domnevam, da g. ziherl ima nekatere izkusnje z razlicnimi profili ljudi, s tem verjetno dolocen vpogled in znanje, ki lahko komu koristi.

In povsem razumljivo, da se z vsem kar slisimo in preberemo ne strinjamo. hvalabogu! x;)x

 

Mislim da precej crno-belo dolocas in trdis svoje mnenje. Iz tvojega posta je razbrati precej naboja, nekega reagiranja, verjetno zato. Namrec pijanost ni znacilnost samo manj premoznih, res pa je da je poudarjena.

 

Hm, navedla si kar nekaj tvojih vzorcev razmisljanja, ... namrec ce se oseba sprasuje ali je bolje iti na svoje ali trpeti ob alkoholiku, ki se ni pripravljen spremeniti; mislim da ima tudi ta oseba precej dela na sebi in tudi NI brez nakljucja postavljena v taksno situacijo. Pravis: "Ne moc ustvariti nicesar".. - da, s taksnim pristopom in razmisljanjem verjetno res ne.

Morda malce razmislis v tej smeri, ce zelis seveda.

 

 

resitev ti ne morem dati na dlani kot ocitno pricakujes, saj bi bila crno-bela; s tem pa nerealna.

kompleksnost reevanje druzbenih problemov kot so odvisnosti ni moc resiti cez noc. tega se je dobro zavedati, ceprau se ljudje resda tudi spreminajo ob nekaterih "mocnejsih sunkih okoliscin" situacijah.

 

Kako vpodbudno je slisati bivsega narkomana, ki se je pobral iz najbolj razvrednotene dostojnosti.

 

in ce ze hoces:

ce ti povem iz recimo ezotericnega vidika: pomanjkanje zavesti in ljubezni

ce ti povem iz druzbenega vidika: premalo ljubezni in premalo delitve

ce ti povem iz "dejanskega" bolj prizemljenega vidika: v kolikor se je oseba, ki je odvisna od alkota pripravljena zdraviti, soociti z delom na sebi, spremembo, potem ji pomagati, vztrajati, podpirati. V kolikor ne, potem stran. Ko bo pripravljena bo vsekakor dobila pomoc. Energija sledi nameri!

Vsi ljudje na zemlji gremo na poti k ozdravitvi. Tako ali drugace. Danes ali nekoc ali nekje.

 

Pa veliko zdravja tudi tebi x:Xx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

se oddaja o samospostovanju, mislim, da kar pase zraven in predvsem k tvojemu odgovoru ter notranjih konfliktih.

- pogovor z Nino Leskovar

(21.06) Samospoštovanje je osnova odnosa do okolja, do soljudi in do samega sebe. Tesno je povezano s samopodobo in doživljanjem svojih lastnosti, vrlin in potencialov, svojih dobri in manj dobrih plat. Z Nina Leskovar smo govorili o samospoštovanju, o pomenu samozavesti, o pomenu pravilne vzgoje in izgradnji pravilnega odnosa do samega sebe.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aja, ok. tut prou.

tvoje napisano sem razumel, da si govorila kako nekdo najbojs "da neha cutit"; si o tem da je "vprasanje ali je bolje", imeti "nic" ali mirne zivce. tako nekako sem razumel. kar je bila podlaga temu kar sem napisal oz, moje sklepanje.

Kot tretje, pa sem razumel, da sprasujes mene, saj si postavila vprasanja.

 

pa sorry ce se ti zdim pokroviteljski, ni bil moj namen.

 

lp

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hm - hudič je takšen alkoholik kot ga opisuje mantis. Prikrit. Samo sanja se nam lahko, kaj se dogaja za zidovi naših domov. Kolikšno psihično in verjetno xkrat fizično nasilje je prisotno. Čeprav po mojem mnenju je psihično enako hudo. Ker mu uspe uničit vse lepo, kar je kdarkoli ustvaril. Ljudem živečim z njim pa vzame vso moč in voljo.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Psihično nasilje je še hujše, bolj zahrbtno, prikrito in hinavsko. Teror ponavadi nastaja postopoma, bolj kot ne neopazno in ko se ga zaveš, če se ga, si tako globoko v dreku, da se res z največjim trudom in mukami izkoplješ iz njega. Predvsem zato, ker ti ta teror pobere vso samospoštovanje, samozaupanje, voljo, moč, pogum... Najslabše pa je, ker se čutiš krivega, da si sam to sproduciral, oziroma, da daješ povod za nasilje že samo s tem ker živiš.

 

In začarani krog je tu in se vrti in se ponavlja, še pa še...

... ljubi življenje in življenje bo ljubilo tebe...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xsrcx Tudi malo alkohola lahko povsem zamegli razum, kaj šele ful alkohola. In to vsak dan malo alkohola. Vsak dan se ga naliješ ali vzameš tableto za živce v večji količini kot je predpisano.

 

Kaj je slabše? Tableta se vsaj ne čuti tako zelo, toliko, da otopi "odzive" naučene, si en tolko bolj skuliran, če dodaš še alko postaneš "monstro"... sploh ne veš kolko limitsov preskočiš v možganih (živcij, genih, ...šta jaz znam). Je ful bolj v izy, zmoreš, je-li, ampak kaj zmoreš? Zmoreš opravit s tisto brkato učiteljico od telovadbe iz OŠ, ki ti je rekla posmehljivo, če imaš ti sploh kaj ritma?' xDDx x8Dx xDDx ma veš kaj........

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja....pa smo nazaj....Vidim da ste še živi in polni idej x:)x Jst pa bi povedal....no pa sej kaj bi,ma vseeno....hvala prijatelj in svaka ti čast ko si do mene zmeraj dober,kljub mojim oz. tvojim slabim dnevom. We share things.Prijatli so zato da se s tabo jokajo,se jezijo,smejijo in trpijo.O pa še rima se x:Dx

I'm out xsuperx

Darling,stand by me
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prijatli so zato da se s tabo jokajo,se jezijo,smejijo in trpijo.

 

Malo morgen. Prjatli so za to, da te takrat, ko si na robu, pahnejo čez rob.

Naš kadrovski v Libiji pa je meu še eno drugo varianto:"Prjatu je za to, da ga zajebeš, drgač on tebe."

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Druidka, BEJŽ TAKOJ preč od doma, ne prevzemaj odgovornosti drugih na svoja pleča. Mama se bo odločila, kot se bo - najverjetneje bo ostala z alkoholikom (zaradi zun.videza urejene družine, ker na stara leta se ji ne da...nima moči za ločitev in ponovno jovo na novo postavljat lajf na noge, predsvem pa je deformirana tudi že ona sama).

 

Ti se še lahko rešiš, čimprej pa se spravi preč od tega zastrupljenega ozračja, od teh bolnih vzorcev (k ti bojo itak še nezavedno cel lajf ven tolkli). Čimmanj bodi v stiku z obema, predsvem z očetom. Oče se lahko reši le sam - če se bo sam hotel. Nihče mu ne more (več) pomagat, še najmanj pa ti.

 

Podnajmeniška garsonjerica (pa čeprav sama, brez fanta) je SUPER. NIČ ne odtehta duševnega miru, ko prideš domov z vednostjo, da te nihče ne bo oklofutal za brez veze, da te nihče ne bo pijansko zmerjal in poniževal, ko brez strahu odkleneš vhodna vrata in jih s treskom zapreš x^x ko se ne plaziš iz sobe v sobo oprezujoč, s katere strani bo padlo x!x

 

RUN AS FAR AS YOU CAN!!!

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Druidka, BEJŽ TAKOJ preč od doma, ne prevzemaj odgovornosti drugih na svoja pleča. Mama se bo odločila, kot se bo - najverjetneje bo ostala z alkoholikom (zaradi zun.videza urejene družine, ker na stara leta se ji ne da...nima moči za ločitev in ponovno jovo na novo postavljat lajf na noge, predsvem pa je deformirana tudi že ona sama).

 

Ti se še lahko rešiš, čimprej pa se spravi preč od tega zastrupljenega ozračja, od teh bolnih vzorcev (k ti bojo itak še nezavedno cel lajf ven tolkli). Čimmanj bodi v stiku z obema, predsvem z očetom. Oče se lahko reši le sam - če se bo sam hotel. Nihče mu ne more (več) pomagat, še najmanj pa ti.

 

Podnajmeniška garsonjerica (pa čeprav sama, brez fanta) je SUPER. NIČ ne odtehta duševnega miru, ko prideš domov z vednostjo, da te nihče ne bo oklofutal za brez veze, da te nihče ne bo pijansko zmerjal in poniževal, ko brez strahu odkleneš vhodna vrata in jih s treskom zapreš x^x ko se ne plaziš iz sobe v sobo oprezujoč, s katere strani bo padlo x!x

 

RUN AS FAR AS YOU CAN!!!

Tple je pa resno za prebrat in ne samo Druidika.

 

Postavimo se za sebe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...