Skoči na vsebino

Če bi kdo komu rad kaj povedal ....


Larsy

Recommended Posts

Question:Who is my date for Friday night?

Answer: Karl Marx

 

x:Dx I've got kant on schedule x:px

 

in issue je biu x?x :irs:

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne vem kam nej napisem tole pa bom sem.

 

(drugac pa, ko ste govorili o novih zacetkih pa tem, se strinjam z mantis v osnovi, podpisem pa pod amis - da ne nakladam o tem petstotic x:)x)

 

... v glavnem, mal berem in gledam odzive... na obeh straneh... v zvezi s hrvasko oz. s to slovensko blokado zdej.

in zalostno ugotavljam, kolk mal je razumnih ljudi. Kok enga sovrastva pa tega! x:Ox

Ce v 20-ih komentarjih 2 napiseta kaj spravljivega, se ju total spljuva, zhali, da sta zblojenca itd., sicer pa vsevprek zaljivke in posplosevanja.

npr. berem, da je v ZG bil spet en umor in pol kaksni so bli komentarji! grozljivo!

niti en ni bil, ubogi fant al pa moje sozalje al pa kok hudo, grozno in zalostno, ampak je folk s takimi pisal: ja sej, valjda, poglejte se kaksni ste, zato pa ne morte v EU, purgerji, ne smete v eu k boste vse pokradl pa poklal... pa tak! :OO!:

Grozljivo, kok enga sovrastva.

in se ga podpihuje in podpihuje in podpihuje. Folku se pa mesa - pred nosom... mi pa mislimo da smo v enem mehurcku - eu. kaj pa grcija? kaj grcija ni v eu? v nasi neposredni blizini, skoraj.... in mi se 'tolazimo' in slepimo, da so "oni" balkan.

kaj smo pa mi? kulturen narod? kam pa je izpuhtela kultura??

pr nas tud sred LJ sred dneva strelja folk na voznike avtobusov, kolje zobozdravnice v zdravstvenih domovih, pred otroci se zakolje folk, mame s strelom ubijejo hcere.....

ampak ne - mi smo kulturni in nismo balkanci.

Gledas Trenja, cez 1 let se bodo tam klal al kaj! :sick:

Kje je zaksen zgled, moralni? Kje je kej lepega? sej so vsi stekli, ves svet.

Dejmo mal zaustavt to sovrastvo pliz! a se bomo kr pobil al kaj?? xrolleyesx

 

Postekala sem, v cem je point; treba je pac skusat ohrant ljubezen v vsaki, se tok grozni situaciji. Ljubezen V SEBI. Ne da si pusi pa kao zdej pa furamo ljubezen in se mamo radi, kr tkole na silo.

pac pa pr seb, da iz sebe in do sebe furas pac to.

Da se podpises pod to, kar si.

Ce bi te posnel in ti (hkrati z ostalim svetom na ogled) zarolal tvoje izvajanje, vse, kar pocnes, govoris... - pa da bi si lohk rekel: to sem jaz, ja. xyesx x^x

 

zakaj ni tega/tko?

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne vem ce glih sam al pa najbl mediji, a vsekakor zagotovo igrajo eno najpomembnejsih vlog, se strinjam. xyesx

kot pravis: ce je ni, se jo pa ustvari - karkoli pac se zeli, je smer, trend.

ampak v bistvu pa to spodbuja naso naravno teznjo po nekaksnem firbcu oz. vznemirjenju, ki ga nudijo kake take novice - recimo najbolj grozne.

Kot ko je nesreca - zakaj eni spizdijo in ne pomagajo, po drugi strani pa se tare 'opazovalcev'?

ker ma folk v seb to... hm, *zeljo po krvi* (mislim sicer bolj metaforicno, vcas pa je pac zal cist dobesedno)...

In pac potem se to izkorisca - bodisi zarad politicnih ozadij, bodisi zarad gole naklade oz. zasluzka.

 

saj je skoz ze ful govora o tem, filmi itd. pa o etiki in tem, kok in kaj ma folk pravico vedt in kje so meje, pa taksno...

in zdej, k smo v *demokraciji* pa v bistvu si folk daje duska - seveda veciinoma nepodpisani.

kar pa je v bistvu strah zbujajoce, je to, da celo z imeni in priimki in facami (recimo ravno te kontaktne oddaje, pri katerih se sicer strinjam, da je seveda zelo pomembno od novinarja/voditelja, kako nas prikaze, nas sprasuje itd., vendar trdim, da ce govorimo in smo mi, smo mi, ce je pac beden nivo al neumna vprasanja, jih preslisis al karkoli, skratka, se vseeno smo MI, ki se odzovemo).. no, tudi tu, kjer vsi gledamo, da je tako bogi nivo, splosno.....

 

Medij v bistvu sam omogoca, kar mas pac za povedat: kot oseba al pa kot institucija.

tko k trznica: sej se sam odlocis, kje bos kupil, pa ce je se tok nikakva bera, nekje bos nasel kaj zase... res pa postane lohk strah zbujajoce, da bi na vsej trznici gnilo sadje in zelenjavo prodajal, skratka, da bi prevladala negativna konkurenca - kar se pravzaprav zdaj dogaja.... ker 'vsi' slabo delajo, bom pa se jaz, si misli folk... in potem se postopoma kvaliteta izgublja....

tko da, za krizo je tud to nekaksno sprozilo, pac vse je povezano.

Ni sam tko, da grde firme izkoriscajo boge delavce. Roko na srce, zelo zelo zelo stevilni fusajo, ne delajo dobr, pocnejo svoje stvari med delovnim casom itd. - kako naj potem zadeve kul funkcionirajo, ce je tako nizek nivo vsega...

zacaran krog. :(

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx I've got kant on schedule x:px

 

in issue je biu x?x :irs:

 

xrainbowx

x:px Je bil maher, stari. Nič čudnega, da danes velja ideologija, da ga ni vredno brati, saj bi lahko kdo še razmišljati pričel. Nocoj pa pride na obisk teta Luxemburg.

 

Pozdravi Kanta x:)x

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, sej vem ... jest vedno se ujamem na kolena ne na ryto.. zato bom drsala previdno... nč nizkega štarta pa to.. x:o)x

Nauč se judo padanja [naprej, nazaj, levo & desno bočnega], pride kr prau, da ni kdaj kak kolk, roka, ... polomljena. -)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kot ko je nesreca - zakaj eni spizdijo in ne pomagajo, po drugi strani pa se tare 'opazovalcev'?

ker ma folk v seb to... hm, *zeljo po krvi* (mislim sicer bolj metaforicno, vcas pa je pac zal cist dobesedno)...

 

 

Ljudje smo največji mrhovinarji.

Nobena prica ujeda, lev, tiger, krokokdil..... nas ne dohiti, kakšni "prasci" mrhovinasti smo (so).

 

Se trudim najti (pa bo verjetno potrebno Tantro prositi za pomoč) video,

ko se je zgodila prometna nesreča, nekaj mrtvih (mislim da dva), eden visi iz avta in še živi, kri mu iz všes teče... (bljak),

Kaj se še dogaja težko opišem, ker je grozno......

 

Udeležena dva avtomobila, voznik (povzročitelj) živ in skuša pomagat pa ne more sam, in kljub vse številčnejši publiki, mu nihče ne pomaga.

Folka več kot trave naokoli, pa samo opazujejo, še smeh se vidi in kazanje s prstom....

 

Svinarija.

 

Video se nahaja pod najbolje posnete nesreče (v angleškem jeziku seveda) ampak vam ga ne znam poiskat. (pardon, ne najdem)

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zdej se pa jezna.

 

Sem šla brat temo, ki ni namenjena komentiranju na splošno, amapk sočustvovanju.

 

Pa kakoga briga v vsem tem kaj si misliš, povej čemur je namenjeno.

Nekateri boste takoj vedeli kaj mislim, samo povem, da mi odleže.

 

Mrhovinarji, kar se navezuje na zgornji komentar.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:px Je bil maher, stari. Nič čudnega, da danes velja ideologija, da ga ni vredno brati, saj bi lahko kdo še razmišljati pričel. Nocoj pa pride na obisk teta Luxemburg.

 

Pozdravi Kanta x:)x

 

ja, dialektični materializem. x:px

 

marx je sedaj ful popularen. naša naloga pa je, po mojem mnenju, da jasno pokažemo, da nima nič z marksizmom/leninizmom.

 

meni je bil všeč oni bolj računski del, ko govori o presežni vrednosti, tj. koliko časa delavec dela zase in koliko za kapitalista (vprašanje vrednosti dela in vrednosti nasploh - on predlaga del. ure) in pojmovanje delovne sile kot stroja. vsak stroj amortiziraš, da ga lahko ob koncu življenske dobe odpišeš in nabaviš novega. strošek se imenuje amortizacija in gre v prodajno ceno izdelka. prav tako kapitalist "amortizira" delovno silo, strošek se imenuje plača in gre v prodajno ceno. ko se delovna sila iztroši, tj. ob koncu življenske dobe, pridejo h kapitalistu delat otroci. strošek amortizacije, tj. plača oz. dnina (po marxu mezda), se pa sproti, tj. skozi življenje delavca uporablja za lasten obstoj in vzgajanje otrok, tj. reprodukcija (lastna reprodukcija + še nekaj več, če družbeni produkt raste). in v končni fazi dela proletariat za reprodukcijo samega sebe v korist kapitalista, ki pa prek vseh mej dobrega okusa in zdrave pameti širi svojo lastnino in premoženje ter s tem oblast. teorija libida a la grande. to sem šele pri marxu prvič tko začel gledat. in tudi mislem, da to ni teorija zarote... da kapitalisti tega sploh ne počnejo zavestno. ampak se sistem vseeno, vsaj podzavestno, dejansko odvija tko. za to imamo pa empirične dokaze. x;)x

kapitalisti so po mojem prebutasti, da bi to zavestno počeli. ker če bi bili o tem ozaveščeni, bi v bistvu potuhtali, da tega nočejo, ker je to na koncu slabo za vse. zato pa pravimo, da je kapitalizem sistem GONOV in ne INTELEKTA.

 

ok, to sem hotu povedat... x:Dx

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne stekam nad kom se jezis v 2. postu, Mitra. upam da ne name, ces da v nepravi temi to pisem. sm namenoma sm pisala, k mam pac to za povedat, ne enmu, pac pa vecim oz. tistmu, k je/bo hotu (pre)brat.

 

jaz ne pisem na forum, kar mam enmu konkretnemu za povedat - rajs njemu osebno povem.

je pa vcas boljs da zlijes ven kaj, namesto da tistemu, ki mu je tedaj namenjeno, a po izlitem njemu bi se lohk slabo pocutil.. tko da, cist super da je ta tema.

sej najbrz si mislila na kake stose, k jaz o njih pojma nimam.

 

Tistga linka pa nom sla iskat - ne maram tega gledat, tacga....

v obliki filma ze, fikcije, (pa se tam stran pogledam ce se v koga kak noz zapikuje ipd.)..., drugac mi je pa to grozno.

sicer pa se tud sama, priznam, mal *naslajam* recimo ob pozaru, kljub temu, da je strasno rusilen in za nekatere usoden itd.

ampak me fascinira.... to sm pa tud jaz cez okna firbcala, ko je 1/2 poti vlak vozil cez pozare, vse je gorelo, grozno, ampak nekako.... fascinantno. narava... pa to (k sreci ni blo videt da bi tam kdo zivel, sam gozdovi so bli)....

Da bi se pa naslajala nad tujo nesreco, mi pa ni po okusu.

Ceprav imam nekako *skodozeljen* smisel za humor vcasih, in npr. med kakim filmom, k se glavnemu igralcu cist mesha od kake neprijetnosti (ampak ne kaksnega mucenja in taksnega), jaz znam umirat od smeha zraven. x:Ix :8):

(npr. tak film je Stanovalec.... v bistvu ful morast in revezu se total rola, jaz se pa rezim cez ves film xDDx)

Vcas mi se tim rece, ce kej skup gledava in se rezim: to sploh ni smesno! :angry:

potem pa jaz se v vecji smeh padem. :D

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pot v pekel je tlakovana z najboljšimi nameni x:Ix

Jaz tega niti ne bi primerjala z mojo situacijo.

Nasplošno so mi pregovori in reki mimo, ker gre večinoma za posploševanje, ki ga pa jaz enostavno ne maram.

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz tega niti ne bi primerjala z mojo situacijo.

Nasplošno so mi pregovori in reki mimo, ker gre večinoma za posploševanje, ki ga pa jaz enostavno ne maram.

:vragec:

 

in ker je beseda VECHINOMA v jaki povezavi s POSPLOSHEVANJEM

....posplosheno ne marash posploshevanja zaradi posploshevanja

xsmx

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, dialektični materializem. x:px

 

marx je sedaj ful popularen. naša naloga pa je, po mojem mnenju, da jasno pokažemo, da nima nič z marksizmom/leninizmom.

 

meni je bil všeč oni bolj računski del, ko govori o presežni vrednosti, tj. koliko časa delavec dela zase in koliko za kapitalista (vprašanje vrednosti dela in vrednosti nasploh - on predlaga del. ure) in pojmovanje delovne sile kot stroja. vsak stroj amortiziraš, da ga lahko ob koncu življenske dobe odpišeš in nabaviš novega. strošek se imenuje amortizacija in gre v prodajno ceno izdelka. prav tako kapitalist "amortizira" delovno silo, strošek se imenuje plača in gre v prodajno ceno. ko se delovna sila iztroši, tj. ob koncu življenske dobe, pridejo h kapitalistu delat otroci. strošek amortizacije, tj. plača oz. dnina (po marxu mezda), se pa sproti, tj. skozi življenje delavca uporablja za lasten obstoj in vzgajanje otrok, tj. reprodukcija (lastna reprodukcija + še nekaj več, če družbeni produkt raste). in v končni fazi dela proletariat za reprodukcijo samega sebe v korist kapitalista, ki pa prek vseh mej dobrega okusa in zdrave pameti širi svojo lastnino in premoženje ter s tem oblast. teorija libida a la grande. to sem šele pri marxu prvič tko začel gledat. in tudi mislem, da to ni teorija zarote... da kapitalisti tega sploh ne počnejo zavestno. ampak se sistem vseeno, vsaj podzavestno, dejansko odvija tko. za to imamo pa empirične dokaze. x;)x

kapitalisti so po mojem prebutasti, da bi to zavestno počeli. ker če bi bili o tem ozaveščeni, bi v bistvu potuhtali, da tega nočejo, ker je to na koncu slabo za vse. zato pa pravimo, da je kapitalizem sistem GONOV in ne INTELEKTA.

 

ok, to sem hotu povedat... x:Dx

 

xrainbowx

:palec: Tudi meni je najbolj všeč Marxovo pojasnilo nastanka vrednosti. Ostali klasični ekonomisti so trdili, da vrednost nastane v cirkulaciji, on pa ja pokazal na produkcijo. Drugače bi veljalo, da presežna vrednost nastane iz nič oziroma ima kapitalist neko magično sposobnost creacije ex nihilo.

Itak da ne potrebujemo teorije zarote, ker je ekonomski determinizem bolj zajeban od vseh zarot. Na primer,zdaj komaj čakajo, da uničijo okolje, da ga bodo lahko umetno proizvajali in tržili preživelim. :o|o:

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne stekam nad kom se jezis v 2. postu, Mitra. upam da ne name, ces da v nepravi temi to pisem. sm namenoma sm pisala, k mam pac to za povedat, ne enmu, pac pa vecim oz. tistmu, k je/bo hotu (pre)brat.

 

Ne na tebe.

Novincev se ne kritizira po imensko, saj bodo sami spregledal svoje napake po nekaj kilometrih tukej gor.

Če se žaluje za nekom, se ne dramatizira na dolgo in široko, kaj si on misli o tem.

 

 

To pa da si ti tudi opazovalec tuje nesreče, pa četudi čez video, to te pa ne moti, oziroma tega se ne zavedaš, ne da?

Druge vidimo, sebe pa nikoli, še ena krasna lastnost, ljudi ki se tako radi sklicujejo na nravo in moralo.

Razlike med opazovalci na terenu in tistmi preko ekrana je le ta, da prvi lahko tudi zavohajo kri.

Mrhovinarji pa smo vsi po malem in po vrsti in po čez.

Da tudi jaz, nesreče smrti, umori, me pritegnejo bolj k Telebajski.

 

Pa še prav ti moram dati.

Res sem opazovalec preko videa, saj v živo še zraven nebi upala, ker si pogleda na truplo ne želim.

 

Me zruka že preko ekrana, kaj šele v živo.

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec: Tudi meni je najbolj všeč Marxovo pojasnilo nastanka vrednosti. Ostali klasični ekonomisti so trdili, da vrednost nastane v cirkulaciji, on pa ja pokazal na produkcijo. Drugače bi veljalo, da presežna vrednost nastane iz nič oziroma ima kapitalist neko magično sposobnost creacije ex nihilo.

Itak da ne potrebujemo teorije zarote, ker je ekonomski determinizem bolj zajeban od vseh zarot. Na primer,zdaj komaj čakajo, da uničijo okolje, da ga bodo lahko umetno proizvajali in tržili preživelim. :o|o:

 

tam sem v MISC nekaj na marxa napisu, da ne mešam štrene tule. x;)x

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Joj kako bodo nekateri užaljeni, ko ni kremne rezine.

Ingijanček je sicer supre, izgleda pa kot kup drekca za Blejčane. x:px :wOOt:

Duhovno smo močnejši ko nas je več, saj smo samo tako lahko celota!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bled ni več to kar je bil.Še za ogled otočka moreš plačat,brezveze.Kremšnite so pa ble ok pr Šmonu,sam to je že ene par let odkra sem jih nazadnje jedu tam.

Mi je pa blo fajn na počitnice hodit,mam teto tam.Ko boš prišla na Bled....tralalalala x:)x

Darling,stand by me
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...