Skoči na vsebino

Če bi kdo komu rad kaj povedal ....


Larsy

Recommended Posts

mal ošvrknila kaj kej novega, pa vidim da so končno našli dokaze, da so se naši predniki skupaj zabavali z neandertalci, in da je tam nek do 4% neandertalske "krvi" v H. sapiens ne-afriškega porekla

 

smo itak vsi mislili da drugače ne bi šlo, edini problem bi bil, če bi bile med vrstama prehude razlike, ki potomcev ne bi omogočale

 

bi bilo zanimivo vedet s katere strani je bil prispevek večji, tako na hitro bi rekla da ženske H. sapiens, tipi pa neandertalci

gore so fajn
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mal ošvrknila kaj kej novega, pa vidim da so končno našli dokaze, da so se naši predniki skupaj zabavali z neandertalci, in da je tam nek do 4% neandertalske "krvi" v H. sapiens ne-afriškega porekla

 

smo itak vsi mislili da drugače ne bi šlo, edini problem bi bil, če bi bile med vrstama prehude razlike, ki potomcev ne bi omogočale

 

bi bilo zanimivo vedet s katere strani je bil prispevek večji, tako na hitro bi rekla da ženske H. sapiens, tipi pa neandertalci

 

A res? Zanimivo.. To je pa novo, a ne?

To po Evropi verjetno, a ne?

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Premlada - v smislu trajanja bolezni, ne po letih. Žal brez Marivarina ne bom mogla več živet. Tako so mi rekli. Sedaj sem na injekcijah Fraksiparina in dokler ne bodo ugotovili od kod tako huda slabokrvnost bom ostala na iglcah x:Dx

 

Včeraj spet letala od enega dohtarja do drugega, (madona.... trajalo za cel šiht...). Zmučena in utrujena se privlekla domov, skuhala ekspres kosilo in padla v posteljo do danes zjutraj. Zdajle me čaka katastrofa od kuhinje, ampak res nisem zmogla nič več. Sem pa zato prebrala pol knjige.

 

Nekaj let nisem nič hodila okrog doktorjev, ampak kot kaže, bom sedaj vse nadomestila. Muka mi je, ker se toliko in na tak način ukvarjam sama s seboj. Vse se vrti samo okrog tega. Ne kolk sem zdrava, ampak kolk sem bolana. :!!: In po tem človek res zboli, pa če hoče ali ne.

 

Mislim, kaj se mi dogaja... Tako me tole okupira, da pozabljam, nehote, na vse drugo. Zjutraj vstala ob 4., ker sem rabila avto je moral mož na vlak, a sem ga pozabila zbuditi prav čas in ga je zamudil. Sem ga peljala na drugega 15 km daleč, da je prišel v službo prav čas. Pozabla sina zbudit eno uro prej, ker ima ob četrtkih pouk že ob 7.. Zamudil prvo uro slovenščine in to zaradi mene. Vse to na tešče, za dobro jutro :o|o:

 

V glavnem... moram še malce potrpeti sama s seboj. Vem, da se bo tole tudi spravilo v red, samo da še mine nekaj časa, da se vse skupaj umiri.

 

Hej Zalaya, pa saj se bo res vse umirilo. Glede zdravil za redčenje krvi (mislim, da je to potrebno kajne, proti strdkom) dvomim, da bi pomagali samo zelenjavni sokovi. Najbrž pa, se bo čez nekaj časa vse skupaj stabiliziralo in obrnilo na bolje. Nikoli ne veš.

 

Glede družine pa, zdaj si ti na vrsti. Vzami si čas zase in si ne nalagaj, kar ni nujno nujno, četudi je to samo majhna gesta, da jih zbudiš zjutraj. Kar reci, da si naštimajo budilko ali sami pripravijo druge malenkosti.

 

Glede železa: dve leti nazaj sem bila na čisti nuli skoraj. Vem, da sem pred tem skoraj nehala jest meso, pa še stresi, stresi, stresi (to najbrž najbolj). Ni problem v mesu, samo potem je potrebno več pozornosti hrani, ki ima železo. In ja, hrana, ki spet ne ovira absorbcije, porabi preveč železa itd... Na spletni strani Ivana Maršiča sem tudi našla kar nekaj uporabnega, bolj kot ne sem takrat nehala pit kavo.

 

Železo je element, ki ne samo, da ga moraš imet za sproti, telo ga mora naložit tudi v zaloge. To traja do leto dni. Za začetek sem seveda jedla tablete železa, ostalo pa: rdeča barva. Rdeče meso, če ga ješ, od rib losos, koprive, suhe slive, marelice, prava čokolada (njami), sezam, rdeča pesa. Seveda sta pomembna tudi B in C vitamin, torej tudi ostala zelenjava, limone oz. c vitamin.

 

Narediš si lahko tudi tole:

 

Recept za izboljšanje železa v krvi:

 

30 dag suhih sliv

30 dag suhih fig

30 dag suhih marelic

30 dag suhih borovnic

2-3 dcl vina (teran ali merlot)

To vse zmiksaš in daš v kozarec. Pustiš 24 h v hladilniku in nato vsako jutro na tešče zaužiješ 1 čajno žličko. Količine je veliko in jo imaš za cca 1 leto. Mešanico moraš hraniti v hladilniku.

 

To še imam skopirano, da boš manj iskala:

 

Železo v prehrani

Železo se v hrani nahaja v dveh oblikah:

• hem železo, katerega vir sta hemoglobin in mioglobin v živilih živalskega izvora. Hem železo običajno predstavlja le 10% do 15% vsega železa v prehrani in kar tretjino vsega absorbiranega železa.

• nehem železo se nahaja v hrani rastlinskega in živalskega izvora, ima pa bistveno nižjo biološko vrednost kot hem železo, na njegovo absorpcijo pa znatno vplivajo druge snovi v prehrani. Absorpcijo izboljšujejo vitamin C, razne organske kisline in živalske / mesne beljakovine, zavirajo pa inozitol-heksafosfat, ki se nahaja v stročnicah in žitaricah (že majhne količine lahko absorpcijo zmanjšajo za 50%), polifenoli, ki se nahajajo v sadju, zelenjavi, vinu, čaju in kavi, sojine beljakovine (neodvisno od inozitol-heksafosfata) ter dodatki kalcija.

 

Vsebnost železa v nekaterih živilih:

živilo železo (mg / 100g)

leča 11,1

školjke 10,90

goveja jetra, kuhana 7,80

sezamovo seme 10,4

sojino zrnje 9,7

piščančja jetra 9,2

rdeč fižol 6,4

ostrige, surove 5,01

govedina na žaru 4,25

mandlji 4,0

suhe marelice 3,2

jajce 2,0

piščančje prsi, kuhan 1,90

tofu 1,2

losos 1,2

brokoli 1,0

 

Lečo na primer zadnje čase dodajam v zelenjavne kremne juhe, da jih še malo obogatim. Skuham posebej na malo vode in dodam v juho kot neko zakuho.

 

So ti razpokali kaj ustni kotički? Se lomijo nohti? Si nespečna? In matra te utrujenost, pomanjkanje koncentracije. Ma jz sem sprva vse pripisovala psihi, za vsako najmanjšo stvar sem potrebovala pol ure, da sem sploh začela delat. Sreča, da se s prvim šunkom umetnega vnosa železa kar hitro začne izboljševat. In pa, seveda, nekateri pregledi, da se ti železo ne izgublja s kakšno majhno notranjo krvavitvijo....recimo kakšna majhna rana na želodcu. Saj bo, te bodo že poštimali in pregledali, ti pa umiri in ne glej na stanovanje in druge obveznosti. Spočij se.

 

Vse dobro.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kaksni dobri posti, ful koristnega. :palec:

zakaj je to tle? :o|o:

(kdo bo to iskal v '... povedal'.... :o|o:)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

So ti razpokali kaj ustni kotički? Se lomijo nohti? Si nespečna? In matra te utrujenost, pomanjkanje koncentracije. Ma jz sem sprva vse pripisovala psihi, za vsako najmanjšo stvar sem potrebovala pol ure, da sem sploh začela delat. Sreča, da se s prvim šunkom umetnega vnosa železa kar hitro začne izboljševat. In pa, seveda, nekateri pregledi, da se ti železo ne izgublja s kakšno majhno notranjo krvavitvijo....recimo kakšna majhna rana na želodcu. Saj bo, te bodo že poštimali in pregledali, ti pa umiri in ne glej na stanovanje in druge obveznosti. Spočij se. Vse dobro.

 

 

 

 

 

x^x super si to napisala....no jst sem se spomnila, da konjska jetra ...pomagajo, pa ni šala...ena mama obupala nad farmacijo, pa si res prskrbela friška konjsk a jetra...tamali po treh mesecih b.p.

 

 

aja, pa to kar sem tu na forumu vsako drugo bsedo že 100 in enkrat napisala, pa bom zdaj še enkrat laneno olje hladno stiskano pa skuta- za kri za žile...vsak dan po trikrat na dan

 

dobre beljakovine pa olja- dokazano izbošljša kri pa žilje

 

U planinama ima zima.... x:Dx

 

 

 

x8Dx vem, mi je skor rit zmrznila, piha ko pri norcih na 1800 :vragec: a je to kak maj...a je to topla greda?????

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vau, freeju pa ti si svetovalec za prehrano, ekolog, morski biolog, naturopat.......še psihiater al pa psiholog moraš postat, da te stanetove reklame za sol ne bojo več vrgle iz tira... x:Dx

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ane ane x:Dx a ni fajn.. pa zdej sem ravno eno spletno stran do konca oblikoval in ze dal na splet. x;)x

Dobra je! x^x ne se cisto koncana, a dovolj dobra zaenkrat. Dela v 5 brskalnikih skoraj povsem enako. Se zdalec pa da bi bila profesionalo narejena.

 

A ves kako bi dodal iskalnik po kljucnih besedah po iskanju vsebine na strani? (Tisti sedaj ne deluje).

Moram kaksno skripto najdet, ki deluje v hmtl-ju.

 

-

A tebi je fajn gledat ene in iste reklame vmes med tekstom tule ali bi rajsi videl, da ce ze so, naj bodo tam kjer jim je namenjeno mesto?

Namrec ce bi vsak izmed nas pisocih tule vsak dan v vsaj 5 tem dodal svojo reklamo za svoj ali pac nek izdelek, kako bi ti izgledalo?

Verjetno ne glih fajn ane. Zakaj je torej clovek tolk nesramen in ignorantski, da to se vedno pocne kljub opozorilu in vedenju tega, pa tudi meni ni razmumljivo.

Lahko pa sklepam, da v sebi pac ne premore kaj dosti uvidevnosti in empatije; ali pa mu je res prioriteta predvsem reklamiranje, neglede na "ceno", pred vsem ostalim.

Seveda pa ostaja se ena moznost zakaj tako, in to je fanticna prepricanost v svoj prav, ki mu torej "v imenu dobrega" dovoljuje prestopati izbrane meje okvirjev in druzbe tule.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mal ošvrknila kaj kej novega, pa vidim da so končno našli dokaze, da so se naši predniki skupaj zabavali z neandertalci, in da je tam nek do 4% neandertalske "krvi" v H. sapiens ne-afriškega porekla

 

smo itak vsi mislili da drugače ne bi šlo, edini problem bi bil, če bi bile med vrstama prehude razlike, ki potomcev ne bi omogočale

 

bi bilo zanimivo vedet s katere strani je bil prispevek večji, tako na hitro bi rekla da ženske H. sapiens, tipi pa neandertalci

 

Indijanci nas belce zajebavajo (al pa oni to resno - nism še pogruntala), da smo posledica seksa med neandertalci in vanzemaljci :eek:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

E freeju a še nisi ugotovil, da stane s tisto svojo reklamo že malo "posiljuje" človečke...in nekateri bodo glih zato dobil odpor da bi jo kupil....preveč reklame ni dober, vse mora biti v neki normalni meri... x:Dx

 

A še nisi ugotovil da je sol vsestransko zdravilo pa tudi če je iz Černobila...radioaktivna sol ima še večji učinek na rast celic...Hm, vprašanje je samo kakšnih- koristnih ali škodljivih...Ma to itak ni toliko pomembno, černobilska sol raztura že samo zaradi okusa atomčkov, ki sevajo.... xg:Dx

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tudi od mene Mysti xcrossfingx :detelca: xsrcbumx

 

Včasih moraš it tko daleč, da ugotoviš, da ne bo nič drugače pri njem, pa če se še tko poješ... in takrat vidiš, da je to vseeno njegov problem, ki je razmejen od tvojega, pa da vidiš da si naredil že vse kar si lahko in če to ne spremeni ničesar, potem tudi prav, lahko najdeš svoj mir in ne podlegaš več vzbujanju krivde... sama pri sebi najdeš svoj mir... drugi morajo lih tako svojega sami najt... :detelca:

What you resist, persists.

What you can't be with, won't let you be.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vse zapravt...žlahti pa samo pufe pustit...bi rekel egoistek... x:Dx ...malo večji optimistek oz. manjši egoistek bi pa rekel "Zemlja se bo odprla in vse požrla..." xg:Dx

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aaaargh.... ne tega delat.... ne meni ne sebi.... :V: :V: :V: :V: :V: :V: Pa še jokat ne znam, četud mi je hudo.... v drugi štoriji pa čist druga štorija xrolleyesx ne, nisem srečna. Preveč hočem, da bi se vsi meli lepo. Somebody already broke my heart... if someone has to lose... I don't wanna play... somebody already broke my heart... oh no.. I can't go there again...

..in preveč nočem bit ista. :sick: A lahko enkrat že sprejmem to bolečino... prizadet nedolžnega... I have to, ne morem drugače živet... :V:

What you resist, persists.

What you can't be with, won't let you be.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sade x:px men je ona :2src:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mysti :palec: :palec:

 

Končno sem poslala naprej tisto, kar delam že cel teden... En dan prezgodaj! :vio:

 

Zdaj pa bluzi bluz x:o)x Do jutri.

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Fuck...evro je spet padel v primerjavi z dolarjem...zdaj je vreden kao 1,22 USD...bo treba iti na dopust tja kjer se plačuje v evrih, ne dolarjih...Grčija vabi, ko šljivi tropske otoke... x:Dx

Life is like a game...play it...

http://smileys.smilchat.net/smiley/spiritual/myst1c.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Black hole, please take away the way that I like him... :xx!: I don't think anything good can come out of it. I want my independence back. Mislm, sej tok hudo še ni, sam ni mi všeč da vodi v tako smer. xrolleyesx Ma prov smotana sm, kr neki, enkrat tko, drugič drugače.

What you resist, persists.

What you can't be with, won't let you be.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane
Black hole, please take away the way that I like him... :xx!: I don't think anything good can come out of it. I want my independence back. Mislm, sej tok hudo še ni, sam ni mi všeč da vodi v tako smer. xrolleyesx Ma prov smotana sm, kr neki, enkrat tko, drugič drugače.

Ribica, ti otroci pred parlamentom so samo fotokopija naše mladosti, ki jo današnji "starci" vidimo enako, kot so nas takratni.

Hoteli smo samo živeti lepoto življenja enakih ljudi, tudi današnji nočejo nič drugega.

Ti plavaš nekje vmes, nisi več otrok, nisi še starka, si samo naša večna mladinka Marsinega LN x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ribica, ti otroci pred parlamentom so samo fotokopija naše mladosti, ki jo današnji "starci" vidimo enako, kot so nas takratni.

Hoteli smo samo živeti lepoto življenja enakih ljudi, tudi današnji nočejo nič drugega.

Ti plavaš nekje vmes, nisi več otrok, nisi še starka, si samo naša večna mladinka Marsinega LN x;)x

 

Oooo, Stane, kok lepo xDDx x:Xx x:Xx x:Xx xsrcx

 

...ampak waw na kakšen zanimiv način deluje tale črna luknja... ne, nisem dobila tega, za kar sem prosila, sem pa dobila neki ful boljšega... :wOOt: in zdej mam spet čist obrnjeno perspektivo.... xnckrivx

What you resist, persists.

What you can't be with, won't let you be.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

spet cele štale s cunjami. nč mi ni všeč, če pa že, je preveliko/premajhno (no to že bolj težko x:Dx ). pa shujšat morm... oh joj x:o)x

kolk mi gre na jetra, če kdo je na vlaku/busu (vonjave raznorazne). da o mlaskanju ne govorimo xrolleyesx

 

lajf is hard xcivx

 

ne komplicirej nio. za štalo je pa ja hitr dobr :vio:

pa dobr tek xcivx

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...