Skoči na vsebino

Če bi kdo komu rad kaj povedal ....


Larsy

Recommended Posts

Ker si se potrudil in na dost normalen način pisal, še na tole komentiram (citiram vse, ker je na prejšnji strani)

 

Logično je, da ne slediš vsaki objavi, zato pa sem osvežil vse stanetove teme, da je zate dovolj, da pokukaš le v pod forum zdravje. In stane prav vsako temo smeti s to butasto soljo, ki itak nima nobene veze, razen da bi si on rad polnil žepe na račun naivnih ljudi. Vzemi si za primer Nosoroga. Koliko ljudem je pomagal in svetoval glede kristalov. Si mogoče opazila, da je pod vsaki svoj post lepil skice, ki so linki, da naj ljudje kupijo pri njemu ? Nisi. Zakaj ne ? Zato, ker to počne iz dobre volje, ne da bi služil. Ob tem ponuja produkte, ki jih ni treba ljudem vsiljevat na vsakem koraku. Ne odpira tem le zato, da bi lahko bil najprej prijazen gospod v kravati, nato pa seveda kot rešitev ponudil svoj produkt.

 

Kar se tiče mene osebno, sem že zdavnaj o človeškem telesu predelal dovolj, da mi je kristalno jasno, da sol ne igra večje vloge, tako da pač jemljem to kot brezvezno nakladanje. Po drugi strani imam tudi že več kot 10 let izkušenj z marketingom, tako da tudi iz tega aspekta težko spregledam kam pes moli tole slano taco. Vsakemu, ki vsaj malo razmišlja, je takoj jasno, da staneta priviligiraš in tudi zakaj. Ti temu praviš, da se lažem, jaz temu pravim resnica, ki je ne priznaš. Jaz delam za 100e na uro in vložil sem že več kot eno, da bi tebi jasno pokazal kako "veliko" spregledaš. Sploh ne dvomim, da je zate to nadležno, ker je bolje če so vsi tiho, tebi pa itak sede vsak doniran evro in pač "gledaš skozi prste". Sam sem član tvojega foruma že več kot 4 leta, tako da boš težko rekla, da sem nek "mimohodeči", ki se brez pomena buni. Lahko me tudi banaš, ampak tiho ne bom, če se mi nekaj ne zdi prav. Ljudje smo pač različni. Eni so svetlikajoči in nikoli ne povejo, da jih kaj moti. Vsaj na glas ne. Predvidevam, da imaš te za prijazne in strpne. Mi smo pač bad, ker se bunimo. Me čudi, da te to sploh preseneča glede na moj članski naziv.

 

Skratka, ustvarila si en zelo lep svet, kjer lahko marsikdo najde kaj koristnega. Prepričan sem, da se je zaradi tega foruma oz česa, kar je nekdo tu napisal, že marsikomu spremenil lajf na bolje. Če je finančno stanje kritično, povej. Jaz se zaradi tega foruma ubit ne mislim, lahko pa si kdaj vzamem kak večer in pripravim kakšno marketinško strategijo, da donacije za "lahko delaš kar ti paše" ne bodo potrebne. In predvsem, da ne bomo vsi zasoljeni. Vedno sem pripravljen pomagat, če le lahko. In tudi jaz sem že doniral, če sva pri tem. Nisem pa ti pošiljal sporočil itd, da sem bil jaz, ker se mi zdi to glupo. Nisem doniral, da bi postal zlati član ampak zato, da bi pomagal.

Zato si torej osveževal teme, da bom jaz videla da so notri smeti.

Kot bi vse smeti gostitelju pred faco znosil pa še mal po njegovi faci stresel, ker jih oni še ni pospravil (btw, mogoče pa točno tiste smeti še želi imeti, jaz tud ne hodim čistk delat drugam).

Tako da ni bil ravno najboljši način za takšno pomoč.

Če bi imel rad LN, kot praviš, bi se obnašal drugače.

Hvala za tvojo donacijo (in se opravičujem, ker sem uporabila 3. sklon množine, namesto drugega).

Ampak če pa meniš, da ker si enkrat dal tudi ti za rundo, da (me) lohk žališ in scene in nekakšen red delaš, se pa motiš.

Poleg tega vam gre v nos, da naj bi bila podkupljiva, a zdaj misliš, da bom rekla, ker si doniral, hvala, aha pol pa v redu, pol pa kar žali dalje. x:o)x

Super zate, da dobro zaslužiš, ne vidim pa tu neke povezave.

(če bi bila pa še jaz mal nesramna, bi ti pa lohk rekla, da kdo ti je pa včeraj plačal vse te ure po 100, ki si jih odarbajtal tule za antireklamo LN :vragec: x;)x)

 

Prav tako bi tud sama lohk postavla kakšno diagnozo.

In tudi nisi edini, ki veš nekaj o organizmu, vendar morda meniš (ker praviš da sol ni vitalnega pomena), da zarodek plava v raztopini H2SO4?

 

Hvala za tvojo ponudbo (pomoč okol delanja casha), ampak ne, hvala.

Se ne spoznam na denar (razvidno iz priloženega), zato se moram tolk bolj zanašat na občutek, na besedo in zaupanje in zlo slabo bi se počutila, če bi bile moje tako pomembne zadeve, kot so finance, kakorkoli povezane z nekom, ki me je, ko ima par ur časa, pripravljen totalno oblatit in mi delat (javno) sceno s programom 100 za pranje perila.

 

Če kot gostitelj dovolim da so na partiju pri meni osebe x, y in z, mi oseba x zagotovo ne bo odrejala, naj osebo y kakorkoli kenslam.

 

...

 

Tako da se na vse to v bistvu sploh ne bi rabla odzivat, ker midva presojava, kaj bo gor, kot vsak obiskovalec, kaj bo *kupil*, ampak sem presodila, da je morda dobro, da se vmes tud sama mal oglasim.

 

Tolk od mene. :palec:

  • Lajkam 2
  • Buuuu 1

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest razlika
Mah, tole okoli obešanja Marsi nekih profitersko preračunljivih potez... se mi zdi, pa je ne poznam, sodim pač po postih in po načinu, kako ta forum deluje, totalno mem. Ljudje lahko pišejo, skor karkoli jim zapaše. x:o)x Zakaj ne bi še sstane? Če imaš pa ti, Kensai, slabo vest, je pa to pač tvoj problem.
  • Lajkam 4
  • Buuuu 1
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
LOL, potem pa sem bila še "Sara". ni znal ne prebrat ne slišat pravega imena ... x:Dx svašta. še jutri prenašam tečnobe na jobu. za vsako malenkost skočijo v luft tale teden. mah, skoz eno uho not, skoz drugo ven, z mislimi pa drugje. x:Dx
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

če me kdaj kdo sliši, da se prtožujem nad vročino, nej me takoj pošle u ... ..... u.... u.............. ma u pi.............p mater :o|o: (izvinite što psujem, ampak nekako moram opravičit varnostno opozorilo, ki ga non stop gledam pod swojim profilom)
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Drzav pravijo da vec ni. Narodov tudi ne. So samo se korporacije in ekonomija - posel.

 

Leta 2007 je ameriska vlada porabila 54x vec denarja za preprecevanje (kvazi) terorizma, kot pa preprecevanje najvecjega morilca v ameriki - koronarne srcne bolezni, zaradi katere umre 6600x vec ljudi (leta 2007 cca. 450.000 ljudi) kot zaradi terorizma (leta 2007 cca. max 2000 ljudi, od tega v usa 70)!

 

 

Zivimo na plecih izkoriscanih narodov, ki delajo za nekaj centov na uro in njihovih naravnih dobrin, ter placevanja njihovih obresti.

K temu bi dodal se na plecih okolja.

 

Edini ki se lahko temu upre, smo mi sami! Ne vlada in ne kdo drug, temvec mi sami kot potrosniki. Vsa moc je v nasi rokah in vedno je bila.

Moc mega bilionarjev ki prilagajajo sistem in korporacije po njihovih merilih je v primerjavi z naso mocjo neznatna.

 

 

Sistem v katerem ziveti moralno pomeni ekonomski propad, govori o tem, da ne zivimo primernega sistema!

Ce prodajam posodo in k meni pride kupec, jaz pa mu recem, da prodaja sosed boljso in cenejso, lahko propadem.

Ce lazem, lahko prezivim. To govori o tem, da obstojeci sistem ne vspodbuja moralnosti, temvec laz, koruptivnost in tekmovalnost!

 

Prodajalci govorijo o svojem produktu kot najboljsem in najbolj vrednem na trgu; hkrati pa na vse mogoce nacine tunkajo konkurenco ali pa ji ne dovolijo bivati v istem prostoru kot oni sami - torej se eventuelno zdruzevati in povezovati.

To kaze, da sistem ne podpira postenosti, sodelovanja, s tem zdrave prihodnosti in blaginje v kateri bi lahko ziveli vsi enako dobro.

 

Nekdo ki zivotari, je primoran podrejati se temu nemoralnemu nacinu za prezivetje, torej se podrejati temu nemoralnemu sistemu vedno bolj.

Kar pomeni, bolj kot si reven, bolj si primoran upostevati pravila nepravicnega sistema, ki te vedno globje poriva v samega sebe. In tako revni najbolj podpirajo sam sistem ki ga oblikujejo njegovi oblikovalci.

Ovce ne potrebujejo vec pastirja, saj same nadzorujejo druga drugo. Tiste ki plavajo proti toku jih same izlocijo. In to pocne nepravicen sistem.

Bolj kot je oseba financno neodvisna, manj je podrejena okvirjem, ki jih narekuje sistem, saj ga z vedno vecjo mocjo, vedno bolj oblikuje v svojo korist.

 

Resitev drzi v rokah vsak posameznik - vsak potrosnik. Ta pa se lahko okrepi zgolj tako, da se zdruzuje s podobno mislecimi in dolocenimi odlocitvami v praksi.

 

-

 

Vedno vec strojev ustvarja in dela namesto cloveka. Cenejsi so in hitrejsi. Clovek pa vedno manj zeli opravljati monotono zafiksirano delo, saj ga poneumlja. Nastane problem - veliko ljudi brez dela, ki ga sedaj opravljajo stroji. - To ponovno dokazuje, da sistem ne funkcionira!

Ne funkcionira pa tudi zato, ker se med revnejsim ekonomsko sibkim slojem ustvarja vedno vec odvisnosti in vec nemoralnosti (kriminala). Sistem se brani s prisilo in odvisnostjo od njega samega, kar ustvarja se vec kriminala in odvisnosti. Kar ponovno potrjuje da je pravzaprav sam sistem nemoralen!

 

Dokler imamo vojsko, orozje, policijo, lobije, sredstva prisile, sodstvo, pravo, zakone in pravila, ekonomsko, rasno, spolno ali kaksno drugacno vecslojnost, pomeni da se nismo civilizirani!

 

Neodvisnost od narave ne obstaja!

Biti uspesen pomeni biti v dobrih odnosih z vsem kar nas obdaja! (vkljucno z vsem zivimi in nezivim svetom - ekologija).

 

Obcutek srece prinasa povezanost! Ne iluzija denarja, ne varnosti, ne tega ali onega iz sveta sistema, temvec obcutek povezanosti!

Ce bomo povezani, ne bomo vec potrebovali orozja, ne vojske, ne kaznilnic. Pomeni spreminjanje sistema.

 

Spreminjanje omogoca pretok energije.

 

Vse je odvisno od nas samih in nikogar drugega!

"Razumeti pomeni spremeniti se!" - Krishnamurti

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Drzav pravijo da vec ni. Narodov tudi ne. So samo se korporacije in ekonomija - posel.

 

Leta 2007 je ameriska vlada porabila 54x vec denarja za preprecevanje (kvazi) terorizma, kot pa preprecevanje najvecjega morilca v ameriki - koronarne srcne bolezni, zaradi katere umre 6600x vec ljudi (leta 2007 cca. 450.000 ljudi) kot zaradi terorizma (leta 2007 cca. max 2000 ljudi, od tega v usa 70)!

 

 

Zivimo na plecih izkoriscanih narodov, ki delajo za nekaj centov na uro in njihovih naravnih dobrin, ter placevanja njihovih obresti.

K temu bi dodal se na plecih okolja.

 

Edini ki se lahko temu upre, smo mi sami! Ne vlada in ne kdo drug, temvec mi sami kot potrosniki. Vsa moc je v nasi rokah in vedno je bila.

Moc mega bilionarjev ki prilagajajo sistem in korporacije po njihovih merilih je v primerjavi z naso mocjo neznatna.

 

 

Sistem v katerem ziveti moralno pomeni ekonomski propad, govori o tem, da ne zivimo primernega sistema!

Ce prodajam posodo in k meni pride kupec, jaz pa mu recem, da prodaja sosed boljso in cenejso, lahko propadem.

Ce lazem, lahko prezivim. To govori o tem, da obstojeci sistem ne vspodbuja moralnosti, temvec laz, koruptivnost in tekmovalnost!

 

Prodajalci govorijo o svojem produktu kot najboljsem in najbolj vrednem na trgu; hkrati pa na vse mogoce nacine tunkajo konkurenco ali pa ji ne dovolijo bivati v istem prostoru kot oni sami - torej se eventuelno zdruzevati in povezovati.

To kaze, da sistem ne podpira postenosti, sodelovanja, s tem zdrave prihodnosti in blaginje v kateri bi lahko ziveli vsi enako dobro.

 

Nekdo ki zivotari, je primoran podrejati se temu nemoralnemu nacinu za prezivetje, torej se podrejati temu nemoralnemu sistemu vedno bolj.

Kar pomeni, bolj kot si reven, bolj si primoran upostevati pravila nepravicnega sistema, ki te vedno globje poriva v samega sebe. In tako revni najbolj podpirajo sam sistem ki ga oblikujejo njegovi oblikovalci.

Ovce ne potrebujejo vec pastirja, saj same nadzorujejo druga drugo. Tiste ki plavajo proti toku jih same izlocijo. In to pocne nepravicen sistem.

Bolj kot je oseba financno neodvisna, manj je podrejena okvirjem, ki jih narekuje sistem, saj ga z vedno vecjo mocjo, vedno bolj oblikuje v svojo korist.

 

Resitev drzi v rokah vsak posameznik - vsak potrosnik. Ta pa se lahko okrepi zgolj tako, da se zdruzuje s podobno mislecimi in dolocenimi odlocitvami v praksi.

 

-

 

Vedno vec strojev ustvarja in dela namesto cloveka. Cenejsi so in hitrejsi. Clovek pa vedno manj zeli opravljati monotono zafiksirano delo, saj ga poneumlja. Nastane problem - veliko ljudi brez dela, ki ga sedaj opravljajo stroji. - To ponovno dokazuje, da sistem ne funkcionira!

Ne funkcionira pa tudi zato, ker se med revnejsim ekonomsko sibkim slojem ustvarja vedno vec odvisnosti in vec nemoralnosti (kriminala). Sistem se brani s prisilo in odvisnostjo od njega samega, kar ustvarja se vec kriminala in odvisnosti. Kar ponovno potrjuje da je pravzaprav sam sistem nemoralen!

 

Dokler imamo vojsko, orozje, policijo, lobije, sredstva prisile, sodstvo, pravo, zakone in pravila, ekonomsko, rasno, spolno ali kaksno drugacno vecslojnost, pomeni da se nismo civilizirani!

 

Neodvisnost od narave ne obstaja!

Biti uspesen pomeni biti v dobrih odnosih z vsem kar nas obdaja! (vkljucno z vsem zivimi in nezivim svetom - ekologija).

 

Obcutek srece prinasa povezanost! Ne iluzija denarja, ne varnosti, ne tega ali onega iz sveta sistema, temvec obcutek povezanosti!

Ce bomo povezani, ne bomo vec potrebovali orozja, ne vojske, ne kaznilnic. Pomeni spreminjanje sistema.

 

Spreminjanje omogoca pretok energije.

 

Vse je odvisno od nas samih in nikogar drugega!

"Razumeti pomeni spremeniti se!" - Krishnamurti

 

 

krišnamurti se obrača u grobu, ko gleda, kaj ste mu podtaknil.

čista potuhnjena komunistična propaganda, ki pa tut vemo, kam prpelje.

samo učasih so tulil, da nej se proletarci združijo, zdej pa potrošniki. http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_dead.gif

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest razlika

Kar dobre so ble x^x pa sploh ni tolk dela, sam elektrike gre prevec zanje.

 

Pečene paprike? x:Dx

 

Mal sem ugibala sama pri sebi, no, pa sem si rekla, zakaj pa ne vprašam?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest razlika

.....

Bolj kot je oseba financno neodvisna, manj je podrejena okvirjem, ki jih narekuje sistem, saj ga z vedno vecjo mocjo, vedno bolj oblikuje v svojo korist.

......

 

 

Hm, a to je zdaj definicija tiste peščice ultra bogatih sivih eminenc, ki vladajo svetu? Mi je bil všeč tvoj post, drugač. Samo obstajajo paradoksi, dokler deluješ znotraj sistema, ne gre drugače, kot da zasedeš določeno pozicijo. Srednji sloj se lahko igra s svojo vestjo, nižji sloji so beton baza, ki se jim mora nenehno dopovedovati, da so zamenljivi in celo nekoristni, pol so pa tisti, ki so pozabili na vest in mravljice. In so mal zazibani. Vsaka sprememba znotraj sistema, se bo čez ne vem, recimo 50 let izkazala zgolj za menjavo pozicij. Ne pa za bolj pravičen svet. Jaz rešitve ne vidim. Samo slutim jo. Čist brezoblično.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Krishnamurti je povedal zgolj zadnji stavek. Ocitno ne poznas kaj dosti njegovega ucenja.

 

krišnamurti se obrača u grobu, ko gleda, kaj ste mu podtaknil.

čista potuhnjena komunistična propaganda, ki pa tut vemo, kam prpelje.

samo učasih so tulil, da nej se proletarci združijo, zdej pa potrošniki. http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_dead.gif

 

Ne, alge. Moja specialiteta, ki jo naredim vsakic drugace x;)x

Pečene paprike? x:Dx

 

Mal sem ugibala sama pri sebi, no, pa sem si rekla, zakaj pa ne vprašam?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne. Sploh ne. Ravno obratno.

 

Da. Ampak se vedno imamo kot potrosnik posameznik kar nekaj izbire. Vec kot imamo naravnih resursov in bolj ko se lahko povezujemo in bolj ko smo se neodvisni, vec imamo izbire, vec moznosti.

Bolj zaprta drzava, ki ni odvisna toliko od skupnega monetarnega sistema je, bolj je svobodna iz dolocenih vidikov. Hkrati pa ni, ker ni povezana, pa ceprav v skupno blato. Tako izgleda, da se moramo prav vsi vanj potunkati da bomo razumeli, da tam pac ni najboljse za nas.

Recimo zakaj se je kitajska razvila iz dezele tretjega sveta v razvito drzavo in ekonomsko in kako drugace konkurira ostalemu svetu po vzoru ZDA?

Lahko bi bili sami sebi dovolj recimo. Kakor tudi Indija in nekatere druge drzave. To pravzaprav mariskaj pove tudi o posamezniku.

No, mogoce so morali, da so preziveli, ker bi jih sicer nacin ki ga je izvajala zda povozil. Ugibam.

 

Dopovedovat nam ni potrebno, ker to sami pocnemo. Kako: z normativi o tem kaksno je dobro zivljenje in z odrezanostjo od celote.

Paradoks je - najvec je revnih in srednjega sloja, in ti so morda najbolj odrezani drug od drugega oz. nepovezani s celoto.

Kot da vse poriva k temu, da posameznik uvidi, da je moc v njegovih rokah, prepuscanje pa nazadovanje in zabitost v pozresni in unicujoci sistem monotonosti.

 

Ze dogaja! Tole kar piseva govori o tem.

Neglede na menjavo, je zavesti vedno vec. Ne more drugace. Ker dokler sistem poriva vedno vecje stevilo ljudi proti revscini, pomeni da je vedno vec ljudi pred tem da zagori.

Enkrat bomo dojeli, da lepe in dobranamerne besede in dejanja predsednikov ala Obama, enostavno niso dovolj; kakor ne aktivnosti ki krpajo majhne luknjice ogromnega sistema. A so pa! in tisto kar je storjeno dobrega za celoto je hvale in vzgleda vredno.

Ceprav se premika, je to premikanje ignorantsko zastrasujoce.

Okoljskih nesrec je vedno vec, vojne za vodo, nafto in ekonomsko premoc se ne koncujejo. Jedrska oborozitev se ne konca. Lacni, revni, ubogi in neuki so se vedno, svetovni denar se steka v zebe maxibilionarjev se naprej, kot da se en ve kaj so priotritete celote.

Prioritete voditeljev so morda premalo vizonarske in v prihodnost usmerjene. Ce pa so ze, se jim ocita neprizemljenost, nestvarnost, ipd. ali oponira z vsemi sredstvi.

"Slovenci" smo precej razvajeni.

Fajn da slutis. Mislim da vsi "slutimo", vemo da se bomo morali spremeniti! A veckrat cakamo da se to zgodi izven nas, namesto najprej v nas samih!

 

Hm, a to je zdaj definicija tiste peščice ultra bogatih sivih eminenc, ki vladajo svetu?

 

Mi je bil všeč tvoj post, drugač. Samo obstajajo paradoksi, dokler deluješ znotraj sistema, ne gre drugače, kot da zasedeš določeno pozicijo.

 

Srednji sloj se lahko igra s svojo vestjo, nižji sloji so beton baza, ki se jim mora nenehno dopovedovati, da so zamenljivi in celo nekoristni, pol so pa tisti, ki so pozabili na vest in mravljice. In so mal zazibani.

 

Vsaka sprememba znotraj sistema, se bo čez ne vem, recimo 50 let izkazala zgolj za menjavo pozicij. Ne pa za bolj pravičen svet. Jaz rešitve ne vidim. Samo slutim jo. Čist brezoblično.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest razlika

 

Ne, alge. Moja specialiteta, ki jo naredim vsakic drugace x;)x

 

 

Ja, seveda da vsakič drugače, če drugega ne, so druge alge. xDDx No, katere pa kako? x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest razlika

Ne. Sploh ne. Ravno obratno.

 

Da. Ampak se vedno imamo kot potrosnik posameznik kar nekaj izbire. Vec kot imamo naravnih resursov in bolj ko se lahko povezujemo in bolj ko smo se neodvisni, vec imamo izbire, vec moznosti.

Bolj zaprta drzava, ki ni odvisna toliko od skupnega monetarnega sistema je, bolj je svobodna iz dolocenih vidikov. Hkrati pa ni, ker ni povezana, pa ceprav v skupno blato. Tako izgleda, da se moramo prav vsi vanj potunkati da bomo razumeli, da tam pac ni najboljse za nas.

Recimo zakaj se je kitajska razvila iz dezele tretjega sveta v razvito drzavo in ekonomsko in kako drugace konkurira ostalemu svetu po vzoru ZDA?

Lahko bi bili sami sebi dovolj recimo. Kakor tudi Indija in nekatere druge drzave. To pravzaprav mariskaj pove tudi o posamezniku.

No, mogoce so morali, da so preziveli, ker bi jih sicer nacin ki ga je izvajala zda povozil. Ugibam.

 

Dopovedovat nam ni potrebno, ker to sami pocnemo. Kako: z normativi o tem kaksno je dobro zivljenje in z odrezanostjo od celote.

Paradoks je - najvec je revnih in srednjega sloja, in ti so morda najbolj odrezani drug od drugega oz. nepovezani s celoto.

Kot da vse poriva k temu, da posameznik uvidi, da je moc v njegovih rokah, prepuscanje pa nazadovanje in zabitost v pozresni in unicujoci sistem monotonosti.

 

Ze dogaja! Tole kar piseva govori o tem.

Neglede na menjavo, je zavesti vedno vec. Ne more drugace. Ker dokler sistem poriva vedno vecje stevilo ljudi proti revscini, pomeni da je vedno vec ljudi pred tem da zagori.

Enkrat bomo dojeli, da lepe in dobranamerne besede in dejanja predsednikov ala Obama, enostavno niso dovolj; kakor ne aktivnosti ki krpajo majhne luknjice ogromnega sistema. A so pa! in tisto kar je storjeno dobrega za celoto je hvale in vzgleda vredno.

Ceprav se premika, je to premikanje ignorantsko zastrasujoce.

Okoljskih nesrec je vedno vec, vojne za vodo, nafto in ekonomsko premoc se ne koncujejo. Jedrska oborozitev se ne konca. Lacni, revni, ubogi in neuki so se vedno, svetovni denar se steka v zebe maxibilionarjev se naprej, kot da se en ve kaj so priotritete celote.

Prioritete voditeljev so morda premalo vizonarske in v prihodnost usmerjene. Ce pa so ze, se jim ocita neprizemljenost, nestvarnost, ipd. ali oponira z vsemi sredstvi.

"Slovenci" smo precej razvajeni.

Fajn da slutis. Mislim da vsi "slutimo", vemo da se bomo morali spremeniti! A veckrat cakamo da se to zgodi izven nas, namesto najprej v nas samih!

 

 

No, zakaj?

 

se mi zdi, da tvoje predstave o razvitosti ne razumem zares.

Ampak ne bit preveč gostobeseden, ker potem spet ne bom vedela, kaj zares hočeš povedat.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Krishnamurti je povedal zgolj zadnji stavek. Ocitno ne poznas kaj dosti njegovega ucenja.

 

 

 

 

 

al pa dost, da sem takoj pogruntou, da on takih bedarij ne bi pisou in da ste mel komunisti prste umes in mu hotl nekej podtaknit xcivx

zdej pa, k vidm, da ga ti študiraš u nulo in k widm, kwa rata iz njegowih doslednih učencov, se mu odpowedujem x:Dx

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne vem tocno zakaj? Govorim o tem da pac je, pa bi lahko bilo drugace.

 

Lahko zato, ker ljudje hocjo zivet ameriske sanje, ali zato, da so preziveli pritiskom zda.

Lahko zato ker vsi hocejo vec kot imajo. Globalizacijo ki vodi pozresnost ki golta vse.

 

No, zakaj?

 

se mi zdi, da tvoje predstave o razvitosti ne razumem zares.

Ampak ne bit preveč gostobeseden, ker potem spet ne bom vedela, kaj zares hočeš povedat.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kr neki. provociras nimas kej delat pa tezis brezveze.

al pa dost, da sem takoj pogruntou, da on takih bedarij ne bi pisou in da ste mel komunisti prste umes in mu hotl nekej podtaknit xcivx

zdej pa, k vidm, da ga ti študiraš u nulo in k widm, kwa rata iz njegowih doslednih učencov, se mu odpowedujem x:Dx

  • Lajkam 1
  • Buuuu 1
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Drzav pravijo da vec ni. Narodov tudi ne. So samo se korporacije in ekonomija - posel.

 

Leta 2007 je ameriska vlada porabila 54x vec denarja za preprecevanje (kvazi) terorizma, kot pa preprecevanje najvecjega morilca v ameriki - koronarne srcne bolezni, zaradi katere umre 6600x vec ljudi (leta 2007 cca. 450.000 ljudi) kot zaradi terorizma (leta 2007 cca. max 2000 ljudi, od tega v usa 70)!

 

 

Zivimo na plecih izkoriscanih narodov, ki delajo za nekaj centov na uro in njihovih naravnih dobrin, ter placevanja njihovih obresti.

K temu bi dodal se na plecih okolja.

 

Edini ki se lahko temu upre, smo mi sami! Ne vlada in ne kdo drug, temvec mi sami kot potrosniki. Vsa moc je v nasi rokah in vedno je bila.

Moc mega bilionarjev ki prilagajajo sistem in korporacije po njihovih merilih je v primerjavi z naso mocjo neznatna.

 

 

Sistem v katerem ziveti moralno pomeni ekonomski propad, govori o tem, da ne zivimo primernega sistema!

Ce prodajam posodo in k meni pride kupec, jaz pa mu recem, da prodaja sosed boljso in cenejso, lahko propadem.

Ce lazem, lahko prezivim. To govori o tem, da obstojeci sistem ne vspodbuja moralnosti, temvec laz, koruptivnost in tekmovalnost!

 

Prodajalci govorijo o svojem produktu kot najboljsem in najbolj vrednem na trgu; hkrati pa na vse mogoce nacine tunkajo konkurenco ali pa ji ne dovolijo bivati v istem prostoru kot oni sami - torej se eventuelno zdruzevati in povezovati.

To kaze, da sistem ne podpira postenosti, sodelovanja, s tem zdrave prihodnosti in blaginje v kateri bi lahko ziveli vsi enako dobro.

 

Nekdo ki zivotari, je primoran podrejati se temu nemoralnemu nacinu za prezivetje, torej se podrejati temu nemoralnemu sistemu vedno bolj.

Kar pomeni, bolj kot si reven, bolj si primoran upostevati pravila nepravicnega sistema, ki te vedno globje poriva v samega sebe. In tako revni najbolj podpirajo sam sistem ki ga oblikujejo njegovi oblikovalci.

Ovce ne potrebujejo vec pastirja, saj same nadzorujejo druga drugo. Tiste ki plavajo proti toku jih same izlocijo. In to pocne nepravicen sistem.

Bolj kot je oseba financno neodvisna, manj je podrejena okvirjem, ki jih narekuje sistem, saj ga z vedno vecjo mocjo, vedno bolj oblikuje v svojo korist.

 

Resitev drzi v rokah vsak posameznik - vsak potrosnik. Ta pa se lahko okrepi zgolj tako, da se zdruzuje s podobno mislecimi in dolocenimi odlocitvami v praksi.

 

-

 

Vedno vec strojev ustvarja in dela namesto cloveka. Cenejsi so in hitrejsi. Clovek pa vedno manj zeli opravljati monotono zafiksirano delo, saj ga poneumlja. Nastane problem - veliko ljudi brez dela, ki ga sedaj opravljajo stroji. - To ponovno dokazuje, da sistem ne funkcionira!

Ne funkcionira pa tudi zato, ker se med revnejsim ekonomsko sibkim slojem ustvarja vedno vec odvisnosti in vec nemoralnosti (kriminala). Sistem se brani s prisilo in odvisnostjo od njega samega, kar ustvarja se vec kriminala in odvisnosti. Kar ponovno potrjuje da je pravzaprav sam sistem nemoralen!

 

Dokler imamo vojsko, orozje, policijo, lobije, sredstva prisile, sodstvo, pravo, zakone in pravila, ekonomsko, rasno, spolno ali kaksno drugacno vecslojnost, pomeni da se nismo civilizirani!

 

Neodvisnost od narave ne obstaja!

Biti uspesen pomeni biti v dobrih odnosih z vsem kar nas obdaja! (vkljucno z vsem zivimi in nezivim svetom - ekologija).

 

Obcutek srece prinasa povezanost! Ne iluzija denarja, ne varnosti, ne tega ali onega iz sveta sistema, temvec obcutek povezanosti!

Ce bomo povezani, ne bomo vec potrebovali orozja, ne vojske, ne kaznilnic. Pomeni spreminjanje sistema.

 

Spreminjanje omogoca pretok energije.

 

Vse je odvisno od nas samih in nikogar drugega!

"Razumeti pomeni spremeniti se!" - Krishnamurti

 

 

krišnamurti se obrača u grobu, ko gleda, kaj ste mu podtaknil.

čista potuhnjena komunistična propaganda, ki pa tut vemo, kam prpelje.

samo učasih so tulil, da nej se proletarci združijo, zdej pa potrošniki. http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_dead.gif

 

 

Krishnamurti je povedal zgolj zadnji stavek. Ocitno ne poznas kaj dosti njegovega ucenja.

 

 

 

 

 

 

al pa dost, da sem takoj pogruntou, da on takih bedarij ne bi pisou in da ste mel komunisti prste umes in mu hotl nekej podtaknit xcivx

zdej pa, k vidm, da ga ti študiraš u nulo in k widm, kwa rata iz njegowih doslednih učencov, se mu odpowedujem x:Dx

 

 

kr neki. provociras nimas kej delat pa tezis brezveze.

 

 

 

ampak res... kr neki...:palec:

preber, kwa sploh pišeš.

zamenjej besedo potrošnik za besedo proletarc in dobiš čisto soft komunistično podpihovanje k revoluciji staro 100 let.

opisuješ in kritiziraš trgovske prijeme, v podpisu pa imaš povezave na točno to.

res free... kr neki...

 

 

še mal pojasnila (morebitnim tretjim bralcem).... ker nekako ni fora, kar bom zdele naredu-to je, da na tak način končujem dialog.

ni prwič, da se jes s tabo debat ne grem. (to pa zato, ker s tabo debate jest ne znam. s tabo se loh samo strinja, al pa tolk cajta moriš, da kot sogowornik obupam in neham. iz izkušenj to goworim in ne, ker bi imel kej proti teb). nisem niti mislu začet, ampak tak b....n post pa sem enostawn mogu ircnt. sploh zato, ker se mi je res zdel nemogoče, da bi krišnamurti kej tacga napisou. zmedel si me pa ti. glej rdeče v zgornjem citatu

to ti goworim zato, da ne boš spet sral z ogledali, u treh straneh razlagal, kar se pove v eni vrsti, limal linke ipd. ker ne bom niti bral.

peace brother in ostale pičke x:Dx

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aaaaa #/>"*¤`˛& :vragec: xrolleyesx in kje si živel do zdaj da tega nisi prej vedel? Pod kamnom? :wOOt: :o|o: Prepozno... :(

 

(Objava se nanaša na naslov teme)

"In spe nascendi." (Živim v upanju)

 

Latinski izrek

 

 

http://img403.imageshack.us/img403/8896/butterflyontheocean.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jst ti verjamem x:o)x

 

ja walda vrjameš. sej ne lažem. :devil: a tuki mar kdo kdaj laže al kwa? :sori:

 

kukrkoli... hwalaaaa :2src:

le kuko nej se ti zahwalim, k sm tko vesel, da mi vrjameš? la kako naj te razveselim??? x:((x

ahaaa.... xsuperx že wem :hepko: :hepko: :hepko:

čez nekaj trenutkov ti bom en plusek stisnu x:)x :frog: x:Dx

sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...