Skoči na vsebino

Reiki


teja

Recommended Posts

Pri reikiju si kanal energije, pri bioenergiji pa vir...Torej reiki koristi tako receiverju kot zdravilcu, bioenergetika pa njegov način nemalokrat izčrpa.

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

100 ljudi----> 1000 čudi x:Dx

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pri reikiju si kanal energije, pri bioenergiji pa vir...Torej reiki koristi tako receiverju kot zdravilcu, bioenergetika pa njegov način nemalokrat izčrpa.

se ne strinjam.... koliko poznam (dobre) bioenergetike, pravijo, da so tudi oni le kanal. to ti bo znal povedati tudi domančič. žal še nisem bila na njegovem seminarju, so mi pa to povedali tisti, ki so tam bili.

po mojem tisti, ki misli, da je sam vir energije, si s tem nabija samo svoj ego. in veliko takšnih "bioenergetikov" tako s časom potegne na sebe mnogo bolezni.

 

VIR je samo EDEN.

 

z ljubeznijo

pjotra xsrcx

Morigenos

“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Povem, kar so mi drugi povedali...Nisem mojster reikija niti domančič. xDDx

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

Žarek je napisala:

Pred leti je skupina reikistov obiskala znanega indijskega guruja, ki živi s skupino privržencev, ki živijo od same svetlobe. Po energiji so čudoviti in lepo je biti z njimi.No, do tega svetnika(pozabla ime) je prišel tudi mojster reikija ki je iniciral skoraj polovico slovenije.Ko ga je videl je prišel k njemu in mu dal klofuto na lice, ter se odmaknil. Duhovni učitelji učijo počasno in zanesljivo pot, kjer se ovire odstrajujejo previdno in s svojo močjo, kjer je zmeraj prisoten tisti pravi božji blagoslov.

 

Reiki ni pot čiste duhovnosti. To svetniki zelo dobro vedo in ta mojster, ki je dobil prisluženo klofuto je to pač počel zaradi svojega egoizma (biti naj, najkompetentnejši za reiki). Po drugi strani pa ni več pravega izvornega znanja, ki je nekoč prevejal ta sistem vstopa v prvo duhovno nebo. Mnogi svetniki se temu znanju o reikiju že posmehujejo in ga odrivajo na stran. Pravzaprav o njem nočejo niti slišati. Zakaj? To pač ni pot do samouresničitve sebe kot duše. To je bolj pot mističnega potovanja na slepo, brez pravega vodiča, učitelja. xrolleyesx Tisto o angelskih vodnikih pa žal vedno ne držijo. To je lahko zavajajoče.

Sai Baba je v bistvu avatarski svetnik, on zna zadeve, ki so v osnovi naopako, zgladiti in preusmeriti na pravo pot. Nima vsakdo srečo, da mu dodeli takšno milost, iniciacijo. To doseže le tista duša, ki si je po njegovem prislužila z dosedanjimi dejanji. Brez odvečnega egoizma. x:)x njemu je vseeno ali se to imenuje reiki ali kaj drugo, le da ve da ta oseba bo delovala na njemu znan način.

Obstajajo pa drugi svetniki, pravsaprav jih je samo nekaj, ki ti znajo dati metodo in navodila za dosego najvišje ravni duha. Sai Baba žal to ni. On je pravični avatar in v specifični "službi" z močnejšimi svetniki. Toda vsi imajo vlogo, da v tem času duhovnega padca prebudijo zakon ljubezni in odpuščanja, ki je iznad zakona karme - kar seješ to žanješ. x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 1 month later...
Ha , ta tema mi je všeč.Sicer je že zamrznila ampak...jaz sem bil iniciran v 1.stopnji in reiki mi zelo ustreza, čeprav je zame le nekakšen pripomoček pri nadaljnem duhovnem razvoju. Čisto vse pri reikiju pa mislim , da ni jemat za dobesedno in preveč dosledno -po moje se da precej improvizirat in zadevo izboljšat. Mislim , da je glavno , da dosežeš cilj. xcivx xcivx xcivx :vio: xegox

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ha , ta tema mi je všeč.Sicer je že zamrznila ampak...jaz sem bil iniciran v 1.stopnji in reiki mi zelo ustreza, čeprav je zame le nekakšen pripomoček pri nadaljnem duhovnem razvoju. Čisto vse pri reikiju pa mislim , da ni jemat za dobesedno in preveč dosledno -po moje se da precej improvizirat in zadevo izboljšat. Mislim , da je glavno , da dosežeš cilj. xcivx xcivx xcivx :vio: xegox

Čestitam za 1. stopnjo! x:)x :palec:

Se strinjam, da se ga da izboljšati z improvizacijo... Pač najdeš način, ki tebi najbolje ustreza... poslušaš sebe... x:)x xsrcx

Scio mi nihil scire
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Katero stopnjo imas... Mama mia.. x:Dx x:Dx x:Dx

 

Sem ze napisal o reikiju pred kaksnim letom veliko.. To je brez veze.. nic resnega, nic pomembnega, blef.. in biznis.. Lahko bi bila zabava, ce ne bi kasirali po 15.000 za halucinacijo iniciacije..

Tem ljudem se tudi sanja ne kaj je to iniciacija... Ne vem kje najdejo folk..

 

Potem pa se med seboj sprasuejjo.. A ti se tudi UKVARJAS s tem!? in katero stopnjo imas? Ne morem se odlocit katero vprasanjeje je bolj idiotsko.. prvo ali drugo ali tista instant iniciacija?

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Model Tjazy - imaš ti kakšne hude probleme sam s seboj ali z vsem svetom?! Če si dobro prebral sem začetnik v reikiju in me zanima tudi mnenje drugih podobnih meni z večjimi izkušnjami . Nisem pa hotel težiti tebi in tvojem "pred enim letom opisanem mnenju o teh neumnostih", ker me en drek briga. Če imaš tako negativno -odklonilno razmišljanje o reikiju , mislim da je najbolje , da zadeve ne bereš in boš bolj skuliran in sploh super. Čemu se sploh ukvarjaš z" neukumi idioti", jaz sem namreč povprašal ostale "idiote ", ne razgledane, presvetljene ivdividue , kot si ti. Sicer pa, hvala za izraženo mnenje. xcivx xDDx xcivx :vio: :palec: xegox

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Narejeno imam 2. st. reikija Usui shiki rioho. S 1. st. (kot že veš) lahko zdraviš osebe in sebe, pri 2. stopnji pa je to možno tudi na daljavo z drugačnimi tehnikami in malce izpopolnjenimi.

x:)x xsrcx

Scio mi nihil scire
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Model Tjazy - imaš ti kakšne hude probleme sam s seboj ali z vsem svetom?! xcivx xDDx xcivx :vio: :palec: xegox

 

Najprej definiraj "hude probleme" pol pa bom ti lazje odgovoril..

x:Dx x:Dx

 

Aja.. ni za kaj... vedno lahko dobis moje mnenje.. A iniciiran si ze bil?!

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hudi problemi -ja ,seveda- očitno imaš preveč časa za sproščanje svoje nastrojenosti do vsega kar ti ni po godu. To je že en hud problem. Mogoče bi pa zamenjal temo ali pa povedal /" znova/ " kaj konstruktuvnega, kaj meniš-??? xcivx x:px :vio: xegox

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

meni je reiki superca x:)x

Narejeno imam sicer smo 1. stopnjo, ker me ne sprejmejo naprej, da sem še premlada :o|o: ...

prvo stopnjo pa sem delala pri svojih 8 letih (nevem kako mi je to ratal, mogoče zato ker mi je leto nazaj umru oči)x:Dx

 

 

LP

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ti je všeč , ne ? Veš , za otroke, sem bral , da so zelo sprejemljivi za reiki , bolj kot odrasli- verjetno zato , k še niso tolk pokvarjeni , pa verjetno tudi imajo boljši občutek naravnosti , niso še toliko izumetničeni . Odrasli verjetno vse preveč zakompliciramo in se slabše predajamo naravnim tokovom .

A delaš sam na sebi al še komu pomagaš? xcivx xcivx xcivx :vio: :palec: xegox

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Joj mene, kake eni pišejo tu gor..

 

Namen reikija je človeštvo, torej mi vsi, čisto skomercializiralo. Zaradi tega je izgubil svoj pomen in se bo ta energija zelo kmalu preobrazila v drugo. Mreža je vedno šibkejša. Reiki je bil namenjen izbranim osebam, ne pa "skupinskim iniciacijam". Tudi sam sem bil iniciran in reiki je nežna a krasna energija.

 

In čisto tako-z reikijem se ne moreš ukvarjat, lahko ga samo živiš..

 

Vse dobro..

 

Se strinjam , samo mislim , da bistvo reikija ni v tem , da naj bi bil za izbrance ampak naj bi se z njim srečal vsak , kdor ga sprejme, seveda zaživi z njim, kdor ga pa zavrže.... -kar se pa piše je pa tako - papir marsikaj sprejme, tudi slabe misli - menim -kar ne poznaš dobro - ne obsojaj na slabo.

Zame osebno je reiki zelo cool - veliko te nauči in še izkoriščati se pusti / s tem , da ti pomaga / .Zelo nesebično in hvaležno. :vio: :vio: :vio: :palec: xegox

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

al bo pa tako, da tbojo tisti, ki ga uporabljajo s srcem vedno močnejši ostali pa bojo vedno bloj šibkeši :vio:

 

Kdor ga uporablja s srcem /pa ne samo reiki/vsaj išče pot , kdor pa zavrača vse / ne mislim samo reiki/ bega po potkah , pa misli da je na avtocesti , končal bo pa kdo ve kje. Čeprav -nikoli nisi tako šibak , da ne bi mogel biti še šibkejši. Je pa tudi res, če iščeš poti , skozi reiki ali kaj drugega , lahko zaideš. Pa tudi ni rečeno , da moraš biti vedno močnejši .Včasih je dobro tudi če stojiš na mestu pa si zadovoljen. Pa čeprav za druge šibak . Vase se moraš zazreti. xcivx xcivx xcivx :vio: :palec: xegox

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Cudno je tole.. Najprej clovek 20-30-40 let zivi kot da zeli sebi in vse okoli njega cim hitereje in cimbolj ucinkovito unicit.. potem pa isce poti in reikije in razne metode, da bi se vsaj majckeno priblizal stanju v katerem je vsak dojencek, ko se rodi..

Ampak svoje otroke pa uci isto.. in z njimi dela isto.. Hrani jih z vsemi mogocimi strupi.. in se dodatno vbrizgav njih neka cepiva, da bojo ja se bolj bolni in ce to odklonis, gres pa k nekem idiotskem sodniku za prekrske.. ki halucinira in halucinira, da ti na koncu vec ni jasno, ali se je cist totalno zadrogiral.. ali je tak ze od rojstva..

In ko se otrok koncno uspe odtrgat od teh norcev.. zacne z neko potjo, reiki in raznimi metodami.. ampak svoje otroke pa se vedno pahne v isti drek.. ?!

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Cudno je tole.. Najprej clovek 20-30-40 let zivi kot da zeli sebi in vse okoli njega cim hitereje in cimbolj ucinkovito unicit.. potem pa isce poti in reikije in razne metode, da bi se vsaj majckeno priblizal stanju v katerem je vsak dojencek, ko se rodi..

Ampak svoje otroke pa uci isto.. in z njimi dela isto.. Hrani jih z vsemi mogocimi strupi.. in se dodatno vbrizgav njih neka cepiva, da bojo ja se bolj bolni in ce to odklonis, gres pa k nekem idiotskem sodniku za prekrske.. ki halucinira in halucinira, da ti na koncu vec ni jasno, ali se je cist totalno zadrogiral.. ali je tak ze od rojstva..

In ko se otrok koncno uspe odtrgat od teh norcev.. zacne z neko potjo, reiki in raznimi metodami.. ampak svoje otroke pa se vedno pahne v isti drek.. ?!

 

 

Jaz mislim, da ni tako čudno. Saj ljudje ne vedo kaj si delajo ko se uničujejo z napačnim razmišljanjem in življenjem! Boljše pri 40letih kot nikoli.

Če bi znali svoje otroke kaj druga naučit bi jih, ampak ne znajo - če pa njih ni nihče naučil !

 

Drugače pa je reiki izumil (pritrpel) neki kitajski general, da bi izboljšal zdravje svojih vojakov.

Enčas se je reiki uporabljal kot ena glavnih zdravilskih metod. Danes, ko pa gre zdravilstvo naprej, pa je reiki uporaben predvsem kot način samozdravljenja.

Reiki je kot neka prva stopnička pri stiku z energijami, nato pa gre ponavadi dalje

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 6 months later...

Ne vem sicer če spada tole v to temo, če ne prosim premaknite.

 

Skratka pred kratkim sem začela obiskovati reiki. Na prvem obisku me je pravzaprav presenetilo to da so se med seboj kregal, bilo je izjemno negativno vzdušje. Zmotilo me je predvsem poveličevanje reikia zarad tistega novega zakona o alternativni medicini, seveda pa so dajal v nič vse ostalo (budizem, psihologijo????, bioenergetike ipd.). Moja predstava o tem je bla čist drugačna. Namreč vedno sem mislila da so to full pozitivni ljudje ki naj jih ne bi nič vrglo s tira, še manj pa da bi obsojali. PO končanem razmisleku sem si rekla; ah saj so samo ljudje. Potem se je moje mnenje do nadaljnega drastično spremenilo. Namreč pojavila so se razna opravljanja o meni za mojim hrbtom. Začeli so razglabljat da glede na to sem izjemno suha in bleda imam zihr anoreksijo ali bulimijo. Moja kolegica ki me pozna že vrsto let jim JE povedala da to ni res. In tudi ni! Sam mojster je rekel da taki ljudje nikoli ne priznajo. Vem da je to res. Ampak jaz še vedno nisem anoreksična niti bulimična. Bog ne daj da bi men kdo kaj rekel. Na kraj pameti mi ne pride da bi bruhala, pa tudi zelo rada jem. Suhcana sem že od malih nog. Do nedavnega pa sem v 2 tednih shujšala 9 kil. Verjemite mi da me to prav nič ne veseli pri višini 164cm. Namreč sedaj imam 45 kilc. Problem je da imam hipertiroidizem in sem baje zaradi tega tako shujšala. Bleda sem že celo življenje ker me sonce očitno ne mara preveč pa tudi na morju nisem bila že 2 leti.. Moti me predvsem to da sem sedaj na nekakšni analizi, ker se je folk odločil da se bo z menoj pogovarjal in ugotovil kakšne so moje reakcije. Tole je meni višek! Bila sem tam 2x!!! Posledično se mi zdi da bi tile ljudje to mogl začutit. A ni neka stopnja reikija ko vidiš človekovo avro? Skratka full se mi zdi neumn da bo mene zdej tam en folk ki me ne pozna niti jaz njih čekiral. S kero pravico? Tut če bi imela anoreksijo to ni njihov problem. In ne rabjo mene s tem sekirat. Sem izjemno prizadeta predvsem zato ker sem imela full dobro mnenje o njih.. Zdaj pa se že vtikajo v moje življenje in me obsojajo na podlagi česa? Na podlagi videza? Halo? Še jst nisem tok neumna da bom nekoga obsojala glede na videz. Aja no pa tut mojster je mnenja da sem vsa čudna in da je neki narobe z mano. Ja seveda sem čudna pač sem mal drugačna, sramežljiva in potrebujem čas da se navadim na novo okolje na nove ljudi. In ja nikol ne lezem nobenmu v rit. Če me kdo kaj vpraša odgovorim. Drugače sem pa tiho in sodelujem. Na zadnjem srečanju sem bila izjemno žalostna, ker sem videla v isti stavbi velik akvarij notri pa bolno ribico. In ko sem to povedala odgovornemu je rekel da to ni njegov problem. Cel čas sem se spraševala kako je folk lahk tok krut? No potem me je razjezila še kolegica izjemno egostična k se je znašala name zato ker je igrala telešček pa so jo kao kr pustil tam ležat brez da bi ji kdo povedal da lahk ustane. No na podlagi tega je bla full prizadeta ker češ da se delajo norca iz nje. Ja itak ravn to je blo v cilju vseh tam.. xrolleyesx Skratka njeno tečnobo sem seveda kasirala jaz. Ampak ona ni nič čudna, čeprav je vsakič tečna k hudič in stresa negativno energijo po vsakem ki pride mimo. Imela sem izjemno slab dan. Povrh vsega sva s fantom imela full probleme, vse kar sme zazmišljala je bilo ali naj ostanem v vezi ali ne. Ampak verjetno ker sem mlada a ne, ne morem imet nobenih problemov.. xrolleyesx

 

Zanima me Kakšne se vam zdijo reakcije? Ali je to za pričakovat pri ljudeh ki naj bi jim bilo nekaj jasno? Imam sama zgrešen pogled na te ljudi?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...