Skoči na vsebino

Reiki


teja

Recommended Posts

Mislim, ne vem - čemu tlele šopate čez reiki, vsak ima svojo izbiro in tole mnenje- med drugim takih, ki reiki sploh ne poznajo , pa tolk zagotovljeno govore o njem ....sicer pa iste stvari dojemamo različno ...in to , čene drugega je le popestritev tega planeta...

Vsak naj počne tisto kar mu paše, če ste pa vi "prerasli "reiki in se vam ne zdi vredno ga omenjati, pol ne vem v čem je point tega, da rinete po tej temi. Štrukeljček , upam, bo že sama odločila katero pot bo izbrala...vsaj to , upam- ima pravico...Nikoli nisem dajal v nič ne krščanstva, ne budizma, ne islama, ne meditacij, ne različnih tehnik, saj vsenazadnje nam le pomagajo v tem lajfu...povem mnenje, ne pljuvam pa po tistem kar ne poznam ali pa iz pripovedovanja nekakšnih kolegov...

xegox

 

heh ... potem pač enostavno hodiš x:Dx

 

(ko si bil otrok ti je verjetno učenje hoje bil velik napor ... dokler se nisi naučil in prerastel učenje ... in zdaj pač hodiš x:Dx

 

heh, svašta človek ven sprav....pa primerjava je tudi na mestu....ma ja ....

xegox

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Men se zdi na nek nacin fino napisano od highlenderja -> energija je res pac ena, kot pravi zepo. Vendar le ta deuje na razlicnih nivojih. Tud vse fizicne stvari so samo izraz energije, ampak na drugacni vibraciji. In ce malce ponavljam x;)x , grobe plosce ne bom sel brusiti s finim papirjem ampak z grobim. Sele ko bo grob papir opravil svoje delo, se bom zacel posluzevati bolj finega papirja za brusenje.

 

To, da nekateri vrednost reikija 'zbijajo' -> je pac verjetno stvar osebnih izkusenj. Vseeno,ce zacetnik najde mojstra reikija in skupino, ki deluje skozi Srce in se Spostuje ( neglede na napake ), bo to verjetno zanj vec kot odlicen uvod in zacetek v spozanvanje drugacnih oblik razmisljanja in energij. Pot se zacne pri grobem in fine vibracije pridejo kasneje, pomebno je da sploh zacnes.

 

Strukeljcek, na tvojem mestu, pa bi pobral sila in kopita, sicer sa pa ti ze naredila x:)x

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Men se zdi na nek nacin fino napisano od highlenderja -> energija je res pac ena, kot pravi zepo. Vendar le ta deuje na razlicnih nivojih. Tud vse fizicne stvari so samo izraz energije, ampak na drugacni vibraciji. In ce malce ponavljam x;)x , grobe plosce ne bom sel brusiti s finim papirjem ampak z grobim. Sele ko bo grob papir opravil svoje delo, se bom zacel posluzevati bolj finega papirja za brusenje.

 

To, da nekateri vrednost reikija 'zbijajo' -> je pac verjetno stvar osebnih izkusenj.-ali pa nepoznavanja Vseeno,ce zacetnik najde mojstra reikija in skupino-čemu ves čas govorite o skupinah ?, ki deluje skozi Srce in se Spostuje ( neglede na napake ), bo to verjetno zanj vec kot odlicen uvod in zacetek v spozanvanje drugacnih oblik razmisljanja in energij. Pot se zacne pri grobem in fine vibracije pridejo kasneje, pomebno je da sploh zacnes.-Kakšne izkušnje imaš pa ti z reikijem ?

Strukeljcek, na tvojem mestu, pa bi pobral sila in kopita, sicer sa pa ti ze naredila x:)x

 

 

xegox

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Glede nepoznavanja bos moral, druge prasati. Hm skupine te sekirajo ? -> jah potekajo pac skupinska srecanja reikistov, druzenje pac. Pri iniciaciji pa so mislim, da vecinoma prisotni iniciatorji in inicianti (upam da je prav napisano). Sam imam prvo stopnjo reikija. Ampak to nekako ni zame. Meni veliko bolj pase spoznavanje vzorkov in posledic, poslusanje svojega glasu itd. Skratka usmerjanje vase na nek nacin, samopozornost, samozavestnost itd.

 

Glede energij -> grobih in finih sem govoril bolj na splosno. Moje mnenje je , da clovek mora znat uporabljat oboje. Ce se usmeris samo na fine in uglajene, se lahko zgodi, da te nekega dne po glavi udari izkusnja, kjer bos moral uporabiti tudi Moc xsrcx

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bi rekel, ja. Vprašal sem o skupinah , ker sam nimam teh izkušenj in jih niti ne potrebujem...tako da ne vem- saj bi lahko človek/ recimo - štrukeljček / šel na iniciacijo in bil brez skupinskih seans- ne vem , če jih glih nujno potrebuje...

Za izkušnje sem pa vprašal, ker sem dobil vtis , da si reiki okarakteriziral kot energijo grobe oblike .Lohk , da sem falil...

xegox :palec:

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aja ne, ne vem, kaksna je energija reikija sama po sebi, ker prav nic ne vem o njenem izvoru -> se pravi o univerzalni izhodiscni tocki.

 

Zakaj in kako je groba, naj pisejo drugi. Mam pa prav prirocno razlago, zakaj vsaka energija na svoje mesto pase -> astralna materija je bolj fina od fizicne ali etericne je pa bolj groba od mentalne materije. Materije zato, ker ima lastnosti, kot jih ima tud fizicna materija.

 

Torej svoje astralne energije bom bolj tezko spucal z energijami, ki pripadajo mentalni materiji. Te bi bile primerne le za glajenje pri prehodu iz astralnega delovanja na mentalnega. Mors pa znat vse sem rekel, ker pac zivimo v takem svetu, in se enostavno ne mores, kar zapret pred nizjimi vplivi, ker imas pri vsakodnevnem zivljenju dela z razlicnimi ljudmi x:)x

 

Res je,da strukeljcek vec kot iniciacije ne potrebuje, druzenja sploh niso obvezna....

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

In reiki energija, ki mi jo je poslal (samovoljno) en prijatelj, je bila v primerjavi z Ljubeznijo tako groba, da si ne zelim da se kdaj stece skozi mene.

 

Ko ravno komentiram, si bom se tole dovolil; mogoce pa tvoj prijatelj, deluje na takem nivoju, da se ni sposoben priklopa / prenosa bolj finih reiki energij ?

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(popravljeno)
univerzalna energija je le ena... ne vem kje si jih našel tole malo morje....energija pri reikiju je prav toliko ljubezen, kot pri tvojem mojstru.Brez ega- v alfa stanju ne moreš govoriti o egu, pa če si bilo kakšen energetik -a,b,c....ali misliš , da je v cerkvi drgaćna energija, kot jo pa ti sprejemaš v hosti ??? tole je zame pa nekaj čist novega.

univerzalna energija,prana,ki, či....pride ti na isto

xegox

Niso vse energije enako, zepo. Tu se popolnoma motiš ali pa nisi bil natančen. V cerkvah na splošno je bistveno drugačna energija kot v naravi. Ko poslušam Karunesha je bistveno drugačna energija, kot če poslušam kakšne zafrustrirane death metalce. Pri reikiju se, kolikor razumem, uporablja lastna energija, ki je namenjena našemu razvoju, ne pa za "zdravljenje" drugih. In ta energija še zdaleč ni vedno čista, ker nosimo s sabo ogromno pizdarij. Čisto jasno mi je, kaj je sporočil highlander.

Popravljeno -> Alan_New
Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Niso vse energije enako, zepo. Tu se popolnoma motiš ali pa nisi bil natančen. V cerkvah na splošno je bistveno drugačna energija kot v naravi. Ko poslušam Karunesha je bistveno drugačna energija, kot če poslušam kakšne zafrustrirane death metalce. Pri reikiju se, kolikor razumem, uporablja lastna energija, ki je namenjena našemu razvoju, ne pa za "zdravljenje" drugih. In ta energija še zdaleč ni vedno čista, ker nosimo s sabo ogromno pizdarij. Čisto jasno mi je, kaj je sporočil highlander.

 

Govorim o univerzalni energiji -tudi človekova energija ali energetsko polje- avra , je prav tako del univerzalnega energetskega polja -kar se pa tiče različnih energij, pa menim , da gre le za dojemanje / sprejem / ene energije na različnih ravneh .Tukjaj je lahko morda tista razlika o kateri govoriš- zanesljivo pa obstaja le ena univerzalna energija , razen če mešaš tle zraven zemeljsko magnetno polje ali kaj takega .

Pri reikiju pa tako energija teče skozi tebe, si le kanal, nikakor pa ne dajaš svoje energije. tole je pa povsem mim.

S tem dajaš kar primenjkuje, čistiš blokade, uravnavaš delovanje čakr, nikakor pa se ne greš nekakšno skladišče zdravja, oz. energije, ki bi to dajalo drugemu. Kar se p a tiče pizdarij, se pa strinjam- zato pa tudi pri delu z energijami moraš biti na drugačnem nivoju, ne glih tle - zavestno...

xegox

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prijatelj je pri tem dobil, dojel in se tudi zahvalil za Lekcijo.

Ja sam jaz sem nakazoval na to, da ne zna delovati, na dovolj visokem reiki nivoju in ne toliko ali je dojemljiv za kaksne stvari x:)x . Mogoce bi moral zastaviti vprasanje -> ali je reiki energija samo ene vrste?

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mislim, ne vem - čemu tlele šopate čez reiki, vsak ima svojo izbiro in tole mnenje- med drugim takih, ki reiki sploh ne poznajo , pa tolk zagotovljeno govore o njem ....sicer pa iste stvari dojemamo različno ...in to , čene drugega je le popestritev tega planeta...

Vsak naj počne tisto kar mu paše, če ste pa vi "prerasli "reiki in se vam ne zdi vredno ga omenjati, pol ne vem v čem je point tega, da rinete po tej temi. Štrukeljček , upam, bo že sama odločila katero pot bo izbrala...vsaj to , upam- ima pravico...Nikoli nisem dajal v nič ne krščanstva, ne budizma, ne islama, ne meditacij, ne različnih tehnik, saj vsenazadnje nam le pomagajo v tem lajfu...povem mnenje, ne pljuvam pa po tistem kar ne poznam ali pa iz pripovedovanja nekakšnih kolegov...

xegox

heh, svašta človek ven sprav....pa primerjava je tudi na mestu....ma ja ....

xegox

 

 

kaj je v resnici tvoj problem?

Namreč v eni sapi govoriš o dojemanju oz različnosti dojemanja v drugem te pa ravno to (tebi) različno dojemanje iritira ...

 

 

glede primerjave ... a si jo sploh dojel?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tamle gor sem v bistvu že vse povedal -tvoje vibracije oz. dojemanje energije je povsem odvisno od nivoja, kjer sprejemaš energijo. Energija , ki jo pri reikiju prevajaš/ daješ / nekomu je le ena in edina kozmična, univerzalna , prana,ki, chi, pa lohk je milion imen- energija. Če pa ti govoriš o npr. zlorabi zadeva , je pa vsekakor možna- samo ne pri reikiju- ki je / recmo po vaše/ ljubezen, pa z ljubeznijo ne vem kako lahko komu škodiš. Seveda pa mislim, da je tudi od teles-recimo emocionalnega , odprtosti, stanja samega odvisno kako človek to sprejema. na različnih nivojih imaš lahko tudi različne vzorce, blokade, ki dojemanje spremenijo v kar koli pač..sam veš, da v bistvu lahko zablokiraš, pa ne bo nikakršna energija pritekala vate. Zzlobo pa se zavestno glih ne ukvarjam, tko da ti tle ne morem povedati kaj in kaKO.Energija pri reikiju pa je zagotovo samo ene...pa tudi pri drugih tehnikah, le imena se menjajo...

xegox

 

kaj je v resnici tvoj problem?

Namreč v eni sapi govoriš o dojemanju oz različnosti dojemanja v drugem te pa ravno to (tebi) različno dojemanje iritira ...

glede primerjave ... a si jo sploh dojel?

 

ne- različno dojemanje ampak opredelitev...ker tle govorimo o eni in isti energiji in kdor jo jemlje kot grobo, sem prepričan, da je kriv sam..oz. tisto kar nosi v sebi. Najlažje je bremeniti neko tehniko , ne da bi jo izvajal, bil objekt nečesa danega -mislim, da nima smisla , da razlagam koliko takšno mnenje/ vsaj meni / pomeni.

V resnici ni problema, morda pri tebi, ker se nekoč nisem strinjal s teboj, pa sem ratal morda tvoj problem..kakor koli že- tista prispodoba se mi ne zdi vredna tega o čemer govorimo. Je pa res- prehitro govorim, vsak razmišlja , dojema in čuti po svoje. torej se opravičujem, tole tle je le moje mnenje...

xegox

 

moram pa še enkrat dodati-to je le moje mnenje, lahko da je komu napačno, lahko da je povsem napačno verjetno ima vsak malce drugačno, pa nič zato, saj nikomur nič ne vsiljujem,reagiram pa kot pač reagiram...vsak po svoje -stvari , ki spoštujem - tudi zagovarjam .Imam pa prepričanje, tko da glih na vsako idejo ne padam...

xegox

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne- različno dojemanje ampak opredelitev...ker tle govorimo o eni in isti energiji in kdor jo jemlje kot grobo, sem prepričan, da je kriv sam..oz. tisto kar nosi v sebi. Najlažje je bremeniti neko tehniko , ne da bi jo izvajal, bil objekt nečesa danega -mislim, da nima smisla , da razlagam koliko takšno mnenje/ vsaj meni / pomeni.

 

torej tebe moti 'napačna' opredelitev besed ?

 

in kot primer: voda in ogenj sta iz iste energije (baze) ... potem takem ogenj gori voda pa je likvidna zarad tistega kar jaz nosim v sebi?

 

V resnici ni problema, morda pri tebi, ker se nekoč nisem strinjal s teboj, pa sem ratal morda tvoj problem..

kakor koli že- tista prispodoba se mi ne zdi vredna tega o čemer govorimo. Je pa res- prehitro govorim, vsak razmišlja , dojema in čuti po svoje. torej se opravičujem, tole tle je le moje mnenje...

 

prej bi rekla, da sodiš vsakemu mnenju, ki ni identično tvojmu ... zato posledično tisto, kar ne razumeš razvrednotiš v smislu ni vredno ali pa daš kak oseben pridih kot obliko izgovora oz nečesa s čimer si navidezno potrjuješ svoje dojemanje.

 

če bi resnično rad dojel drug vidik ... opusti sodbo (kar ne pomeni, da moraš opustit svoj pogled).

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

prej bi rekla, da sodiš vsakemu mnenju, ki ni identično tvojmu ... zato posledično tisto, kar ne razumeš razvrednotiš v smislu ni vredno ali pa daš kak oseben pridih kot obliko izgovora oz nečesa s čimer si navidezno potrjuješ svoje dojemanje.

 

če bi resnično rad dojel drug vidik ... opusti sodbo (kar ne pomeni, da moraš opustit svoj pogled).

 

ti sodiš , da jaz sodim...-sem ti že povedal pred časom, da si z menoj ne rabiš obremenjevat možganov.,Veš kaj pomeni komentar -?? povem, komentiram mnenje , ki mislim , da ni glih prav/ mislim- povdarjam/ . Zihr pa ne spadam med tiste, ki citirajo in spodaj nakazujejo palec za vsako zadevo s katero se strinjam, ker mislim, da to glih ni fuzbal tekma, temveč forum , kjer gre za izmenjavo mnenj.Če bi se vsi z vsem strinjali, mislim da bi bil brezpredmeten in odveč-forum namreč.Imam pa res občutek, da si presneto obremenjena z menoj, pa ni potrebe, če nimaš sama svojih problemov dosti, se raje usmeri k čemu pozitivnejšemu, kot pa je moja malenkost.

Pa resnično sem ti hvaležen za nasvet , veš- ma ja...brez veze...nimam časa- lepo spi

xegox

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mislim da je tole drugič odkar se najini mnenji srečujeta ... in temu ti praviš obremenjevanje x:Dx

 

in čemu te moti, da povem kaj mislim?

 

in brez skrbi ... ti ne sodim ... le škoda, da na način kjer se greš sodnika zamujaš nekaj fantasnitčnih vidikov drugih mnenj.

 

mi je pa zelo zanimivo tvoje nasprotovanje ... ki mi deluje kot (negativna) rekacija na strinjanje

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Govorim o univerzalni energiji -tudi človekova energija ali energetsko polje- avra , je prav tako del univerzalnega energetskega polja -kar se pa tiče različnih energij, pa menim , da gre le za dojemanje / sprejem / ene energije na različnih ravneh .Tukjaj je lahko morda tista razlika o kateri govoriš- zanesljivo pa obstaja le ena univerzalna energija , razen če mešaš tle zraven zemeljsko magnetno polje ali kaj takega .

Pri reikiju pa tako energija teče skozi tebe, si le kanal, nikakor pa ne dajaš svoje energije. tole je pa povsem mim.

S tem dajaš kar primenjkuje, čistiš blokade, uravnavaš delovanje čakr, nikakor pa se ne greš nekakšno skladišče zdravja, oz. energije, ki bi to dajalo drugemu. Kar se p a tiče pizdarij, se pa strinjam- zato pa tudi pri delu z energijami moraš biti na drugačnem nivoju, ne glih tle - zavestno...

xegox

Kaj pa je to univerzalna energija?! To je podoben ničev argument, kot bi npr. rekel, da so vsi ljudje konec koncev samo ljudje in da je od nas odvisno, če je kdo s takšnimi lastnostmi, drugi z drugačnimi. Osnovna energija je res verjetno ena, a se pojavlja v mnogih oblikah. To še materialistični fiziki vedo. xrolleyesx

 

In tu ne gre zgolj za individualno dojemanje, kot praviš. Ljubezen je ljubezen, kot je vampirska energija vampirska energija. Kako jo doživljam, je eno, a sama zaradi tega ne spremeni svoje vsebine in lastnosti.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sam imam prvo stopnjo reikija. Ampak to nekako ni zame. Meni veliko bolj pase spoznavanje vzorkov in posledic, poslusanje svojega glasu itd. Skratka usmerjanje vase na nek nacin, samopozornost, samozavestnost itd.

 

Tudi jaz. Reiki me sploh ne zanima in večino različnih tehnik, ki jih uporabljam, sem "spesnil" sam. Absolutno pa stavim na verigo vzrok - posledica.

 

Kaj pa je to univerzalna energija?!

 

Jaz to vidim takole:

 

II./2. UNIVERZALNO ENERGIJSKO POLJE, PRANA, QI

 

Tudi univerzalno energijsko polje (UEP) je vseprisotna energija. Vse oblike energije v univezumu (gravitacija, magnetizem, elektrika …) so različne manifestacije univerzalnega energijskega polja. Skupaj z UIP ustvarja oblike in življenje (glej poglavje II./3. - Morfogenetska polja). Če je UIP nekakšna vseprisotna zavest vesolja, je UEP moč, ki iz te zavesti izgrajuje univerzum.

Fizik Friderich Katscher je izračunal, da človek s hrano običajno prejme med 2000 in 3000 kalorij (stara enota za merjenje toplote, energije, dela; 1 cal = 4,186 joulov), medtem ko v obliki fotonov običajno odda med 6000 in 9000 kalorij. Razliko 4000 do 6000 kalorij prejme preko UEP.

Za to polje se tudi v Evropi zelo pogosto uporablja sanskrtska beseda prana*, medtem ko mu Kitajci pravijo qi**. Še pogosteje pa v Evropi izraz prana, pa tudi qi, uporabljamo za označitev vitalne energije človeškega organizma, oziroma za tisti del univerzalnega energijskega polja, ki ga je sredi 18. stoletja grof Von Reichenbach imenoval od.

Od, oziroma odično silo je opisal kot nekakšno energijsko polje, ki ima precej lastnosti podobnih elektromagnetnemu polju (pred Von Reichenbachovimi raziskavami je namreč elektromagnetno polje (EM polje) v začetku 18. stoletja že opisal J.C. Maxwell), precej pa tudi takšnih, ki se od EM polja bistveno razlikujejo. Ugotovil namreč je, da magnetna pola ne oddajata le magnetne sile, ampak tudi specifično odično polarnost. Ta polarnost je značilna tudi za predmete, ki niso magnetni (npr. kristali). Eden od polov je vedno pozitiven, topel, aktiven (povezoval ga je z rdečo bravo), drugi pa negativen in hladen – modra barva. Bistvena razlika v primerjavi z elektromagnetnim poljem pa je ta, da se pri odični sili privlačita enaka pola (enako privlači enako) in ne nasprotna, kot pri magnetizmu.

Von Reichenbach je tudi ugotovil, da lahko odično polje speljemo po žici, da se premika zelo počasi (cca 4m/s) in da je ta hitrost odvisna od gostote snovi in ne od njene električne prevodnosti. Poleg tega je moč telesa z odično energijo nabiti na podoben način, kot s pomočjo električnega polja.

V ezoteriki srečujemo še nekatere druge izraze, ki se bolj ali manj nanašajo na UEP. Najpogostejša sta orgonska*** in psihotronska**** energija.

 

*Prana: Po indijskem izročilu je prana univerzalna energija, ki je sestavni del in vir življenja. Prežema vse, kar obstaja in vsemu daje življenje.

**Qi: V tretjem tisočletju pr.n.št. so Kitajci qi opredelili kot vitalno energijo, iz katere izvira živa in neživa snov. Vsebuje nasprotni sili yin in yang.

***Orgonska energija: V Avstro-Ogrski rojen zdravnik Wilhelm Reich (1897–1957) je po seriji poskusov, s katerimi je začel leta 1936, razglasil, da je odkril bione, energijske mehurčke, ki naj bi bili nekaj med dogovorno mrtvo in živo snovjo, lahko pa se razvijejo v praživali, rakaste celice itd. Na podlagi raziskav morskega peska se je osredotočil na posebno vrsto »sevajočih bionov«, za katere je bil prepričan, da oddajajo osnovno življenjsko energijo, ki jo je imenoval orgonska. Orgonsko energijo je v začetku do neke mere enačil s statično energijo, kasneje pa je imel za manifestacijo orgonske energije vse, od modrine neba do orkana na Atlantiku.

****Psihotronska energija: Francoski parapsiholog Fernand Clair je opazil, da je z “naprezanjem volje” mogoče usmeriti kapljico vode, ki pada na rezilo britve, na levo ali desno stran britve. V osnovi je šlo torej za energijo, ki jo lahko “producira” človek, vendar pa so potem češki parapsihologi, ki so ta izraz sprejeli (psihotronika) tako imenovali tudi energijo, ki deluje v notranjosti piramide. Beseda se torej zelo ujema s tistim, kar v ožjem in širšem smislu označuje izraz prana.

 

Navedeno se ujema z odkritji moderne fizike. Ta govori o konceptu vesolja, v katerem različna polja generirajo sile, ki so med seboj v interakciji. Na tej osnovi pa lahko pojasnimo pojave, kot so telepatija oziroma jasnovidnost. Na to, kakšne so telepatske sposobnosti posameznika ali v kolikšni meri je nekdo jasnoviden, vpliva harmonija oziroma stopnja disharmonije v interakciji polj!

 

Pomembnejše, ortodoksni fiziki znane manifestacije UEP:

 

- Gravitacija

Gravitacija ali težnost je sila med telesoma, ki se privlačita zaradi svoje mase. Gravitaciji, s katero deluje Zemlja na telesa na svoji površini, pravimo teža.

 

- Naravno zemeljsko magnetno polje

Posamezne plasti v tekočem jedru planeta se zaradi različne teže in gostote vrtijo različno hitro. To povzroči »učinek dinama« in ima za posledico naravno zemeljsko magnetno polje. Gostota pretoka naravnega magnetnega polja Zemlje znaša v Sloveniji običajno med 45 µT in 50 µT (mikro Tesla), vendar pa prihaja zaradi izbruhov na površini Sonca in električnih tokov v ionosferi do njegovih dramatičnih kratkotrajnih sprememb.

 

- Naravno zemeljsko električno polje

Nastane kot posledica naravnega zemeljskega magnetnega polja. Njegova jakost je običajno med 90 in 120 V/m. Odvisno je od lokalne temperature, vlage in ioniziranih sevanj. Zaradi atmosferskih sprememb (močne padavine, megla, nevihte ...), lahko doseže tudi 20 kV/m.

 

- Schumannova resonanca

Pravimo ji tudi Zemljin “srčni utrip”, čeprav ni odvisna od dogajanj v notranjosti Zemlje. Površina Zemlje namreč tvori z notranjim robom ionosfere nekakšen votli resonator, v katerem prihaja zaradi strel (vsako minuto je na Zemlji okoli 6000 udarov strele) do potrebnega vzbujanja, ki povzroči stojno valovanje s Schumannovimi resonančnimi frekvencami. Prevladuje frekvenca okoli 7,8 Hz, ki dnevno variira za 0,5 Hz, prisotne pa so še šibkejše, višje frekvence.

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz te štekam čist v redu, tudi sam ne izvajam reikija kot takega v obliki kot učijo, temveč sem dodal še marsikaj -kombiniram ,tko da je začetnega reikija bolj malo -.sicer sem pa reiki spoznal kasneje, ko sem že delal z energijami na svoj način.zelo v redu se mi zdi tale tvoja holistična radiestezija -mimo grede....ne zdi se mi pa prav, da se pljuva in okarakterizira neka tehnika, če je niti ne poznaš/ le po pripovedovanju- oz. iz knjig / kao manjvredna. Saj že tole- da uporabljajo reikisti svojo energijo, je popolna brca v meglo. Pa sploh je klasifikacija -ovrednotenje različnih tehnik nehvaležno delo, ker vsak občuti malce drugače. Tudi energijo ali pa energije...osebno bi pustil vsakega naj počne kaj mu paše, še najmanj pa bi nekoga prepričeval v slabe strani tehnike, o kateri nimam pojma.

xegox

Moja spletna stran

http://www.teate-reiki.com/

Moji knjigi

 

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Imel sem to sreco, da sem imel enkrat v alfa stanju en hud uvid, kjer sem spoznal razliko med reiki energijo in energijo, ki jo zaznavam pri svojem ucitelju.

Spoznal sem, da je energija, ki jo oddaja ucitelj, Ljubezen (bingo). In reiki energija, ki mi jo je poslal (samovoljno) en prijatelj, je bila v primerjavi z Ljubeznijo tako groba, da si ne zelim da se kdaj stece skozi mene.

Na zacetku je reiki vsekakor dober za ciscenje nasih teles. Vendar moramo na koncu zaceti zajemati iz svojih izvirov. Na koncu ostane samo se Ljubezen.

 

Veliko je razlicnih energij pri raznih terapijah. Pri tem ni potrebno, da je terapevt popolnoma cist.

Ce pa hocemo, da stece skozi nas energija Ljubezni, moramo biti brez ega, v razsvetljenem stanju.

In ko enkrat to spoznas, so ti vse energije, ki niso cista Ljubezen, grobe in neizpolnjujoce.

 

:palec: :palec: :palec:

lepše ne bi mogel povedati

 

razlika je v tem - redkokateri človek (pa naj ima kakšen tečaj al pa ne) je sposoben pomagati ljudem BREZ SVOJIH MISLI IN ŽELJA (to je vsaj kolikor jaz razumem bolj BIOENERGIJA)

 

PRAVI ČLOVEK vedno dela v dobro sebe in drugih - in pravi REIKI-st je zame tisti, ki dopusti, da skozenj teče energija čiste ljubezni, resnice in modrosti (tu se združi tudi modrost vseh religij)

 

Imela sem srečo, da sem že na začetku svojega šolanja (bolj je bilo zdravljenje, imam pa tudi kako diplomo, ki mi bo mogoče še kdaj prav prišla - zdaj so spravljene v omari) spoznala pravega mojstra, pravega učitelja, človeka, ki mi je v marsičem za zgled - s svojim življenjem, s svojimi dejanji, s svojim znanjem (njegovih doktoratov - ne šteje jih več - vem da ne bom dosegla) me je naučil kaj pomeni biti ČLOVEK z velikim srcem...

 

Res je, veliko tečajev sem plačala - vendar ko zdaj primerjam cene zdravnikov, (do katerih prideš skoraj samo še samoplačniško) koliko cenijo svoj čas in papir (diagnoza meni nič ne pomeni, če iščem zdravje) - pomagali so mi mogoče 10 %, in vse to primerjam s tem, koliko znanja in napotkov sem pridobila na tečajih, koliko stvari sem si pozdravila na tečajih (če bi plačevala najnižjo ceno terapij bi čisto bankrotirala). Če pa upoštevam še vse ostalo, kar sem prejela od svojega učitelja, pa se ne da poplačati z denarjem.

 

REIKI JE NAČIN ŽIVLJENJA - če je za to nekaj tisočakov preveč, da se naučiš kaj v sebi spremeniti, da bo tvoje življenje lepše in boljše... sem tudi večkrat slišala, da se da "vse naučiti iz knjig" - res je, da dajo knjige veliko znanja, ravno pri prevodnosti božanske energije pa so meni večkrat "škodile" kot koristile - preveč sem delala z glavo in svojim razumom... ko pa sem se prepustila energiji, so bili rezultati fenomenalni in največkrat taki, o katerih se mi prej še sanjalo ni!

 

Reiki simbolov se baje uporablja okrog 300 - sama jih čutim ko posamezne frekvence energije, uporabljam pa jih kot "orodje v dobro založeni delavnici" - po potrebi... Res je da pride obdobje, ko sam simbolov ne uporabljaš več zavestno, energija pa teče vseeno.

 

Sem pa izvedela tudi (ker mi ni bilo jasno kaj se z menoj dogaja) da človek z rednim delom na sebi dobi iniciacijo (blagoslov za prevajanje božanske energije) spontano... včasih skozi sanje, včasih skozi dogodke v življenju....

ko se je meni to dogajalo, priznam da mi ni bilo nič jasno... le rabila sem nekaj dni al pa tednov da sem dojela, kaj se dogaja

 

Z LJUBEZNIJO IN SVETLOBO

(kot pravi moj učitelj)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Imam 2 vprašanji- 30 reiki simbolov- ali je res v uporabi 30 REIKI simbolov?

-Začetno načelo dela oz. zdravljenja z reikijem je bilo naj se iniciacije plačajo- terapije pa ne- naj se jih izvaja zastonj. Kaj pa ti meniš o tistem - mojreiki....-cenik za storitve ?

xegox

 

Reiki simbolov se baje uporablja okrog 300, sama sem jih uporabljala okrog 30, zdaj pa le še mogoče 3, 4 (ostale bi se morala spet naučit x;)x )

 

Ko se človek popolnoma posveti zdravilstvu - za to rabi precej znanja in izkušenj, marsikatero šolo (se strinjam z ministrstvom za zdravje naj bi poznali vsaj nekaj medicinskega znanja) pa tudi prostor, elektriko, pripomočke kot so sveče, kristali in še marsikaj za vzdrževanje res čistih energij v današnjem kaotičnem okolju... pa tudi živet mora od nečesa.. kako naj potem dela zastonj? Sama pa vidim, da ob tempu in čudnih energijah v službi težko delam še terapije..

 

Druga stvar pa je ta, da sem marsikomu pomagala zastonj, pa v svojem življenju ni nič spremenil.... in čez čas sem dobila pod nos, da nič ne pomaga! Zato sem se odločila, da ko bom dobila svoj prostor (idealen se mi zdi ravno Etbinov v Mariboru, že ko vstopiš, si na pol pozdravljen), bom raje uvedla sistem delavnic in tečajev - plačljivih. Veliko lahko ljudi naučim, še več pa pridobijo s pogovori med seboj, z izmenjavo izkušenj, z nasveti med seboj... tako kot sem se sama naučila ogromno tehnik, s katerimi si uspešno pomagam, se lahko tudi ostali!

 

Sama si pomagam z internetom, ker si pač zdaj lahko vzamem čas (tudi internet je plačljiv), mnogi si ga ne morejo, pa tudi ko sem imela resne težave nisem imela moči brskati po netu in izmed balasta zbrati tisto pravo zame..... takrat sem rabila nekoga, da me je postavil na noge... potem sem pa spet sama hodila naprej in vrtala: kaj si mi pa takrat naredil? x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...