Skoči na vsebino

Reiki


teja

Recommended Posts

Očitno ti je etika Reikija tuja. Priporočam ti knjigo Življenje je tvoje, preberi, pa ti bodo stvari kmalu jasnejše! Upam, da boš moj post vzela zgolj dobronamerno.
Posej ne in zrasel bo nič. ( azerbajdžanski )
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Joj ko berem tvoje poste mi je kar slabo, sˇe nikomur nisi nicˇ pomagala samo nekaj pametujesˇ tu gori. Moram biti ravno jaz tista, ki ti to povem? Se cˇudim da ti tega ni sˇe nihcˇe. Moram recˇi, da nisem od tebe prebrala sˇe niti enega samega nasveta ali nudenja pomocˇi razen neko pametovanje. Brez veze in sˇkoda cˇasa za tako branje.

dobrota, bodi tako dobra, in govori v svojem imenu.

jaz sem do zdaj imela npr. dosti vec veselja in informacij z vrbinimi posti kot z mnogimi drugimi. x:)x

 

pa veliko uspeha z zdravljenjem svojih tezav :palec:

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lepo Tinka, da ti je veliko pomagala. Videla sem post na cronovo bolezen in moram reči, da je tam celo prijazno dala par nesvetov za razliko na post na temo bio. Dumančič kjer ni pomagala nič ravno tako kot tu meni še ni. Vendar čakam in morda tudi dočakam, odgovor katerega sem iskala.

Hvala in lep dan vsem skupaj.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vem da nikomur ni treba vendar če bi jaz imela z nekom dobro izkušnjo ne vem zakaj jo ne bi delila z drugimi, potrebnimi pomoči in to brez dodatnega, ciničnega spraševanja. Nasveti so vedno dobrodošli, tudi kaj je potrebno spremeniti, kaj je ključ do zdravlja in izkušnje kako so drugi prišli do tega, res ne razumem zakaj tega enostavno človek ne bi delil,svetoval. Zakaj je treba sto besed ki ti ne povedo nič novega, če je ena sama dovolj da nekomu pomagaš "živeti".

 

Hvala za dobre želje, Tinka.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

saj...meni se je samo zdelo, da je bila tvoja reakcija nenavadno ostra.

trudi ti je poslal povezave, da bi ti pomagal, tam so tudi izkusnje ipd., ce se prav spominjam...

vrba te je tudi najbrz sprasevala za vec informacij o bolezni, da bi ti pomagala,

ti si pa reagirala zelo...jezno.

 

ampak mogoce se mi je samo zdelo.

lep vecer, t

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Oj, malo si res bila zolcna, Dobrota, pozdravljena :palec: - morda pa pac navelicana in tudi danes so zoprni aspekti, pa nam diplomacija ni ravno mocna tocka.

 

Kdo je tu v sluzbi in kdo ni - nihce ni, tudi jaz ne, pac pa je res, da sem urednik - vendar tudi urednik ne more talat zdravniskih nasvetov in se tako bojim, Dobrota, da je tudi moje umovanje tule najveckrat le prazno besedicenje, saj pravzaprav nekih konkretnih nasvetov in receptov, sploh takole od oka, ne moremo dajati, sploh pa ne, ce nimamo primerne izobrazbe in torej nismo pristojni in jaz nisem.

 

No, ker pa ne mroemo od oka dajati kar enih nasvetov, najbrz tudi Vrba sploh sprasuje vse tole.

Se iste bolezni ne dozivljata dva posameznika enako, tako je zelo pomembno poznati prav vse okoliscine. :palec:

 

ja, temo imamo, hvala Trudiju. :vio: :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ah Dobrota, x:)x

tako lepo ime si izbrala in gotovo žal zaradi bolezni že veliko prestala. Saj je tu veliko prijaznih in gotovo bi ti radi pomagali.

Glej tudi sama bi ti z veseljem nudila reiki, če bi ga znala. Se ga pa želim nekoč naučiti. In ne dvomim, da zato, ker iščeš, boš tudi našla pravo osebo, ki ti bo lahko pomoč nudila.

Želim ti čimprejšnje boljše zdravje xsrcx

Življenje je PLES do nebes...

Imejte se radi med seboj, vedno!

live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mogoče sem res vendar me vedno vsi samo sprašujejo in nikoli nihče ne pomaga pa sem se verjetno znesla na napravi način in osebo.

Če sem koga užalila se opravičujem.

 

Dobrota, naše misli imajo izjemno moč - lahko zdravijo, lahko uničujejo in rušijo. Naše lastne misli lahko škodijo nam samim, zato te bo marsikateri terapevt veliko spraševal. In ne zato, da bi te izzval na dvoboj - bolezen ima lahko veliko vzrokov. Neredki so primeri, ko si bolezen povzročimo sami. Zato je spraševanje povsem naravno, če ti nekdo skuša pomagati. Kako naj pa sicer izve?

 

Toplo ti priporočam branje knjige: Učbenik življenja / Martin Kojc.

 

Pošiljam ti še nekaj linkov o zdravi prehrani, ker so sami dodatki k prehrani bolj blažev žegen. Preberi si članke Aloisa Kolarja, ki je že marsikomu z resno diagnozo pomagal do zdravja:

 

veliko člankov o zdravi prehrani je na http://www.pozitivke.net

 

http://www.svet-je-lep.com/prehrana/

 

http://www.atelje-doria.si/e-knjige/naravn...je/vsebina.html

pobrskaj še med e-knjigami: http://www.atelje-doria.si/e-knjige/izbor.html

 

e-mail: naturalhygiene2000@yahoo.ca (Aloisev mail - Alois prijazno odgovori na pošto)

 

In tudi jaz ti lahko rečem podobno kot Vrba, kaj si sama pripravljena storiti za svoje zdravje?

 

Reiki terapevte lahko najdeš tudi tako, da v iskalnik (najdi.si, google, matkurja itd.) vtipkaš reiki in dobila boš veliko povezav. Če ne boš našla nikogar, se oglasi.

 

Srečno :detelca:

http://www.atelje-doria.si/srce_zemlja.gif
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hojla Dobrota x:)x ,

 

Dobrodošla na našem forumu.

 

Ko sem prebrala tele tvoje poste in seveda vseh ostalih, ki so ti odgovorili, bi ti priporočila, da še SAMA VSE SKUPAJ POČASI ZBRANO PREBEREŠ ŠE ENKRAT. šE POSEBNO TVOJE ODGOVORE.

 

Veš, velika večina ljudi, tudi večina nas ns forumu je bila takih, ki letijo k zdravniku, hočejo recept za tablete in ta kemija ozdravi bolezen, Ali jo res?

Ravno tako si ti napisala podatkov toliko, kolikor si se bila pripravljena odpreti tvojemu problemu, a od nas si zahtevala - Kaj? mogoče pomoč? Ali sočutje v tvojem trpljenju, ki ni majhno, ali usmiljenje, ker se tudi sama sebi smiliš. Vsak gre pri hudi bolezni skozi te faze, a na konsu mora zbrati moč, se pogledati v ogledalo in se vprašati, KAJ PA JE PRAVZAPRAV PRAVI VZROK MOJE BOLEZNI. Ta je vedno V ČLOVEKU in ne nekje zunaj.

 

Zato, ker je Vrba mojster svojega foha, je pač hotela to uporabiti tudi tukaj, Ker se nisi hotela bolj odpreti in biti bolj odkrita se je zaiskrilo.

 

Vzrok bolezni je vedno na energijski ravni, zato boš morala v bistvu to ozavestiti, osmisliti in ugotoviti sama. Seveda potrebuješ pomoč, a to pomoč išči pri nekom, ki mu zaupaš, da mu boš pripravljena odkrito povedati, kar te bo vprašal in skupaj bosta našla pot, da si boš na vsa vprašanja končno odgovorila sama. Vsi odgovori so v tebi.

 

Reiki je samo energijski način pomoči in zdravljenja, a vzrokov ti ne bo odpravil. Torej, čaka te kar nekaj dela, seveda smo ga mnogi morali že opraviti, drugače nebi poznali poti. Verjemi.

 

Želim ti obilo moči, vere v sebe, saj tako boš premagala vse težave, pa karkoli se že pojavi.

 

peace and love

clean

 

:switz: xpolzx xokx xokkx xideax xchatx xflowx :detelca: xvrtcx

peace and love

Klinar

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dobrota ali si se vprasala zakaj so bolezni, in cemu imajo namen?

 

Poglej si: http://ave.medjugorje-si.org/forum/viewtopic.php?t=203

Poslušaj dragi gost.....

 

....sem prebrala tvoje Medžugorje.........

 

....piše tam spoved , spoved, spoved......

,,,,molitev, molitev, molitev.......

 

 

ni razlage tam, mogoče mi pa ti lahko poveš....Kako se naj spove 9 mesečni dojenček, ki umira za rakastim tumorjem?

 

:eek:

 

Čemu imajo namen?

 

Joga povzroča bolezni in je od pekla :eek:

 

vsem tistim ljudem bi se zasukalo tudi brez joge in brez astrologije, brez reikija in brez bioenergetikov?

 

Mimogrede, poznam veliko bolnih na telesu in duhu....pa niso povohal nič od tega, o čemer se tam na vašem forumu razpisujete.....

 

Veš kdo me je v mladosti prvi seznanil s črno magijo in črnimi bukvami-duhovnik!!!!

 

........ :eek: .........

 

Oprostite prosim, ampak obrača se mi želodec.....

 

 

ZA VSAKO BOLEZENSKO STANJE OBSTAJA SKLOP VZROKOV....PODEDOVANI, PRIDOBLJENI, PRIJEDENI, PRIČUSTVOVANI, PRIKRADENI, NABASANI, ALI PA SE ZGODI NAPAKA V KAKEM POSTOPKU........

 

 

Ko se lotiš zdravljenja....začneš pač počasi čistit.....kar zmoreš in kar pač lahko...lahko odstraniš svinjarijo iz okolja, umetno hrano, strupe...začneš razmigavat telo....začneš boljše razmišljat...uravnotežiš svoje emocije...ali pa se vsaj sprijazniš in si privoščiš človeka vredno življenje in smrt.....

ampak ne me šopat da grem k spovedi pol bom pa zdrava...... :O:

 

 

:sniky: :sniky: :sniky: :sniky:

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sstane
Mogoče sem res vendar me vedno vsi samo sprašujejo in nikoli nihče ne pomaga pa sem se verjetno znesla na napravi način in osebo.

Če sem koga užalila se opravičujem.

Si že govorila z g. Bembič, pravijo da ima odlične uspehe s svojo metodo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lia, :palec: :palec: x:)x x;)x ,

 

se pridružujem tvojemu mnenju,

Ko se začne človek imeti rad, se začno tančice same od sebe odstirati, saj ni lahko a korak za korakom se pozdravimo znotraj in seveda fizično.

 

peace and love

clean

xsrcx

peace and love

Klinar

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne pri Dumančiču nisem še bila, brala sem post od razočarane, sama pa tega nisem poiskusila. Sem pa bila pri enem drugem bioenergetiku in stanje ni bilo drugačno kot pred obiskom. Dragače pa sem brala, da je energija od reikov bolj močna in intenzivna kot od same bioenergije. Mogoče se motim, ne vem.

Vem kje so vzroki moje bolezni, vem da je kriva zloraba v mladosti, kako pa odpravit to pa ne vem.

Vrba bolezen je ta da sem imela raka, obsevanje je bilo krivo za gangreno in po operacijah same zarastline v črevesju kar pomeno nove in nove operacije tega pa nočem. Zato bi rada našla nek pretok energij, miselno kot fizično da zopet zaživim, brez slabosti, bruhanja, slabega počutja in pol ure naprej ne morem vedeti kako mi bo ali bom čist ok ali pa bom imela bolečine in slabosti. To je moja zgodba zato sem želela nasvet, ime, koga ki bi mi pomagal priti do tega kar želim in to je zdravje, ne glede na ceno ali trud. Pa s ceno ne mislim denarno ampak čas, spremembe, ukvarjanje.

Za zdaj sem spremenila prehrano, vse jem bolj lahko, skoraj nič mesa itd, delam tibetantske vaje in jogo, vendar je težko ker je moje telo izčrpano. Imam 40 kg zaradi vseh teh op.

Upam da me sedaj bolje razumete.

Hvala za podporo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pozdravljeni!

 

Sem nova na tem forumu vendar sem že kar nekaj prebrala in tudi zasledila čisto podobno temo, pa vendar se moram spovedat. Nočem grajati a sem tako razočarana nad terapijo v Kranjski Gori, da kar jočem.

Naj opišem svojo zgodbo, ki se dogaja že nekaj let. Namreč zbolela sem za hudo boleznijo in zdravniki so me pozdravili, vendar je bilo zdravljenje usodno za druge organe mojega telesa. In takrat sem začela hoditi v KG, pred tremi leti je bilo to. Polna upanja, vere, veselja sem teden za tednom sedela v dvorani, poleg množice bolnih, meni podobnih ljudi. Hodila se tudi po 10-15x na leto. Sama ne vem zakaj sem toliko časa vstrajala, ko pa se z menoj ni dogajalo popolnoma nič, nobenega napredka, kadarkoli sem prišla z bolečino tja, sem tudi odšla z njo (po logiki bi jo morala pustiti tam) pa vendar sem sama sebi rekla, bo pa jutri manj bolelo a ni, ne jutri, ne drug teden, mesec, ne leto. Prejšnji teden pa sem zaključila svojo ne vem več katero terapijo in sama sebi rekla "tja pa ne greš več, ker tako ali tako ni nikoli bolje".

Moram pa priznati, da me ta sklep tako zelo boli, tako sem na tleh in rada bi bila končno enkrat spet zdrav človek, brez bolečin a ne vem kako priti do tega. Niso mi pomagali ne zdravniki, ne bioenergetiki in po mojih videnjih tudi marsikateremu drugemu, ki je sedel leta in leta poleg mene niso in večina je bila videti ista kot prvi dan, dan ko smo se prvič srečali, polni upanja.

Tudi nekaj družinskih članov (beri širša družina) in znancev je bilo na terapiji a so prej odnehali in meni vedno znova govorili naj tudi sama neham, ker ni napredka pa nisem do prejšnjega tedna.

Nisem smrtno bolna a vseeno životarim zaradi smrtne bolezni, ki sem jo preživela.

Če mi lahko kdo pomaga mu bom neizmerno hvaležna in če mi kdo želi napisati samo kakšno spodbudno besedo bom vesela,deliti iskušnjo. Kam naj se obrnem, komu, če sploh komu je kdo že pomagal, kje so ti ljudje, ki ti resnično vzamejo bolečino in pozdravijo telo?

Moje upanje je umrlo pa čeprav zadnje!

 

Hvala, ker ste me prebrali in upam, da me ne boste obsojali, nenazadnje je to samo moje videnje, moji občutki in jok ter krik ranjene duše v bolnem telesu.

 

 

Vrba si me mogoče zamenjala z Razočarano, post pred mano??

Ampak nič hudega tud v njeni zgodbi se mogoče celo v določenih zadevah najdem.

Tudi sama iščem in ne najdem prav tako kot ona. Bom poskusila še kaj potegniti od nje in tega kar tu pravzaprav svetuješ njej.

 

Zakaj besedam nikomur, vsi, nihče, itd, naj bi se izogibala?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tudi za Ga. Bembič sem slišala in tudi njeno kremo sem že imela pa ni nič pomagala kljub obljubam. K njej pa še nisem šla.

Imam pa res prvi datum pri enem učencu od Dumančiča v lj. čez dva tedna vendar sem malo skeptična sedaj ko berem negativne izkušnje zato me pa tudi reiki bolj vlečejo in baje se tudi bolj v psiho poglobijo.

Svetujte še kaj!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

dobrota, svetujem ti, da vse podatke, katere je vrba zahtevala oziroma te prosila zanje najdeš in jih pošlješ na njeno OS. Verjemi, da je mojstica in ti LAHKO POMAGA, seveda, pa je to odvisno predvsem OD TEBE. Verjemi mi, njen edini namen je resnično pomagati.

 

peace and love

clean

 

p.s.: tudi jaz bom intenzivno mislila nate !!! :palec: x:Dx

peace and love

Klinar

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lahko vseeno kaj povesta se tule. :)

Ko je rekla vrba, se drugim ne bo dalo brati, tega pa ne moremo vedeti; jaz recimo raje to kot pa kaj drugega...

Razumem pa, da gre za osebne zadeve in je v teh primerih res bolje se tako povezati, a hocem reci, meni je cist kul tole brat, pac, ena tema... x:)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Cau!

Jaz sem tudi nova tuki.

Dobrota,ce si ze vprasala,bi rada povedala,da moja mama dela reiki.

Moji obcutki,ko sm prejemala njeno energijo...

 

Mene je neprestano glava bolela od pretresa mozganov naprej (ze par let nazaj).In poleg obicajnega zdravljenja,mi je mama delala reiki-polozila je dlani na mojo glavo (najveckrat na obraz) in mi dajala njeno energijo.To sem obcutila na razlicne nacine:enkart kot toploto,drugic kot mravljincenje,trtjic bolecino...razlicno.Kakorkoli,glava me ne boli vec (prej je bila to vsakodnevna nadloga).

 

Drugi primer...reiki na daljavo...

Na daljavo mi je posiljala energijo,ko sem bila zivca ali napeta,najveckrat zaradi kakega testa v soli,in se enostavno nisem mogla umiriti.To je pa zgledalo tako,da sm bila se pred minuto vsa panicna,nato pa cisto umirjena,v trenutku.In sva pol z mamo govorili o tem,kdaj mi je ona posiljala energijo in kdaj sem se jaz bolje pocutila....cas se je ujemal.

 

Aha,pa tudi,ko sm si glavo razbila (padla sm na rob bazena),mi je celo pot do bolnisnice drzala roke na rani (na arkadi) in nisem bila prav nic zatecena.

 

Tako,da nekaj sigurno je na tem.

 

Dobrota:

Sem pa z mamo govorila o zarastlinah na crevesju,ker sama tudi nisem vedla,kaj tocno je to.In mi je rekla (njeno mnenje),da bi se najverjetneje dalo te "brazgotine" zmehcati z ultrazvokom,ce ni to pregloboko,morala bi vprasati zdravnika (ce nisi ze).

Vprasanje koliko bi ti reiki tukaj pomagal,ne vem,lahko pa vseeno poskusis.Ce bos se vedno zainteresirana,bom mamo vprasala,ce pozna koga iz tvoje okolice,ki se s tem ukvarja.Hm...s kje pa si? x:)x

 

OK,upam,da sem bila v pomoc. xsrcx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...