Skoči na vsebino

Progresirana Luna


Lisbona

Recommended Posts

Guest Hekate

Mihela, vse lepo in prav kar si napisala. Ampak, 12.hiša je in to večkrat pozabjamo, tudi hiša velikih ovir in težkih preizkušenj. Pa skritih sovražnikov (če je VII odkritih sovražnikov). Je tudi hiša kroničnih bolezni in prisiljene izolacije (zapori, bolnice, samostani).

 

Mars v 12.hiši, so zelo vplivni skriti sovražniki. Torej, iz VII, kjer to pokažejo, se kar naenkrat potuhnejo.

 

Je zelo duhovna hiša, navsezadnje, ker se soočamo sami s seboj, ko smo v največjih, kot si ti zapisala, negotovostih. Glasba je moja velika ljubezen, preko katere lahko podoživim svoje emocije.

 

Na splošno ni ravno ''srečna'' hiša, kot so recimo 9., X in 11. Po 11.hiši je kot nek prepad, pademo v globine in posledično v neke strahove. Nič ni resnično, živimo v iluziji, posledično močno idealiziramo in nekaj ''sanjamo''. Po svoje zanimiva hiša, ampak sploh ne srečna in brezbrižna, lahkotna.

 

Nekako se tako sedaj tudi počutim. Nekaj iščem, pa ne najdem. Nekaj mislim, da imam, pa ''še'' nimam. Nekaj ''čakam'', pa ne dočakam. Hrepenim.

 

12.hiša me nekako ''zasleduje''. Ko sem ugotovila točen datum rojstva, mi je odleglo, da nimam tudi Saturna v njej, ampak potem se pa drugače obrne, vekomaj; progresirana Venera bo še leta in leta v 12. hiši. To označuje tudi večjo željo po samskem življenju, ki jo dodatno podpira konjukcija Venere s Saturnom. Drugi, ''višji'' ideali, ki so ''drugačni'' od vsakdanjega povprečja.

Že imam Luno in Mars v 12., zato mi ni tuja. Veliko tegob mi je prinesla, ampak priznam da sem preko nje tudi lahko videla drugače od večine. Stika s seboj se zato ne bojim, samota mi je izziv za rast in večkrat v družbi začutim neko omejevanje, kljub ascendentu. Rada imam družbo, ampak tako ki si sama izberem.

Prva hiša je tukaj čisto nasprotje, kjer mi postanemo režiserji svoje lastne volje. V 12. je vse že dorečeno, zapisano in naš boj je lahko boj z mlini na veter, če je ne sprejmemo. Prisili nas v pasivnost in dejstvo, da se moramo pač sprijaznit.

Preko 12.hiše imam tudi večkrat občutek, da težke stvari v življenju, tragedije, jemljem kot samoumevne, kot da jih imam v svojem genskem zapisu. Vse je spontano. Amen (in tako bodi!). Je kot močan globok vodni tok kateremu sem se prisiljena prepustit in kjer mi lastna volja ne pomaga, saj ego v neptunovski hiši nima več lastne volje. Je hiša USODE v pravem smislu besede.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mihela, vse lepo in prav kar si napisala. Ampak, 12.hiša je in to večkrat pozabjamo, tudi hiša velikih ovir in težkih preizkušenj. Pa skritih sovražnikov (če je VII odkritih sovražnikov). Je tudi hiša kroničnih bolezni in prisiljene izolacije (zapori, bolnice, samostani).

 

Mars v 12.hiši, so zelo vplivni skriti sovražniki. Torej, iz VII, kjer to pokažejo, se kar naenkrat potuhnejo.

 

Je zelo duhovna hiša, navsezadnje, ker se soočamo sami s seboj, ko smo v največjih, kot si ti zapisala, negotovostih. Glasba je moja velika ljubezen, preko katere lahko podoživim svoje emocije.

 

Na splošno ni ravno ''srečna'' hiša, kot so recimo 9., X in 11. Po 11.hiši je kot nek prepad, pademo v globine in posledično v neke strahove. Nič ni resnično, živimo v iluziji, posledično močno idealiziramo in nekaj ''sanjamo''. Po svoje zanimiva hiša, ampak sploh ne srečna in brezbrižna, lahkotna.

 

Nekako se tako sedaj tudi počutim. Nekaj iščem, pa ne najdem. Nekaj mislim, da imam, pa ''še'' nimam. Nekaj ''čakam'', pa ne dočakam. Hrepenim.

 

12.hiša me nekako ''zasleduje''. Ko sem ugotovila točen datum rojstva, mi je odleglo, da nimam tudi Saturna v njej, ampak potem se pa drugače obrne, vekomaj; progresirana Venera bo še leta in leta v 12. hiši. To označuje tudi večjo željo po samskem življenju, ki jo dodatno podpira konjukcija Venere s Saturnom. Drugi, ''višji'' ideali, ki so ''drugačni'' od vsakdanjega povprečja.

Že imam Luno in Mars v 12., zato mi ni tuja. Veliko tegob mi je prinesla, ampak priznam da sem preko nje tudi lahko videla drugače od večine. Stika s seboj se zato ne bojim, samota mi je izziv za rast in večkrat v družbi začutim neko omejevanje, kljub ascendentu. Rada imam družbo, ampak tako ki si sama izberem.

Prva hiša je tukaj čisto nasprotje, kjer mi postanemo režiserji svoje lastne volje. V 12. je vse že dorečeno, zapisano in naš boj je lahko boj z mlini na veter, če je ne sprejmemo. Prisili nas v pasivnost in dejstvo, da se moramo pač sprijaznit.

Preko 12.hiše imam tudi večkrat občutek, da težke stvari v življenju, tragedije, jemljem kot samoumevne, kot da jih imam v svojem genskem zapisu. Vse je spontano. Amen (in tako bodi!). Je kot močan globok vodni tok kateremu sem se prisiljena prepustit in kjer mi lastna volja ne pomaga, saj ego v neptunovski hiši nima več lastne volje. Je hiša USODE v pravem smislu besede.

 

govoriva podobno sam z drugimi besedamo, ker je najino dojemanje drugačno

 

se strinjam, da se ne moreš zvestno boriti z dvanajsto hišo, sploh ne če imaš notri Marsa , al Urana, al Saturna... zelo težko in vem kaj pomeni v konkretnih manifestacijah... to da imaš skrite sovrašnike je znana manifestacija, to da je v globini tvojega bitja nezavedna jeza, globoka in nezaupliva, to so notranje manifestacije, ki posredno s svojimi predstavami o življenju kreirajo zunanje manifestacije... veš da poznam astrologijo in hiše z zunanjih vidikov zelo dobro... govorim ti o notranjih zadevah... o tem česa ne vidiš, Mars ni le zunanji sovražnik , ki ga ne vidiš, je tudi globok notranji demon ( del tvoje psihe), s katerim se je zelo težko soočiti, ker se ga ne vidi... vendar če se boriš za dobro drugih, za pravice šibekjših, ranljivih, bolnih in podobno, potem imaš možnost to karmo prečistiti. Usoda ni nekaj nespemenljivega, čeprav obstaja trda karma, venda ko se jo predela in se gre preko nje zavestno, z največ truda kot zmoreš postopoma ustvarjaš novo bitje, in to bitje zna Marsa v dvanajsti doživljati kot neverjetno skrito globoko notranjo moč. Jaz si predstavljam nadangela Mihaela, kot bojevnika luči, ali pa v budizmu Manjushrija, ki s svojim mečem pri koreninah reže iluzije. Vse pa je vedno tvoj lastni izziv. Lahko pa verjameš da je usoda nekaj nepremakljivega in ostajaš tam in prenašaš odgovornost za svojo karto na druge ljudi, vse je v tebi iti naprej ali iti nazaj, ali obstati na mestu. In ko pišem tebi, pišem tudi sebi.

Naslednje leto v januarju se bo začel tečaj karmične astrologije, če ti to vsaj mal diši, kar govorim, se lahko vidiva tam. :)

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sam še to, čeprav ne paše sem no, v dvanajsti hiši so skrita tista naša globoka prepričanja, ki se jih niti pod razno ne zavedamo, in imajo ravno zaradi tega, ker ji ne vidimo tako neverjetno moč, da nam nosijo tako zahtevne zgodbe, ker jih vse v nas kliče, pa s ne zaveda, da jih kliče.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Hekate

A res misliš, da si kličem težave? Zgodbe mogoče že, ampak druge dogodke v življenju pa res ne morem priklicat. Kar pridejo nepovabljeni. Sej nisem pesimist, ampak včasih res mislim, da ni izhoda iz težav...pa še super se jim izogibam in kar prihajajo. To je res moreče po svoje. Usoda je usoda. V smislu, da je že začrtana. Mi se lahko borimo, da obstanemo kolikor toliko ''nedotaknjeni'', ampak je večen boj, ki ne spreminja bistva. Ni miru, če se lahko tako izrazim.

 

Res sva zašli iz teme. Itak nihče ne piše v njej drugače...

 

Karmična astrologija bi me zelo zanimala. Kdo ve kaj bo januarja...ti sporočim, če bo sploh mogoče.

 

Sicer si pa lepo povedala o Marsu v 12.hiši. Je kot ene vrste Robin Hood, ki daje najrevnejšim in ubogim. Uporablja svojo korajžo v namene pomagati bližnjemu. Ni napačen, ampak že s tem dejanjem si nekak ustvarja sovražnike...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A res misliš, da si kličem težave? Zgodbe mogoče že, ampak druge dogodke v življenju pa res ne morem priklicat. Kar pridejo nepovabljeni. Sej nisem pesimist, ampak včasih res mislim, da ni izhoda iz težav...pa še super se jim izogibam in kar prihajajo. To je res moreče po svoje. Usoda je usoda. V smislu, da je že začrtana. Mi se lahko borimo, da obstanemo kolikor toliko ''nedotaknjeni'', ampak je večen boj, ki ne spreminja bistva. Ni miru, če se lahko tako izrazim.

 

Res sva zašli iz teme. Itak nihče ne piše v njej drugače...

 

Karmična astrologija bi me zelo zanimala. Kdo ve kaj bo januarja...ti sporočim, če bo sploh mogoče.

 

Sicer si pa lepo povedala o Marsu v 12.hiši. Je kot ene vrste Robin Hood, ki daje najrevnejšim in ubogim. Uporablja svojo korajžo v namene pomagati bližnjemu. Ni napačen, ampak že s tem dejanjem si nekak ustvarja sovražnike...

 

Gre samo za razumevanje karme, torej da se dogodki in čutenja in vse, kar zaznavamo in mislimo, dogaja v skladu z nami ( vse se rojena v mentalnem svetu in se podrkepljeno s čustvi v nekem časovnem zamiku ustvari v dogodek) In ja določenih dogodkov ni mogoče spremeniti, temu se reče trda karma, lahko pa spremenimo naš odnos do njih, našo mentalno naravnanost in izvlečemo v simbolu najboljši možen način manifestacije tega. Na primer če imaš Neptuna v šesti, kar lahko pomeni zelo neurejen delavni čas, ali pa zmedo pri vsakodnevnih obveznostih, lahko pa si pomagaš, da daš v delavni prostor nekaj Neptunovskega, na primer akvarij in potem je vsaj delno zadovolimo simboliki. Mislim, to je sam primer... način komuniciranja z vesoljem, sprejemanja svoje karte pa zavestnega obračanja. Vsemu pa ja ne moremo pobegniti, nobeden od nas, vendar manj kot je strahu, manj kot je jeze, poželenja ( ne mislim sam na seks, na splošno močnih želja) ostaja um bolj čist in lažje deluje v danih situacijah in jih obrne hitreje v vsesplošno korist. Če pa ne gre, pa vsaj ohrani kolikor tolikor pozitivno držo.

 

Vendar ja, če se določeni dogodki ciklično dogajajo, se jaz usedem, iz začnem razmišljati,od kje potreba, s čim jih kličem...

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Hekate

Ja, to da preklopiš simboliko planeta v okolje (astrološko hišo) sem že slišala. Recimo, akvarij v delovno okolje. Čeprav Neptun deluje bolj široko, neomejeno...akvarij je omejen...mogoče ga tako le omejiš? http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smesko.gif

 

6., 8. in 12.hiša so najbolj karmične. Če imaš kakšen planet v teh hišah in ga ''ne moreš omejiti'', dodaš eno simboliko ali opravljaš delo, ki hišo simbolizira. Tako nekak ''pretočiš'' pomen in osrednjo energijo na tisto kar je bolj ''pozitivno''. Ne vem pa, koliko jo omejiš...recimo, akvarij lahko poči ali ribe v njem prej ali slej pomrejo recimo...odvisno koliko je ''destruktivna'' ta energija oziroma energična in se posledično obrne prej ali slej proti.

 

Nekaj podobnega je s potovanji na solarni povratek. Ne vem če si slišala. Potuješ nekam daleč, da spremeniš dispozicijo planetov na rojstni dan. Nisem prepričana, da se prvotna energija prej ali slej toliko nakopiči, da se moraš čez nekaj let itak soočiti z njo.

 

Oziroma, kolko lahko prelisičimo karmo/usodo?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, to da preklopiš simboliko planeta v okolje (astrološko hišo) sem že slišala. Recimo, akvarij v delovno okolje. Čeprav Neptun deluje bolj široko, neomejeno...akvarij je omejen...mogoče ga tako le omejiš? http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smesko.gif

 

6., 8. in 12.hiša so najbolj karmične. Če imaš kakšen planet v teh hišah in ga ''ne moreš omejiti'', dodaš eno simboliko ali opravljaš delo, ki hišo simbolizira. Tako nekak ''pretočiš'' pomen in osrednjo energijo na tisto kar je bolj ''pozitivno''. Ne vem pa, koliko jo omejiš...recimo, akvarij lahko poči ali ribe v njem prej ali slej pomrejo recimo...odvisno koliko je ''destruktivna'' ta energija oziroma energična in se posledično obrne prej ali slej proti.

 

Nekaj podobnega je s potovanji na solarni povratek. Ne vem če si slišala. Potuješ nekam daleč, da spremeniš dispozicijo planetov na rojstni dan. Nisem prepričana, da se prvotna energija prej ali slej toliko nakopiči, da se moraš čez nekaj let itak soočiti z njo.

 

Oziroma, kolko lahko prelisičimo karmo/usodo?

 

 

Ja modro razmišljaš, ne da se povsem omejiti in pred sabo se ne da pobegniti. Vendar s tem ustvariš nek odnos, ne bežiš. Jaz imam neptuna v šesti imam v delavnem prostoru oltar in tam meditiram, vendar to nisem nardila načrto, je šlo čist samo po sebi. Namesto akvarija lahko narišeš ribico, al kej tazga....

En čas sem delala astrohealing, prov sistem poudarjanja dolečenih astro elementov ali spreminjanja le teh, pa ni bla modra zadeva, ker človek mora živeti to kar je njegovo. Tko da se strinjam, meni gre bolj zato, da sem v odnosu do življenja brez strahu razumeš, da se odprem in plešem z njim, ne glede na to, kake zoprne kombinacije mam in sej si vidla mojo karto, nisem lih srečka, vsega vraga v njej :)

 

Gre za postopno ozaveščanje svojih vzorcev.

 

Lahko pobegneš vplivu solarnega povratka... ne moreš pa direkcijam, pa progresijam pa tranzitom :) tko da mal omiliš, pa sugestija je močna. Astrologi se ne zavedamo moči lastne sugestije... kako vplivamo na svoje življenje z lastnimi predstavami o tem kaj je in kaj bo.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Hekate

Ja, super si povedala. Jaz tudi menim, da je sugestija pomembna. http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smesko.gif

 

Sem včeraj zasledila slučajno en post, kjer so nekateri spraševali kako astrologija za boga deluje!? Pa sem ravno premišljevala kako je astrologija imenitna v svoji ''čarobnosti''. Kako vse štima in to lahko dojameš, recimo trenutni aspekt in kar ti je prinesel, šele čez nekaj časa. Ampak, medtem si sugestivno in pozitivno vplival na dogodke, čeprav so bili zarisani kar trdovratno in problematično. Tko da, vsak kvadrat ali opozicijo naše hitro potujoče Lune, recimo, ne doživljamo kot katastrofo, ampak jo nekak, kot astrologi, ''odmislimo''...tisto urco gre kaj navzkriž, ampak reagiramo pozitivno in aktivno na zadevo in ta se čudežno omili.

 

Planeti so v nas samih. Mi smo del njih, oni so v nas. Tako kot je vesolje močno povezano, recimo preko zraka ki ga dihamo, preko svetlobe ki jo prejemamo...Torej, če oni vplivajo na nas, lahko tudi mi vplivamo na njih. Ker oni so mi in obratno. Mi jih vidimo daleč (ali jih sploh ne vidimo), ampak so del naše rojstne karte, torej nas.

 

Tranziti pa medtem poskrbijo, da nam ni dolgčas. http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_clown.gif Oziroma, da se ne zasidramo, ampak da napredujemo preko nekih dogodkov, sprememb.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanima me, kako gledate PROGRESIVNo karto?

Samostojno ali z natalno karto?

 

Ker, če se gleda samo Progresivna karta, potem imam tudi jaz MARSA v 12.hiši, VENERA pa se giblje retogradno in je trenutno na mojem P ASC, kmalu bo pa tudi ona v 12.hiši.

 

V 12.hiši bosta najmanj še 40 let.

Popravljeno -> konjiček
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Hekate

Zanima me, kako gledate PROGRESIVNo karto?

Samostojno ali z natalno karto?

 

Ker, če se gleda samo Progresivna karta, potem imam tudi jaz MARSA v 12.hiši, VENERA pa se giblje retogradno in je trenutno na mojem P ASC, kmalu bo pa tudi ona v 12.hiši.

 

V 12.hiši bosta najmanj še 40 let.

 

Vidim, da nisem edini revež, tukaj...http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_big.gif

 

Jaz sicer ne uporabljam toliko progresij...nej jih zadane strela! http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_approve.gif Bova morali povprašati Mihelo. http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_wink.gif

 

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Hekate

 

Natal and progressed cart (na ASTRO.COM).

Potem pade P VENERA v mojo 2.natalno, P MARS pa v mojo 1.natalno. Lažje se diše x:Dx

 

Tudi meni nekak tako pade. Venerca v 1. je res sama SREČA. Po mojem bi morali uporabljati tukaj sugestijo, katero sva omenili z Mihelo. http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_big.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, super si povedala. Jaz tudi menim, da je sugestija pomembna. http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smesko.gif

 

Sem včeraj zasledila slučajno en post, kjer so nekateri spraševali kako astrologija za boga deluje!? Pa sem ravno premišljevala kako je astrologija imenitna v svoji ''čarobnosti''. Kako vse štima in to lahko dojameš, recimo trenutni aspekt in kar ti je prinesel, šele čez nekaj časa. Ampak, medtem si sugestivno in pozitivno vplival na dogodke, čeprav so bili zarisani kar trdovratno in problematično. Tko da, vsak kvadrat ali opozicijo naše hitro potujoče Lune, recimo, ne doživljamo kot katastrofo, ampak jo nekak, kot astrologi, ''odmislimo''...tisto urco gre kaj navzkriž, ampak reagiramo pozitivno in aktivno na zadevo in ta se čudežno omili.

 

Planeti so v nas samih. Mi smo del njih, oni so v nas. Tako kot je vesolje močno povezano, recimo preko zraka ki ga dihamo, preko svetlobe ki jo prejemamo...Torej, če oni vplivajo na nas, lahko tudi mi vplivamo na njih. Ker oni so mi in obratno. Mi jih vidimo daleč (ali jih sploh ne vidimo), ampak so del naše rojstne karte, torej nas.

 

Tranziti pa medtem poskrbijo, da nam ni dolgčas. http://www.lunin.net/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile_clown.gif Oziroma, da se ne zasidramo, ampak da napredujemo preko nekih dogodkov, sprememb.

 

:palec: zelo lepo povedan, zelo lepo...

 

Včasih je moč gledati, da je vse kar nekdo doživlja tudi on, vse kar zazna, vse kar razume... in potem je to osnova za sočutje... ker je neko bitje zunej tebe, sam del tvoje karte, je tko kot je roka del tvojga telesa.... no ne vem če sem razumljiva, pa lih kar kuham in se mi bo še kej skurlo, če ne neham ta trenutek.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 months later...

Ko je meni progresirana luna prišla vrh natalne 4. hiše so takoj v ospredje stopile družinske zadeve. Namreč, ko je luna v kardinalnih znamenjih (ravno vstopila je v kozoroga), so dogodki bolj javni, pri spremenljivih znamenjih pa so bolj psihološki itd... Ko je prišla na kritično stopinjo kardinalnega znamenja se je res pojavila kriza,....
V bistvu mi je všeč, da je luna vstopila v znamenje kozoroga. Človek naj bi postal bolj premišljen, resen, ambiciozen,... ravno tako naj bi srečeval več kozorogov, kar se je tudi že uresničilo,.... itd. Začne lahko s svojimi podjetjem.... Čeprav to za luno ni najboljše znamenje ima name dober vpliv, ker imam natalno luno v devici.
Sicer pa je veliko ljudi z natalno luno v kozorogu uspešnih in zasedajo visoke položaje.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Luna se dobro počuti v svojem znamenju, Boš pa res uživala doma in dobro jedla in dobro kuhala, ter skrbela za druge. Pri tebi, ker gre preko dispozitorja v trigon z Jupitrom bo to zelo razvojno in plodno obdobje, zanimivih priložnosti. Prej bi morala biti jokica, ko se Luna sprehaja po merkurjanskih znamenjih, ker jo dispozitor nosi k Neptunu in jo dela občutljivo. Povej opanžanja, je super, da si delimo. Moja Luna po škorpjonu nima nič z rožicami, vse cveti. Zaenkrat me dela sam intenzivno pri delu, doživljanju. Bomo videli.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Hekate

Ja, to mi sicer ne gre skupaj s tvojo, kot ti praviš, neambicioznost. Saj so Strelci po eni strani celo ambicioznejši od Kozorogov. To je Ognjeno znamenje. Čeprav na drugačen način od recimo Kozorogov. Kozorogi se zavestno trudijo in matrajo, da dosežejo vrh, medtem ko Strelci nekako kar priskakljajo tam, kot da so že nekak rojene zvezde.

 

To pomeni, da moramo zmeraj pogledati v celotno karto (ki jo pri tebi žal nimam).

Recimo, lahko pa pogledaš vladarja ascendenta, v tem primeru Strelca oz. Jupitra in v katerem znamenju se nahaja Jupiter in hišo v kateri je pozicioniran ter aspekte, ki ustvarja z ostalimi planeti, če jih.

 

Kje imaš pa Sonce?

 

.....................................................

 

Moja progresirana Luna je trenutno v Strelcu v konjukciji z Neptunom v 3. hiši. Predpostavljam, da bom še pred kratkim doživela neko življensko 'pravljico' in da bom (upam) imela priložnost daljših potovanj. http://www.lunin.net/forum//public/style_emoticons/default/yes.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz sem opazila, da pri astrologiji ne smeš imeti nekih prevelikih pričakovanj, pa ogromno moraš vedeti in se kar naprej učiti, še ko misliš, da vse veš, odkriješ stvari, ki jih ne veš. Sama sem imela vedno prevelika pričakovanja, ki se niso uresničila. Ugotovila sem, da zato ne, ker imam veliko planetov na dnu ali v izgonu. To jim vzame veliko moči. Potem je pa na Jupitru še Saturn, ki obljublja počasnejši razvoj.
Nimajo pa vsi tako "šibko" položenih planetov. Nekateri imajo dobro položeno planete, ki so veliko močnejši in sprožajo močnejše dogodke. Npr. Jupiter je veliki benefik, znan po tem, da je prinašalec sreče. Čisto nekaj drugega je, če imaš Jupiter v znamenju Dvojčkov npr. jaz, kot pa, če imaš Jupiter v znamenju Strelca.


Npr. karta Tine Maze. Na prvi pogled nič posebnega, a ko pogledaš drugič ugotoviš, da ima dobro položenega Jupitra, saj je edini v domačem znamenju (Strelcu) in je zato njegov vpliv povečan. Strelec je močno povezan s športom in uspehom. Planeti se namreč najbolje počutijo v lastnih znamenjih, kjer imajo tudi največjo moč. Potem pa ima zraven Jupitra še Urana, ki ji prinaša spremembe, a na bolje. Nepričakovane spremembe na bolje. In za piko na i ima v Strelcu še Neptuna. Občutki sreče jo lahko ponesejo tudi v drugi svet, katerega najbrž večina med nami ne pozna.

 

Luno ima ne samo v kozorogu, pač pa tudi v eksaktnem trigonu s Soncem v biku, kjer ima tudi stelij.


V njeni karti je tako poudarjeno znamenje Bika in Strelca. Ker je bikica s dobro aspektirano luno v kozorogu je vztrajna, praktična,ambiciozna in zanesljiva, Strelec pa je povezan z uspehom ter ekspanzijo in ker je zraven še Uran lahko pričakuje tudi nepričakovane spremembe na bolje, lahko bi rekla, da kar ekspanzijo sprememb....

Sicer pa če se samo pogleda njena smučarska pot, morala je narediti spremembo (uran), ker ji je omogočila uspeh (Jupiter),... brez nje ne bi bila to, kar je.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moja progresirana luna je trenutno v kozorogu, v 9. hiši. Pa se počutim veliko manj resno kot bi se glede na to morala :). Sicer glede študija sem, glede samega počutja pa sploh ne, čeprav mi še saturn dela opozicijo na ascendent. Se mi zdi da sem se najbolj resnobno počutila, ko je bila P luna v škorpjonu.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Hekate
Jaz sem opazila, da pri astrologiji ne smeš imeti nekih prevelikih pričakovanj, pa ogromno moraš vedeti in se kar naprej učiti, še ko misliš, da vse veš, odkriješ stvari, ki jih ne veš. Sama sem imela vedno prevelika pričakovanja, ki se niso uresničila. Ugotovila sem, da zato ne, ker imam veliko planetov na dnu ali v izgonu. To jim vzame veliko moči. Potem je pa na Jupitru še Saturn, ki obljublja počasnejši razvoj.

Nimajo pa vsi tako "šibko" položenih planetov. Nekateri imajo dobro položeno planete, ki so veliko močnejši in sprožajo močnejše dogodke. Npr. Jupiter je veliki benefik, znan po tem, da je prinašalec sreče. Čisto nekaj drugega je, če imaš Jupiter v znamenju Dvojčkov npr. jaz, kot pa, če imaš Jupiter v znamenju Strelca.

 

Npr. karta Tine Maze. Pri njej sem opazilo Luno v Kozorogu. Na prvi pogled nič posebnega, a ko pogledaš drugič ugotoviš, da ima dobro položenega Jupitra, saj je edini v domačem znamenju in je zato njegov vpliv povečan. Strelec je močno povezan s športom in uspehom. Planeti se namreč najbolje počutijo v lastnih znamenjih, kjer imajo tudi največjo moč. Potem pa ima zraven Jupitra še Urana, ki ji prinaša spremembe, a na bolje. Nepričakovane spremembe na bolje. In za piko na i ima v Strelcu še Neptuna. Občutki sreče jo lahko ponesejo tudi v drugi svet, katerega najbrž večina med nami ne pozna.

Luno ima ne samo v kozorogu, pač pa tudi v trigonu s Soncem. To je meni zelo lep aspekt, harmonični ženski in moški pol. Uglašenost.

Že samo to, da je Bikica zelo veliko pove o njenem praktičnem pristopu, zanesljivosti. Jupiter ji pa obljublja srečo, Uran pa ji pripravlja presenečenja, ki se izkažejo za dobra.... itd.

Ja, stanje Jupitra v karti lahko veliko pripomore k dobri astrološki intuiciji, predvsem če je postavljen v ognjena invodna znamenja; torej, v Strelca, Raka in Ribi, nekoliko tudi v Levu, precej manj pa v ostalih znamenjih.

 

Pri astrologu je značilen tudi močan Uran, 9., 11. in 12. hiša.

 

Ljudje z Jupitrom v Strelcu imajo 'večno' srečo in neke naravne talente.

Podobno, glede talentov, velja za Jupitra v Ribih in Raku, samo da so to vodna znamenja in so tij talenti manj 'nastopaški', bolj oteženi, nosijo neko globočino, ki jo intenzivneje začutiš.

 

Najtežavnejše pozicije Jupitra so v Dvojčkih in Kozorogu, kjer manjka neke notranje širine, lahko tudi prinese slabo usodo, predvsem na materialnem področju, kot na duhovnem mogoče.

 

...........

 

Glede pričakovanj v astrologiji je pa tako. Jaz zmeraj bolj opažam, da se v natalnih kartah ne moreš zanesti samo, če to gledaš z matematičnega vidika (recimo, da je planet manj močen ali bolj, ali je trigon ali kvadrat, itd...). Neverjetno kako en planet, aspekt, podznak, itd...lahko vpliva na več kot polovico lastnosti ene osebe. Kot ena zvezda, ki bolj žari kot druge v celotni karti. Ne vem pa, zakaj je temu tako.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Imam sicer res Jupitra v dvojčkih, vendar ga imam v 9 hiši (hiši Strelca) v konjunkciji s MC-jem.
Saturna imam res da v Levu, vendar je v eksaktni konjukciji s kraljevsko zvezdo Regulus.
Imeti Saturna na Regulusu se mi ne zdi, kar tako, res pa je, da prinaša uspeh v zrelih letih, pač kasneje. Saturn je pa v sekstilu s Jupitrom.

Tako da če gledam vse skupaj, potem nakazuje na nekaj, kar se razvija, a počasi.... a ko bo razvito bo trdno in nekaj vredno,...

Jupiter je res da v dvojčkih, kar ga lahko naredi površinskega, a ga Saturn prisili, da se zresni in šele potem lahko doseže uspeh....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Hekate

Ja, potrebno je gledati celotno karto. Jupiter v 9. je odlična pozicija, pa še v konjunkciji z MC??? Lepo!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Hekate

Aha!

Zdej mi je vse jasno...

Tale Uran ti daje to noto, ki ni ravno ležernost, bolj bi rekla, nenavadnost in nepredvidljivost, celo občasna genialnost in neprizemljenost (v smislu bolj abstraktnega in nerazumskega razmišljanja). Verjetno trči večkrat v to kozorogovsko Luno, razumno in prizemljeno...ki pa je sicer precej oslabljena (glede na znamenje v katerem se nahaja, v izgonu). Ja, tukaj prevladuje sigurno, če se lahko tako izrazim, po-Uranjen Jupiter...zanimiva kombinacija.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...