Skoči na vsebino

Knjige, ki so nam vsec


Marsa

Recommended Posts

A zveni to malce znano?)[/color][/i]

Vsaka naključna podrobnost z resničnimi osebami, zgolj naključna :fiju:

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jo, Park gorki...

Za device in sco? :irs:

 

... Koncno prebrala Kingovo Zeleno miljo.

Razdolgovezeno do nezavesti (ja, taka je bila pac narava tega konkretnega pisanja, a vseeno), drugace pa kar kul.

 

Drugace pa izdaja - pod kritiko! x!x :xx!:

Toliko lektorskih in korektorskih napak se svet ni videl!!

kaj so se pol sploh grebli za izdajo, ce ne znajo oz. se ne potrudijo ornk naredit! xrolleyesx :xx!:

Kar deli fraz manjkajo.... milijon napak, no, da je prav tezavno brati in v bistvu se s tem unici avtorski zapis, filing njegov.

 

So mi bile kaksne druge Kingove bolj vsec, sem pa prebrala mislim da vse, ki so izsle v slovenscini.

najbolj mi je bila vsec Macje pokopalisce in Hujsaj, ki je cisto nekaj posebnega.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, v drugih stirih, ko je tudi drug prevajalec in se to se bolj pozna oz. je se manj tekoce in berljivo.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...

Jo, Park gorki...

Za device in sco? :irs:

...

 

Kombinacija Device in Škorpijona je kombinacija detektiva.

 

Vse malenkosti so pomembne, poleg tega ful interes, kaj je tam notri, spodaj, zadaj, kaj je skrito, za kaj gre...

 

Knjiga, polna šifer in podatkov, ki te - pravilno uporabljeni - lahko pripeljejo do rešitve, je šepaše rajcig material.

 

(Primer: nekje čisto na začetku se glavni junak in inšpektor peljeta z dvigalom v Louvru. Profesor opazi zanimiv obesek, ki ga nosi inšpektor (torej policaj), in ga prepozna. V tistem trenutku pa inšpektor obesek imenuje s pravim latinskim izrazom. :eek: :eek: Policaj.

 

Podatek, ki ti ostane desno zadaj, čeprav naj bi bil kar epozida brez zveze.

 

Kasneje pa se izkaže, da je ta inšpektor celo ključna oseba za celo štorijo in da je ta obesek znak posebnega položaja, na katerega nihče ni bi niti posumil.

 

Tko nekako to gre.)

 

x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Včeraj sem si sposodla knjigo SPOROČILO VODE. Sej ne vem če je kdo o tem tuki gor že pisal, k nisem nazaj brala, sam je pa knjiga res presunljiva. V bistvu je zlo mal teksta, ampak fotografije vse povejo. Voda je še vedno velika skrivnost... :palec:
Posej ne in zrasel bo nič. ( azerbajdžanski )
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zacela brat Vanilijo in cokolado... sploh je pismo na zacetku knjige fenomenalno... ze zarad tega se jo splaca vzet iz knjiznice... ha ha... x:Dx :palec:

majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!

 

http://imagecache2.allposters.com/images/pic/SIGN/75035~I-Am-Perfect-Posters.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

Ua, kolk dobrih knjig ste že našteli... :palec:

 

Nisem pa zasledila, da bi kdo omenil mojo najljubšo ZF knjigo: Stanislaw Lem - Zvezdni dnevniki Ijona Tihega (zabavne zgodbe s sporočili - dotikajo se osnovnih filozofskih, družbenih in znanstvenih problemov)... Še bolj zanimivo in odšekano branje kot Adamsov Štoparski vodnik.

 

In še ena, ki še ni bila omenjena (če sem spregledala, sorry), pa mi večkrat pride v roke: Hafis: Zapleši z menoj (108 divje sladkih pesmi sufijskega mojstra)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O, smo, smo... ;) po mojem ziher.

ce pa ti je vsec ta stil, pa je (meni najboljse v tem stosu) Menjava duha - mega! x^x :palec:

 

Prebrala sem knjigo Kot da me ni avtorice Slavenke Drakulic.

Moram priznat, da sem imela nekaksen predsodek in se nisem nikoli spravila brat nic njenega, tole knjigo pa mi je prakticno vsilila frendica, ces to mors prebrat in mi jo je pustila na mizi, pa sem zacela brat, pa jo prebrala do konca in moram reci, da je naredila kar vtis name...

V bistvu opisuje dozivljanje zenske, Bosanke, v taboriscu, ko jo posiljuje kup vojakov noc za nocjo in zanosi, potem pa ji uspe na Svedsko, kjer namerava dati otroka v posvojitev, saj ga ne more sprejeti za svojega.

V bistvu se slisi ne prevec atraktivno, pac se ena od nestetih takih zgodb...

A je tako dobro opisano, ne obtozujoce, v bistvu analizira vsa ta custva, dojemanje...

V bistvu ful dobro, no.....

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O, thanx, Sheckley, ja, Robert, super, se nisem mogla spomniti (knjigo pa nekam posodila, ze drugic! :xx!: prvic jo po vec letih dobila nazaj, zdaj je pa spet nekam sla).

A nisi brala?

To mors prebrat, pa ni tko kot kafka (niti malo ni zatezen, je v glavnem samo duhovit, kafka pa je dober, a mocen in tezek), ful dobro je, no!!

To je bil v bistvu 'zacetek' takega zanra....

Ludnica, res zelo zelo priporocam. x^x :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

Le kako ji to uspe - Allison Pearson

 

knjiga o "uspešni" mamici 2 nadebudnežev, stara cca 35let, poročena..... kako shaja z kariero, otroci, možem in spletnim ljubimcem...

 

leposlovje.... napisana v stilu dnevnika (dnevnik brigit jones, SATC,....)

 

zelo prijetna za zaključek dneva, veliko humorja....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 5 weeks later...

Hitler and Churchill - Secrets of leadership od Andrew Robertsa :palec:

 

Res, da sem je prebrala sele cetrtinko, ampak je meni simpaticno napisana in verjamem, da jo bom kmalu koncala x;)x

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pred kratkim prebrala Kalipso V. Milek

 

Žensko sem gledala v enih dveh oddajah po TV in se mi je zdela dokaj prepotentna osebica, torej tudi od njenega pisanja nisem pričakovala kaj dosti ... ampak že na začetku totalno presenečenje v pozitivnem smislu :palec:

Presenetljivo bogat besedni zaklad, nenavadne, močne besedne zveze, pronicljivost, strast, predaja, izdaja, idealiziranje z vsiljenemi momenti stvarnosti in pristanki na trdih tleh ... razpoznavno, svojstveno in absolutno škorpijonsko pisanje x8Dx

Že dolgo nisem prebrala knjige, ki bi mi bila bolj "blizu" - bravo!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kreativa... mnogi so njeno knjigo raztrgali, da je dolgočasna, dolgovezna... skratka ŽIV DOLGCAJT... pa je zato še nisem vzela v roke... :vio:

 

Sem se spravila na Dnevnik Hiacinte Novak ( v znamenju škorpiona) Za počit od smeha... Mal me name spomne....ampak je še zmeri tko daleč, da je smešna...mah...tragikomedija, če bi morala to preživljat... xcivx

majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!

 

http://imagecache2.allposters.com/images/pic/SIGN/75035~I-Am-Perfect-Posters.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Divja ženska... ni čisto enostavno branje, moraš biti kar pri stvari... horeč reči, da ni prav preprosto napisana...

Brala sem Puščavsko Rožo- zanimiva vsebina, te kar malo razjezi vse skupaj.....

Trenutno pa berem knjigo POLJE- o znanstvenih raziskavah, ki naj bi dokazovale marsikaj "ezo", pa so jih zataškali itd....

Sicer pa sem se spravila na Mantak Chio in njegovo prebuditen notranje energije, mikrokozmično orbito, notranji smehljaj....

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.

Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.

Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>

 

Sicer pa sem se spravila na Mantak Chio in njegovo prebuditen notranje energije, mikrokozmično orbito, notranji smehljaj....

xokx Izvrstno.

Imamo temo, tao nekaj... :) Morda kdo uleti z linkom, ce se bo spomnil naslova

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Kreativa... mnogi so njeno knjigo raztrgali, da je dolgočasna, dolgovezna... skratka ŽIV DOLGCAJT... pa je zato še nisem vzela v roke... :vio:

 

Sem se spravila na Dnevnik Hiacinte Novak ( v znamenju škorpiona) Za počit od smeha... Mal me name spomne....ampak je še zmeri tko daleč, da je smešna...mah...tragikomedija, če bi morala to preživljat... xcivx

 

Za Kalipso bi rekla, da večini ni všeč, me sploh ne čudi ...

Hiacinta je mnogo lahkotnejše branje, sem se ji tudi jaz parkrat kar na glas nasmejala ... obstajajo trije deli ... kul zadevca tole :palec: x;)x

 

Ženske, ki tečejo z volkovi ... še ne do konca prebrana sicer, zelo :palec: tudi

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O... hm, evo, jaz se tud nisem spravila brat kalipsa, pa jo ima frenda ki se velikrat vidiva, na broju, kadar cem bi jo vzela... pa mi nekak ni blo...

pa oni so vsi vzeli v roke, pa odlozili, kao 1000x videno ze, stilsko...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...