Skoči na vsebino

Knjige, ki so nam vsec


Marsa

Recommended Posts

Ko sloni jokajo, čustveno življenje živali. Jeffrey Masson in Susan McCarthy

Čustveno življenje živali

 

Mnogi ljubitelji pravijo o svojem psu, mački, konju ali kaki drugi domači živali, da je tako pametna, da vse ve in razume, le govoriti ne zna. Starševska ljubezen je razvita pri večini živali. Ne le materinska, tudi očetovska. Zvestobo enemu partnerju do konca življenja najdemo pri nekaterih vrstah ptic, pa tudi pri sesalcih, npr. delfinih. Če pogine en partner ali ga ubijejo, se tudi drugi odloči za smrt, tako da preneha jesti. Podobno se obnaša tudi slonja samica, če izgubi mladiča....Ta knjiga sega do srca in je neustavljivo berljiva. Za zmeraj bo spremenila in obogatila vaše razumevanje in sočutje do živali.

 

w:Iw

Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 1 month later...
(popravljeno)

Ravnokar berem Hiša peska in megle, Andre Dubus, že od prve strani me je čist not potegnla, ful lepo berljivo, sicer so jo pa nekateri kritiki proglasili kar za enega najboljših ameriških romanov. Zelo priporočam. Lani je bil v kinu film posnet po tej knjigi, neke nominacije je pobral za Oskarje.

Če so vam všeč sodobni angleški romani, ki se kar vsi po vrsti dogajajo v Londonu, stil pisanja ala Bridget Jones, berljivo in zanimivo, potem od Carmen Reid Trije v postelji ter To noro življenje (mogoče je pa Življenje je norišnica, sem malo pozabila), Rebecca Campbel - Suženj mode (ne vem, če je v slovenščini, sem jo prebrala v srbščini), zelo dobro, potem Wei Hui - Dekle iz Šanghaja, jo grem danes iskat v kjnižnico, ampak mora bit dobra, ker je skos zuni in še rezervirana, ful popularna (ljubezen, sex,...). Pa zelo lepo berljivo še romani od Isabel Allende. Še ena, Haruki Murakami - Ljubi moj sputnik; ta mi je bila hudo dobra, sicer pa je tudi berljiva in popularna, da ti pa tudi precej za mislit.

Popravljeno -> ariso
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jAZ mam pa kar rada te tezke slovenske pisatelje... xDDx

 

Men sta se Cankar in Voranc vsec... mi je vsec tole bluzenje, ukvarjanje s custvi, slabo vestjo, plemenitostjo... pa tko...

Tako da... jaz sem tudi 'Slovence' goltala. xDDx

 

Fajn, mystica, da si osvezila. :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Po priporočilu frenda.....James Van Praagh -Pogovori z nebesi(sporočila medija o življenju po smrti)...ful dobra! :palec: :palec:
Love takes off masks that we fear we cannot live without and know we cannot live within.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 4 weeks later...

x:)x

Ko sem slišala za njo, mi je že naslov bil všeč, ja taka sem, in to predvsem zaradi Da Vincija, potem ko sem jo zagledala... vauuuuu to pa je knjiga, pri kateri rabiš najmanj orožni list, zajetna, velika, kaj velika - ogromna knjiga s 500 stranmi... in na naslovnici slika Mone Lize.

Do te knjige, sem vse knjige prebrala v hipu, to pomeni, vzamem knjigo v roke in jo berem in berem... Da Vincijeva šifra pa je knjiga, ki sem jo brala dobrih štirinajst dni, v domišljiji sem bila povsod -na ulicah, v muzejih... tako sem se vživela, da sem bila nad sabo presenečena.

 

Je prekrasna knjiga, drži te v nenehni napetosti, v domišljiji, ustvarja čas in prostor in je nadvse krasna, skratka obvezno čtivo.... jo ZELO priporočam x:)x

 

 

DAN BROWN:DA VINCIJEVA ŠIFRA

http://www.kupid.com/pics/she.jpg

 

Ljubezen je ključ do življenja. Nosiš ga v sebi.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Metuljčica, prehitela si me. Tud men je bla odlična Da Vinčijeva šifra....

 

Tinal, men deseto ni blo tok všeč, kt celestinska...

 

Seal, Og mi je bil v čudežu všeč,clo tok, da sm si skopirala tiste strani, ki nej bi jih 100 dni zaporedoma prebrala, pa mi itak ni ratal. x:Ix Pol sm pa eno drugo njegovo začela brt, pa ni šlo več.... xDDx Jah...

 

Drgač pa za bejbe, če mate rade romane, k so mjčkn (ampak res mjčkn) žgečkljivi in romantični in je gl. junal ful fejst, pa ornk dedec, gl. junakinja pa ornk bejba, pa se celo knjigo kao kregata, u bistvu sta pa u iber zalublena drug u druzga, vam pa priporočam od Kathleen E. Woodiwiss:Zimska vrtnica ali pa Plamen in cvet.

Mega dobr....ju vsake par let znova in znova z užitkom preberem in se mčkn slinm zravn x:Dx Ja, taka sm. xDDx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...

Včeraj sem začela brati knjigo :PRVA OSEBA MNOŽINE_Cameron West.

Avtor knjige ,srečen mož, očka, poslovnež v zrelih tridesetih z grozo ugotovi, da iz njegovih ust prihajajo glasovi drugih ljudi.

Z neprizanesljivo odprtostjo in smislom za humor opisuje življenje multiple osebnosti...Sem kr not padla...po dolgem času en roman, ki mi odgovarja.. xyesx

fish is mute-fish knows everything-G.B.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prebral vse tri knjige "Pogovor z Bogom"! Zelo zanimivo branje, čeprav sem določene zadeve prebral že nekje drugje. Se pa lahko malo zamisliš, kdo si in kaj počenjaš na tem planetu. x:)x
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Cofi, pol je pa se Druzenje z Bogom (naslednja knjiga, istega avtorja). :palec:

 

(*drugac so pa take knjige v duhovnosti)...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>še ena full dobra knjiga(za osebno rast), ki sm jo prebral že dolgo nazaj

 

Kiyosaki s Lechter - Bogati očka, revni očka

 

:palec:

 

Se strinjam Seal, in tudi njegova KVADRANT DENARNEGA TOKA je vredna vsega spoštovanja.

 

Danes prebrala knjigo, ki sem jo dobila od prijatelja x:)x za roj. dan, naslov knjige Največji čudež na svetu - OG MANDINO.

Priporočam, meni je bila zelo všeč.

 

 

Lepe praznike vsem... x:)x

http://www.kupid.com/pics/she.jpg

 

Ljubezen je ključ do življenja. Nosiš ga v sebi.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

Jaz pa rada berem fantastiko....take u bistvu pravljice za odrasle x:Dx Charles de Lint-mala dežela (svetovna) pa ud Shery S. Tepper-Beauty, pač take da domišljija ful dela zravn x:Dx

Nikol pa nism mogla brat Cankarja, je grozn, še zboliš lahk od vse tuge, so ble muke če je blo treba brat v šoli....sm bla čist fertik še cele cajte...totalno depresiven....

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 1 month later...

jaz sem pa ful marala Cankarja. xDDx

men so pa vsec tezki, sam ne recimo marquez. takih stilov pa ne prenasam v bistvu.

 

***

 

Jaz pa berem eno knjigo po priporocilu svoje prijateljice (ki se v zacetku nikakor nisem mogla navdusit zanjo) - Enajst minut od Coelha.

Sva se se z Mitjo clo skregala zarad nje (bedasto, kdo jo bo 1. bral, ker si jo je hotel vzet za brat, pa sem vedla, da jo bo pol pol leta bral, pa sem se uprla, da bi jaz rada prva prebrala, ker mi jo je prav izrecno priporocila in da naj si kako drugo vzame, pa je bil uzaljen, pol sva se pa kar mal skregala x:Dx)...

No in jo zacnem brat, pa se mi je zdela nekak 'zhenska' prevec, mal clo liksirasta (to je en nas izraz za mal serast recimo, not je pa se vse zivo, pateticen in vse taksno)....

In sem mu rekla, saj ti itak ne bo vsec, ker se ti bo zdela prevec zhenska.

No in pol je nekaj cajta sploh nisem brala, sem jo mal pustila. Se clo upiral se mi je mal, ker sem imela 'sam to'... jaz bi pa kaj bolj napetega, kriminalko recimo al kaj tacga.. za tistih 10 minut preden dol padem v postelji.

No in jo skor z odporom, navelicanostjo vzamem... pol sem pa cist not padla.

In zdaj sem priblizno na polovici in mi je BLAZNO vsec. Ful. :palec: x^x

 

Upam da mi bo do konca. Porocam. x;)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Cankar je super ja (predigra za samomor) x:Dx

 

Drgac pa ful rad berem cimbolj raznoliko literaturo in to po moznosti vzporedno (tko 3 al pa 4 knjige na enkrat), ker ful nimam koncentracije, da bi lahko sam eno fural, pa se bolj zanimivo je, ker iscem sticne tocke on razlike recimo med gagi Woodya Alena, krimicem Elmorea Leonarda in mojstrovino Umberta Eca.

Drgac pa priznam, da berem vecinoma sund. xrolleyesx

You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.

Frank Zappa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...