Skoči na vsebino

Knjige, ki so nam vsec


Marsa

Recommended Posts

Kaj je pa to za en zanr sploh??

You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.

Frank Zappa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

taprva je zgodovinski roman, ko so angleži, španci in nizozemci kao osvojevali japonsko...ful dobr opiše japonsko kulturo pa vse takrat( nekje okol 14xx leta), druga je pa med vojno, v taborišču, tisti odnosi med ujetniki, svetovno pa kruto u bistvu....kok si tam ustvarjo svoj svet, svoja pravila in kok se nekterim to podre ko jih osvobodijo pol.....

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>za biografijo neb vedla glih z glave x:)x  je pa fajn prebrat šoguna al pa podganjega kralja (james clavell)

Šogun je fajn, pred leti (mnogimi...) smo gledali nadaljevanko, igral ga je , mislim da, Richard Chamberlain.

http://th300.photobucket.com/albums/nn10/hidingthepain/th_ththgorgeous.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pozdravljeni!

 

Zveneče cedre tajge - Anastazija ---> Vladimir Megre

 

Prebrala sem knjigo - dobila kar nekaj "odgovorov" na vprašanja, ki se mi porajajo v zadnjem obdobju. Se mi zdi, da je v njej podanih toliko logičnih osnov, ki so podlaga res kvalitetnemu življenju. Menim, da nam je vsem v globali znan bit življenja, le ob vsakdanjem vrvežu pozabimo na srečo le-tega. Knjiga pa nas na nek poseben način spomni nanj in na to, kar je dejansko potrebno za tisto ta pravo radost, veselje in smisel vsega. Nekako opozarja na velik pomen pravirov ter stika z Univerzumom.

 

Jaz bi priporočala branje te knjige slehernemu, ki želi zaživeti v harmoniji sam s sabo, okolico in Univerzumom. Vsekakor pa bi bilo dobro, da bi starši vzajali svoje otroke v duhu te miselnosti, kajti opažam, da osnovnošolska mladina izgublja na osnovnih življenjskih vrednotah in normah - a ne povsem po svoji krivdi, kajti vzgojeni so v tehnokratskem duhu... a kam vse to vodi?

 

xsrcx xsrcx xsrcx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Najbrž je tole knjigo že kdo omenil, ampak vseen: Dan Brown: DaVincijeva šifra. Hudo. En kup podatkov o vzporednih resnicah o krščanstvu, prostozidarstvu ipd. vpletenih v ful zanimiv in napet roman. Pa še zelo verjetni so (podatki namreč). Jih precej poznam že od prej iz knjige Sveta kri in sveti gral.

U glavnem - ene 450 strani, prebral v dveh dneh.

 

lalala

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>najboljši je še zmer Douglas Adams x:Dx

 

xbendx

ne vem ce bi lohk rekla da je najboljsi, lohk pa recem da je (zame) definitivno med najboljsimi! x^x :palec:

Itak, riba, tam okol 12. al 10. marca (na mojih stopinjah nekje x8Dx)..

 

Moj sin crkava od smeha..

vsi vsake tolk beremo adamsa vsega, sam nam je en spljackal prvi ali/in drugi del. xDDx :xx!: xrolleyesx (mislim spljackal, pac ni vrnil... :o|o:)

 

Fora:

'ce ga vi ne vidite, sklepa, da tudi on ne vidi vas'. x:o)x x:px

 

x:Dx x:Dx

 

To je tim crknil od smeha.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

al pa protinevarnostna očala, ki ti pomagajo bolj sproščeno gledati nevarnosti v oči :wOOt: tako da ratajo čist črna k se kaka nevarnost približa x:Dx x:Dx x:Dx

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Najbrž je tole knjigo že kdo omenil, ampak vseen: Dan Brown: DaVincijeva šifra. Hudo. En kup podatkov o vzporednih resnicah o krščanstvu, prostozidarstvu ipd. vpletenih v ful zanimiv in napet roman. Pa še zelo verjetni so (podatki namreč). Jih precej poznam že od prej iz knjige Sveta kri in sveti gral.

U glavnem - ene 450 strani, prebral v dveh dneh.

 

lalala

 

Men tud svetska...zdej pa berem od njega Angeli in demoni...me zanima, če bo tud tok fajn...bom povedala! x;)x

 

Drgač pa včer sfiniširala Črne diamante....mi je bil všeč konc...tak - mčkn pobulš, pol pa ta zadn stavk prebereš, pa si oddahneš in rečeš...Aja, ok...kul...hehe x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Men tud svetska...zdej pa berem od njega Angeli in demoni...me zanima, če bo tud tok fajn...bom povedala! x;)x

 

Drgač pa včer sfiniširala Črne diamante....mi je bil všeč konc...tak - mčkn pobulš, pol pa ta zadn stavk prebereš, pa si oddahneš in rečeš...Aja, ok...kul...hehe x;)x

 

 

CCC - jst tud zdj berem Angele in demone. lalala

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz tudi prebral da Vincijevo šifro. Se je splačalo x:)x Tu in tam je knjiga precej predvidljiva, vendar je teorija svetega grala toliko močna, da ni moteče, škoda le, da se (teorija namreč) v drugem delu knjige preveč pomeša s samo zgodbo, ker bi drugače vseskupaj delovalo šebolj presunljivo. Ampak, x:)x vseeno fajna bukla. Me prav zanima, kakšen bo film, Tom Hanks naj bi igral glavno vlogo.... če bo pa napeto tak kot sama knjiga...??? Pustimo se presenetit x;)x
It's better be dead and cool than alive and uncool
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Jaz tudi prebral da Vincijevo šifro. Se je splačalo x:)x  Tu in tam je knjiga precej predvidljiva, vendar je teorija svetega grala toliko močna, da ni moteče, škoda le, da se (teorija namreč) v drugem delu knjige preveč pomeša s samo zgodbo, ker bi drugače vseskupaj delovalo šebolj presunljivo. Ampak, x:)x vseeno fajna bukla. Me prav zanima, kakšen bo film, Tom Hanks naj bi igral glavno vlogo.... če bo pa napeto tak kot sama knjiga...??? Pustimo se presenetit x;)x

 

Ne pričakuj preveč od filma. Celotna vsebina knjige se "zgodi" praktično v enem dnevu in filmarji imajo v takšnih slučajih načeloma teževe naredit dober film (primer: Komu zvoni, kjer gre enako za dogodek enega dne)

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Ne pričakuj preveč od filma. Celotna vsebina knjige se "zgodi" praktično v enem dnevu in filmarji imajo v takšnih slučajih načeloma teževe naredit dober film (primer: Komu zvoni, kjer gre enako za dogodek enega dne)

Tud jaz imam enake pomisleke glede tega.

It's better be dead and cool than alive and uncool
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

Kaj pa ANGELI IN DEMONI? http://www.emka.si/izdelek.asp?docid=116132

 

"Eksplozivna in verjetno najboljša knjiga Dana Browna, ki ravno tako kraljuje na svetovnih lestvicah največjih uspešnic, vas bo popeljala na začetek poklicne poti Roberta Langdona, strokovnjaka za simbole iz Da Vincijeve šifre, in vam razkrila temačne skrivnosti iz zgodovine znanosti. "

 

Blazno me zanima, sam je nisem dobila v knjiznici.

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jst sm prebrala Angeli in demoni. Ful zanimiva, ne moreš nehat brat sploh!

 

Sem pa zadnjič prebrala Bralca od Schlinka mislim da v parih urah. :palec:

Live and let live! Life is beautiful!!!!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem pa zadnjič prebrala Bralca od Schlinka mislim da v parih urah.  :palec:

 

O tej knjigi smo pa ze dolg nazaj razpravljal in je tudi po mojem mnenju ena izmed najboljsih. Tudi jaz sem ga kar pozirala x;)x

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ce se ni omenjena.. zadnjic sem jo slucajno nasla v knjiznici, sem sla kar po abecedi x:o)x

 

Lisa Alther - Drugacne zenske.

 

Ful, ful v redu knjiga.. ''Glavni osebi sta lezbijka, ki isce pravo zivljenjsko pot, in psihiatrinja, ki ji pri tem pomaga''... Se splaca prebrat, res..

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz tud koncno prebrala no "požrla" na mah Dan Brown: DaVincijeva šifra. :2src: Super je, zdej čakam, da lubi prebere Angeli in Demoni.... :o|o:

 

Aja pa en dan na plaži prebrala tud Pijevo življenje. Super zgodba, samo tak hud preobrat resnice na koncu...tak preveč surov...ampak knjige te morjo šokirat! :palec:

Posej ne in zrasel bo nič. ( azerbajdžanski )
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...