Skoči na vsebino

Knjige, ki so nam vsec


Marsa

Recommended Posts

Vceri sm pa prebral Kafkin Proces... hudooo! :palec:

You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.

Frank Zappa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A nismo to že v šol bral???  xrolleyesx

 

Ne un je bla Preobrazba... :inocent:

 

Sam tko med nama povedano: U soli sem v 4. letih samo 2 knjigi prebral: Don Kihota pa Gogo!... sam ne okol govort, ker se s tem ne bi rad hvalu... x;)x x:Dx

pol pa zdej mal no3 prenasam!

You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.

Frank Zappa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Ne un je bla Preobrazba... :inocent:

 

Sam tko med nama povedano: U soli sem v 4. letih samo 2 knjigi prebral: Don Kihota pa Gogo!... sam ne okol govort, ker se s tem ne bi rad hvalu...  x;)x  x:Dx

pol pa zdej mal no3 prenasam!

 

Ja, jaz tud.. ker mi je blo skoda ful dobre knjige zamorit s filingom, da so 'solsko branje' (ne morem pomagat, ampak kar je pod mus, je blo bedno, pa cetud je se tolk fajn :o|o: ) in sem si pustila vse ta dobre knjige za pocitnice.. in sem pol vsake pocitnice nabrala v knjiznici vse po seznamu 'moral bi prebrat za zadnjo kontrolko' in uzivala x^x

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ZF je zame zakon

Asimov, Clarke, Silverberg, Herbert, Pohl, Benford...

Od ostalega pa knjige o duhovnosti, osebnostni rasti, pozitivnem razmišljanju...

Tudi Castanedo sem bral pa mi je malo pretežek x?x

Pa Camino od Shirley McLaine,

Živimo, ljubimo in se učimo-Leo Buscaglia

Ko smo že pri ZF - se še kdo spomni založbe Polaris iz Beograda(urednik Zoran Živkovič)?

Manjka mi nekaj zadnjih knjig od te založbe. Po osamosvojitvi se jih ni dalo več naročati.

Hvaležen bom za vsako informacijo xsrcx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz pa včeraj prebrala Angeli in demoni (Dan Brown), pred tem tudi Da Vincijevo šifro (istega pisatelja), zdaj berem Skrivnost in pomen Kumranskih rokopisov; Hershel Shanks, čakajo me še:

- Izginuli; Jon Krakauer - 10.5.96 je Jon Krakauer stopil na vrh Mont Everesta...,

- Nazca, najmogočnejša uganka človeštva; Erich von Däniken,

- Umetnost sreče; Dalajlama in dr. Howard C.Culter,

 

sicer pa so moja področja od Trstenjaka, Pečjaka, A. de Mella, C. Castaneda... pa vse do A. Christie, Slovenskega turističnega atlasa in seveda najbolj brana knjiga vseh časov... Telefonski imenik Slovenije x;)x

 

Aja, pa tudi tista... Imenovali so jo dvoje src.... tudi ta se mi je vsedla v srce... menda sem jo prebrala vsaj 3x...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>ZF je zame zakon

Asimov, Clarke, Silverberg, Herbert, Pohl, Benford...

Od ostalega pa knjige o duhovnosti, osebnostni rasti, pozitivnem razmišljanju...

Tudi Castanedo sem bral pa mi je malo pretežek x?x

Pa Camino od Shirley McLaine,

Živimo, ljubimo in se učimo-Leo Buscaglia

Ko smo že pri ZF - se še kdo spomni založbe Polaris iz Beograda(urednik Zoran Živkovič)?

Manjka mi nekaj zadnjih knjig od te založbe. Po osamosvojitvi se jih ni dalo več naročati.

Hvaležen bom za vsako informacijo xsrcx

Asimov :palec: Clarke :palec:

Castaneda je pa poglavje zase :palec: :palec: :palec: :palec: :palec:

DON'T PANIC
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sem že pr koncu knjige Discovering your soul potential (How to use karmic astrology to create the life you want) od Linda Brady in Evan St.Lifer. Zlo dobra knjiga, ki jo priporočam vsem, ki bi radi odkril del življenj v katerih se je vaša duša že reinkarnirala, prek knjige in vaj, ki so opisane, skozi katere te pisateljica lepo vodi spoznaš rezloge za vse probleme, občutke katerim ne znaš sam pridt do dna in so večinoma povezana s karmo in prejšnimi življenji, seveda se je treba tud poglobit, to ni taka knjiga, ki bi jo človek samo površn prebral, zravn je treba vodit svoj dnevnik, si delat zapiske in vaje iz knjige. Večkrat prideš do prav fascinantnih spoznanj, vsaj v mojem primeru je blo tko. x:)x
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Lisa Alther - Drugacne zenske.

 

Ful, ful v redu knjiga.. ''Glavni osebi sta lezbijka, ki isce pravo zivljenjsko pot, in psihiatrinja, ki ji pri tem pomaga''... Se splaca prebrat, res..

 

Se mi je zdel, da ti bo usec. Samo ni tako lahkotna, kot se zdi :palec: Vredna branja, se vsekakor strinjam x;)x

 

 

<{POST_SNAPBACK}>Vceri sm pa prebral Kafkin Proces... hudooo! :palec:

Kafka je men nasplosno eden izmed boljsih. Proces je umetnija x:px Tudi jaz sem cisto notri padla, ko sem brala :yumy: :yumy:

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Baje, da je dober roman Izpoved iz harema, napisan po resničnih dogodkih ene punce iz Beograda,ki pristane v haremu.....Sama je sicer še nisem prebrala, ker jo moraš rezervirati že par mesecev prej in sem še torej v čakalni vrsti.....Sporočim,ko jo preberem xDDx

 

Trenutno prebiram Da Vincijevo šifro...... :palec: xDDx

Smisel življenja je največja sreča
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Urok južnega morja-Alma Karlin

Nikoli več spati-Friderik W. Hermans

Dušne zgodbe-Gary Zukov , čisto na frišno prevedena.

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...
A je ze kdo bral: Val McDermid - Pesem siren? Kriminalka.. Tko, v bistvu precej kruta zgodba, o serijskem morilcu, ki preizkusa srednjeveske mucilne naprave.. ampak hudo dobr napisana :palec:

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>to knjigco sm tud jest z veseljem prebral...zdaj mi je Venera celo bližje ko mars...mogoče bi si moral zamenjat spol? :ermm:  :vragec:

He he, to dost folka pravi, ženske se včasih bolj vidijo v moških reakcijah, moški pa obratno... Vendar na koncu, ko je res stresna situacija vsak reagira svojemu spolu primerno (preverjeno).... x:Dx x:px

Scio mi nihil scire
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...