Skoči na vsebino

Knjige, ki so nam vsec


Marsa

Recommended Posts

<{POST_SNAPBACK}>Samson

 

... na gibanje tečajev planetov, tečajev vrat, tečajev valut, tečajev masaže, tečajev retorike,,, ali vseh tečajev po vrsti?  :eek:

 

Res me zanima

xDDx

 

lp, Vojko

 

V bistvu gre za knjigo o trgovanju z vrednostnimi papirji, valutami... nic v zvezi z metafiziko... ceprav ce si zadost odprtega duha so povezve kmalu jasne kot beli dan...

 

Ce hoces pa kaj o metafizicnih povezavah konkretno izvedt, pol je pa najboljs da si preberes prirocnik k filmu What the bleep do we know!

You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.

Frank Zappa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aja, zacela sem brati Zenski kupe , lahkota knjiga, dogajanje v Indiji. Bomo videli...

 

aliana, ce bos slucajno brala...ne spomnim se tvojega mnenja o Drugacnih zenskah? kako se ti je zdel?

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz pa prebrala knjigo Ziva zazgana...

Nima glih kake blazne literarne vrednosti sicer, vendar pa ima drugacno.

Zensko 'zarad presustva' zazgejo pri zivem telesu (temu recejo zlocin iz casti, to 'MORAJO' moski oz. druzina storiti v takih primerih), posreci se ji uiti in potem vse te dogodke (kako je do tega prislo in kaj se je dogajalo in kako je potekala rehabilitacija, ki nikol ni bila cist uspesna) ubesedit v tej knjigi.

kako je bit zenska v teh arabskih drzavah.. kolk jih kar pobijejo zarad tega ali onega razloga... recimo tud starsi otroke kar zadushijo, ce so slednji puncke oz. ce jih je prevec.

grozno...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Jaz pa berem GOZD OBESENIH LISIC Arta Paasilinne in sem cist navdusena (kot ze nad dvema knjigama istega pisatelja - Tuleci mlinar in Zajcje leto)  :palec:  :palec:  :palec:

Pravo olajsanje po M. Walters (neka Slepa ulica, al kaj je ze blo)

berem tole. :palec:

sem po mojem ravno na polovici.

najprej nisem cist not padla, potem pa hitro in mi je postajala vse bolj vsec.

Cist nekaj posebnega se mi zdi.

Pa tud vsec so mi skandinavci.

tko posreceno pise, duhovito, ampak z enim takim stilom, ne ono da bi nad duhovicil, ampak tko usput je vse prepleteno s humorjem.

tko da mi je pravzaprav kar zlo vsec. :palec: x^x

kaksne odstekane fore ima ta tip v knjigi, za crknit od smeha vcasih... in kaksno hecno moralo ima, sam ti je vseen simpaticen.

sicer sem, kot pravim, komaj na polovici, a dvomim da bi se zdaj cist vse spremenil in da mi lahko zdaj ful dol pade.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če koga zanimajo potopisi:

 

Ryszard Kapušcinski (poljski dopisnik iz Afrike)...Ebenovina.

 

Mal smešna (dost smešna), kr tolk natančno opisuje ene stvari (pozdrav pr enmu klanu recimo) ...men je kul.

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Danes začela brat Tebi, moja Dolores (avtor Saša Božović) - kakšnih 10 let nazaj sem jo že prebrala, zdej pa nimam slučajno nobene druge... rabim pa knjigo za zvečer, preden zaspim :) Lepa knjiga... žalostna sicer...
Live and let live! Life is beautiful!!!!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prebrala Puščavsko rožo :palec: .......pretresljiv roman, napisan po resničnih dogodkih......sem se kar zamislila o tem, kaj vse morajo ženske pretrpeti :o|o: :sori: ....Me pa jamramo za vsako malenkost :xx!: :o|o: .......

 

Začenjam brati Angeli in Demoni.......mislim, da jo bom hitro prebrala x;)x .......

Smisel življenja je največja sreča
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dons ponoc sem prebrala do konca Gozd obesenih lisic (Paasilinna) [*vmes nekaj dni nisem nic brala].

 

NAVDUSENA SEM! x8Dx :palec: :palec: :palec:

priporocam! xyesx

sploh si ne trudi da bi kao ful duhovicil, jaz pa sem se ponekod na ves glas smejala zraven... kaksna zgodba odstekana in liki! :D

Prav zadovoljna sem, da sem jo prebrala. x^x

 

zdaj hocem pa se Tulecega mlinarja (mislim da je od istega avtorja, ki ga se nisem brala, mam pa rada skandinavce).

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aha si mi tud ti ze priporocala? x^x

saj mi je bil znan tale mlinar, morda sem tud za lisice ze slisala, sam mi ni nic pomenil, ker nisem se brala niti poznala tega avtorja.

 

aha, skupinski samomor, to sem tud ze slisala? a to je tud Paasilina? Fajn.. mi je vsec stilchek, me zanima kaj je tip po horoskopu, bik, rak?

 

V bistvu je ful situacijsko, cisti odstek, pa zlato (x:Dx x:px), pa policaji, pa banje po tundri, pa vsega boga x:Dx, ampak v bistvu je pa knjiga o vrednotah in prijateljstvu...

zlo lepo. x:)x :vio:

 

aha, hvala za priporocilo se za tistole. x^x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona
IIIII, noro - zadnjič je bil Robinson Crusoe na TVS, pa sem se prav spomnila, kolikokrat sem prebrala knjigo v OŠ. Prav manjka mi kakšen pustolovački roman. Ko sem bila ša dete, ni bilo zame drugega kot 5 prijateljev - vse prebrala dvakrat in potem še ena serija od Enid Blyton (ali kakosežepiše).
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Aja, zacela sem brati Zenski kupe , lahkota knjiga, dogajanje v Indiji. Bomo videli...

 

aliana, ce bos slucajno brala...ne spomnim se tvojega mnenja o Drugacnih zenskah? kako se ti je zdel?

 

Evo, Mich.. bom sama sebe qvotirala x:o)x Ja, mi je bla kul.. itak se vec ne spomnim tocno zakaj se je slo (kot vedno), ampak filinga; ta je pa fajn :palec: Tko na mal drugacen nacin tele vzorce obnasanja obdeluje in tak... pa berljiva..

<{POST_SNAPBACK}>Ce se ni omenjena.. zadnjic sem jo slucajno nasla v knjiznici, sem sla kar po abecedi  x:o)x

 

Lisa Alther - Drugacne zenske.

 

Ful, ful v redu knjiga.. ''Glavni osebi sta lezbijka, ki isce pravo zivljenjsko pot, in psihiatrinja, ki ji pri tem pomaga''... Se splaca prebrat, res..

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ojla!

Jaz sem pa pred kratki prebrala Nimfomanko-še kar, pa Puščavska roža-ta mi je bla pa super, res dobra knjiga.

 

Lp x:px

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a daj!!! xDDx glih v 'mojem' vrstnem redu.

 

Ziva zazgana, kot sem rekla, ni neke blazne literarne vrednosti, ponekod so mal 'luknje' pa mal je nerodno vcas postavljeno, malce nevesce....

a jo hitro preberes pa fajn je videt enkrat s temi ocmi - zrtve...

 

Lisice pa - :palec: :palec: :palec:

cist nekaj posebnega. ni humor tko, da ven seka, pac pa je vse prezheto z njim, to mi je vsec.

 

Upam da bo tud tebi tolk kul kot je bila meni. :palec: :vio:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

res hec... sem mislila da si vidla... No men je obe frendica posodila, pravzaprav mi ju kar prinesla... vcas me mora se silit. x:Ix

tko je blo tud z Lisicami, pa Bralca mi je skor kar vsiljevala, sem se ga branila do nezavesti, mi je bil tak dolgocajten naslov...

pol sem pa cist okol padla. :D

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aha... jah jaz se vcas totalno navdusujem, pol pa kdo prevec pricakuje morda...

upam da ne bo tko pri Lisicah, da se ti bo zdel zivi dolgcajt (sam ce se ti bo v zacetku mal zdel, ne skrbi, men se je tud mal vleklo, sam pol sem pa zlo hitro not padla).

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aha si jo ze... ja, saj, tkole... :) tezko drugac deluje nate.... zalosten postanes, pa hkrati srecen, ko si rojen TU. xyesx

vse nekam lazje pol prenasat. x;)x xDDx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>

 

Ziva zazgana, kot sem rekla, ni neke blazne literarne vrednosti, ponekod so mal 'luknje' pa mal je nerodno vcas postavljeno, malce nevesce....

a jo hitro preberes pa fajn je videt enkrat s temi ocmi - zrtve...

Ravno berem zdaj ... tako kot si napisala, Marsa.

.....

Pred tem v dveh popoldnevih prebrala Moje skrivnosti - še ena v stilu Bridget Jones. Popularna tematika, izgleda.

Kadar si želim uživati (tudi) v jeziku, vzamem v roke Ženske, ki tečejo z volkovi,

ta knjiga me prav fascinira :palec: ... vedno znova.

Divji moški ... pregrizla sem se skozi prvih nekaj strani, pa me je prav odbila ... kao na isto foro pisana, a čisto brez duše :xx!:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

men pa v bistvu ni vsec bridget jones... sem jo kao za na morje si sposodla, pa jo doma pustila.

kao, duhovicenje ene 'sodobne babnice'. mi je bilo prevec na silo kao duhovito... mi ni, skratka.

morda je bla druga.

saj 1. sem ze brala, jasno.... saj pravim, od dnevnikov mi je se najbolj vsec (se vedno) jadran krt. velik boljs, 10x rajs to berem kot pa tole.....

me moti duhovicenje na vso silo, pa ce prevec ven tolce v literarnem delu tale identifikacija pisca (kao fora, ki da sebe pac jasno tud opisujejo) - no ce je glavna junakinja lepa, pametna, sposobna, wow, duhovita in ima jasno kake rdece lase in zelene oci, ze vemo, kam bo pes taco molel (sploh ce je pisateljica zhenska xrolleyesx x:o)x). :P

pa se, premal samoiskrenosti (ja, pa ceprav pisejo kao o drugih).

recimo ravno zato mi je moravia vsec tolk zlo.... ker je tko totalno iskren v pisanju..... fantasticen je.....

 

Jaz pa 'berem' Pravi moski..... pa se tud ne pregrizem cez prve strani, ze par vecerov skusam tole kao mal brat, pa sploh ne morem past not.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ma, saj to sem hotela povedat ... cel kup knjig se je pojavilo na isto foro :xx!:

Še najbolj všeč mi je bil Dnevnik Hijacinte Novak - priznam, da sem se parkrat kar na glas smejala ob branju x:Dx

Desina Panika mi na primer sploh nobenga vtisa ni pustila ...

Moravia, Melanholija - the best knjiga :palec: , sem jo prebrala vsaj trikrat. Potem sem brala še eno njegovo, pa me ni navdušil. Hm, se ne spomnim več naslova ... nekaj o njegovem nepokretnem očetu in ženi ...

Pa Erico Jong sem kar požirala pred leti x8Dx me prav zanima, kako bi jo doživljala zdaj ...

Drugače pa, čakam na kakšno priporočilo še x8Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...