Skoči na vsebino

Knjige, ki so nam vsec


Marsa

Recommended Posts

Hey Marsa pol maš pa stil ?:O) Ja sem čisti fen...imam oz si delam kr lepo zbirko od pesmi, člankov, pisem, photobooks....naj omenim še Millerja, Boroughs-a, Ginsberga....

...kupujemo stvari, ki jih ne potrebujemo, za denar, ki ga nimamo in vse to zato, da bi naredili vtis na ljudi, ki jih ne maramo...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a dej ga lomt, prav tko al kaj, cist orto zastavil! xokx

a ves da boroughsa se sploh ne spomnim da bi kej brala - das kak naslov?

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

v Slovenščini sta Junkie in Goli Obed (naked lunch) tudi najbolj znani knjigi...mislim, da junkia lahko dobiš v KUDu....

...kupujemo stvari, ki jih ne potrebujemo, za denar, ki ga nimamo in vse to zato, da bi naredili vtis na ljudi, ki jih ne maramo...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

v Slovenščini sta Junkie in Goli Obed (naked lunch) tudi najbolj znani knjigi...mislim, da junkia lahko dobiš v KUDu....

O, thanx! ne, naked lunch nisme rbala.. se mi pa zdi znan naslov - morda je kak film bil posnet? (za katerga pa tud nisem zihr, ce sm ga gledala9).

v glavnem, thanx, upam da si bom zapomnila (oz. najboljs da si zapisem nekam xDDx).

 

ja, Miller tud, sam je men v bistvu Bukowski bolj vsec, ker je manj obremenjen z.. hm... morda pa je pac sam to, da je bikowski lev (mensezdi), miller pa kozorog.. pa je v nekem smislu resnejsi, men je pa bukowski zlo..... pove kot je, nekak....

ne filozofira tok, pac pa ene stvari bl zanimivo pove.

sem pa tud jaz millerja goltala. x:)x

predvsem oba povratnika, sexus in se kej, k se ne spomnim ta hip.

 

ce 'mas' se kaj tacga, na dan s predlogi! xDDx

 

so mi tud kriminalke vsec, recimo 'klasika' a la Chandler (ta bi ti znal bit vsec), tud lev. x:)x

(*astroloske podatke komot preskocis, sam jih pac povem, k se mi zdi da bi koga utegnil zanimat pa k mi glih na misel pride :8):)

 

Potem ti bo pa verjetno všeč tudi Kruta Zelandija - Anonymous x;)x

 

in tale:

MOJE SKRIVNO ŽIVLJENJE - Walter

a men? :8):

 

no sej.... pac, priporocas .- sej ni treba da specialno men. xDDx x;)x

 

... drugac pa (a sem se mensezdi z vilomalino zapricala okol murakamija in mi je/si mi priporocila)??

v glavnem, frenda dons prnesla/posodla Kafko na obali! xokx

kar speh, ampak sej glih dbest - da ni prehitr konc! x:o)x xokx

k mi je vsec njegov stil.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

... drugac pa (a sem se mensezdi z vilomalino zapricala okol murakamija in mi je/si mi priporocila)??

v glavnem, frenda dons prnesla/posodla Kafko na obali! xokx

kar speh, ampak sej glih dbest - da ni prehitr konc! x:o)x xokx

k mi je vsec njegov stil.

a veš, da sem si jaz popolnoma isto rekla, kok fajn, da je ta bolj zajetna... potem je pa kar spuhtela... :o|o:

evo, sem se celo spomnila, da imam slike z morja, ko sem jo tako zavzeto brala... okrog mene se je vse dogajalo (sem malo porezala sliko), jaz se pa kar nisem mogla ločit od knjige (una kepa za knjigo sem jaz)

http://www4.slikomat.com/07/1201/jf8-DSC068.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O, lepo k si dala fotkico zame gor in delila tole z mano! x8Dx

si tak 'tich' kot ich pol. xDDx

jAZ sem tud najbolj dolgocajten clowk na vseh morjih - pozhiralka knjig. xDDx

(nisem je se zacela brat, 'porocam' x;)x)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O, lepo k si dala fotkico zame gor in delila tole z mano! x8Dx

si tak 'tich' kot ich pol. xDDx

jAZ sem tud najbolj dolgocajten clowk na vseh morjih - pozhiralka knjig. xDDx

(nisem je se zacela brat, 'porocam' x;)x)

:icon1_blush:

aha, potem pa še zvem, da sem dolgočasna... sicer pa od 8 fotografij (na ostalih smo v morju ali pa se prehranjujemo) sem na 5ih s knjigo... vidiš, ne samo, da sem slikco objavla, tudi statistiko sem naredila... to pa zato, ker čutim simpatije do simpatizerjev murakamija (razem do tiste punce, ki mi je sunla knjigo).

no, zdaj pa čakam na poročilo (če imaš količkaj časa te dni, bi ga morala dobit že v torek ali sredo :vragec: )

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a veš, da sem si jaz popolnoma isto rekla, kok fajn, da je ta bolj zajetna... potem je pa kar spuhtela... :o|o:

evo, sem se celo spomnila, da imam slike z morja, ko sem jo tako zavzeto brala... okrog mene se je vse dogajalo (sem malo porezala sliko), jaz se pa kar nisem mogla ločit od knjige (una kepa za knjigo sem jaz)

http://www4.slikomat.com/07/1201/jf8-DSC068.jpg

 

Inkognitost se je prou na mehk usrala. Po rokah sem te spoznal ... x:Dx x:Dx x:Dx

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ok, se popravljam: jaz sem tud tok zanimiva, da na vseh morjih vse dneve berem. x:o)x

a je zdej boljs?

a sm zdej lohk uporabla 'tud'? xDDx x:px

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Haruki Murakami :2src: svetovne knjige ima x:px

 

:icon1_blush:

aha, potem pa še zvem, da sem dolgočasna... sicer pa od 8 fotografij (na ostalih smo v morju ali pa se prehranjujemo) sem na 5ih s knjigo... vidiš, ne samo, da sem slikco objavla, tudi statistiko sem naredila... to pa zato, ker čutim simpatije do simpatizerjev murakamija (razem do tiste punce, ki mi je sunla knjigo).

no, zdaj pa čakam na poročilo (če imaš količkaj časa te dni, bi ga morala dobit že v torek ali sredo :vragec: )

x:px

There is

One Mind,

One Truth,

One Source in the Universe,

and I AM ONE with ALL there is."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Velicastno! :D

 

(aja nom je do troka po mojem :8): - k sem sam 13 strani prebrala, k pol v ene filme padla).

Prvo poglavje mi ni blo tok vsec, k vedno rece Fant z imenom Vran, pa se mi zdi... nekak... kaj jaz vem, pretirano, umetnisko in tko postavljeno z namenom.... ne znam orpedelit, zakaj me mot.

aja, ker je v bistvu na nek nacin neumno oz. vsaj odvecno, nepotrebno: Fant z imenom Vran reces sam prvic. pol je pac to Vran, saj ce ga napises z velko zacetnico (in sploh ker si ga ze predstavil), je nepotrebno da pise se oni Fant.

Kot bi vedno napisal Clovek po imenu Martin. Pa napisi martin pa ciao! xrolleyesx

sej je hecno, v bistvu, da me je to zmotlo, sam me je.

Od tedaj naprej (dejansko prvo poglavje) pa mi je velik bl vsec... ko je drugi fant v igri. x;)x

 

mene kej zmot pa me pol sploh ne pritegne - recimo skoraj nikoli ne berem knjig, ki so pisane v sedanjiku (in sem tud pol kasnej enkrat psotekala, zakaj).

edina (no morda je pac bila se kaksna) je bila Let nad kukavicjim gnezdom.

 

men je lohk tematika se tok blizu, lohk me vsebina sama se tok pritegne (recimo da vem vsaj mal, za kaj gre), pa ne morem brat, ce mi stil ni vsec.

 

*aja zadnjic sem navduseno pisala o eni knjigi Dese muck (Pskeovnik boga otroka)

zal mi je bla knjiga vse manj in manj vsec, takorekoc mi je bla vsec samo na zacetku......

da nom s tistim mnenjem zakljucla, k je to bolj realno, k tedaj sem prebrala morda kako 1/4 ali manj....

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Velicastno! :D

 

(aja nom je do troka po mojem :8): - k sem sam 13 strani prebrala, k pol v ene filme padla).

Prvo poglavje mi ni blo tok vsec, k vedno rece Fant z imenom Vran, pa se mi zdi... nekak... kaj jaz vem, pretirano, umetnisko in tko postavljeno z namenom.... ne znam orpedelit, zakaj me mot.

aja, ker je v bistvu na nek nacin neumno oz. vsaj odvecno, nepotrebno: Fant z imenom Vran reces sam prvic. pol je pac to Vran, saj ce ga napises z velko zacetnico (in sploh ker si ga ze predstavil), je nepotrebno da pise se oni Fant.

Kot bi vedno napisal Clovek po imenu Martin. Pa napisi martin pa ciao! xrolleyesx

sej je hecno, v bistvu, da me je to zmotlo, sam me je.

Od tedaj naprej (dejansko prvo poglavje) pa mi je velik bl vsec... ko je drugi fant v igri. x;)x

:eek: meni je šlo tudi prvo poglavje na živce. cel dan sem zanj porabila, potem se je pa začelo.

najbolj fajn mi je bil moj ljubi sputnik. morda zato, ker sem najprej to prebrala.

 

sicer sem pa podobno uživala ob branju bude iz predmestja od kureishija, ampak se ne morem v noben klub oboževalcev stlačit, ker imam na vesti zgolj še polovico intimnosti v angleščini, ker sem si jo sposodila na potovanju, ki se je končalo hitreje, kot sem jo uspela prebrat. sem pa film gledala in mi je bil všeč. v tapravem razploženju sem ga videla. mama/mati mi je bil za odtenek manj všeč, ampak še vedno fajn in vreden ogleda, celo ponovnega ogleda.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:eek: meni je šlo tudi prvo poglavje na živce. cel dan sem zanj porabila, potem se je pa začelo.

Hecn, da tok podobn vids oz. reagiras na ene stvari. xDDx

 

torej se morm 'tebe drzat' v Knjigah. x;)x xDDx

 

tko k zasavke (al kere ze) pr enih spet drugih (pa celo tud v enih muzkah), pr mysticah v zvezi s paassilinno (po mojem sem narobe 'n-je' vtaknila xDDx), pr anarhistih z adamsi, pr strejtedgih z bukowskimi..... in tako dalje.

torej ce ker *tak* komentira, morm nujno it chekirat. xDDx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sem se ravnokar hotela pritozit, da to pa ni fer, da jaz teh knjig ne poznam,

pa sem ugotovila, da sem tele sputnike in predmestje in lisice in to vse prebrala....samo jaz vedno totalno pozabim vsa imena :sori:

 

in mi gre to totalno na zivce, pozabim vse, naslove, imena...potem se berem kot en sanjac in pol stvari samam dodam in potem vec ne vem, ali je bilo v knjigi ali je to lastna nadgradnja....groza!

se pa spomnim stavkov celih in besednih zvez itd....samo naslovov ne in imen in vcasih ne cele zgodbe,

pa milijon nekih detajlov.

Isti problem imam s filmi...

po drugi strani pa je to kul, ker lahko isto knjigo 5x preberem, pa mi je vedno totalno zanimiva (vsaj delno x:o)x )

 

zadnjic sem npr. 2 uri gruntala, katera knjiga je imela to in to zgodbo, sem zdaj domislila, da Jitteburg parfume, upam, da je res, moram se preverit ...

in podobno je z eno knjigo, ki se je zdaj ne morem spomnit: gre se o indijskem decku, ki je hodil v vse cerkve naenkrat, pa je potem na nekem splavu koncal s tigrom :inocent: se mi zdi, da je imel neko cudno ime kot Fi ali nekaj....eh!

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

tele sputnike in predmestje in lisice in to vse

xDDx x:px

 

jaz tud vcas tko... kljub sicer dobremu spominu.

mi zadnc prav frenda, ko mi je neke knjige nastevala, aha, to smo rpebrali, pa dve nasteje...

pa se jaz skor tecno oglasim - kako smo rpebrali? js nc ne vem o tem; to sem, te pa nisem.

Pravi ja, si jo.... ne, je nisem. x:o)x

pa prav: a ves, k un to, pa pol un, pa gresta tja pa pol tist.... pol se mi pa posveti: xideax

in recem, saj res!! pa sem jo res - a tko trapast naslov ima? x;)x xDDx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...