Skoči na vsebino

Knjige, ki so nam vsec


Marsa

Recommended Posts

Meni so zadnje čase všeč knjige, ki govorijo o "prepadu" in stičiščih vzhoda in zahoda, o ljbezni med vzhodnjakinjo in zahodnjakom...

Poskusite, mogoče vam bodo všeč: Vzhodnik - zahodnik, Sayonara, Veter ne zna brati...

 

Uživajte!

xbookx

Ne jemlji stvari pretežko, toda vzemi jih in zmagal boš!

(Bob Dylan)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem pa rahlo razočarna nad delovo zbirko Klasikov...sej veste knjige po 990 SIT...kaj pa vi...
le zakaj, čeprav bom mel vso zbirko tut videt nekoč, je zdej še nom bral..me pa zanima tvoj zakaj, x:Dx

ja jaz sem bla čist navdušena najprej, da bom imela 30 dobrih kjnig doma za takšen denar :palec:

ampak...razočarana nisem nad Delom, se nisem prav izrazila, ampak no nad nekaterimi avtorji. npr Henry Miller - komaj sem čakala da dobim kjigo v roko pol pa :xx!: , nisem in nisem je mogla prebrat, kr neki bluzi...med tem ko njegova knjiga Knjige mojega življenja :palec:

 

Razmišljam da sem mogoče v takem trenutku v življenju da mi to ne paše, hm...Zdaj berem Zupanovo Igra s hudičevim repom - ajde sej gre, ampak zaenkrat mi še ni presežek.

 

zato sem znižala pričakovnja da ne bom isto razočarana nad Wolfowo, Bukowskim in Orwelom...in da me bodo nekatere morda presenetile...akcija je pa super poteza :palec:

Ne potrebuješ kril, da bi bil angel...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Berem eno knjigo...

Imela sem nekaksne obkladke in s tem 'priloznost', da se posvetim kaksni knjigi malo...

V knjiznici sem si jo zadnjic izposodila, pa se potem spomnila, da jo imam ze par mesecev doma, frendicino, in sem jo v knjiznico potem vrnila, te, ki sem jo imela doma, pa se nekako nisem lotila; pravzaprav me naslov ni prevec pritegnil...

Gre za knjigo BRALEC avtorja Bernharda Schlinka....

Sicer sem je prebrala komajda kaksno tretjino, a me je totalno prevzela, ful mi je vsec in sem celo navdusena!

Tako nezno in doziveto pise, slutnja nekaksne zalosti je notri, a ni pateticna, zelo iskrena... skratka, blazno mi je vsec... ne dvomim, da me bo v nadaljevanju prav tako navdusevala. :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bralec od Schlinka je dobra knjiga - tudi mene je navdušila.

 

Drugače pa ne vem, zakaj ste nekateri razočarani nad zbirko, ki se dobi zraven Dela?! :eek: Meni pa se zdijo večinoma zanimive knjige.

Tudi sama trenutno berem Igra s hudičevim repom (ful nabita z erotiko) - nisem si mislila, da Slovenci tudi pišejo na tak način x;)x

 

Ali pa tale ta prva knjiga iz te zbirke: Eco: Ime rože (koliko zvrsti lahko najdeš v njej!). Lahko jo bereš samo kot kriminalko (lahkotno branje za poletne dni), lahko pa v njej vidiš veliko več: zgodovinsko ozadje, filozofske ideje, že sama metaforika knjižnice in knjig me je pritegnila. :palec: :palec: :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bralec je tudi mene pritegnil. Brala sem ga 2 leti nazaj na Pohorju. Še zdaj, ko vidim knjigo, me ponese pod mogočne smreke in vzbudi v meni to neskončno željo po branju, branju, branju... in zgodbah.

 

Pa tudi Anna, Hanna in Johanna je bila nekaj posebnega. To preprosto življenje - kot bi se dogajalo pri nas, v Sloveniji. Spominja me na slovenski roman Tereza. JanjaK, mogoče bi ti bila všeč! x;)x

Ne jemlji stvari pretežko, toda vzemi jih in zmagal boš!

(Bob Dylan)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:)x

 

Prebrala ravnokar knjigo od Dese Muck Panika... knjiga ob kateri sem se nasmejala, nasmejala..

Pise o odvisnosti od odnosov. O zenski, ki ji rutina vsakdanjega zivljenja postaneta prevec utečena, naveličana je pospravljanja, likanja.. zeli se ujeti svoj svetel trenutek v zivljenju.. in isce izziv.. in kdor išče najde...

 

Men simpaticen odlomek:

 

Telefonska panika

 

V moje zivljenje se je zavleklo nekaj, kar sem poimenovala telefonska panika in si ga čisto podredilo. Kako naj bi komurkoli povedala, da nosim oba telefona, mobi in domačega, s seboj na stranišče, da ju ves čas skrivam v žepu in ju imam ponoči v predalu nočne omarice. Da v sluzbi ne grem več niti na kavo, če bi me slučajno ravno tedaj klical ...... Da včasih dolge minute nepremično strmim v zaslon mobija in vse v meni kriči: Pokliči! Prosim, pokliči!

 

 

in tole....

 

Ob prizoru, kako mu lika srajco, bi ji lahko mirno pritisnila likalnik na sredo čela, ji ovila žico okrog vratu in jo vlekla po stopnicah....

 

 

Nekaj lahkotnega za počitniško branje... Priporočam x;)x

http://www.kupid.com/pics/she.jpg

 

Ljubezen je ključ do življenja. Nosiš ga v sebi.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

in tole....

..............po stopnicah....

 

Nekaj lahkotnega za počitniško branje... Priporočam x;)x

:blackeye: :huh: Nekoga se bomo morali bati. :eek: :OO!:

 

 

x;)x xDDx xg:Dx

"Ljudje zive v zavetju drug drugega." Irski pregovor

"Zaradi neurij imajo hrasti globlje korenine." Georg Herbert (1599-1633)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sanjalica

Moj mož je prebiral na morju Paniko in se vmes ves čas režal in krohotal... jaz pa nikakor nisem našla knjige, ki bi me pritegnila... :o|o: :sori: :o|o: ...

Sin je pa prebilar Viktorijo Holt in Čarovnico z morja...

Hčerka pa Menuet za kitaro, Vitomilja Zupana...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bralec od Schlinka :palec: :palec: :palec: super knjiga, pa tud Ure do večnosti /po njej je bil posnet istoimenski film :palec: krasna knjiga, in posledično me je navdihnila Virgina Wolf - prava legenda svojega časa!!!

 

Cressida - Eco pa lahko poletno branje, hm... :o|o: niti slučajno, ena izmed težje berljivih knjig - izredno zanimiva in resn združuje različne žanre...ampak to je Eco...po mojem mnenju

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dobrodosli, Cressida in Bacci (*lustno ime, poljubcek)! x:)x x:Xx :palec:

 

Se mi je vmes malo ustavilo branje, zato nic ne 'porocam'.

Ja, Hana je bila. x:)x

 

Tele zbirke? kul ali ne-kul?

Saj ne mroemo reci takole, pac, zbirke, v vsaki naj bi vsakdo nekaj zase nasel, najbrz, je pa ze prav, da se tole omogoca in tudi na tak nacin pribliza folku knjige.

Torej, vsaka akcija, da se bolj bere, da je dostopnesje za ljudi, je pozitivna. :palec: :palec:

 

Ali pa v 100 R - nekomu je vsec Ljubimec lady chaterley, drugemu pa Mojster in margareta, tretjemu Gnus in cetrtemu vse nasteto. xDDx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

in tole....

..............po stopnicah....

 

Nekaj lahkotnega za počitniško branje... Priporočam x;)x

:blackeye: :huh: Nekoga se bomo morali bati. :eek: :OO!:

 

 

x;)x xDDx xg:Dx

:flower:

 

Ja, kar strah te naj bo Max...

 

Veš vodnarček, moja prijateljica mi je rekla, da če je nekoga strah, ga moraš objeti in ga potolažiti... x:Dx x;)x

 

Lep večer ti želim.. xDDx

http://www.kupid.com/pics/she.jpg

 

Ljubezen je ključ do življenja. Nosiš ga v sebi.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moj mož je prebiral na morju Paniko in se vmes ves čas  režal in krohotal... jaz pa nikakor nisem našla knjige, ki bi me pritegnila...  :o|o:  :sori:  :o|o: ...

Sin je pa prebilar Viktorijo Holt in Čarovnico z morja...

Hčerka pa Menuet za kitaro, Vitomilja Zupana...

x:)x

Bravo za tvojega moža.. resnično je dobra.. ker je tudi mene pripravila, da sem se naglas smejala..kar ne pomnim, da bi se sploh ob kakšni knjigi...

In Menuet za kitaro imam ravno na mizi... naj bi slo za najpomembnejsi slovenski vojni roman :o|o:

 

Sedaj prebiram Romantični na 1001 način... uhh bom postala romantična... kdor išče ta najde.. :2src:

http://www.kupid.com/pics/she.jpg

 

Ljubezen je ključ do življenja. Nosiš ga v sebi.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem prebrala Kam grejo ptice umret. Ful všeč, še posebej pesmi na koncu :palec: xsrcx :palec:

 

Danes sem kupila tretji del trilogije Njegova temna tvar-Jantarni daljnogled in me je že čisto noter potegnilo. Kar ne morem nehat, dokler ne preberem do konca!  

 

Wooow....misliš, da je že v knjižnici...bom mamo poslala....jaz morm to prebrat...prva dva dela sem že....zdaj pa še to.

čist sem pozabla na to trilogijo.... :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Super je! :palec: Sem na strani 125 od 526! x:Dx  V knjižnici sem vprašala, jo imajo in je rezervirana do meseca septembra xrolleyesx (vsaj v naši) Upam, da boš imela več sreče! x:)x

hmm, mami gre jutri v knjižnico, pa če ji je prav al pa ne x:Dx

 

prijetno branje x:Xx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

... slutnja nekaksne zalosti je notri, ...

Prebrala Bralca do konca, prejle.

:palec: :palec: :palec: :V: :C: x^x :palec:

 

Ko sem tole napisala, sem bila tik pred drugim delom, sploh nisem vedela, kam se bo zgodba razvijala oz. da opisuje to obdobje in da je zgodba v bistvu taka.

Blazno me je presunila, sem kar jokala, blazno dobra knjiga, res mi je zelo vsec, blazen vtis je naredila name. :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz sem pa v dveh dneh 'pogoltnila' knjigo ZVEZDICA (Jerry Spinelli).

 

Zgodba o nenavadni punci, o tem, kako si, če si drugačen lahko zvezda in kako si lahko tudi izobčen.

 

Meni prinaša nauk, da se ne splača izgubiti sebe, da bi ugajal drugim.

Drugi te lahko zavrnejo v vsakem primeru; če jim nisi podoben ali če si jim.

Srečo včasih najdeš na čisto svoji poti.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Marsi hvala za dobrodoslico.

Bacci - za Eca sem rekla, da je lahko tudi lahko poletno branje, če se bere samo kot kriminalka, ker poznam ljudi, ki so jo brali na tak način. Ljudje, ki drugače ne marajo brati zahtevnejših knjig, pa jim je bila ta kljub temu všeč, ker je napeta. Jaz sem v njej seveda videla veliko več kot samo kriminalko.

Drugače pa se strinjam s tem, da nekomu so všeč ene knjige, drugim druge - saj si tudi ljudje nismo enaki (smo še kako različni!).

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Včeri...kr vmes prebrala knjigo Hiša Marije Pomočnice...Ivana Cankarja...sej ne, da bi me temačna tematika tolk vlekla...pa tut imena so mi delala težave, Malči, Lojzka, Pavla, Rezika, Katica, Minka... tolk so stara, da jih vedno zamešam...kera je kera...poleg tega si je pa težko jih predstavljat, kot majhne otroke...pa še jezik ima težak...in stil pisanja... samo me je kar vlekla in vlekla... :palec:

majic@ Рубашк@... 襯衣... 셔츠... のワイシャツ

Spremeni sebe in spremenil boš ves svet!

 

http://imagecache2.allposters.com/images/pic/SIGN/75035~I-Am-Perfect-Posters.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Schlink-Bralec -> To je ena izmed mojih najljubsih knjig nasploh. Kar ne moras je nehat brat.

 

Na morju sem prebrala Ljubimca in sem se prav mucila, da sem prisla do konca. Zoprna knjiga. :xx!:

Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Včeri...kr vmes prebrala knjigo Hiša Marije Pomočnice...Ivana Cankarja...sej ne, da bi me temačna tematika tolk vlekla...pa tut imena so mi delala težave, Malči, Lojzka, Pavla, Rezika, Katica, Minka... tolk so stara, da jih vedno zamešam...kera je kera...poleg tega si je pa težko jih predstavljat, kot majhne otroke...pa še jezik ima težak...in stil pisanja... samo me je kar vlekla in vlekla... :palec:

Meni pa je vsec Cankar... od nekdaj bil, Bik, tezek, ves slovenski, s slabo vestjo, a meni zelo lepo pise, globoko.

Sploh so mi vsec slovenski pisatelji, rada sem imela tudi knjige oz. avtorje, ki jih vecina sploh ni mogla prebavljat ali so se vecini zdeli prevec zamorjeni - kot Cankar... vsec mi je bil ful tudi prezihov Voranc - Lovro Kuhar.

Ko sem tamalemu brala Solzice, ko je bil majhen, sem komaj do konca prebrala, sem imela kar kepo v grlu. :8): xDDx

Pa tudi Pisanice so mi bile vsec, pa lustno opisuje, pa tudi Bevk, Pestrna in Lukec, sem si 'sivala' 'puncko iz cunj' - neko spakedralo, ko pa sem brala Mary poppins in so sli po medenjake, pa sem 'morala' zraven jesti medenjake, in ko so s Piko imeli piknik s tem ali onim, sem jaz ob branju morala imeti pred sabo tocno to. xDDx xcivx

 

p.s. selene, ves kok je (dobrih) knjig!! :eek: x^x :vtz:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...