Skoči na vsebino

Knjige, ki so nam vsec


Marsa

Recommended Posts

a je gdo brav knigo okus po moškem....ne spomnem se gdo je napisov :o|o: tko u bistvu lepa, pa grozna, skor gnusna hkrati.......ljubeznska zgodba, k ženska poje moškega, tok se mata rada, pa na ta način se zlijeta en z drugim, neki tajga

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Ma, saj to sem hotela povedat ... cel kup knjig se je pojavilo na isto foro  :xx!:

Še najbolj všeč mi je bil Dnevnik Hijacinte Novak - priznam, da sem se parkrat kar na glas smejala ob branju x:Dx

Desina Panika mi na primer sploh nobenga vtisa ni pustila ...

Moravia, Melanholija - the best knjiga  :palec: , sem jo prebrala vsaj trikrat.  Potem sem brala še eno njegovo, pa me ni navdušil. Hm, se ne spomnim več naslova ... nekaj o njegovem nepokretnem očetu in ženi ...

Pa Erico Jong sem kar požirala pred leti  x8Dx  me prav zanima, kako bi jo doživljala zdaj ...

Drugače pa, čakam na kakšno priporočilo še  x8Dx

Melanholije pa ne vem ce sem brala, pa sem 'vse' (goltala vse kar nasla).

Prezir je bla men zakon, veckrat prebrala (nekajkrat na morju xDDx).

pa Rimljanka je tud kul (ciocarA pa ne tolk), tud Rimske zgodbe so ok... kratke zgodbe (cesar ponavad ne maram, te so pa kar fajn ble, ze zdavnaj brala, tko da pravzaprav sploh ne vem, ce je moravia x:px x:o)x x:Ix :sori:)...

 

ber Na ducat ceneje (ce se ne poznas), blazno fajn in duhovita knjigica. hm... ernestine... joj... in jack mensezdi... gilbreth? mensezdi. xyesx b. ernestine b. gilbreth. :)

ta fotr me je na mojga parkrat spomnil.... :vio:

 

Rum Punch.... sploh ce se nisi gledala filma, fajn knjiga.

 

aja, zakon (zame) - nakljucni popotnik !!!!! :palec: :palec: :palec:

ann tyler (sco) - zakon!

tud film posnel z geeno davis, kathleen turner in ono ribo... aha, william hurt... tud dbest...

sam knjiga, mega!!!! res, ena boljsih knjig pravzaprav, v bistvu... mi je vsec zgodba, stil in liki. :)

in poanta. xyesx

TO ber! xyesx :palec:

 

<{POST_SNAPBACK}>meni je dobra knjiga HARRY POTTER!!!!!!!!!!!!!! :palec:

xokx men tud! xyesx (sem sam prve tri)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem dobila od Harrya 3. knjigo - kooooolk je dobra zdej grem brat

 

Harry je zakon :D

 

Sicer pa Pijevo življenje je super!!!! xyesx

 

Pa prebrala sem Tebi moja Dolores - res pretresljiva, ampak super!

Live and let live! Life is beautiful!!!!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Zaenkrat dolgčas.  x:o)x  Bom vidla kako bo naprej ... sm pa taka - Če ne potegne kmalu, odložim.  :o|o:  x:o)x  Ja, plehka sem.  x:Dx

 

A očarljivi skupinski samomor si tudi prebrala? Mogoče si kje omenila, ampak prizam, da se mi zdaj ne da it brat za nazaj.  x;)x

:sick: Poje ga? Ogaba ...

KDO, kdo ...  :vragec:

 

x:Dx x:Dx taprvo mu blazince s prstov poje......

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>Zaenkrat dolgčas.  x:o)x  Bom vidla kako bo naprej ... sm pa taka - Če ne potegne kmalu, odložim.  :o|o:  x:o)x  Ja, plehka sem.  x:Dx

 

A očarljivi skupinski samomor si tudi prebrala? Mogoče si kje omenila, ampak prizam, da se mi zdaj ne da it brat za nazaj.  x;)x

:sick: Poje ga? Ogaba ...

KDO, kdo ...  :vragec:

heh, ja, men tud na prvih straneh ni prevec potegnila (pa hecno se mi je zdel, da mi jo je frendica tolk priporocala).

 

Ne, Skupinskega tegale samomora pa nisem prebrala, tud ne tulecega mlinarja.

se preberem, ni se mi dal v knjiznico.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Okus po moškem...Slavenka Drakulić

 

Hm, no ja... :o|o: mal preveč krvava za moj okus xrolleyesx

 

Včeraj prebrala Buda ne rabi diete, ni kakšna vele knjiga, ampak ni slabo, ženska se dobro izraža...

pa mal te spomni, kaj vse si s svojimi fintami lahko naredimo v lajfu... :o|o:

 

Astra

Per aspera ad astra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nisem mogla spat, pa sem do 2h zjutraj koncala Bralca :palec:

Zadnja dva dela knjige sta me ful lepo presenetila, ker na zacetku mi je bila bolj tko-tko... Ampak kul knjiga.. ti da kar za mislit, ce bi se poglabljala...

 

o koncentracijskih sem enkrat se eno zelo dobro brala.. hmm.. Remarque? Iskra življenja, se mi zdi... (tole sem zdaj sla mal po netu pobrskat in sama prevedla naslov, lahk je kako drugac...)

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Naključni popotnik, Rum punch, Na ducat ceneje, Puščavska roža, Okus po moškem, Buda ne rabi diete, Iskra življenja, HP - dano na seznam, imam mir zdaj za nekaj časa :eek:

Marsa, Melanholijo ali 1934 pa le preberi, mislim, da ti bo všeč ...

Aliana me je spomina na Remarqua - Noč v Lizboni, super knjiga tudi :palec: Sem se zavedla ob branju, da mi le ni tako hudo v življenju, kot včasih mislim, da mi je x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xokx dbest!!!

 

jaz sem jo mela, knjigo nakljucni popotnik (kot stevilne druge :V: :sori:, ki jih nimam vec :xx!:)...

z najvecjim veseljem bi jo spet prebrala (sam se mi nekak 'frzhmaga' si jo v knjiznici psosodit'! :o|o:)....

 

se ze jaz veselim zate. xDDx x:Xx

tak en poseben... posebna zgodba, pa liki tko duhovito opisani, vsi si pashejo za znort... pa zalostna, pa duhovita, mestoma za crknit smesna celo... nekje skor jokas v bistvu.. pa o preprostosti... pa ljubezni... pa zakrnjenosti... pa raztapljanju te zakrnjenosti... z velik humorja, a brez nepotrebnega duhovichenja. x^x

cist shizim, v bistvu. x8Dx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>se ze jaz veselim zate. xDDx x:Xx

tak en poseben... posebna zgodba, pa liki tko duhovito opisani, vsi si pashejo za znort... pa zalostna, pa duhovita, mestoma za crknit smesna celo... nekje skor jokas v bistvu.. pa o preprostosti... pa ljubezni... pa zakrnjenosti... pa raztapljanju te zakrnjenosti... z velik humorja, a brez nepotrebnega duhovichenja. x^x

cist shizim, v bistvu. x8Dx

 

:palec:

bom poročala o vtisih x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

daj, po mojem ti bo vsec...

to ni tko... da je tezko al kaj... fajn tece tud, ni dolgcajt brat za nekatere, ker so tud dialogi pa vse... ampak vseen, tolk resnic pa duha pa humorja pa srca not... nad, no, z eno besedo...

zgoltala jo bos... xyesx x;)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a ves da sem hotla glih napisat. da v bistvu sory... :sori:

ker s takim navdusenjem govorim, pol je pa lohk kdo razocaran... :V:

no, tolk ze skusam bit fer, da ne razkrijem cesa pomembnega, en info je pa ze fajn dati, saj men bi tud pasal, ce bi se zraven napisalo se, za kaj v bistvu sploh gre (pri knjigi, ki jo priporocamo).

tole navdusenje pa je... pac, jasno... dost... of v bistvu...

lohk imava pri 10 knjigah enak okus, a pri 11. pa cist sploh ne... :vio: xDDx

jaz recimo shizim na prezir, halo?? x:o)x

pa tko.... xDDx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dobila danes na seminarju 4 knjige.. Mladinska literatura na temo drugacnosti in strpnosti.. zdajle na dusek prebrala Grenka čokolada, Mirjam Pressler... O debeli 15-letnici, ki scasoma ugotovi... :palec:

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

končn mam neki časa, tko da se bom odpravla kj v knjižnico...zdj je Armstrong na programu...sm sicer že brala njegove knjige, sam so mi toooolk dobre, da bom kr še enkrat brala...

 

Hanibala mi pa še ni uspel dobit...vedno je zuni, ko bi ga js brala...mogoče enkrat!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kakšen vikend x:Ix

 

Okus po moškem:

"You must sit down", says Love, "and taste my meat".

So I did sit and eat. George Herbert, "Love" (III)

Pretresljivo drugačna knjiga.

 

Naključni popotnik:

Prav tako prebrala v eni sapi.

Kadar imaš koga zares rad, je vse lažje.

Tudi spreminjanje lastnih vzorcev.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

danes moram prebrati 700 strani Samuelsona in Nordhausa--- x:o)x x8Dx  ce me slucajno v ponedeljek kaj vprasa, pa da bom mogoce celo kaj vedela .., pol sem pa fertik ....

 

...u mami... 700 strani enih teoreticnih nebuloz v enem dnevu... rajsi si dam iz kurca pletenico nardit... :xx!: :xx!: :xx!:

You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.

Frank Zappa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

<{POST_SNAPBACK}>a ni huda no?

:sori: nic do stropa ne skaces? :V:

 

Marsa, hvala za priporočilo, res :palec:

Mislim, da mi je v pravem trenutku prišla v roke in

me je še po koncu pustila v razmišljanju ...

Liki so zares dobro opisani in odnosi, sporočilnost (zase) sem potegnila

nekje iz ozadja ...

Le pri jeziku sem pogrešala več sočnosti, drugače bi bila čista 5.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...