Skoči na vsebino

Knjige, ki so nam vsec


Marsa

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Jaz tudi Paasilana...

V prejšnjem mesecu - in tole je bilo ful prikladno času, ki sem ga živela - OČARLJIV SKUPINSKI SAMOMOR.

:palec:

(in me vprašajo - kaj delaš? Berem. Kaj pa? haha...in jim povem naslov knjige....joj..... x:Dx x:Dx x:Dx )

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...

Te teme pa že dolgo nisem vidla in jo kar malo pogrešam, me pač zanima, kaj radi berete poleg obveznega študijskega gradiva.

Jaz ravno sedaj berem knjigo Vzgoja deklet na Češkem.

Lansko leto pa sem prebrala Gejšo in sem bila čisto navdušena nad njo, zdajle pa komaj čakam, da pride še film v kino.

"Pri ptičih je vse nagon, tudi zvestoba je nagon. Nagoni so čisto v redu ... V naravi je vse lepo urejeno... Človek ima pa polna usta ljubezni pa čustev, pa ne vem kaj še. Potem pa v imenu ljubezni pusti svoje mladiče. A skrbi za svojo vrsto? Vraga! " (monolog iz filma: Pod njenim oknom)
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

...leposlovja nism vidu ze zloooo dolg... astro literazture tut ne... bi blo kar fajn kaj fajnga tazga prebrat... trenutno berem knjige o nepremicninah... kul shit!!! :palec: :palec:

You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.

Frank Zappa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Evo, tlele prilepim..

Mah sej v bistvu je tole naturalizem, pa čist zanimiva zgodba.. sej men so tud kul, sam tko za med počitnicami, za na plažo, ko maš čas, ne pa za izpite, ko je še tolk druzga, pol morš pa 600 strani opisovanja brat, ko bi lahk zgodbo na 60 spravl x:o)x

Jo bom šla polet še enkrat brat, zdaj sem jo itak mal tko.. zlati rez.. Sej ne vem če je prevedena v SLO.. o neki bejbi, ki je bila vzgojena v neki revni družini, pa ji pol njen stric al kdo pove, da v bistvu ni hčerka svojih staršev, ampak da jima jo (in brata) je dala vzgajat ena visoka gospa, markiza.. In pol bejba ugotovi, da je plemkinja in pač da ne more kar delat in živet kot delavci.. Nekaj bluzi, se zapleta z bogatimi ljubimci, konec je pa po moje nesrečen...

 

naslov je pa Desheredada v originalu (ne vem, če je prevod..) avtor: Benito Perez Galdos...

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bil na sprehodu in opravkih in glej ga zlomka.....sm si kupil žepno izdajo knjige Seksualno življenje Catherine M. x:px Rad berem ženske avtorce knjig o seksu.....se mogoč še kaj naučim. x:px :vragec: x:Dx

Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.

K. Čapek

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:o|o: ...sm pa vseen upal v mal bl sofisticirano erotiko..... :inocent: x:px V zbirki "Dotik" je tud nekaj takih bl tko tko, neki pa zlo dobrih :palec:

 

 

Sej so jo sofisticirano po trije naenkrat x:Dx x:px Hja, "Dotik" sn meu pa za domače branje! x:Dx :vragec:

[color="red"]Baby don´t forget my number![/color]
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hudičev advokat :palec:

 

o duhovnikih, ki razmišljajo malo drugače...

 

V bistvu stara zadeva, sem ful presenečena, da sem jo spregledala...

 

Res priporočam, odlično, nič zamorjeno branje, da pa misliti....

 

Astra

Per aspera ad astra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz pa maram leposlovje, ze od nekdaj...

 

se dobr da so se dobre knjige. xDDx

 

Astra, tole je ful znana zadeva, pa vseen je se nisem brala (no mensezdi, ko je blo tolk tega, vcas pol vidim, da pa sem brala, 20 let nazaj, pa sem si recimo glede na zgodbo drugac naslov predstavljala in si ga zato ne zapomnila.. al kaj tacga)...

 

fajn da se knjige nizajo..

 

nekam velik je ze strani..

 

a cmo dvojko odpret, al je bolj simple in pregledno tko?

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem se lotila brat knjigo Trije mušketirji od Dumasa.

Sem pa prebrala Tulečega mlinarja, pa mi ni bil tako všeč kot knjiga Zajčje leto(Paasilinna, Arto).

"Pri ptičih je vse nagon, tudi zvestoba je nagon. Nagoni so čisto v redu ... V naravi je vse lepo urejeno... Človek ima pa polna usta ljubezni pa čustev, pa ne vem kaj še. Potem pa v imenu ljubezni pusti svoje mladiče. A skrbi za svojo vrsto? Vraga! " (monolog iz filma: Pod njenim oknom)
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

glede na to, da imam pred seboj branje veliko literature o totalitarnih

sistemih, se zvečer rada sprostim ob branju knjige Bratec in Kljukec s strehe

od astrid lindgren x:Ix sicer otroška, nezahtevna knjiga, pa vendar...

... svet pripada tistim,

ki verjamejo v svoje sanje ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

nekam velik je ze strani..

 

a cmo dvojko odpret, al je bolj simple in pregledno tko?

zdaj šele videla... hm... malo čez 30 strani se mi ne zdi ravno big deal... še posebej proti enim temam, ki imajo že skoraj 450 strani (fotke3), tko da... se mi zdi, da bi lahko ostalo šenekaj časa... :palec:

ポローナ

 

 

Pikapolonica (my blog)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

glede na to, da imam pred seboj branje veliko literature o totalitarnih

sistemih, se zvečer rada sprostim ob branju knjige Bratec in Kljukec s strehe

od astrid lindgren x:Ix sicer otroška, nezahtevna knjiga, pa vendar...

ej, meni je bila tud ful všeč, samo sem jo prebral skor 15 let nazaj, in se čist nič ne spomnim :sori: :o|o: xrolleyesx

ne vpraš me nič, ker nič ne vem...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...