Skoči na vsebino

Knjige, ki so nam vsec


Marsa

Recommended Posts

v Combrayu se ni čist nič dogajalo...najbolj zanimiv del je bil še tisti, ko je glavni junak sumil, da sta v bližnji hiši 2 lezbijki...totalen dolgčas...
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona
o ja, zame pa se je dogajalo. jaz zelo uživam v popisovanju vtisov, spominov iz otroštva ... 2 lezbijki? to ni Combray.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

o ja, zame pa se je dogajalo. jaz zelo uživam v popisovanju vtisov, spominov iz otroštva ... 2 lezbijki? to ni Combray.

a sta bila potem 2 moška skupaj? Sem precej že pozabil... :inocent: x:Ix

meni pa ravno popisovanje vtisov in pokrajine ne sede...imam raje samo dogajanje, akcijo.

ne vpraš me nič, ker nič ne vem...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xsrcbumx povzeto po knjigi Enajst minut (Paulo Coelho)

Svoboda obstaja samo takrat, ko je navzoča ljubezen. Najbolj ljubi tisti, ki se v celoti preda, in takrat se počuti svobodnega.V ljubezni nihče ne more nikogar prizadeti, saj je vsak sam odgovoren za tisto, kar čuti. Za svoja občutja ne moreš kriviti drugega.To je pravo občutenje svobode: da imaš, kar ti največ pomeni, a si tega ne lastiš.

Če si ne lastiš nikogar, ne moreš nikogar izgubiti.....

xyesx xloveyx :sorcerer:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xsrcbumx povzeto po knjigi Enajst minut (Paulo Coelho)

Svoboda obstaja samo takrat, ko je navzoča ljubezen. Najbolj ljubi tisti, ki se v celoti preda, in takrat se počuti svobodnega.V ljubezni nihče ne more nikogar prizadeti, saj je vsak sam odgovoren za tisto, kar čuti. Za svoja občutja ne moreš kriviti drugega.To je pravo občutenje svobode: da imaš, kar ti največ pomeni, a si tega ne lastiš.

Če si ne lastiš nikogar, ne moreš nikogar izgubiti.....

xyesx xloveyx :sorcerer:

x8Dx

 

a je 11 minut o tej prostitutki, ko se zaljubi?

ce je prava, mi je bila zelo vsec, se me je zelo dotaknila.. sploh razmisljanje njeno...

 

*

 

jaz pa sem koncno prebrala Zajcje leto (arto paasilina). Dbest, ful mi je vsec njegov stil, pa humor, ko ma skoz ta stos, da vse vojske mozne pa policije pa bejbe take frfraste neke uletijo tocno na najbolj zabachen kraj... mislim, model. xDDx

ceprav mi je Gozd obesenih lisic jasno neprimenro bolj vsec..

a je vsen tud ta kul. x^x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

paasilina ma en tak poseben in odpuljen smisel za humor....pa tiste situacije, ki bi jih kdo drug predstavu kot čisti katastrofo on enostavno obrne....spremeni zorni kot...in s tem pokaže, da je to tud način, kako se zadeve pol tud same nekako obrnejo v bolj ugodno smer.....res noro..... x:px

you see things; and you say WHY?

but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tele tvoje lisice morjo bit res fajn, ker jih kar naprej omenjaš x:Dx x;)x

Teb bi znale bit vsec, ja.... xDDx

drugac je pa poseben stil in enim sploh ne potegne.. men se zdi pa nad mega, saj sem rekla, bi jo dala med 10 top knjig celo, tolk mi je bla vsec.

najprej mroda sploh ne psotekas, da ful duhovici skoz. ker tko resno pise, stvarno kao.. ma, xDDx, cist nekaj posebnega, res.

pa tud, men so vsec skandinavci.... cist en psoeben folk.... jih rada berem...

v bistvu se norca dela iz vsega, sam v bistvu pa je tak spostljiv do narave tud, povsod se znajde.. ma kake dogodivscine odstekane...

jaz jo bom z veseljem se 1x prebrala, sam najprej je se tuleci mlinar pa se nekaj... skupinski samomor, morda, no nisem ziher ce je to tud od njega.

njegov brat je tud pisatelj, mensezdi....

 

 

xyesx xsrcbumx :palec:

xokx (zlo fajn)

 

*

 

o amis! teb tud vsac artoslav. x:px x^x :palec:

 

cak zdej mi gre pa ze na zivce, moram nujno zvedet kaj je po horoskopu (1x sem za mroavio vse zive po telefonu gnjavila, na konc so mi v nuku povedal xDDx)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xokx sem vedla da je lohk sam sco al pa bik! xsuperx xsuperx

 

Bik. 20. april! xokx (heh, sem ga skuzhila xokx)

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

xokx sem vedla da je lohk sam sco al pa bik! xsuperx xsuperx

 

Bik. 20. april! xokx (heh, sem ga skuzhila xokx)

x:Dx x:Dx x:Dx ...kaj si dobra :palec: ...ampak, da si šla pa za moravio celo v nuk klicat je pa tud noro.... x:Dx

jp, mi je res všeč ta stil....sam verjetno sodi med tiste pisatelje, ki ti bodisi čist potegne, al pa sploh ne.....težko bi bla možna kakšna vmesna varianta....

you see things; and you say WHY?

but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kir hudič je mene prosil, da sem šla po dolgih letih brat Prezir... :sori:

 

Preveč da mislit, nočem bit v tem filmu zdajle...

 

Astra

x:o)x

res, kje si pa to nasla?

pa saj ze naslov pove, da je tecna knjiga.

no jaz sem pozhirala to (razen onih odisejad x:o)x), ker tko iskreno pise, men so ful vsec strelci ustvarjalci.. ker so tko navduseni.. on je cist not padel tule.. pa dobro pozna zhensko dusho - to je 'dokazal' tudi v knjigi Rimljanka, ko v prvi osebi pise. zhenskega spola! hudo.... druge mi pa niso ble tolk vsec, pa ne vem ce nisem vseh (prevedenih) prebrala.

ja, tecen film je.

jaz, morbideli, sem pa clo DVAKRAT to na morju brala, ces, totalna razonoda, lahkotna scenca. x:o)x x:px

 

x:Dx x:Dx x:Dx ...kaj si dobra :palec: ...ampak, da si šla pa za moravio celo v nuk klicat je pa tud noro.... x:Dx

jp, mi je res všeč ta stil....sam verjetno sodi med tiste pisatelje, ki ti bodisi čist potegne, al pa sploh ne.....težko bi bla možna kakšna vmesna varianta....

xDDx a teb se zdi noro?

no sam je blo skor pametno - ker sem pac izvedla da je rojen 28. novembra. :)

 

cak mal cak mal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zdajle sem sla pogledat za stos na netu in najdem 22.- november!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek:

jaz pa sem v nuk klicala, ker me je zanimal ce je tip sco!!!

in NI bil, po podatkih NUKa!!! :eek:

tle po teh z neta je pa tiopo sco (kot5 sem seveda si mislila)...

sploh ne vem, kaj sem sla preverjat, ker sem si jasno prav zapomnila (poleg tega, da je slo se za astro znak, ce bi mi rekl 22, bi si zapomnila in mela v glavi da je sco, men so pa glih to znegiral takrat v nuku :|||) - sam sem pa (KAO :|||) zvedla datum.

 

pha, kaj sem zdajle zvedla, da je ves oni NUK bil djabe. x:o)x x:px

boljs seb pa intuiciji zaupat, bolj tocno, kot pa tam oni da v leksikone pobrskajo. x:o)x x:px x:o)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

noro, ja...pa ne mislim v tem smislu, da bi blo brezveze...bolj v tem slogu, da člouk ne bi glih pomislu na to varianto...čeprav je, jasno, smiselna .....heh...in zdaj odkriješ, da je 22.11....aha...čas za nepričakovana al pa nenadna odkritja....zelo skladno z napovedjo.... xDDx x;)x

 

 

da ne zaidem čist s teme....men se že dolgo ne bere več zateženih knjig....nobene vrste. to znam sama zlo uspešno sebi nardit in pol ni nobenga razloga, da bi se v taka stanja spravljala prostovoljno s "cankar" varianto.....

you see things; and you say WHY?

but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no ja, saj mas prav, jaz ce tkole pomislim, mi tud ni spet tolk do tega.. sam odvisno s cim te pritegne....

 

no saj moravia ni na tak nacin tezek kot cankar......

 

ja amis, sam saj drugac je to skorpijonska lastnost. a ni? da ce se ufuras, mors pridt do tega, pa naj gre za karkoli, v tem primeru je slo za info.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja itak da je...sco lastnost...pa mogoče še kaj device.....ena taka detektivska žilca....poznam. sej to ne pomeni, da nisem nikol nobene zatežene knjige prebrala...je pa res, da so mi ble ene tolk zmešane, da sem jih prebrala do konca sam zato, ker sem čakala, če bo vse skup vsaj na koncu imelo kak smisel...pa ga ni....no ja....pa sej u lajfu je kdaj tud tako....na srečo ti momenti ne prevladujejo....

 

zadnje čase berem pretežno mladinsko literaturo....kriminalke sem že vse prebrala...tolk novih pa tud ne prevedejo, da bi blo sproti za mojo hitrost branja....pa sem se zadnjič z eno knjigo zelo trudla, da bi brala počasi.....in sem res rabla sam en dan za jo prebrat....namesto 3-4 ure....

you see things; and you say WHY?

but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz pa sem koncno prebrala Zajcje leto (arto paasilina). Dbest, ful mi je vsec njegov stil, pa humor, ko ma skoz ta stos, da vse vojske mozne pa policije pa bejbe take frfraste neke uletijo tocno na najbolj zabachen kraj... mislim, model. xDDx

ceprav mi je Gozd obesenih lisic jasno neprimenro bolj vsec..

a je vsen tud ta kul. x^x

Jaz tud Zajčke prebrala.. med leti v London in Madrid in nazaj..

Kul :palec: Luštna.. Tko kratko, odsekano govori.. Kratki stavki.. Zanimiv stil.. Ma ja pa ful odštekane fore x:o)x

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona
Tole Vrečko zelo rad sprašuje. x;)x

:O: sploh ne vem, kje se naj lotim tistih 500 vprašanj. :sori: sicer pa je Vrečko prijazen stric, nimam se ga kaj bati. Bjelko mi je pa pošteno nagnal strah v kosti in ima vso moje spoštovanje. :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Js berem samo pravljice, znanstveno fantastiko in fantasy :sorcerer:.......enako pri filmih - ti so mi najljubši. Knjige so moj pobeg drugam in ne rabim, da me še tam kdo spravlja v depro! Kakšen fajn izmišljen triler tud paše, ampak kakšne srce parajoče zgodbe pa ne več, sem jih včasih polno prebrala, pa so mi bile tudi zelo všeč, samo za enkrat jih ne morem.......mogoče spet čez nekaj časa! Zdaj že od poletja berem samo še razne vodiče po slovenskih gorah, pa potopise alpinističnih odprav in podobno x^x
Support bacteria, they're the only culture some people have!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:O: sploh ne vem, kje se naj lotim tistih 500 vprašanj. :sori: sicer pa je Vrečko prijazen stric, nimam se ga kaj bati. Bjelko mi je pa pošteno nagnal strah v kosti in ima vso moje spoštovanje. :palec:

Uh, ste me spomnili, da sem nekoč "davno" eno leto študiral slovenščino. In edini kolokvij, ki sem ga delal, je bil tisti pri Bjelkotu (sej to mislite Bjelčeviča?). Ko smo morali prebrati oz. poznati vsebino tistih 20 ali koliko že knjig, sem uspel prebrati le dve. In mojster Bjelko me je vprašal ravno ti dve in še eno, ki sem jo bral v OŠ! x:Dx Sem imel srečo in bil očitno dovolj prepričljiv, da mi je dal 9. x8Dx

 

Za Vrečkota pa kapo dol, kako dobra so njegova predavanja! :palec:

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...