Skoči na vsebino

Knjige, ki so nam vsec


Marsa

Recommended Posts

Guest mačona
piflanje. :o|o:

 

V bistvu ni take panike, za pisni je več dobesednega piflanja, vzemi si čas. Na ustnem je pa kul, on mi je bil eden najbolj dobrih prof. na faksu; prijazen in fer. :palec:

ja, saj bom pridna. 2 mesca vsaj dan malo in bo. ja, ful je prijazen. x:)x

 

Uh, ste me spomnili, da sem nekoč "davno" eno leto študiral slovenščino. In edini kolokvij, ki sem ga delal, je bil tisti pri Bjelkotu (sej to mislite Bjelčeviča?). Ko smo morali prebrati oz. poznati vsebino tistih 20 ali koliko že knjig, sem uspel prebrati le dve. In mojster Bjelko me je vprašal ravno ti dve in še eno, ki sem jo bral v OŠ! x:Dx Sem imel srečo in bil očitno dovolj prepričljiv, da mi je dal 9. x8Dx

what a luck. jaz sem pa pri njem prvič padla in sem se ful zasekirala in jokala. :C: x:Ix drugič je šlo kot po maslu. :palec: sem pa res kar dobila rešpekt pred njim.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zakaj si obupal?

Kar nekaj dejavnikov je bilo, ki so vplivali na mojo od-ločitev od tega študija. Če gledam všečnost, lahko rečem, da mi je bil všeč, kljub cvetkam a la Muha in tisti od starocerkvene slovanščine (he he, sem napisal prav? toliko je težila o tem, kako se prav zapiše ta jezik! x:Dx ). Odločilno pa je bilo takratno moje notranje razsuto stanje, ko nisem vedel, kaj bi sam s sabo počel v življenju, in določene izkušnje, ki so me zmedle, ker so prišle prezgodaj in jih nisem mogel razumeti in prav rokovati z njimi. Kasneje se je z delom to uredilo in sem šel študirat nekaj zame bolj primernega, a vseeno sorodnega slovenščini -- bibliotekarstvo.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:inocent: Kakšne poduhovljene knjige vas večina bere !!? Jst sem pa totalno plitka x:Ix xDDx , glih sem končala Digital Fortress od D. Browna

Se moram spravit prebrat kakšno poučno knjigo, samo moram najti eno ki me bo res potegnila, da mi ne bo ratala prehitro dolgočasna - to se mi že pri krimičih rado zgodi, da tja proti 3/3 nekje mi full dol pade in jo dam stran za kakšen teden, potem pa naprej xrolleyesx x:)x Mogla bi obstajat kakšna v stilu ''duhovnost ali astrologija za telebane'' x:Dx

Support bacteria, they're the only culture some people have!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ma js tud berem bol za sprostitev, kot pa da bi kako duhovno prebrala :D

a si že brala prva oseba množine? svetovna knjiga, te kar posrka not ;)

There is

One Mind,

One Truth,

One Source in the Universe,

and I AM ONE with ALL there is."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne, sem pa vidla, da si jo že omenila. Dej mal sam povej o čem se gre!

gre se o nekem človeku, ko počasi spoznava in se sooča z vsemo osebnostimi, ki jih ima...z zdravljenjem....kako se te osebnosti pjavljajo kdo so koliko jih je....kako se z tem soočanjegova žena, otrok...to knjgo je napisal avtor o sebi..je pa doktor psihologije(mislim vsaj xrolleyesx )

There is

One Mind,

One Truth,

One Source in the Universe,

and I AM ONE with ALL there is."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

Dons sem prekinila dolgoletno tradicijo in kupila knjigo, ki ni pravljica ali fantasy. Kupla sem Skrivnost Radosti - Alice Walker.

Piše:

Skrivnost radosti je pogumen roman o okrutnem sovraštvu do žensk,

grozljiv in izjemno berljiv obenem, prežet z jezo in srčno toplino,

s sočutjem in z nežno duhovitostjo.

Vodi v srce teme, kjer je bila Tashi obredno žrtvovana, utišana s tabujem,

telesno in duševno pohabljena in nazadnje rešena z lastno milostjo. :eek:

 

Bomo videli. Me je kar strah začet, da nam pol čist depresivna xrolleyesx

 

A je kdo bral Ženske, ki tečejo z volkovi?

Support bacteria, they're the only culture some people have!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Meni je bil Dnevnik varuške fenomenalen. Tako je smešen in zlahka sem se vživela v to zgodbo. Pa še služil mi je kot vodič pri čuvanju otrok. xDDx

In al' veš, da ti ga vnemaš,

ti mu pevski ogenj daš,

al' se smel bo razodeti

vsaj pozneje, sam ne ve.

 

(F. Prešeren)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Včeraj sem do konca prebral Veneta in Grubiša: Iz dnevnika novodobnega milijonarja; Bogastvo je v nas...

Knjiga je super, iz nje resnično veje neka posebna energija visoke vibracije, kot bi bila nekako posvečena. Pa dvomim, da je to le od podpisa Sai Babe x:Dx

V teh dveh tednih pred pisanjem diplome si bom našel še kako lahko branje, bom še videl kaj...mogoče pa Alamuta, me je sram, ker ga še nisem prebral, ali pa kako knjigo od Dana Browna :palec: x;)x

ne vpraš me nič, ker nič ne vem...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tudi jaz sem prebrala knjigi Alamut in Varušin dnevnik in sta mi bili obe všeč.

Včeraj sem prebrala knjigo: Samo mrtev moški je dober moški, na mizi pa me že čaka še ena odobna: Iščem impotentnega moža.

"Pri ptičih je vse nagon, tudi zvestoba je nagon. Nagoni so čisto v redu ... V naravi je vse lepo urejeno... Človek ima pa polna usta ljubezni pa čustev, pa ne vem kaj še. Potem pa v imenu ljubezni pusti svoje mladiče. A skrbi za svojo vrsto? Vraga! " (monolog iz filma: Pod njenim oknom)
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nazadnje sem prebrala knjigo BELO JADRO. x:px xsrcx

 

Michael in Gail se po osmih letih zakona odločita za velik korak: ali bosta izgubila vse ali pa se našla v stiku z naravo južnih morij. Na Belem jadru odplujeta iz Nove Zelandije, "dežele dolgega oblaka", proti krajem, ki jih ni na nobenem zemljevidu, v čarobnost južne poloble, kjer se modrina neba raztaplja v brezštevilne modre odtenke oceana.

 

 

Nauk: Življenje je potovanje,

kjer je edino tveganje to,

da nikoli ne tvegaš!

"Edino tveganje v življenju je, da nikoli ne tvegaš."
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 4 months later...

trenutno prebiram knjigo iz zbirke nocne more-stvor pisatelja R.L. STINE

x;)x

kaj pa vi berete ?

"Remember when I told you how my

Kin is different in some ways?

And how you should not fall in love

With someone like me, anyway...

Between the lines, people see signs

When they feel the sear, every day's fear...

And one night their torches

Find the girl without a name...

And the one who has her

Love is no more safe..."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zadnje branje:

 

Feri Lainšček: "Ki jo je megla prinesla" (razočarana oz. šokirana)

M. Cunningham: "Ure" (ena boljših knjig, ki sem jih sploh brala)...ko bom pri volji vse razložim zakaj se gre, drugač pa: PRIPOROČAM!!!

 

PS: Milek pa nam brala, ker mi je ona sama za zbruhat...tko

Vsako jutro se v Afriki zbudi lev. Ve, da mora teči hitreje kot gazela, da jo ujame, sicer bo umrl od lakote.

 

Vsako jutro se v Afriki zbudi gazela. Ve, da mora teči hitreje kot lev, sicer bo ob življenje.

 

Ko se jutro za jutrom prebujaš, se ne sprašuj, ali si lev ali gazela, temveč začni teči.

 

afriški pregovor

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

Jz sem se pa danes spovnala na eno pretresljivo knjigo.Mislim,svet se ti zdi tolk lepši,ko jo prebereš.

Grozljivo opisovanje,jokala sem se non-stop ,ko sem to prebirala..Naslov knjige je pa Moje ime je Alan..neki takega,glede imena nisem sigurna..

 

Sem pa za to knjigo zvedla v oddaji Oprah Show,je bil avtor te knjige pri Oprah in je govoril o tej knjigi/njegovem otroštvu.Pač opisuje grozljivo zlorabo otroka,njegov boj za življenje,za preživetje..Res priporočam.Se te dotakne in sploh jz sem dobila takrat drug pogled na svet..Je pa to že 8 ali celo več let nazaj ,ko sme jo prebrala..Tu in tam se spomnem na njo..

Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.

Richard Bach

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...