Skoči na vsebino

Knjige, ki so nam vsec


Marsa

Recommended Posts

Hm, a m povedala, da berem knjigo, kjer se začne ženska spremijat v pujsa/prasico/svinjo....dobesedno? Pa kako folk skoz celo knjigo dela z njo. :eek: Me je kr mal minil za brat, k je bl taka, depresivna, no. Sam, me kr firbec matra, kaj bo. Bom še vidla.

 

Ples bogov pa tud vzporedno berem. Še kr, ni pa božanska...Todika, kr neki bluziš...si rekla, da če ma kdo rad osladne romane....to še ni NIČ! x:px x:Dx x;)x

 

no mene je utrucalo x:Dx ni dab se človk matru takole.....tak da nism do konca pršla.......to je doletel sam ene par knjig do zdej.......po večini so ble od cankarja x:Dx x:Dx x:Ix

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...
Feng Šui- Mirza Terzimehič, moram si kupit knjigo :palec: Mi je žal, da sem zamudila njegovo predavanje. :sori:

Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

 

HONORE DE BALZAC

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jean M. Auel........moram dobit zadnji dve knjigi, ki jih v sloveniji se vedno ni (po mojem).

 

1. Rod jamskega medveda

2. Dolina konj

3. Lovci na mamute

4.?

5.?

Natrix

 

IX. "LUX PERPETUA"

SI HA de ser condición de mi dicha el olvido

de ti, quiero estar triste siempre (como he vivido).

Prefiero la existencia más árida y doliente

al innoble consuelo de olvidar a mi ausente.

 

 

Por lo demás, ¡qué tengo sin ti de cosa propia,

que me halague o sonría en esta clara inopia,

ni qué luz en mis noches me quedará si pierdo

también la lamparita cordial de tu recuerdo!

 

2 de octubre de 1912

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jean M. Auel........moram dobit zadnji dve knjigi, ki jih v sloveniji se vedno ni (po mojem).

 

1. Rod jamskega medveda

2. Dolina konj

3. Lovci na mamute

4.?

5.?

:2src: joj tole sm požirala js.....taužnkrat prebrala, od šuba vse tri knige, dihat skor pozabla zravn......zadje dve še nista ne :o|o: :vio: bi js tud mela x:o)x

KO OVDE NE POLUDI, TAJ NIJE NORMALAN....

 

Bora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zdaj je v branju po dolgem času Jules Verne, in sicer roman Ledena sfinga, neko "nadaljevanje" Poejevega Prigode Arthurja Gordona Pyma. x:)x

Tole zgodbo od Poa sem si pa sposodil v knjižnici pred kakimi 10 leti, pa me je ful navdušila. Potem je pa nisem več nikjer videl (sem iskal original v angleščini). Hudo bi jo bilo spet enkrat v roke vzeti.

 

Drugače se pa trenutno prebira Sri Ramana reminiscences od g. V. Subbaramayye x:)x

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Trenutno berem Satanic Bible od Antona LaVeya :palec:

 

Buuuuuuuuuuuu :eek: :wOOt:

 

x:Dx x:Dx x:Dx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pravljica za lahko noč! xDDx

Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

 

HONORE DE BALZAC

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zdaj je v branju po dolgem času Jules Verne, in sicer roman Ledena sfinga, neko "nadaljevanje" Poejevega Prigode Arthurja Gordona Pyma. x:)x

 

K smo že pr sfingah - men je bla ful všeč knjiga Anteja Mahkote: Sfinga. Zlasti je fajn za bralca, ki je že bil na Triglavu in mal pozna tiste konce.

 

lalala

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tole zgodbo od Poa sem si pa sposodil v knjižnici pred kakimi 10 leti, pa me je ful navdušila. Potem je pa nisem več nikjer videl (sem iskal original v angleščini). Hudo bi jo bilo spet enkrat v roke vzeti.

Original v angleščini je med drugimi Poejevimi deli tukaj. x;)x Na tej strani boš lahko našel še marsikaj. x^x

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz pa trenutno požiram

 

Vanilija in čokolada : Sveva Casati Modignani

 

Nič kaj blazno sporočilnega ni v tej knjigi sicer, je tudi izšla v zbirki Lahko noč, ampak ,meni boža dušo :2src: x:px , dogaja se v Italiji xsrcx . Opisuje odhod Penelope od doma :inocent: x:Dx x;)x , možu in otrokom se je umaknila v počitniško hišico, potem pa opisuje njeno in moževo življenje za nazaj, pa predvidevam, da na koncu sledi razplet.

 

Fajn knjigca za mal sprostit, zame je pa sploh spešl xsrcx , opisuje meni tako ljubo življenje v deželi špagetov x;)x

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona

Proust~V Swannovem svetu

Wilde~Slika Doriana Graya

Baudelaire~Rože zla

 

ne vem, zakaj, ampak v dekadenci in simbolizmu se najdem ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jeeej, sestrična posodila Harryja, princa...

sem se upirala do danes, ker blo treba bra za faks pa izpiti pa vse pa vem, da ko začnem, ne morem nehat.. kar pomeni branje do zjutraj in pol cel dan spat..

 

no, to bom danes x:px xsrcx

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prebral sem povzetke treh knjig, v katerih so zbrana sporočila Sai Babe. Priporočam v branje, ker so zelo življenjske. Prav tako se mi zdi, da lahko odprejo nov pogled na svet in morda pomagajo iz težav. x;)x

 

http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/povzetki/saizahod.htm

 

http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/povzetki/saiodnos.htm

 

http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/povzetki/saisvet.htm

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona
več časa imam, manj mi je jasno, kaj si želim, da bi brala. svetovne klasike, Agatho in A. C. Doyla ali astrologijo ali spet kaj tretjega ... :o|o:
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz pa berem eno zlo zanimivo knjigo: Sramota (by John Maxwell Coetze)

Zlo mi je vsec, se mi zdi cisto nekaj posebnega.

aja, ni morasta recimo (k ma tak naslov), ampak zlo fajn...

V bistvu nenehno razmisljanje in analiziranje enga profesorja, ki se zaljubi v svojo studentko, se data parkrat dol, ona ga obtozi nadlegovanja, izgubi poklic...

ampak je ful dobr napisan, tko, skoz so njegova razmisljanja (mal kao psoebna) v glavnem, sam pa tud kar ful dogaja, men je zlo vsec, sem kar navdusena. :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prebrala Seznam želja (Colfer Eoin) - OK

Trije tedni z mojim bratom (Sparks) - tudi še kar OK

Pripravljeno imam Digitalno trdnjavo (ne vem OK ?)

xbookx

Trije tedni z mojim bratom - no ja... Digitalna trdnjava - no ja ...

Zadnja ki sem jo prebrala je bila z naslovom Kodeks - no ja...

neki sem čudna x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

saj to je skor nekak 'postransko'... v bistvu mu lajf ponud 'odkup' v smislu 'dobrih del'.

Ona sploh ni tok kljucna, nekak, ta bejba.... pika na i, korak prevec... v tem smislu...

ga pa pripelje na cist eno pot odstekano...

Plus nekak ob tem pedena odnos s hcerko, ki jo (in hkrati njun odnos) kriticno in analiticno opisuje, pa tud svoj sicer4snji odnos do zensk in par njegovih razmerij z njimi.

Mislm, zlo zanimiv stil, nekaj posebnega (ob tem mojem opisu se recimo ne zdi tolk x;)x - je pa res, da jo se berem, se nimam strnjenih vtisov pa tko)...

 

V bistvu tipu katedra ponudi opcijo, eno izjavo, ki naj bi jo podpisal, se pokesal, v tem smislu, da bi lohk obdrzal poklic, a on pa se nekak noce (pokesat, prav tko opravicit).... xDDx

iz trme pol nekaksne gre v to smer, skensla vse, gre cist v drugo skrajnost...

pa ful iskreno do sebe razmislja zraven.

Ful dobr, no, priporocam! x^x :palec:

 

Tip (avtor) je tud dobil nekaksno nagrado kajjazvemkaksno. xDDx

za to knjigo. sicer pa ze 1x prej nobelovo za knjizevnost.

tak fajn stil, pa ceprav ful razmisljanja, se blazno tekoce bere, pades ful not. xyesx

 

*

evo, sem jo ze rpebrala.

Dodajam en citat (ki so ga pa tocno tega tud v spremni besedi na koncu knjige navedli), ki mi je bil zlo vsec in sem bila posebej pozorna nanj.

 

#

"Ja, strinjam se, zelo je ponizujoce. Vendar je mogoce dobro, da zacnem s te tocke. Da se naucim to sprejemati. Da zacnem z dna. Brez vsega. Ne brez vsega, razen. Zares brez vsega. Brez moznosti, brez orozja, brez lastnine, brez pravic, brez dostojanstva."

"Kot pes?"

"Ja, kot pes."

#

 

xDDx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...