Skoči na vsebino

Knjige, ki so nam vsec


Marsa

Recommended Posts

Prebral sem knjigo, ki mi je bila še najbolj všeč od vseh do zdaj prebranih, vse najboljše je združeno v njej. Naslov je Sedem duhovnih zakonov, avtor pa Deepak Chopra. Je kratka, zelo življenjska, praktična, prepričljiva, polna resnic... Priporočam zelo. x;)x

 

Je že kdo bral Tečaj čudežev? Mnenje? :inocent:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Janez Jalen-Bobri mi je najhujsa kniga pa ceprov sm jo brala kaki 2 leti nazaj

x:Dx

"Remember when I told you how my

Kin is different in some ways?

And how you should not fall in love

With someone like me, anyway...

Between the lines, people see signs

When they feel the sear, every day's fear...

And one night their torches

Find the girl without a name...

And the one who has her

Love is no more safe..."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

OK, zdej pa potrebujem fidbek... v otonu vzel dva romana... pri prvem mi bolj diši naslov "sto let samote", pri drugem me pa avtor bolj rajca "Mihail Bulgakov" (Mojster in Margareta). No, in ker se poznam in vem, da ne prebavim dva romana naenkrat, čeprav imam trenutno velike oči, me zanima katero bi si vi izbrali...

 

Je kdo tu, ki je prebral obe x?x

 

KLIK KLIK

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

emzzi, ko sem Bobre v OŠ vzel, se mi je uvod, prvih 30 strani, takoooo vlekel, da sem čist obupal in je nisem nikdar prebral do konca xrolleyesx

 

:eek: :eek: :eek: jaz sem pa to prebrala mislim da trikrat x:Dx pa jokala zraven x:Ix :inocent: :8):

... nočem obljub, le iskren obraz, le iskren obraz ...

 

http://freeweb.siol.net/fotomax1/mediac/450_0/media/DIR_249/DSCF0008.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

meni je pa všeč knjiga "umberto eco- ime rože", drugač pa sem se zdej lotla branaja angleških knjig, malo za prakso, da si utrdim besedni zaklad pa to, tako da trenutno berem grimove pravljice v angleščini x:Dx
Never let the fear of striking out keep you from playing the game!!!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Henrik Synkiewicz - Quo vadis

druga najboljša knjiga ki sem jo v življenju prebral x:)x

 

Kera je pa prva? Si gledal tudi film?

 

Janez Jalen-Bobri mi je najhujsa kniga pa ceprov sm jo brala kaki 2 leti nazaj

x:Dx

 

Nisem pretirano ponosen, da tegale še nisem bral.

 

Ko kdo omeni dobro knjigo, vedno pomislim na Mateta Dolenca in njegovo zbirko novel Potopljeni otok.

 

lalala

http://tadej-pretner.com

 

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

OK, zdej pa potrebujem fidbek... v otonu vzel dva romana... pri prvem mi bolj diši naslov "sto let samote", pri drugem me pa avtor bolj rajca "Mihail Bulgakov" (Mojster in Margareta). No, in ker se poznam in vem, da ne prebavim dva romana naenkrat, čeprav imam trenutno velike oči, me zanima katero bi si vi izbrali...

 

Je kdo tu, ki je prebral obe x?x

 

KLIK KLIK

 

xrainbowx

ma daj nous oni dolgcajt bral (100 let samote).

 

Mojster in Margareta! xokx xyesx :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Je že kdo bral Tečaj čudežev? Mnenje? :inocent:

Sem bral, ne pa prebral. Se mi dopade ja. Pa še vaje so notri za vsak dan v letu ena x:Dx Tko, da se lahko kar resno lotiš. Jaz se nisem. Ne spada med najbolj top duhovno literaturo po mojem okusu. x;)x

 

Henrik Synkiewicz - Quo vadis

druga najboljša knjiga ki sem jo v življenju prebral x:)x

Ti si pa čist na zgodovino padu. Prna je pa sto posto Ime rože. A mi lahko v času katerega cesarja se dogaja Quo vadis?

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona

tole sem si sposodila danes:

Kezele: Veličastni Saturn (končno xDDx )

Kezele: Maitreya (djotiš)

Julia in Derek arker: Velika šola astrologije (končno, da se bom spet zabavala s kartami in sinastrijami ... x:px )

Agatha Christie: Zgodil se bo umor, Umor v župnišču (celo take od Christiejeve se najdejo, ki jih še nisem prebrala :eek: x:Dx )

 

in pa eno knjigo v nemščini, da moja nemščina ne zarjavi čisto: Das geheime Tagebuch der Laura Palmer (po tem romanu je bil posnet Lynchev Twin Peaks ... itak ... x:px x:px )

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A mi lahko v času katerega cesarja se dogaja Quo vadis?

a ni v času Nerona?

ko so križali apostola Petra, in ko je Neron požgal Rim...menda je to v tej knjigi, a ne? :inocent:

ne vpraš me nič, ker nič ne vem...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moj top 10 (čeprav bi lahko bil tudi top 100):

 

1.Irvin D. Yalom: When Nietzsche Wept

2.Umberto Ecco: Ime rože

3.Dostojevski: Idiot

4.Tolkien: Hobit

5.Pierre La Mure: Moulin Rouge

6.B. Pekić: Besnilo (Steklina)

7. Dostojevski: Bratje Karamazovi

8.Jostein Gaarder: Sofijin svet

9. Lynn Picknett & Clive Prince: The Templar Revelation

10. Toliken: Gospodar prstanov

 

Pa vrstni red seveda je tako na pamet, sej nemorem rečt katera je prva in katera zadnja najboljša... Toliko se zdej spomnim... ostalo še pripišem.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ma daj nous oni dolgcajt bral (100 let samote).

 

Mojster in Margareta! xokx xyesx :palec:

 

Konkretno in učinkovito... :palec: Sem že par strani Samote obrnil, zdaj sem pa na Bulgakovem x;)x Vidiš, kako spreminjaš svet x:Dx

 

Grem kar brat, bom itak zakinkal... x;)x

 

manara: niče joka x?x to moram raziskat xcivx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Evo, da še tukaj nekaj več napišem o knjigi Toliko knjig, sem obljubila Valkiri v drugi temi ...

 

Knjiga še ni izšla, bo pa enkrat te dni verjetno, ker sem jo prejšnji teden korigirala ...

 

Meni osebno najljubši stavek iz knjige:

 

 

Branje je nekoristno: grda razvada je, čisti užitek.

 

Drugače pa se med drugim najdejo še odgovori na vprašanja:

 

Zakaj Sokrat ni zaupal knjigam in je bil prepričan, da zaostajajo za pogovorom?

 

Zakaj izhajajo knjige, za katere že vnaprej vemo, da ne bodo pritegnile množice bralcev? (npr. pesniške zbirke)

 

Zakaj izvor besede »trgovina« nima ekonomskega pomena in kakšna je povezava med prvotnim pomenom »trgovine« in barantanjem, brez katerega določene kulture ne prodajajo svojih izdelkov?

 

Je teorija, da nobena knjiga ni tako zanič, da ne bi imela tudi kake dobre lastnosti le posledica naše nevednosti?

 

Ali se bodo prerokbe o smrti knjige uresničile?

 

Potem še razlaga, kako se je dobro izogniti neprijetnim situacijam, ko ti nekdo podari knjigo, ti pa je ne prebereš, ker ti ni simpatična (on pa te naslednjič enkrat vpraša o njej), kako se zahvaliti za knjigo, zakaj ni pametno biti včlanjen v knjižne klube ...

 

in en kup nekih stvari o založništvu (zadnji del knjige), ki pa se meni ni zdel ne vem kaj.

 

Aha - pa še ena dobra fora je not - ful ljudi trdi, da bo knjiga umrla, ker jo nadomeščajo računalniki. Oz. da bo tisk na plošno umrl. No, avtor se na tem mestu sprašuje, zakaj potem zraven računalnika, ko ga kupiš, v škatli zmeraj dobiš tudi natisnjena navodila in knjižice (če bi lahko vse dali na CD). Hehe ... x:Dx

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,

sonce bo moje srce,

ena od tisoč zvezd mi bo prav ,

nosil bom njeno ime ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

V roke sem dobila knjigo Vera F. Birkenbihl- Sporočila govorice telesa :palec: x^x

Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

 

HONORE DE BALZAC

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Naslednjo knjigo, kjero si jo želim prebrat v miru, ko bom na tajskem... = Etika Za Novo Tisočletje > Njegova svetost DALAJLAMA. :palec:

 

V roke sem dobila knjigo Vera F. Birkenbihl- Sporočila govorice telesa :palec: x^x

 

V meni je to prirojeno...vsekakor se mi zdi zelo zanimiva in poučna knjiga ! x;)x :palec:

Bojevnik ima čas le za brezhibnost; vse drugo namreč izčrpava njegovo moč - brezhibnost pa jo povečuje.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona
in pa eno knjigo v nemščini, da moja nemščina ne zarjavi čisto: Das geheime Tagebuch der Laura Palmer (po tem romanu je bil posnet Lynchev Twin Peaks ... itak ... x:px x:px )

uuups, glih obratno je, knjiga je napisana po TV nanizanki. danes sem začela brati in sem čist ... :2src: :2src: x:px

Naslednjo knjigo, kjero si jo želim prebrat v miru, ko bom na tajskem... = Etika Za Novo Tisočletje > Njegova svetost DALAJLAMA. :palec:

fajn knjiga. x:)x :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pozdravček!

 

Avgusta sem prebrala Celestinsko Prerokbo - James Redfild- innnnnnnn....kaj se zgodi? Neverjetno kakšen upliv je imela name in ko pomislim nazaj......se mi sam smeji. Če resnično upotevaš "znake" in namige v svojem življenju opaziš lahko marsikaj xDDx ....še 2 dni pa grem v UK za nedoločen čas in vem če ne bi brala te knjige bi še zdaj živela "običajno", hodila v službo in domov in se občasno zasmilila sama sebi .......kako dolgočasno je moje življenje

 

:palec: to je to, LP vsem x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...