Skoči na vsebino

Knjige, ki so nam vsec


Marsa

Recommended Posts

ne vem, ce je kdo ze omenil Katie Byron... men se zdi zenska carica... :palec: :palec: :palec:

You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.

Frank Zappa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ti ni treba več pisat... mene si že s prvim postom prepričal... x;)x

 

Me zanima kako razmišlja... to je to

 

Poudarek je predvsem na praksi. x;)x

 

 

Sebastjan

meni je ta knjiga tako zelo všeč! Notri so taki skriti biseri, ki ti spremenijo pogled na svet. xDDx

 

Me veseli! Upam, da nas bo vse več in več. x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem jo dobil danes... zvečer gre v branje :palec:

 

Vzel tudi od Dostojevskega roman Idiot in sem se kar ustrašil, ko mi ga knjižničarka prinese :wOOt: Mislim Fjodor, a na krajš ni šlo... js mam š druge stvari x:Dx x:Dx x:Dx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem jo dobil danes... zvečer gre v branje :palec:

 

Vzel tudi od Dostojevskega roman Idiot in sem se kar ustrašil, ko mi ga knjižničarka prinese :wOOt: Mislim Fjodor, a na krajš ni šlo... js mam š druge stvari x:Dx x:Dx x:Dx

a si jo v domači knjižnici dobil? :inocent: x:o)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a si jo v domači knjižnici dobil? :inocent: x:o)x

 

Ne, Oton v Lj... komaj čakam, da odprejo delavsko, ker je že čisto nevzdržno... mislim, prestolnica nima ene "ornk" knjižnice...

 

Ja, Alan, Karamazove sem tudi obdelal :palec: moja izkušnja je bila sicer da mi je bila prva knjiga ful dolgočasna, veliko karakterjev, opisovanja za katerega misliš, da je čisto nepotrebno... no, v naslednjih se je pa začela ta baza prepletat in ja, čista mojstrovina x;)x

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Še to bi dodal, da to knjigo priporočam vsem (poleg sebe), ker sem notri našel odgovore na vsa tista iskrena vprašanja in iskanja, ki mi niso dala miru. Če bi zdajle moral izbrati eno knjigo izmed vseh, bi izbral to. V tej knjigi izveste, da te knjige sploh ne rabite. Sporočilo je toliko bolj iskreno, kakor je bilo iskreno življenje te ženske. Naj vas ne zavede preveč povzetek, naredite si uslugo in si jo sposodite ali kupite, ne bo vam žal. x;)x

 

 

:o|o: eh men pa ni potegnila....v tale mraz da naj grem zdaj peš po svetu....no way....

 

pa rajš še malo delam pa malo pucam...pa listje grabim....pa tak ...pa še malo jamram x;)x

 

men se zdi spet ena taka novodobna instant uspešnica alias ameriška duhovnost....ki gre dobro v dnar.....gremo peš pa nagi po svetu pa oznanjamo ljubezen pa fehtamo, ki nam bo kdo kaj vbogajme dal pa postlo postlal ....

 

je pa že boljše: poskrbi za materialno plat pa duhovno , da bosta v ravnotežju x^x

 

vse ostalo je za ostanek moje zdrave kmečke pameti norost x:o)x

 

Mogoče pa le še nisi našel pravih knjig! x?x x;)x

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:o|o: eh men pa ni potegnila....v tale mraz da naj grem zdaj peš po svetu....no way....

 

pa rajš še malo delam pa malo pucam...pa listje grabim....pa tak ...pa še malo jamram x;)x

 

men se zdi spet ena taka novodobna instant uspešnica alias ameriška duhovnost....ki gre dobro v dnar.....gremo peš pa nagi po svetu pa oznanjamo ljubezen pa fehtamo, ki nam bo kdo kaj vbogajme dal pa postlo postlal ....

 

je pa že boljše: poskrbi za materialno plat pa duhovno , da bosta v ravnotežju x^x

 

vse ostalo je za ostanek moje zdrave kmečke pameti norost x:o)x

 

Mogoče pa le še nisi našel pravih knjig! x?x x;)x

 

Očitno si narobe razumela knjigo. Sploh ni novodobna uspešnica in sploh ne navaja, naj počnemo, kar je ona počela. KJe pa. Lia, no. x:Dx x;)x Po želji. Knjiga te samo usmerja. Delati dobre stvari.

SAj pravilno razmišljaš. Ampak tudi JEzusa so imeli za norca. x:Dx

 

NE rečem da mi je najboljša ampak najboljša dosedaj. x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:o|o: eh men pa ni potegnila....v tale mraz da naj grem zdaj peš po svetu....no way....

 

pa rajš še malo delam pa malo pucam...pa listje grabim....pa tak ...pa še malo jamram x;)x

 

men se zdi spet ena taka novodobna instant uspešnica alias ameriška duhovnost....ki gre dobro v dnar.....gremo peš pa nagi po svetu pa oznanjamo ljubezen pa fehtamo, ki nam bo kdo kaj vbogajme dal pa postlo postlal ....

 

je pa že boljše: poskrbi za materialno plat pa duhovno , da bosta v ravnotežju x^x

 

vse ostalo je za ostanek moje zdrave kmečke pameti norost x:o)x

 

Mogoče pa le še nisi našel pravih knjig! x?x x;)x

 

A si jo prebrala x?x x;)x Saj ne govori, da moral it zdaj romat x:Dx , pravi le, da je človek srečen, če je bogocentričen, najde svojo poklicanost in tisto tudi počne. Te imam na sumu, da je pri tebi to "malo pucanja in grbljenje listja" x:Dx ... zezam...

 

Ena redkih duhovnih knjig brez religije, dogem itd. in se povečini strinjam z vsem kar je napisano. V enem odstavku piše, da bi morali biti veseli in prirejati žure, ko nekdo umre... pa to sem pisal tule pred parimi dnevi... in to piše brez besed reinkarnacija, cikli itd.

 

Skratka fajn, samo zavest o Bogu je težko nositi s seboj 24/7 x;)x

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:eek: aja...še dobro da si mi razložil...

 

eh nisem jaz take inteligence....men so toto knjigo podarili, da bi se laže zveličala, sam jst glupa stara žena sem se najprej razveselila ka dite, potlej sem pa zgruntala, da je to sam šopanje in futranje....meni je najbolj vžgala, tista primerjava, da je fajn če ti bajta al pa stanovanje pogori, da nea več rabiš pucat potlej x:o)x

 

vsak lahko zastop podano mu čtivo kakor če x:o)x

 

tak da po mojih izkušnjah manj čitat je boljš za moje zveličanje, ker je moj um že tok pokvarjen , da v vsej tej literaturi sam izgovore išče x;)x

 

 

****

 

pa nea se pustite motit....vsekakor boste s svojim raziskovalnim duhom in s svojimi kapacitetami prišli do pravih odgovorov....

 

mene nea več nič premakne.....razen Mojstra Ni-ja pa Mojstra Chia onadva pa nič takih cvetk nea pišeta, samo to pravita da je treba sebe zrihtat, pa svoj mali kozmos v red spravit nimata nekih odrešenjskih teženj, niti jehovskih spreobračanj ob smrti pa da bi morali imeti največ energije, da se neja razpršimo na prafaktorje in ne lutamo ko sestavljanke nizkih strasti in emocij naokoli......

 

ja jst sn svojim mladičem to naročla, če bojo meli toliko jajc da bojo tisti trenutek, ko bojo mene v grob dajali, namesto tistih žalostink, spustli ono Ne boš ti meni zizike majal.....si predstavljaš kak dolgo bi pol še to folk po zobeh dajal, kaki pogreb je bil to....

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx x:Dx x:Dx

 

No comment

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja jst sn svojim mladičem to naročla, če bojo meli toliko jajc da bojo tisti trenutek, ko bojo mene v grob dajali, namesto tistih žalostink, spustli ono Ne boš ti meni zizike majal.....si predstavljaš kak dolgo bi pol še to folk po zobeh dajal, kaki pogreb je bil to....

 

:palec: :palec: :palec:

:lol: TO BI TUD JST RADA NA SVOJEM POGREBU DOŽIVELA...KLINC GLEDA, DA SM UMRLA, VAŽN, DA SM SE VAS REŠLA! :lol:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Skratka fajn, samo zavest o Bogu je težko nositi s seboj 24/7 x;)x

 

Hm, saj se gre za zavedanje, tistega, ki je v tebi. Jaz temu Bogu rečem kar vest, čeprav se mogoče kdo ne bo strinjal.

 

No, najbolj prav je da vsak razmišlja po svoje, kajne Lia? x:Dx Nihče ti noče ničesar vsilit ali spremenit mnenja. Živi svoje življenje in če je več žalosti kot sreče, delaš nekaj narobe. Življenje ti hoče samo dopovedati, da je nekaj narobe. Jaz se tudi sprašujem, kaj delam narobe in bolj kot raziskujem, več odkrijem. Vztrajnost!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:eek: oh deca....

 

meni ni več do smeha....

 

Trenje je navzoče povsod.Zaradi trenja lahko sedimo na gugalnici, obračamo liste v knjigi,držimo razne predmete......

 

trenje zvečamo če smo dovolj hrapavi x:o)x (BOLJ SI NAOLJEN SKOZI LAJF, MANJ MAŠ TEŽAV...)

 

 

Silo , ki ovira gibanje in deluje v nasprotno smer, kot se telo giblje imenujemo upor x:o)x O uporu govorimo tudi takrat, ko se giblje snov, telo pa miruje x:o)x

 

Življenje je povezano s spreminjanjem , s preteklostjo in prihodnostjo. (KAR NI ŽIVO, ZA TISTO JE ČAS NEPOMEMBEN)

 

Sila lahko deluje ob dotiku s telesom ali na daljavo. zA MERJENJE SIL POGOSTO UPORABLJAMO PROŽNA TELESA, KER LAHKO Z NJIMI MERITVE VEČKRAT PONOVIMO, SAJ DEFORMACIJE NISO TRAJNE x;)x ABSOLUTNO RES, PROŽNI PA SMO x:o)x

 

****

 

Berem knjigo Moja prva fizika D.Vončina

 

 

PRIPOROČAM :palec:

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hm, saj se gre za zavedanje, tistega, ki je v tebi. Jaz temu Bogu rečem kar vest, čeprav se mogoče kdo ne bo strinjal.

 

No, najbolj prav je da vsak razmišlja po svoje, kajne Lia? x:Dx Nihče ti noče ničesar vsilit ali spremenit mnenja. Živi svoje življenje in če je več žalosti kot sreče, delaš nekaj narobe. Življenje ti hoče samo dopovedati, da je nekaj narobe. Jaz se tudi sprašujem, kaj delam narobe in bolj kot raziskujem, več odkrijem. Vztrajnost!

 

 

đizus

 

sem jo najdla knjigo jo še enkrat preberem , grozn je....

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx x:Dx x:Dx Mene pa kar ne mine... Lia, ti boš moja osebna komičarka... te bom dobro nagradil... s smehom :P

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:8): Sebastjan oprosti zdaj se tile bizgeci tu smejijo, sam ta knjiga res ni uporabna za življenje....

 

ženska je bila nesrečna, nezadovoljna....in potlej je malo knjig prebrala in se šla odrešenico, zdaj si pa misli, da vsi to naredimo, množica lačnih in prezeblih na cesti xcivx xrolleyesx kdo nam bo pa potem lahko kaj dal x?x ....

 

ampak res ti ta knjjiga kaj dosti v življenju ne more pomagat....

 

pravi citat iz knjige:

"Popolna ljubezen prežene ves strah"

 

jaz pravim:

"popolna norost prav tako"

 

****

 

sicer je pa to samo moje mnenje, malo za protiutež

 

vse za ravnovesje sil x;)x

 

 

****

 

x:px Oshotove knjigce ene sedemkrat preber....to je življenje in to je znanje....po mojem skromnem mnenju....

 

naj bo življenje ekstaza xloveyx in naj se od tebe razliva na vse, česar se dotakneš.

....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sej Osho je tud fajn, sam se mi zdi, da preveč govori. x:Dx

 

Dejanje, zgled, ne pa samo besede. x;)x

 

Lia, razumem, da ti ni všeč knjiga in to tudi sprejemam. Meni je, zakaj me hočeš prepričati v nasprotno? x:Dx

 

Kaj boš imela od tega? :inocent: x:Dx

 

Grem zdaj tvoje pesmi brat, polne ekstaze. x;)x Ko bi bile le bolj vesele... x:px x;)x Brez zamere, res so mi všeč. x;)x

 

Lia, fajn se mej.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, ja, če bi Dane Zajc pisal vesele pesmi, potem "ziher " ne bi bil moj najljubši pesnik. x:Dx Bral njegove intervjuje... ej, on je bil formalno praktično neizobražen človek, a iz njegovih besed veje resnica... prav tisto, ko kimaš zraven... tip mi je res vredi... RIP

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, ja, če bi Dane Zajc pisal vesele pesmi, potem "ziher " ne bi bil moj najljubši pesnik. x:Dx Bral njegove intervjuje... ej, on je bil formalno praktično neizobražen človek, a iz njegovih besed veje resnica... prav tisto, ko kimaš zraven... tip mi je res vredi... RIP

 

xrainbowx

 

Ma, saj maš prav. Vse pesmi le ne morejo biti vesele. To, glede izobrazbe tudi mene preseneča. Škoda, da ga bolje ne poznam.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Florinda Donner: V sanjanju

 

Podnaslov bi jaz dala 'Parodija Egu'. Zabavajo me tele ego igrice, ko berem, hkrati pa me straši, ker notri ful sebe najdem. In potem se mi še v sanjah podobne stvari dogajajo ...

Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.

Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.

by Tony Samara

 

NAGAJIVA USTVARJALKA

RECEPTKI

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...