Skoči na vsebino

Knjige, ki so nam vsec


Marsa

Recommended Posts

Kama sutra je eno izmed mnogih vzhodnjaških ljubezenskih besedil in je nastala v Indiji 400 letn.n.š...tao mojstre pa nisem prebirala...hvala za namig x;)x

pri nas je dober učitelj Dušan Donko

"Edino tveganje v življenju je, da nikoli ne tvegaš."
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pri nas najboljš tao uči Cassandra

si preizkusil, ne? x:Dx

 

 

naša kultura ne dopušča, da bi se fantki res inicirali v moške, bojevnike, zaščitnike svojih princes..

raje ostajajo nezreli in potem iščejo izgubljeno ljubezen, zanemarjajo izgubljeni del sebe

"Edino tveganje v življenju je, da nikoli ne tvegaš."
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mojstri tao -super x:Ix

vaje za povečanje in usmerjanje seksualne energije bi se tudi naučila :palec:

kje pa te kaj asocira?

sposodi si knjigo od chia mantak-a

prebujanje ženske sksualne energije al pa ženski orgazem brz meja x^x

There is

One Mind,

One Truth,

One Source in the Universe,

and I AM ONE with ALL there is."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sposodi si knjigo od chia mantak-a

prebujanje ženske sksualne energije al pa ženski orgazem brz meja x^x

tudi to sem že imela v rokah, hvala da si me spomnila, da se je še lotim in delam na tem... x:)x

"Edino tveganje v življenju je, da nikoli ne tvegaš."
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

si preizkusil, ne? x:Dx

naša kultura ne dopušča, da bi se fantki res inicirali v moške, bojevnike, zaščitnike svojih princes..

raje ostajajo nezreli in potem iščejo izgubljeno ljubezen, zanemarjajo izgubljeni del sebe

 

x:Dx x:Dx x:Dx

 

če lahko sploh temu rečeš kultura x:px

 

Jaz sem splošno razgledan človek, z komaj končano osnovno šolo, modrost sem pobiral skakajoč med orangutani na drevih x:o)x

 

to je ta prava modrost x;)x če se štekaš z oragutani se boš tut z nami x:Dx

 

pol si lahk trojni doktor brez papirjev xcivx x:Dx

 

x;)x

 

Neki je bilo govora o učencih in učiteljih...

 

četrti mag je taka x;)x

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kere knjige poznate, kjer so zgodbe o mojstrih in učencih? x?x

jaz bi rada take brala x:px

Avtobiografija Jogija. Zame ta najbolš. Za tiste, ki se jim dopade sanathan dharma. Za tiste, ki majo pa raj kama sutre pa tak, je pa čarovnikov vajenec, pa: How I humped my way through Tibet in kaj podobnega. :o|o:

 

Pa še Paul Brunton - A search in secret India. Pa The Gospel of shri Ramakrishna. Pa tiste bukve, ki so jih pisali učenci Ramane Maharshija. Sam to je malo težje dostopno. Je treba najbrž naročiti.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Obstaja tema Knjige, ki nam NISO všeč? x:Dx

No, pri sestri sem si sposodil neko Psihopatologijo. Notri sem našel toliko nekih definicij, v katerih sem se našel, da sem bil že kar ponosen. Vse pa spadajo pod MOTNJE. x:o)x Ne bom več bral takih knjig. V tej knjigi vsak najde svojo definicijo motnje. x:Dx x:o)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Bova ustanovila bukowski fan club x:Dx

 

Ej, mam neki te robe v "a la" 1010110011000 zapisu in če znaš nemško al pa angleško ti lahk pošljem... se bom dobro počutil pol... to je kot širjenje evangelija x:Dx x:Dx x:Dx

 

ka mi dela... dobr da je drugi teden sneg xrolleyesx x:px x:Dx

 

Vstopnino, članarino, prispevke...bomo pa v litrčkih pobirali, kajne? x:Dx x:Dx x;)x

 

Hej super če imaš kaj na razpolago! Potem bi te pa res prosila, če mi lahko kaj pošlješ! Sploh če praviš, da ti bo to zapisano v one bukvice, ki jih sveti Peter pred nebeškimi durmi bere! :P x;)x

Sicer špreham ne, angleščina, kakšen jezik naših južnih bratov, pa za silo laščina, bi pa šlo!

... Say what you mean

And mean what you say ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ponudbe sprejemam na OS

 

(kolk se to fajn sliš x:Dx x:px )

 

P.S: mejl mislem :fiju:

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hm, jaz bi pa sedaj nekaj na temo Knjige ki nam niso tako zelo všeč.

Kot prvo pa - ugotavljam, da sem s svojim branjem pred luno ali pa totalno za njo! :D

Pravkar sem prebrala knjigco, ki je bila popularna že pred kar nekaj časa, pri meni je bila pa šele sedaj na vrsti.

Morgan Marlo - Sporočilo iz večnosti.

In nisem preveč navdušena! Prej sem brala že Imenovali so jo dvoje src, ki mi je ostala v bistveno boljšem spominu, kot pa ta druga. Mislim...ne pove nič novega, se ponavlja in na trenutke mi je delovalo vse skupaj zelo cheap. Škoda.

Mogoče je bolje, če človek premere samo 1 od teh 2 knjigc. Ali pa samo jaz nisem bila na pravem filingu, ko sem brala...

... Say what you mean

And mean what you say ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:O: :O: :O: Nevernica! x:Dx x:Dx

 

Ej stara moja, men je pa ta knjiga (MM:Sporočilo iz večnosti) čist zakon! Mene je totalno navdušila xsrcx takoj bi si jo kupila, v knjižnicah je pa skos izposojena; una druga Imenovali so jo dvoje src - mah kaj pa vem, sej je ql sam Sporočilo iz večnosti mi je veliko bolj všeč xsrcx :palec:

 

No, okusi so različni x^x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:O: :O: :O: Nevernica! x:Dx x:Dx

 

Ej stara moja, men je pa ta knjiga (MM:Sporočilo iz večnosti) čist zakon! Mene je totalno navdušila xsrcx takoj bi si jo kupila, v knjižnicah je pa skos izposojena; una druga Imenovali so jo dvoje src - mah kaj pa vem, sej je ql sam Sporočilo iz večnosti mi je veliko bolj všeč xsrcx :palec:

 

No, okusi so različni x^x

:D :D :D

Pa saj, pravim, to je ta finta-bereš prvo (katerokoli od teh dveh) in si misliš -Waaw! Kakšna bukva, pa razmišljanje, pa ali smo ljudje res vse to znanje pozabili...

Očaran si. In res se ti zdi... waw! :D

Potem pa poln pričakovanja bereš drugo- in si vse to že prebral, čar ni več isti, uvodna zgodba se ti zdi plehka...

Ne vem no, jaz sem dobila tak občutek.

Se pa seveda strinjam - za eno knjigo -super!! Dve sta pa že preveč :P

... Say what you mean

And mean what you say ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Že nekaj časa si želim prebrat Sun Tsu- The Art of War, ampak kaj ko je v knjižnici vedno izposojena! xcivx Očitno si jo bom morala kar kupit, saj je to knjiga, ki bi jo moral imeti vsak v svoji domači knjižnici x^x

In al' veš, da ti ga vnemaš,

ti mu pevski ogenj daš,

al' se smel bo razodeti

vsaj pozneje, sam ne ve.

 

(F. Prešeren)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mah, tale 6. izdaja Čarovnikovega vajenca je obup. Na začetku se mi je zdelo v redu, manj geografskih opisov ipd., bolj romaneskna zgodba, a vedno bolj sem opažal, da je kar nekaj spreminjal določene detajle. Kar spuščal je odstavke, tako da je zgodba na trenutke nejasna, ker npr. omenja in govori o nečem, kar je nekaj strani nazaj izločil iz teksta. Napaka, samocenzura? xrolleyesx Da prizora z Dolmo v tantrični lamaseriji niti ne omenjam...
Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

a je kdo od vas prebral "the gospel of sri ramakrishna" x?x

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nisem prebrala, sem pa slišala tako pozitivne kot negativne kritike. (Kaj konkretno so pa rekli, pa se ne spomnim).

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,

sonce bo moje srce,

ena od tisoč zvezd mi bo prav ,

nosil bom njeno ime ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mah, tale 6. izdaja Čarovnikovega vajenca je obup. Na začetku se mi je zdelo v redu, manj geografskih opisov ipd., bolj romaneskna zgodba, a vedno bolj sem opažal, da je kar nekaj spreminjal določene detajle. Kar spuščal je odstavke, tako da je zgodba na trenutke nejasna, ker npr. omenja in govori o nečem, kar je nekaj strani nazaj izločil iz teksta. Napaka, samocenzura? xrolleyesx Da prizora z Dolmo v tantrični lamaseriji niti ne omenjam...

 

xnckrivx Lahko sporočim naprej, ampak po moje ne bo pomagalo. Naslednja izdaja bo enaka prejšnji, sem dokaj prepričana.

 

Aja ... Je pa avtor dokaj dojemljiv za konstruktivne kritike, mogoče bi pa le pomagalo, če kaj napišeš ...

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,

sonce bo moje srce,

ena od tisoč zvezd mi bo prav ,

nosil bom njeno ime ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, jaz sem ga x:px

 

kul... veš kaj me zanima... slej ko prej bom zabredel v hinudjsko filozofijo, stvari je pa ogromno... a je ta knjiga v redu za brat za nekega bolj začetnika al je potrebno kej predznanja... no, v tem smislu... sej, okvire poznam, gito tut že bral, čeprav bolj malo razumel... ampak anyway... kaj misliš ti x?x

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Izredno zanimiva.

Če se že govori o nekih kao seksualnih vsebinah. x:Dx

 

:eek: :eek: :eek: Svašta!! Sem ravno zadnjič kolega vprašala, če mi kaj priporoča v branje, pa reče, da bi mi ta bila menda všeč. Svinjšče jedno ... :vragec:

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,

sonce bo moje srce,

ena od tisoč zvezd mi bo prav ,

nosil bom njeno ime ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aja? A na izbirnem? Smo jo obravnavali, pa sem glih takrat špricala ... Jaz sem si šla dramatiko izprosit, mi nekako bolj sede ...

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,

sonce bo moje srce,

ena od tisoč zvezd mi bo prav ,

nosil bom njeno ime ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...