Skoči na vsebino

Knjige, ki so nam vsec


Marsa

Recommended Posts

xnckrivx Lahko sporočim naprej, ampak po moje ne bo pomagalo. Naslednja izdaja bo enaka prejšnji, sem dokaj prepričana.

 

Aja ... Je pa avtor dokaj dojemljiv za konstruktivne kritike, mogoče bi pa le pomagalo, če kaj napišeš ...

Uh, to pa bilo treba se lotiti za prav, da konkretno argumentiram. Izziv za esej. x:)x

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ne, jst ne govorim o čarovnikovemu vajencu x:Dx

Igra s hudičevim repom

Ne, pri Sodobni 2 ... se mi zdi. x:Dx

 

xnckrivx Uh, do tja pa še nisem prišla. Najprej treba one užasne zrihtat.

 

 

Uh, to pa bilo treba se lotiti za prav, da konkretno argumentiram. Izziv za esej. x:)x

 

:palec: x;)x In predlagaš, da ga objavi v Sodobnosti x;)x

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,

sonce bo moje srce,

ena od tisoč zvezd mi bo prav ,

nosil bom njeno ime ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aja? A na izbirnem? Smo jo obravnavali, pa sem glih takrat špricala ... Jaz sem si šla dramatiko izprosit, mi nekako bolj sede ...

 

 

ne, jst ne govorim o čarovnikovemu vajencu x:Dx

Igra s hudičevim repom

Ne, pri Sodobni 2 ... se mi zdi. x:Dx

Kaj tole ste vi v šoli prebirali?? x:Dx x:Dx

 

No ja, sicer smo tudi mi imeli na maturi Rožančevo Ljubezen, Kovačičeve Prišleke in Virkov Smeh za leseno pregrado - pogled na mladostnika v med/po vojnem času, mladostnikom pa tudi vemo kaj vse roji po buči... x:Dx x:Dx x:Dx

Zanimive teme nam dajejo...Hja, sicer pa če si že v komisiji in moraš prebrati toliko in toliko spisov...si predstavljam, da si tudi prfoksi hočejo narediti stvar bolj zanimivo x:Dx x;)x

 

Pa da ne pozabim na Igro s hudičevim repom...meni je bila všeč! Priporočam. x;)x

... Say what you mean

And mean what you say ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kul... veš kaj me zanima... slej ko prej bom zabredel v hinudjsko filozofijo, stvari je pa ogromno... a je ta knjiga v redu za brat za nekega bolj začetnika al je potrebno kej predznanja... no, v tem smislu... sej, okvire poznam, gito tut že bral, čeprav bolj malo razumel... ampak anyway... kaj misliš ti x?x

Mogoče je vredno opozoriti samo na to, da se večkrat omenjajo imena in dogodki iz puran (mitološke zgodbe) ter Ramajane in Mahabharate. Oni imajo res veliko imen, tudi en lik jih ima lahko ogromno. Moja izdaja ima glossary, tako da se z nekaj prelistavanja pride čez. Je pa to knjiga, ki jo je res vredno začutiti, bolj kot študirati. Je pisana kot dnevnik. Zame je x:px

Kako si pa prišel do nje? Nisem videl, da bi se kje pri nas prodajala...

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Na faxu. x:Dx Za srednjo šolo je malce prehudo, po moje ... x:Ix

Aha x:Dx

Ja, mogoče za srednjo res ni ravno :D ...oziroma da se popravim, mogoče srednješolci niso še za to knjigco! x:Dx x;)x

Sem že kar malo pozabila, kakšna so bila ta srednješelska leta...

Se pa živo spomnim, da so nam konec osnovne cenzurirali film Mi otroci s postaje Zoo, pa ko smo si nekoč po pomoti ogledali Matiček se ženi v (kao) bolj perverzni varianti, je bil tudi cel halo s strani profesoric x:Dx x:Dx

 

P. S.:

Če pa že tako hvalite Čarovnikovega vajenca, si bom pa poskusila vzeti toliko časa, da še to preberem x;)x

... Say what you mean

And mean what you say ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mogoče je vredno opozoriti samo na to, da se večkrat omenjajo imena in dogodki iz puran (mitološke zgodbe) ter Ramajane in Mahabharate. Oni imajo res veliko imen, tudi en lik jih ima lahko ogromno. Moja izdaja ima glossary, tako da se z nekaj prelistavanja pride čez. Je pa to knjiga, ki jo je res vredno začutiti, bolj kot študirati. Je pisana kot dnevnik. Zame je x:px

Kako si pa prišel do nje? Nisem videl, da bi se kje pri nas prodajala...

 

:palec:

 

ja, ko sem jo iskal jo nisem našel v nobeni knjižnici... pol sem jo pa DL-jal v obliki e-book... ima bookmarkse in vse, glossary-ja pa nima... me ful vleče... ma pa čez tisoč strani... prvih 70 je introduction od swami nikhilananda potem se pa začne z "master and disciple" x;)x

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec:

 

ja, ko sem jo iskal jo nisem našel v nobeni knjižnici... pol sem jo pa DL-jal v obliki e-book... ima bookmarkse in vse, glossary-ja pa nima... me ful vleče... ma pa čez tisoč strani... prvih 70 je introduction od swami nikhilananda potem se pa začne z "master and disciple" x;)x

Dober si, če lahko bereš na monitorju. Kak članek že predelam, dlje pa ne gre.

Ja to jet to!! x^x x^x Master and disciple ali pa disciples. Prvovrsten primer bhakti joge in nekaj popolnoma tujega vsakdanu zahodnega človeka. Ima čez tisoč strani. Btw, avtor je opisan tudi v Avtobiografiji jogija od Joganande. Mahendra Nath Gupta aka M.Zanimivo je vedeti, je je z leti iz disciple postal master.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dober si, če lahko bereš na monitorju. Kak članek že predelam, dlje pa ne gre.

Ja to jet to!! x^x x^x Master and disciple ali pa disciples. Prvovrsten primer bhakti joge in nekaj popolnoma tujega vsakdanu zahodnega človeka. Ima čez tisoč strani. Btw, avtor je opisan tudi v Avtobiografiji jogija od Joganande. Mahendra Nath Gupta aka M.Zanimivo je vedeti, je je z leti iz disciple postal master.

 

grem brat naprej... svetovna je... "futr" za prežvet... x;)x

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

Že dolgo nisem nič od Coelha brala.. pa sem zadnjič na Zahirja naletela...

Ne vem, men jo čez Sedela sem.. ni, ampak tud tale ma nekaj v sebi.. tko z lahkoto se jo bere, vmes ma pa tud ene par hudih misli, ki bi si jih bilo vredno ven prepisat... fajn knjiga :palec:

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Trenutno mam v branju (po tem, kolk časa mam ... oziroma sploh nimam :inocent: ... bo najbrž še en cajt tud ostala v branju) Operacija Direkt od Ane Jud :palec: zanimivo tole ... zanimiva sicer kot vpogled v to, kaj in kako nastaja Direkt :eek: xcivx

 

drugač pa komaj čakam, da bo več časa ... pa da preberem kakšno bolj konkretno zadevo x:px

How will we ever know

if we never try ...

P.M.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Men je pa všeč knjiga Ime rože od Umberto Eco.
Z življenjem se spopadam: izbrskati hočem slehrni užitek, dobiti vse odgovore, iztisniti iz njega vse, četudi bolečino. Zasledujem in lovim življenje, da ga raziščem. Marita Golden
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx x:Dx Nelika je ravnokar dobila + točke.

Hm, jst pa berem eno znanstveno fantastiko zdej. :eek: :eek: Garth Nix: SABRIEL x:Ix

svetovna knjiga x:px x^x

domišlija ti kr zalaufa x^x :palec:

There is

One Mind,

One Truth,

One Source in the Universe,

and I AM ONE with ALL there is."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz pa ravno berem Genom od Matt-a Ridley-a. Fajn knjiga, če te zanimajo naši lastni geni.

 

Genom je knjiga o enem najpomembnejših znanstvenih odkritij nove dobe-zapisu triindvajsetih parov kromosomov, ki sestavljajo človeški genom. S pogledom v gene vidimo potek evolucije, kaj nas dela to, kar smo, kako se naučimo govoriti, zakaj smo dojemljivi za določene bolezni in kako jih bomo z zapisom genoma morda lažje ozdravili, kako se je razvil naš um. (citirano)

Življenje je sestavljeno iz številnih drobnih kovancev.

Kdor jih zna pobirati, si nabere celo premoženje.

JEAN ANOULIH

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prebral Aurelius Augustina - Confessions... me je zelo pozitivno presenetla. Hočem naredit en dober referat, pa nucam dobro temo. Nekako avtobiografsko delo, ki v prvih desetih poglavjih opisuje njegovo osebno doživljanje razsvetljenja... ma, ne... pač preobrazbe, uvida v nekaj več, v tisto drugačno, sicer direktno nezaznavno a vsepričujočo in prisotno. No, zadnja tri poglavja so pa bolj namenjena eksegezi svetega pisma, ampak spet ne v smislu trditve in prepričevanja v smislu rodetovega "krščansktvo je edina prava vera" :xx!: :vragec: , temveč spoznavno-uvidevnega razkritja in nezavračanja vseh možnosti x:px . Če pomislim, da je tip deloval v 4. AD, ko je bilo krščanstvo še bolj ločina (glede na celi svet... rimljani so ga sicer že pod Konstantinom sprejel), da sploh še ni blo muslimanov npr., življenje dobesedno naravnano na kruha in iger, se mi prikaže Aurelius res kot velik duh svojega časa. Definitivno zanimivo, sproščujoče branje... tudi za tiste, ki pravte, da nimate cajta, ker morate (boščki) tut kej jest na tem sveti x:Dx ... žepna izdaja ma komaj čez 200 strani x;)x

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne motite karnevala (Wouk) sem prebrala čez zajčje praznike, fina knjiga za na plažo, samo čez prvih 30 strani se je malo težje pribit, potem pa kar zalaufa. :palec: x:)x

 

Norman Paperman, reklamni agent, se naseli na karibskem otoku Amerigo. Nekaj znancev, ki tukaj že živijo, mu pomagajo prebroditi prve težave. Kmalu si opomore in kupi hotel, kamor prihajajo turisti od vsepovsod. Živahno, družabno življenje, vrstijo se zabave. V hotelu se naseli tudi znana filmska igralka, lepa, a nesrečna, kajti njena slava iz dneva v dan bledi. Ljubezenska afera si utira svojo pot. V pečinah in sipinah otoka Ameriga, ki se dviga iz morja, pa so skrite pasti. (Opis ukraden iz strani knjižnice Šiška.)

 

 

Zdaj pa berem Zolajev Trebuh Pariza, nisem še daleč, do sedaj več ali manj opisovanje tržnice, kar pa meni blazno sede, ker so tržnice ena izmed prvih stvari, ki si jih v mestih, ki jih obiščem, ogledam.

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,

sonce bo moje srce,

ena od tisoč zvezd mi bo prav ,

nosil bom njeno ime ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Fjodor M. Dostojevski - Zločin in kazen :shuriken:

 

:palec: :palec: :palec:

 

pa Idiot tut not bad... x;)x

 

Sam sem pa pozabil konec z Razkolnikovim... vem, da se je vse odvil v zadnjih parih desetih straneh. A je na koncu še živ, al so ga zaprl al se je izmuznil x?x

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...