Skoči na vsebino

Knjige, ki so nam vsec


Marsa

Recommended Posts

če hoče kdo lahko branje

 

Peklenska pomaranča.

trenutno pa berem Faucoltovo nihalo - kdo je že bral tole, kako je kaj tam na sredini?(knjiga je izjemno debela :D)

Drugače pa priporočam še Slika Doriana Graya - Oscar Wilde :) - kdor ima rad vmes kake teorije in filozofiranje si kar naj prebere. :)

:vragec:

 

super buklca... x^x

ECCO se je potrudu... :palec: :palec: :palec:

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aakhut ockay! :) najrajši mam knjige od katerih kaj odnesem, naprimer štoparski vodnik je huda ampak ni glih za mene :) poleg tega se mi vidijo tudi knjige kot je Robinson Crusoe, poučne knjige skratka. Take ki ti povejo katere gobe so užitne pa to... saj veste

 

:D

Popravljeno -> retro
everything
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Da se vam, da! :) Kaj pa kake knjige na temo piramid pa to? Zelo me zanima egipt, predvsem 3 glavne piramide. :P Pa kako knjigo od Majov itd... veliko več dam na te stare civilizacije kot večina ljudi, življenje mi je direkt eno raziskovanje. :) Popravljeno -> retro
everything
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aakhut ockay! :) najrajši mam knjige od katerih kaj odnesem, naprimer štoparski vodnik je huda ampak ni glih za mene :) poleg tega se mi vidijo tudi knjige kot je Robinson Crusoe, poučne knjige skratka. Take ki ti povejo katere gobe so užitne pa to... saj veste

 

:D

:vragec:

 

na link...de naush sam knjige zhulu

http://www.iamshaman.com/

 

zlomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona
Peklenska pomaranča.

Drugače pa priporočam še Slika Doriana Graya - Oscar Wilde :) - kdor ima rad vmes kake teorije in filozofiranje si kar naj prebere. :)

Tudi najbolj pogumni med nami se boji samega sebe. Pohabljanje, ki ga nad seboj izvajajo divjaki, se je tragično obdržalo med nami kot odrekanje, ki kazi naša življenja. Kaznovani smo za svoje odreke. Vsak nagon, ki se ga trudimo udušiti, se vali po možganih in nas zastruplja. Telo greši enkrat in s tem opravi s svojim grehom, zakaj dejanje je nekakšno očiščenje. Nič drugega ne ostane kot spomin na užitek ali razkošje obžalovanja.

Edina pot, kako se znebiš skušnjave, je ta, da se ji vdaš. Upri se ji, pa ti duša zboli od hrepenenja po stvareh, ki jih je sama sebi prepovedala, od poželenja po tistem, kar so njeni pošastni zakon proglasili za ogabno in protizakonito!

:)

Oooo, lepo. :2src: :palec:

Wilde je bil estet podolgem in počez. Tudi njegovi aforizmi so kakšni :2src: . Živel je za umetnost, ostalo ni bilo vredno zanj počenega groša. To so ti simbolisti in dekadent. Boli njih. x:Dx

 

tale misel je dobra, ja ... kaj pa češ druzga .. kot da se vdaš skušnjavi? x:px x:Dx

 

Peklensko pomarančo se spravljam brat že celo večnost ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tacitus - Annals of Imperial Rome, Valerij Maksim - spomina vredna dejanja in besede, Plutarh Katonovo življenje.

Graciana pa zelo po malo kot najboljšo slaščico. x:px Takih knjig res ni veliko :sori:

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Oooo, lepo. :2src: :palec:

Wilde je bil estet podolgem in počez. Tudi njegovi aforizmi so kakšni :2src: . Živel je za umetnost, ostalo ni bilo vredno zanj počenega groša. To so ti simbolisti in dekadent. Boli njih. x:Dx

 

tale misel je dobra, ja ... kaj pa češ druzga .. kot da se vdaš skušnjavi? x:px x:Dx

 

Peklensko pomarančo se spravljam brat že celo večnost ...

 

heheh, ja res je izjemna knjiga, včasih me sploh dogajanje ni zanimalo, ampak le te izjave Sir-a Henry-ja. :) Njegovo razmišljanje se nekako sklada z mojim ampak ne povsem... oz. Oscarjevo :)

Jah če te zelo pika, se boš slej ali prej VDAL.

 

Včasih mislim, da bi bilo boljše, če bi razmišljali nagonsko, ne pa si poskušali vse razložiti z našimi možgančki, ki so itak izoblikovani po tem sistemu, ki nikdar ni bil in nikdar ne bo pravilen in pravičen. Ujeti smo v tem, preveč ljudi misli, da je to to, pa ni. Smo daleč vstran ampak očitno nam je ta sistem všeč, kajti navsezadnje si enega moreš izbrat, seveda pa lahko vsak čas zbežiš v đunglo ampak tja ne grem brez ene osebe, ki ima vsaj podobno "skico" o tem.

Jea sometimes i wanna be tarzan, pa dobro bilo če bi ta oseba bla Jane.

 

kar se tiče peklenske pomaranče je zelo lahko branje, ne vem če sem katero knjigo prebral tako hitro. Drugače je pa 1a knjiga, tudi jaz sem jo dolgo samo gledal. :D

Popravljeno -> retro
everything
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz pa sem se pa malo vrgla k Jules Verne-u. Vedno znova me fascinira! Glede pisanja sicer tako – lahkotno, ampak njegove vizije … in to 19. stol.!!! – potovanje z zemlje na luno, v 80-ih dneh okoli sveta, 20000milj pod morjem, z balonom okoli sveta in še in še in … predvsem kako tudi opiše določeno pojave, delovanje stvari … še tak gumpec za fiziko, kot sem jaz, se kar bolje počuti, ko kaj zašteka! x:Dx x;)x

Respect! :palec:

... Say what you mean

And mean what you say ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz pa sem se pa malo vrgla k Jules Verne-u. Vedno znova me fascinira! Glede pisanja sicer tako – lahkotno, ampak njegove vizije … in to 19. stol.!!! – potovanje z zemlje na luno, v 80-ih dneh okoli sveta, 20000milj pod morjem, z balonom okoli sveta in še in še in … predvsem kako tudi opiše določeno pojave, delovanje stvari … še tak gumpec za fiziko, kot sem jaz, se kar bolje počuti, ko kaj zašteka! x:Dx x;)x

Respect! :palec:

Verne je res legenda. Ampak še danes ne razumem, zakaj je v knjižnicah pod mladinsko književnostjo... :xx!:

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Verne je res legenda. Ampak še danes ne razumem, zakaj je v knjižnicah pod mladinsko književnostjo... :xx!:

Buo! xnckrivx

Ampak po drugi strani, pa vsaj dokaj mlad naletiš na fajn čtivo x;)x

 

Mogoče kdo ve, ali se da kje pri nas naročiti njegovo zbirko - vsaj tistih naj naj del?? Stricu je tudi zelo všeč oziroma ... če prav pomislim, me je verjetno celo on, ko sem bila še micena smrklja, navdušil nad njim! :D pa se mi zdi, da bi bilo to super darilo za rojstni dan :)

... Say what you mean

And mean what you say ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Antropološki eseji Vilija Ravnjak-a, Spoznavanje višjega jaza. :palec:

Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

 

HONORE DE BALZAC

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kr dej, govori o arhetipih žensk, kako pa kaj, ti bo nadvšeč...

Pa še o drugih rečeh, k so pa meni všeč...

Teci v knjižnico, če je še kakšna, ker eno imam jaz doma in jo bom še dolgo imel , hehehe...

očitno ne prav dolgo... gledam tule pri nas je še na razpolago, mogoče jo pa celo vzamem

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Buo! xnckrivx

Ampak po drugi strani, pa vsaj dokaj mlad naletiš na fajn čtivo x;)x

xyesx

 

Mogoče kdo ve, ali se da kje pri nas naročiti njegovo zbirko - vsaj tistih naj naj del?? Stricu je tudi zelo všeč oziroma ... če prav pomislim, me je verjetno celo on, ko sem bila še micena smrklja, navdušil nad njim! :D pa se mi zdi, da bi bilo to super darilo za rojstni dan :)

Dvomim, da boš lahko kje kupila, razen v kakšnem antikvariatu ali če ti kdo proda.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

očitno ne prav dolgo... gledam tule pri nas je še na razpolago, mogoče jo pa celo vzamem

jo berem, zanimivo, nisem ravno v manopavzi, ampak po prebranem sodeč prihajam v podobno obdobje... pa še eni dečvi jo bom dala prebrat...

hvala za namig :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

je kdo bral DeSade-a? zlo "zanimivo" ctivo, ce lahk tko recem. drugace pa mi je vsec Hesse pa kaj od Balzaca bi se naslo. ful me je ganla kniga The green mile k je tud film posnet, pa se Elephant man.
Take it easy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Holistična detektivska pisarna Dirka Gentlyja je zakon zdej pa more biti Adams Veliki za kratek čas zapostavljen kajti hvalim boga v najširšem smislu in vse njegove kolege da se je ena baraba spomnila da je zamudnina že marsikoga spravila ob avto ali celo ženo in jela vrniti Škorpijonovo iluzijo 2.
Če ma kdo denarja odveč vzamem.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaj je to manopavza, a je to obdobje,ko se ne bere postov od naše Mane? x:o)x :inocent:

 

x:Dx x:Dx

 

ammm... vidim, da kar berete :palec: ... nekaj dobrih predlogov x;)x... sam sem ravno prebavil Bhagavad-Gita kakršna je in moram rečt, da mi je bila čista poslastica. Včasih se človeku zazdi, da ni na pravi poti... in včasih vzame v roke knjigo, ki mu pove, da je ... x;)x

 

Tako preprosto je to...

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hmmm....

Zakaj se mi že zdi zgoraj omenejni stavek beden??

Iz preprostega razloga.Ker nam daje vedeti, da če človek ne izpolnjuje vseh njegovih zahtev(biti v partnerskem odnosu,se aktivno ukvarjati in udejstevati pri športu,kulturi ter še marsikje drugje)propada in ni več človek. :xx!: Nekaj takega. :xx!:

To sploh ni res.Vsak človek ni za vse.Marsikdo ne športa ,ker nima interesa.Spet drugi obožuje samsko življeneje in podobno.Ali moramo res vsi ljudej živeti polno življenje,tudi ,če smo zadovoljni z svojim življenejm ,ki ni najbolj polno??

Zdi pa se mi tudi ,da ta Rugelj vse preveč posplošuje . xrolleyesx

Kakorkoli že men njegova filozofija ni pri srcu..z vsem tem zmerjanjem in poniževanjem ljudi. xrolleyesx

 

In ja...res sem zadovoljna z svojim življenjem,včasih bolj ,včasih manj..pa čeprav ne živim polnega življenja..vsaj trenutno ga ne...mogoče pa ga bom čez leto dni,ko bom imela drugo enrgijo,druge interese...ali pa tudi ne... x:Xx

 

Tole napišem mnenje, ker sem ravno gor naletu... Pri nas na vasi pravmo, da xy (razumi kdorkoli) razume samo "gajžlo" x:Dx Kaj to pomeni x?x Če hočeš človeku predati informacijo, moraš to storiti na način, ki je slednjemu razumljiv. Torej, če se pogovarjaš s steno ne bo pomagal, kot ne bo pomagal, če z glavo udarjaš v sogovornika. x:Dx In Rugelj je ugotovil nek vzrok, ki je skupen velikmu številu primerov in ga ubesedil za ušesa množice... nič drugega. Intelektualce je nagnal laufat, fizikalce pa brat... x:Dx Ni pa neki bog ali odrešitelj, ki vse ve... Prebereš kar ma za povedat, razmisleš in greš naprej... x;)x

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Baltasar Gracian - Criticon

 

x:px Ta stric si zasluži en hvalospev. Moram kaj prevesti pa gor fliknit. Mojster alegorije, še samega Aesopa prekaša.

 

To je knjiga, ki ima samo eno napako: Ni tako kratka, da bi si jo lahko zapomnil in ni tako dolga, da je ne bi nekoč končal.

 

Telo raste petindvajset let, srce petdeset, duh pa večno - kakšen argument za nesmrtnost. Kako dobro pove, da se ljudje učijo ne zato, da bi se spoznali, ampak zato, da se ne bi in še in še....

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...