Skoči na vsebino

Knjige, ki so nam vsec


Marsa

Recommended Posts

Vesna Milek-Kalipso. :palec:

jaz pa se je nisem in nisem mogla lotit. me ne pritegne.

sicer pa mi je vsec Vesna Milek - se mi zdi brihtna in sposobna baba. :palec:

sam pac tegale kalipsa pa mi ni za brat.

 

~

 

sem pa v bistvu prisla priporocit eno knjigo, men je bla blazno vsec, dons ponoc sem jo do konca zgoltala:

Norveski gozd, avtor je Murakami Hariku, mensezdi.

Zlo rahlocutno pise in nekaj posebnega se mi zdi ta japonski stil, ki pa je ze nekak bolj zahodnjaski.

skratka, ful dobr!

v bistvu je nekak skor mal zalostno, zlo iskreno in toplo povedano, velik duhovitosti je pa nekak med vrsticami, tko da sem se parkrat prav posmejala zraven, pa ceprav kao ni blo smesno.

morm se kej vzet od tega avtorja, ce je prevedeno.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prebrala The Secret(Skrivnost) super zadevica, mi je dala misliti in mi odprla drugačen pogled na svet in na ljudi okoli nas, naše želje, hotenja. :palec: xsrcx

 

Zdajle berem Skrivnost in pomen Kumranskih rokopisov-Hershel Shanks, knjiga je sicer bolj na znanstveni ravni, v njej so izsledki arheoloških raziskav in odkritij, vendar zelo zanimivo napisana. x:)x

Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

 

HONORE DE BALZAC

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

morm se kej vzet od tega avtorja, ce je prevedeno.

jaz sem tudi totalni fan njegov. preveden je še moj mali sputnik pa južno do meje zahodno od sonca. ti dve sem prebrala in sem u pogoltnila. pa imam ene kratke zgodbice njegove v hrvaščini. sicer se mi pa zdi, da je bila že pred časom prevedena divja jaga za ovco ali nekaj podobnega. ker je murakami kar hit, bo po mojem kmalu prevedenega še kaj, tako, da :onfire: aja, pa kafka na obali. to sem se ravnokar spomnila, je bila na zadnje prevedena. slišala eno pohvalo in eno kritiko.

 

sicer mi je pa zadnjič v knjižnici prav pomežiknila iz knjižne police ena knjiga. pogledam in ugotovim, da je marquez. ena čisto tanka knjižica, naslov je pa žalostne kurbe mojega življenja. je še nisem čisto pohrustala, sem pa na tem. mljask.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sicer mi je pa zadnjič v knjižnici prav pomežiknila iz knjižne police ena knjiga. pogledam in ugotovim, da je marquez. ena čisto tanka knjižica, naslov je pa žalostne kurbe mojega življenja. je še nisem čisto pohrustala, sem pa na tem. mljask.

hecn. x:)x

jaz sem jo pa ravno vrnila (po 2kratnem podaljsevanju k sem jo se frendu posodla k hotla da jo prebere)

men je tud bla svec (s tem, da jaz 'ne maram' marqueza, sam me je iz enga razloga pritegnila v knjiznici, k sem mal listala xDDx)

zanimiva, a ne? xDDx

 

a tko?

Hvala za tele naslove! x:)x

a ne, kok dobr pise? xokx

jaz tud mislim, da ga bojo hitro 'odkril' tud tko sirse - sam ocitno je manj prevajalcev al kaj, k se je dost menda iz prevoda (najbrz angleskega ali nemskega) rpevajalo...

pa je skoda, verjetn se z vsakim mal vibre 'unici'.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hecn. x:)x

jaz sem jo pa ravno vrnila (po 2kratnem podaljsevanju k sem jo se frendu posodla k hotla da jo prebere)

men je tud bla svec (s tem, da jaz 'ne maram' marqueza, sam me je iz enga razloga pritegnila v knjiznici, k sem mal listala xDDx)

zanimiva, a ne? xDDx

potem mora bit pa ta knjiga že malo spogledljiva, če jo kar tako po naključju bolj kot ne začnemo brat. jaz se tudi čez sto let samote nisem mogla pretolčt, pa sem jo kar vrnila. mi je bila pa zelo všeč o ljubezni in drugih demonih, pa še sploh ljubezen v času kolere. pri obeh me je bilo kar malo groza, ker se mi je zdelo, da ju bom čisto prehitro prebrala in da bo konec užitka.

 

a tko?

Hvala za tele naslove! x:)x

a ne, kok dobr pise? xokx

jaz tud mislim, da ga bojo hitro 'odkril' tud tko sirse - sam ocitno je manj prevajalcev al kaj, k se je dost menda iz prevoda (najbrz angleskega ali nemskega) rpevajalo...

pa je skoda, verjetn se z vsakim mal vibre 'unici'.

se mi zdi, da je kafka na obali preveden iz originala, pa tudi za norveški gozd se mi zdi. ostale so bile pa po mojem prevedene iz angleščine. kar je precej smotano. po mojem je to interpretacija interpretacije.

ljubi moj sputnik sem dobila za darilo, posodila eni punci. ta mi je pa kljub klicu, da bi jo rada nazaj, ni vrnila. njej tole: :xx!: za določene knjige mi je vseeno in fajn se mi zdi, da krožijo. nekatere mam pa rada in bi bilo fajn, če bi se ljudje pozanimali a jih podarjam ali posojam preden jih pohopsajo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Mačona
haha, men je pa cimra posodila Sputnika vsa navdušena, jaz pa nekak s prisilo sprejela, češ, bom že prebrala potem, ko bom prebrala ostalo, kar trenutno berem. :D valda knjige niti odprla nisem in jo vrnila nedotaknjno. zdajle pa mislim, da si jo bom kar sposodila iz knjižnice in jo prebrala. x:Ix
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

spogledljiva

xDDx (simpaticno x8Dx)

 

... prevedene iz angleščine. kar je precej smotano. po mojem je to interpretacija interpretacije. ...

... ... dobila za darilo, posodila eni punci. ta mi je pa kljub klicu, da bi jo rada nazaj, ni vrnila. njej tole: :xx!: za določene knjige mi je vseeno in fajn se mi zdi, da krožijo.

xyesx se tud pod tole podpisem. x:)x

 

haha, men je pa cimra posodila Sputnika vsa navdušena, jaz pa nekak s prisilo sprejela, češ, bom že prebrala potem, ko bom prebrala ostalo, kar trenutno berem. :D valda knjige niti odprla nisem in jo vrnila nedotaknjno. zdajle pa mislim, da si jo bom kar sposodila iz knjižnice in jo prebrala. x:Ix

maxcona a si brala Portret neke gospe?

pa kaksenga maughama (somerset)?

teb bi znal bit kej tacga tud vsec.... x:)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Mačona

nič od tega ne poznam. Portret neke gospe je od katerega avtorja? pa Maugham, o čem sploh piše?

 

zdajle berem Majo Novak-Cimre. :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

nič od tega ne poznam. Portret neke gospe je od katerega avtorja?

mogoce henry james?

v glavnem en american.. (pa se to nisem ziher.. ze dolg kar sem brala... sem pa skor ziher, da je isti avtor se kaksno knjigo napisal, k mi je bla vsec... sam mi ne pride do misli x:)x)

pa Maugham, o čem sploh piše?

tezko je rect... v bistvu opisuje v nulo cloveske znacaje - z nekaksno zdravo distanco, pa vseen hm... prodorno...

kljub totalni kriticnosti in preciznemu ocesu za folk pa je nekak.... spravljiv... da sanso cloveku..

ce tud opisuje se tak znacaj, ne hvale vreden, ima nekak posluh zanj.

v bistvu v nekem smislu *nic posebnega*, a ma en svoj touch.

tezko ti kaj drugega recem, nisem niti tolk brala od njega, samo kar pa sem, mi je blo vse vsec....

predvsem duh, ki veje iz pisanja, mi je vsec.

pa duhovitost *med vrsticami* - kar mi je res nad ultra vsec. x8Dx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

sicer mi je pa zadnjič v knjižnici prav pomežiknila iz knjižne police ena knjiga. pogledam in ugotovim, da je marquez. ena čisto tanka knjižica, naslov je pa žalostne kurbe mojega življenja. je še nisem čisto pohrustala, sem pa na tem. mljask.

mel na faksu cele revolucije okrog te knjige.. men je fajn.. sam prevod je dost obupen..

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:D jaz pa crkavam od smeha! xokx

 

Berem Deso Muck: Peskovnik Boga Otroka (prvic) in se res zabavam!

 

moram prav napsiat dva odstavka:

 

"... V nabiralniku spet same reklame in niti enega prijaznega pisma, na primer s taksno vsebino: 'Ze leta vas opazujemo in smo ugotovili, da ustrezate vsem standardom za plemenitega cloveka, ki se mu ves cas godijo krivice. Ker bi jih radi popravili, vam podeljujemo dozivljenjsko mesecno rento." :D

...

 

"...Bila je rpepricana, da jo Anita ves cas posnema. Ko je imela pesnisko fazo, je tudi Anita zacela pisati pateticen haiku, ki je se najbolj spominjal na nakupovalne sezname shizofrenikov." :D

 

dol pades! :P

zabavna tale desa! xokx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Mačona
Laporte, Dominique: Zgodovina dreka x:o)x

 

priporočam x:px

evo ga. x:Dx

 

ko končaš z branjem, povej, kako je bilo, da vidim, če se splača prebrat. x:px x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Za pustolovske duše:

Douglas Preston: Kodeks

 

Opis

Maxwell Broadbent, razvpiti iskalec zakladov in plenilec grobnic, je v življenju nakopičil neverjetno zbirko dragocenosti. Ko sinovi odkrijejo, da je oče skupaj z bogastvom izpuhtel neznano kam, sprva posumijo, da gre za rop, vendar je resnica bolj nenavadna. Oče jim je zapustil svoj zadnji izziv in se z zakladom vred dal zakopati kot kakšen egipčanski faraon. Če želijo priti do bajne dediščine, morajo najti očetov skriti grob. Lov se začne, a trije bratje niso edini tekmeci za zaklad. Skrivnost je tako osupljiva, da ne more dolgo ostati prikrita. V igri ni le pol milijarde dolarjev, temveč tudi starodaven majevski kodeks, v katerem se morda skriva zdravilo proti raku in drugim boleznim, zato se lovu kmalu pridružijo še drugi – in nekateri med njimi so pripravljeni storiti kar koli, da bi se dokopali do bogastva.

Douglas Preston, tudi pisec uspešnice Relikvija (po kateri so posneli film), v tem romanu plete napeto pripoved o pohlepu, pustolovščinah in prijateljstvu.

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Za tiste ki ne vejo - Da Vincijeva šifra je nadaljevanje knjige

Dan Brown - Angeli in demoni

tako da najprej je:

Angeli in demoni in potem

Da Vincijeva šifra

 

 

Opis

Profesor Robert Langdon pride na sled skrivni sekti iluminatov, znanstvenikov, ki so se v 16. stoletju uprli katoliški cerkvi. Ta si je namreč vzela izključno pravico presojati o tem, kaj je resnica. Veliko iluminatov je končalo na grmadah inkvizicije, zato so se umaknili iz Italije. Umor znanstvenika v inštitutu za jedrsko tehnologijo pa dokazuje, da je red oživel in da pripravlja maščevanje. S hčerko umorjenega fizika se odpravita v Rim rešit ukradeno snov, tam pa ju čaka vrsta presenečenj iz vatikanskega podzemlja. Zgodba se odvija prav na dan, ko kardinali v Sikstinski kapeli volijo novega papeža, zato teroristična zarota ni izključena.

 

*************

Priporočam tudi:

 

Dan Brown: Digitalna trdnjava

Dan Brown: Ledena prevara

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanč v varstvu na mizi našla Tao medveda Puja, Benjamin Hoff.. prebrala pol, se skor stopila zraven od navdušenja.. si jo včer sposodila, da jo lahko do konca preberem.. ker sem jo vmes namreč že hotla kupit pa je menda razprodana :sori:

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY

BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM

 

loesje

 

 

Spet nazaj -

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Za tiste ki ne vejo - Da Vincijeva šifra je nadaljevanje knjige

Dan Brown - Angeli in demoni

tako da najprej je:

Angeli in demoni in potem

Da Vincijeva šifra

Ni nadaljevanje, kolikor vem. Gre samo za to, da je bila Angeli in demoni napisana prej, je pa isti glavni "junak". Zdaj pa kinematografski mojstri razglašajo, kako so Angeli in demoni "logično nadaljevanje" Da Vincijeve šifre, ki ima, mimogrede povedano, ne ravno pravilen naslov.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Alan - sem pravkar prebrala obe knjigi, in JE nadaljevanje, pa ne tako kot si ti napisal ampak - zgodba Angeli in Demoni se odvija v Vatikanu, in POTEM glavni junak začne svojo zgodbo v Franciji!

 

Tako da NAJPREJ Angeli in Demoni, POTEM Da Vincijeva Šifra!

 

Kaj pa razglašajo kinematografski mojstri, me pa niti najmanj ne zanima, ker tu se pogovarjamo o knjigah in ne o filmih!

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Svetujem ti Focaultovo nihalo, ki ima isto tematiko kot ta Brownova podpovprečna čtiva, pa je dosti bolj za mozgat zraven..

Bom pogledala če mi bo všeč. Včasih rada berem "ležerna poletna branja", se malo sprostim zraven kadar ni nič pametnega po TV in kadar ni nobenega fajn frenda/frendice naokrog, da bi šli kam na zrak.

 

Meni je pa bila bolj všeč Angeli in Demoni, mogoče ker mi je zgodovina Italije bolj blizu.

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz sem si pa na knjižnem sejmu omislil Charlesa Bukowskega " zapiski starega pokvarjenca"

 

Čista klasika....

...kupujemo stvari, ki jih ne potrebujemo, za denar, ki ga nimamo in vse to zato, da bi naredili vtis na ljudi, ki jih ne maramo...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...