Skoči na vsebino

Knjige, ki so nam vsec


Marsa

Recommended Posts

.. ta zadnjega Harryja še nisem prebrala, če ga bo slučajno za dobit...

Tim pravi da je zlo fajn in da je boljsa k prejsnja in da je pac boljsi prevod, da kar je res, je res, ceprav je prevajalec prejsnje sorodnik od njegovega frenda xDDx)

In jo je tud rpec zgoltal.

(on je te debelote clo v anglescini goltal!)

 

Alan Ford-Povratak Superhika

xokx

 

ej ne mors verjet!!! predvcerajsnjim sem pomislila, da shit, kok bi si zazelela alane forde svoje (mam nekje celo zbirko, velko, s ful cist prvih, originalnih), pa gruntala, kje je ta skatla, pr mat, v stvidu al kje... morm prnest, shizim! xyesx :palec:

 

~

 

jaz sem pa v zadnjem obdobju recimo nekaj msecev prebrala najbrz kakih 30, 40 knjig, sem mela taksno obdobje, po 3, 4 naenkrat brala in taksno...

zdej se mi je pa mal uprl. x:)x

 

sem pa zadnjic vseen prebrala eno hecno, zanimivo knjigo: Sesalci /avtor: Pierre merot..

cist poseben stil, tak hm, (samo)ironicen, clo sarkasticen stil, nc olepsevanja, pa hecn govori v bistvu o sebi v tretji osebi ednine oz. o stricu ali v drugi osebi mnozine, recimo ne rece jaz sem bil al pa kej, pac pa ko ste sli in ste videli... in tko...

jaz sem se parkrat fejst smejala zraven, skratka, vsec.

cist slucajno sem nabasala nanjo v knjiznici, prelistala mal pa sklenila da bi utegnila bit zanimiva - in je bla.

 

(*bom prav prepisala en odlomkec, upam da noum mela kaksnih frk z avtorskimi- k mam se doma knjigo, k podaljsala knjiznico, k prebrala sam to, ostale so se mi uprle)

 

"Stric si zeli, da bi njegova mati svoje zanimanje za bolezni in nezanimivo opravljanje sla rajsi delit z mrtvimi. Saj ne da bi si clovek tako zlahka izpulil tak trn iz duse, vendar ima fizicna odsotnost cloveka nedvomno svoje prednosti."

 

x:Dx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

men so bli tud "Zagorji" vsec. xDDx

 

sem mela kup starejsih bratrancev in sosedov, ki so me bogato zalagal s stripi.

 

asterix mi pa ni bil vsec (ceprav so vsi shizili), ne vem zakaj mi ne potegne.

 

cvjecarnice so mi ble blizje. xDDx

 

sm bla tok jezna milijardkrat na Broja 1 - kot mejhna, k je bil tok nesramn krivicn in jim je zmer un cash nekak spodmaknil :xx!: x:Dx

ful dobr, ne vem ce nisem vseh rpebrala, no vse stare skoraj gotovo ja. in to ne 10x. x;)x x:Dx

 

ampak da noumo tle v Knjigah spet prevec o stripih, linkec: stripi

:palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Je kdo prebral od Wei Hui knjigi Dekle iz Šanghaja in Poroko z budo? Kakšni sta se vam zdeli?

ŽIVLJENJE JE IGRA – IGRAJ JO!

ŽIVLJENJE JE IZZIV – SPREJMI GA!

ŽIVLJENJE JE LJUBEZEN – PODELI JO!

ŽIVLJENJE SO SANJE – URESNIČI JIH!

ŽIVLJENJE JE DAR – SPREJMI GA!

ŽIVLJENJE JE PUSTOLOVŠČINA – UDELEŽI SE JE!

ŽIVLJENJE JE SKRIVNOST – ODKRIJ JO!

ŽIVLJENJE JE BOJ – BOJUJ SE!

ŽIVLJENJE JE LEPOTA – POVELIČUJ JO!

ŽIVLJENJE JE SESTAVLJANKA – SESTAVI JO!

ŽIVLJENJE JE PRILOŽNOST – IZKORISTI JO!

ŽIVLJENJE JE PESEM – ZAPOJ JO!

ŽIVLJENJE JE CILJ – DOSEŽI GA!

ŽIVLJENJE JE POSLANSTVO – IZPOLNI GA!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja saj tu mi je ravno smešnica...prvič: kako naj vem, če sem take misli že imela, če ne preberem?

Drugič, kako on predvideva, da če jih nisem, da jih tudi nikoli ne bom?

Tretjič, če jih nisem, zakaj predvideva, da ne bom nič imela od knjige oz. ga zato ne razumem?

Ah, filozofi! xcivx x:o)x

Fajn je Wittgenstein, drugače... :palec:

Meni je všeč DeLeuze.

 

v tvojih vprašanjih je ves čar epistemologije oz. tisto čvekanje, ki ga nonstop vršimo je v bistvu govor eden mimo drugega. ravno zaradi tega. v samem jedru si prav ničesar ne povemo (bi lahko dejal eo ipso, s tem postom).

 

so določene stvari, ki se jih ne moreš naučiti. takšen ekstrem je genij ali pa svetnik, kar je v bistvu isto. samo da za prvega rečemo, da se rodi, za drugega pa da je delež nekakšne milosti.

 

ravno zaradi tega, ker mora imeti spoznavano in spoznavajoče neki najmanjši skupni imenovalec, da se lahko medsebojno sporazumeva (pa ne mislim jezika). tako lahko človek samo misli, da ima presek z njegovo mislijo, ima pa samo prazno množico domišljije.

 

in še pravi... "meje mojega jezika, so meje mojega sveta" (ali je svet odraz sveta ali notranja govorica biti?) in "o čemer ne moremo govoriti, o tem moramo molčati", kar se pa nanaša na cel traktat in če bi linearni čas res imel pomen, potem bi njegovo knjigo krasila bela praznina. x;)x

 

no... ta me pa še čaka x:o)x

 

heh... sej nismo tolk bed. mamo res kakšne, na prvi pogled sicer neudobne zahteve in prepričanja (brez tega pač ne gre), ampak velikokrat prav blagega značaja :P

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kako misliš, da si ničesar ne povemo?!

ja...jaz sem pričakovala kopico jasnih odgovorov na moja vprašanja!

ti pa nič. :o|o:

 

za svet jaz mislim, da predvsem samo je.

vse ostalo pa...so ideje s katerimi si krajšamo čas, ki ga ni xDDx

 

najmanjši skupni imenovalec poznavanega in poznavajočega pa je po moje tudi že sam (so)obstoj obeh.

to je dovolj.

vse ostalo zakompliciramo mi, ko gruntamo in tuhtamo kaj se nam zdi, kaj je, kaj se nam samo zdi, da je in kaj je neodvisno od tega, kaj si mi mislimo o tem.

 

 

predhodnik preprostega odgovora je pogosto pač zelo kompleksno vprašanje x;)x

 

 

 

 

(mislim, da kvantna fizika in tovrstna filozofija nimata dosti razlik med sabo...oboje zelo fajn in zanimivo, samo nimam vedno časa za to, je treba tudi kaj naredit na nadatomskih nivojih x:)x )

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kako misliš, da si ničesar ne povemo?!

ja...jaz sem pričakovala kopico jasnih odgovorov na moja vprašanja!

ti pa nič. :o|o:

 

jaz sem biu jasen, sam ti še nisi imela teh miiiiiisli tiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinka x:Dx :P

 

o svetu in idejah si pa dobro povedala :palec:

 

indeed interesting... te imam na sumu, da imaš včasih pregrešne (tj. metafizične) misli. sam soobstoj, kot skupni imenovalec, je z drugimi besedami schopenhauerjeva dizertacija o zadostnem razlogu. to, da nekaj obstaja, je zadostni razlog za to, da je. uhuhuhu x:Dx

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja ampak jaz hočem svoje miiiiisliiiiiii, ne tvojiiiiiiiih, oz. povej taku, da te zastopm, oštja! xcivx

 

No vidiš, jaz sem do istega odgovora prišla kot Schopenhauer, samo malo hitreje in manj pompozno,

predvsem pa bo ostalo to skrito ... x;)x

 

Fizika mi je bila vedno všeč, ker sem po naravi filozof in je od premnogih besed prešla k dejanjem in znala kaj od tega dokazat.

 

Se mi zdi pa dosti večji izziv za moj karakter bit aktivna in uresničevat dejanske cilje ter se udejstvovat v raznih dejavnostih. Bluzit in razmišljat mi je očitno dano, zdaj bi rada to razvila v širšo uporabno umetnost xDDx

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja ampak jaz hočem svoje miiiiisliiiiiii, ne tvojiiiiiiiih, oz. povej taku, da te zastopm, oštja! xcivx

 

No vidiš, jaz sem do istega odgovora prišla kot Schopenhauer, samo malo hitreje in manj pompozno,

predvsem pa bo ostalo to skrito ... x;)x

 

Fizika mi je bila vedno všeč, ker sem po naravi filozof in je od premnogih besed prešla k dejanjem in znala kaj od tega dokazat.

 

Se mi zdi pa dosti večji izziv za moj karakter bit aktivna in uresničevat dejanske cilje ter se udejstvovat v raznih dejavnostih. Bluzit in razmišljat mi je očitno dano, zdaj bi rada to razvila v širšo uporabno umetnost xDDx

 

sam ne začet razmišljat kaj od vsega tega je uporabno x:Dx

 

drugače pa :palec:

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Je kdo prebral od Wei Hui knjigi Dekle iz Šanghaja in Poroko z budo? Kakšni sta se vam zdeli?

dekle iz shangaja mi jih je vec priporocilo, a mi ni potegnila in sem jo nerpebrano vrnila, tako da potem tudi poroke z budo nisem brala.

ful folku je bla vsec, mojim frendicam recimo, k mamo pogosto kar podoben okus...

nekaj mi ni sedlo, ne spomnim se, stil, morda je namenoma tak mal... hm, ne najdem rpave besede, mal posiljeno se mi je skratka zdel al kaksno, ni me pritegnilo.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

dekle iz shangaja mi jih je vec priporocilo, a mi ni potegnila in sem jo nerpebrano vrnila, tako da potem tudi poroke z budo nisem brala.

ful folku je bla vsec, mojim frendicam recimo, k mamo pogosto kar podoben okus...

nekaj mi ni sedlo, ne spomnim se, stil, morda je namenoma tak mal... hm, ne najdem rpave besede, mal posiljeno se mi je skratka zdel al kaksno, ni me pritegnilo.

 

No meni je bila Dekle iz Šanghaja še kar, Poroka z budo pa malo manj. Se mi zdi, da sta si kar precej podobni. V obeh knjigah gre nekako za dva fanta, z enim je v resni zvezi, z drugim pa ljubkuje. V prvi knjigi gre njen fant na pot, v drugi knjigi pa ona potuje. Sej ne bi rada razkrila vsebine, morda jo kdaj prebereš, če ti bo kdaj do tega (ali vas vikam?). No pri drugi knjigi je samo konec knjige ta, ki te v negotovosti pusti, ker ne veš, ali jo je oplodil njen "ljubimec", ki sta samo enkrat seksala skupaj, ali njen stalni fant.

Sem pa posodila prijatelju ti dve knjigi, ki sem si ju sposodila v knjižnici in je bil s knjigo Dekle iz Š. še kar zadovoljen ali skoraj nezadovoljen, samo potem, ko je prebral še Poroko z budo si je nekako ustvaril mnenje. Njegovo mnenje je bilo, da je to ena razvajena smrklja, ki ima zagotovljeno matrialno eksistenco in se lahko tako afna. Ti dve knjigi je primerjal z nadaljevanko Seks v mestu, ki se je vrtela na televiziji.

Jaz sem se samo vprašala, zakaj je bila na Kitajskem prepovedana knjiga Dekle iz Šanghaja, ker se mi v vsebini ni nič kaj takega zdelo, da bi jo morali prepovedati? Gre morda za njen način razmišljanja, ki je bolj zahodni in ne vzhodni? Ne vem?

ŽIVLJENJE JE IGRA – IGRAJ JO!

ŽIVLJENJE JE IZZIV – SPREJMI GA!

ŽIVLJENJE JE LJUBEZEN – PODELI JO!

ŽIVLJENJE SO SANJE – URESNIČI JIH!

ŽIVLJENJE JE DAR – SPREJMI GA!

ŽIVLJENJE JE PUSTOLOVŠČINA – UDELEŽI SE JE!

ŽIVLJENJE JE SKRIVNOST – ODKRIJ JO!

ŽIVLJENJE JE BOJ – BOJUJ SE!

ŽIVLJENJE JE LEPOTA – POVELIČUJ JO!

ŽIVLJENJE JE SESTAVLJANKA – SESTAVI JO!

ŽIVLJENJE JE PRILOŽNOST – IZKORISTI JO!

ŽIVLJENJE JE PESEM – ZAPOJ JO!

ŽIVLJENJE JE CILJ – DOSEŽI GA!

ŽIVLJENJE JE POSLANSTVO – IZPOLNI GA!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja, verjamem, se nisem prej spomnila, da me je spomnil po stilu pravzaprav na te razne "dnevnike bridget jones"... na silo, v glavnem.

se strinjam z mnenjem tvojga frenda, v glavnem. x:)x xDDx

 

ja, mene je tud najprej pritegnilo tud to, kao prepovedana.

ampak nisem pa cprebrala, sam k sem rpelistala pa mal kak delcek prebrala, sem tud bla presenecena, kaj je tok tacga.

 

tak japonski 'pop' roman.

 

men je ljubsi Murakami (od jap., pa se se najdejo, jih pa ni tok velik, ni blo velik prevedenega), v zadnjem cajtu eden najljubsih - pa ceprav ima vse po podobnem kopitu, no sej recimo paasillina ga ma tud - k tud shizim, tko da to me tok ne mot, ce mi je stil in vse vsec.... tole prisiljenost neko pa prec zaznam in se mi upre.

kot z igro: ne smes je vidt. xDDx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz sem od japonskih knjig prebrala samo še knjigo Jaz, gejša in mi je bila veliko bolj všeč kot ti dve od Wei Hui.

 

Morda kdaj to preberem Murakami, ki si jo omenila.

ŽIVLJENJE JE IGRA – IGRAJ JO!

ŽIVLJENJE JE IZZIV – SPREJMI GA!

ŽIVLJENJE JE LJUBEZEN – PODELI JO!

ŽIVLJENJE SO SANJE – URESNIČI JIH!

ŽIVLJENJE JE DAR – SPREJMI GA!

ŽIVLJENJE JE PUSTOLOVŠČINA – UDELEŽI SE JE!

ŽIVLJENJE JE SKRIVNOST – ODKRIJ JO!

ŽIVLJENJE JE BOJ – BOJUJ SE!

ŽIVLJENJE JE LEPOTA – POVELIČUJ JO!

ŽIVLJENJE JE SESTAVLJANKA – SESTAVI JO!

ŽIVLJENJE JE PRILOŽNOST – IZKORISTI JO!

ŽIVLJENJE JE PESEM – ZAPOJ JO!

ŽIVLJENJE JE CILJ – DOSEŽI GA!

ŽIVLJENJE JE POSLANSTVO – IZPOLNI GA!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

on ma velik dobrih knjig in cist poseben, svoj stil... zelo rahlocuten in zlo dobr pise, je vesc z besedami, dobr zna izrazit tudi obcutja in vse, tko da mene je totalno navdusil, ne vem ce nisem kar vseh ze prebrala, prevedenih v slovenscino. x:)x

 

ja, men je tud blizje Jaz Gejsa - pa ceprav je v bistvu bolj dolgocasen stil.. no ne dolgocasen, bolje je suhoparen mal (k je pac hotla bit avtenticna)... no in mi je bla tud bl vsec.

 

eni dve hecni sem brala sicer svicarske al kere narodnosti je bejba, mroda ima v imenu Amelie, no v eni pise o lajfu na japonskem (kjer je s starsi zivela) in mi je bla zlo vsec ta knjigca, se pa zal ne spomnim naslova (mogoce se ga se bom), je majhna, manjsega formata kot A5 recimo in zivozelena (platnice) in ne prevec debela.

zelo posebna knjigca, opisuje ene par japonskih lastnosti, ko je delala v eni firmi - na tak zanimiv, poseben nacin.

Name je zlo mocn vtis naredila, skratka....

 

a ves da sem se spomnila priimka :eek: (nothomb! :o)

hecn...

no in jo tud nasla na netu - opis.

S strahospostovanjem

 

druga njena ki sme jo brala, je pa Metafizika cevi.

prvo poglavje (ali nekaksen uvod) me je motlo, se mi je zdel na silo, skoraj kvazi umetnisko in intelektualno, wannabe pa t(k)o, sam pol pa zacne bolj nekak strnjeno pa zanimivo pisat in me je skratka tud ta potegnila. Tud posebna (k je bla nekaksna avtistka kot majhna).

 

In aja, ne gre za svicarko, kot sem narobe napisala, pac pa za belgijko. x:)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Aha, Murakami je pisatelj. Sm mal zafrknila, sem mislila, da je to naslov knjige pa še hotla sem vprašat, kdo je avtor x:o)x

 

Sem zdej mal pogooglala in vidla, da ma v bistvu kar nekaj knjig. Najbrž niso vse v slovenščino prevedene, ali pač? No, sej bom malo v knjižnici povprašala ali pa poiskala kaj več in si kej sposodila za prebrati. Na splošno me japonska kultura kar privlači, čeprav še nisem bila na Japonskem. Kar sem v stiku z njo, sem preko knjig. Prebrala sem knjigo Najstarejša obrt, kjer je opisana prostitucija iz različnih držav. Tam so bile opisne tudi Gejše iz Japonske. Tudi zanimivo branje.

ŽIVLJENJE JE IGRA – IGRAJ JO!

ŽIVLJENJE JE IZZIV – SPREJMI GA!

ŽIVLJENJE JE LJUBEZEN – PODELI JO!

ŽIVLJENJE SO SANJE – URESNIČI JIH!

ŽIVLJENJE JE DAR – SPREJMI GA!

ŽIVLJENJE JE PUSTOLOVŠČINA – UDELEŽI SE JE!

ŽIVLJENJE JE SKRIVNOST – ODKRIJ JO!

ŽIVLJENJE JE BOJ – BOJUJ SE!

ŽIVLJENJE JE LEPOTA – POVELIČUJ JO!

ŽIVLJENJE JE SESTAVLJANKA – SESTAVI JO!

ŽIVLJENJE JE PRILOŽNOST – IZKORISTI JO!

ŽIVLJENJE JE PESEM – ZAPOJ JO!

ŽIVLJENJE JE CILJ – DOSEŽI GA!

ŽIVLJENJE JE POSLANSTVO – IZPOLNI GA!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jst pa berem zadnjo od Harry Potterja, in sem spet čisto not padla... xDDx x:px x:o)x

 

***

Aja, ko že ravno omenjate... meni tudi ni bla všeč Dekle iz Šangaja, niti Dnevnik BJ... tko da sem neprebrano vrnila nazaj... so mi pa všeč npr. vse knjige od Florinde Donner, ki jih pa lažje razumeš če si že prej prebral knjige od Carlosa Castanede, ki naj bi bil njen učitelj.

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja sej se mi je zdel, Univerzalno xDDx

nc hudga, odkod ces pa vedt?

in zdaj ves. x8Dx

 

saj smo ga tle fulkrat omenjal, morda pa se z iskalnikom na tak nacin kaj najde...

zadnjic je strelka al rezalka na tak nacin nekaj nasla..

bom probala...

no nasla sem eno debato, kjer z ViloMalino o murakamiju govoriva in vec njegovih knjig omenjava....

http://www.lunin.net/forum/index.php?s=&am...st&p=916730 :palec:

 

 

jaz sem od Florinde Donner sam eno prebrala (morda v snjanju je naslov al kaj tacga?) potem je pa se ena od Taishe (t?)abelar (se mi zdi), Prehod vracev al nekaj, pa sta mi bli obe vsec in me tud ni nc motil, ce je mal zlo spominjal na CCja. xDDx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz sem od Florinde Donner sam eno prebrala (morda v snjanju je naslov al kaj tacga?) potem je pa se ena od Taishe (t?)abelar (se mi zdi), Prehod vracev al nekaj, pa sta mi bli obe vsec in me tud ni nc motil, ce je mal zlo spominjal na CCja. xDDx

Taisha Abelar - Prehod vračev

od Florinde Donner imaš pa še Kolo usode (ki je fajn da jo prebereš pred "V sanjanju", ki se nekako navezuje na "Kolo usode") in Šabono (ki opisuje življenje z domorodci v Amazoniji).

 

ja obe sta njegovi učenki (menda, tko pravita, osebno ju pa ne poznam xDDx )

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hvala za link in za to, da sem zvedela za Murakami-ja. Sem si dala v načrt, da začnem brati njegove knjige naprej.

 

Lep dan želim.

ŽIVLJENJE JE IGRA – IGRAJ JO!

ŽIVLJENJE JE IZZIV – SPREJMI GA!

ŽIVLJENJE JE LJUBEZEN – PODELI JO!

ŽIVLJENJE SO SANJE – URESNIČI JIH!

ŽIVLJENJE JE DAR – SPREJMI GA!

ŽIVLJENJE JE PUSTOLOVŠČINA – UDELEŽI SE JE!

ŽIVLJENJE JE SKRIVNOST – ODKRIJ JO!

ŽIVLJENJE JE BOJ – BOJUJ SE!

ŽIVLJENJE JE LEPOTA – POVELIČUJ JO!

ŽIVLJENJE JE SESTAVLJANKA – SESTAVI JO!

ŽIVLJENJE JE PRILOŽNOST – IZKORISTI JO!

ŽIVLJENJE JE PESEM – ZAPOJ JO!

ŽIVLJENJE JE CILJ – DOSEŽI GA!

ŽIVLJENJE JE POSLANSTVO – IZPOLNI GA!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

fino. x:)x

enako. :palec:

 

aha, Ale', se mi je zdel da je morda un t odvec. xDDx

Sabona pa sem morda clo brala? xscratchx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aha no vids, ta pa v oni debati (k sem podala link) ni bla omenjena.

ja saj pravim, men so ble cist vse vsec. x^x :palec:

shizim! xyesx :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz pa nazadnje brala: Samo skupaj, nič drugega. Pozabila avtorico Anne nevemkakože.

Mi je total blizu način pisanja, tako, da jo prebrala kar dvakrat zapored x:Ix pa še danes zjutraj jo v roke vzela in kar na slepo odprla eno stran, se malo pocajtala z njo..toplo priporočam. O odštekanih, samosvojih ljudeh govori, ki se čisto slučajno znajdejo v skupnem stanovanju.

 

Imam doma pa še kup vojaških nekih knjig, ker ni bilo časa in kar na slepo vzela s polic.

 

Predtem prebrala V službi kurtizane...pa sem vsake toliko odtavala z mislimi stran. Prebrala pa jo pač radi reda.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

evo, zdej sm se spomnila... napol xrolleyesx x:Dx

pred časom sem brala eno ful dobro bukvo, sam se ne spomnim naslova x:o)x govori pa o knjigi, ki ubija ljudi. yep x:Dx če jo prebereš, umreš x:px ej tolk dbest je... bi še kaj napisala, sam to bi bil spoiler. kao, itak - kolikor mi je znano - ni prevedena v slovenščino, pa ne vem naslova x:Dx

se bom pozanimala.

ful besed xrolleyesx ...pa še vedno ne vem nič x:o)x

sej nimam samomorilskih nagnjenj.... tko da... x;)x

aja... ni prevedena v slovenščino! Ok, bom počakala na prevod x:o)x

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

No, sem šla v knjižnico po Murakamija. In sem ugotovila, da sta sva pisatelja, ki se pišeta Murakami. Eden je Ryu Murakami, od njega sem si potem sposodila knjigo z naslovom "Skoraj prosojna modrina", od Haruki Murakamija pa sem si sposodila "Ljubi moj sputnik".

 

Sem najprej začela prvo brati, vendar, ko sem prebrala dva poglavja, sem se odločila, da začnem brati "Ljubi moj sputnik".

 

Še nekaj... težko je dobiti od Haruki Murakamija knjige. Vse so namreč izposojene :o|o:

ŽIVLJENJE JE IGRA – IGRAJ JO!

ŽIVLJENJE JE IZZIV – SPREJMI GA!

ŽIVLJENJE JE LJUBEZEN – PODELI JO!

ŽIVLJENJE SO SANJE – URESNIČI JIH!

ŽIVLJENJE JE DAR – SPREJMI GA!

ŽIVLJENJE JE PUSTOLOVŠČINA – UDELEŽI SE JE!

ŽIVLJENJE JE SKRIVNOST – ODKRIJ JO!

ŽIVLJENJE JE BOJ – BOJUJ SE!

ŽIVLJENJE JE LEPOTA – POVELIČUJ JO!

ŽIVLJENJE JE SESTAVLJANKA – SESTAVI JO!

ŽIVLJENJE JE PRILOŽNOST – IZKORISTI JO!

ŽIVLJENJE JE PESEM – ZAPOJ JO!

ŽIVLJENJE JE CILJ – DOSEŽI GA!

ŽIVLJENJE JE POSLANSTVO – IZPOLNI GA!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...