Skoči na vsebino

Knjige, ki so nam vsec


Marsa

Recommended Posts

hehe, sej se mi je zdelo... sam upam, da še kakšno njegovo knjigo dobim x:o)x

 

Kaj pa Ryu Murakami? Si morda kaj od njega brala? Ta "Skoraj prosojna modrina" govori nekaj o drogi in to pa ne vem, če me glih zanima. Bom vseeno prebrala, čeprav dam Harukiju prednost, haha ;)

 

No, sej baje nekateri pravijo, da je treba kdaj tudi slabše knjige prebrati oz. takšne, ki nam niso glih všeč, kao zato, da potem nekako bolj cenimo te, ki so nam všeč, ali boljše :D

ŽIVLJENJE JE IGRA – IGRAJ JO!

ŽIVLJENJE JE IZZIV – SPREJMI GA!

ŽIVLJENJE JE LJUBEZEN – PODELI JO!

ŽIVLJENJE SO SANJE – URESNIČI JIH!

ŽIVLJENJE JE DAR – SPREJMI GA!

ŽIVLJENJE JE PUSTOLOVŠČINA – UDELEŽI SE JE!

ŽIVLJENJE JE SKRIVNOST – ODKRIJ JO!

ŽIVLJENJE JE BOJ – BOJUJ SE!

ŽIVLJENJE JE LEPOTA – POVELIČUJ JO!

ŽIVLJENJE JE SESTAVLJANKA – SESTAVI JO!

ŽIVLJENJE JE PRILOŽNOST – IZKORISTI JO!

ŽIVLJENJE JE PESEM – ZAPOJ JO!

ŽIVLJENJE JE CILJ – DOSEŽI GA!

ŽIVLJENJE JE POSLANSTVO – IZPOLNI GA!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ok :) No, morda kdaj tudi na to knjigo naletiš :)

 

Lp

ŽIVLJENJE JE IGRA – IGRAJ JO!

ŽIVLJENJE JE IZZIV – SPREJMI GA!

ŽIVLJENJE JE LJUBEZEN – PODELI JO!

ŽIVLJENJE SO SANJE – URESNIČI JIH!

ŽIVLJENJE JE DAR – SPREJMI GA!

ŽIVLJENJE JE PUSTOLOVŠČINA – UDELEŽI SE JE!

ŽIVLJENJE JE SKRIVNOST – ODKRIJ JO!

ŽIVLJENJE JE BOJ – BOJUJ SE!

ŽIVLJENJE JE LEPOTA – POVELIČUJ JO!

ŽIVLJENJE JE SESTAVLJANKA – SESTAVI JO!

ŽIVLJENJE JE PRILOŽNOST – IZKORISTI JO!

ŽIVLJENJE JE PESEM – ZAPOJ JO!

ŽIVLJENJE JE CILJ – DOSEŽI GA!

ŽIVLJENJE JE POSLANSTVO – IZPOLNI GA!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mislim, da je to knjigo prav tako težko dobiti, ampak vam priporočam, da ste vztrajni in si jo sposodite.

 

http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/povzetki/ovodiin.htm

ŽIVLJENJE JE IGRA – IGRAJ JO!

ŽIVLJENJE JE IZZIV – SPREJMI GA!

ŽIVLJENJE JE LJUBEZEN – PODELI JO!

ŽIVLJENJE SO SANJE – URESNIČI JIH!

ŽIVLJENJE JE DAR – SPREJMI GA!

ŽIVLJENJE JE PUSTOLOVŠČINA – UDELEŽI SE JE!

ŽIVLJENJE JE SKRIVNOST – ODKRIJ JO!

ŽIVLJENJE JE BOJ – BOJUJ SE!

ŽIVLJENJE JE LEPOTA – POVELIČUJ JO!

ŽIVLJENJE JE SESTAVLJANKA – SESTAVI JO!

ŽIVLJENJE JE PRILOŽNOST – IZKORISTI JO!

ŽIVLJENJE JE PESEM – ZAPOJ JO!

ŽIVLJENJE JE CILJ – DOSEŽI GA!

ŽIVLJENJE JE POSLANSTVO – IZPOLNI GA!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

eh, razočarana nad Lulu .... :o|o:

 

je nisem niti brala ker mi je krneki.... začela brat.... dolgčas... grem naprej par strani... dolgčas... še malo naprej, preberem nekaj strani, pa še vedno... dolgčas... vidla v čem je point, prebrala še nekaj strani če bo končno začelo bolj zanimivo... pa še vedno nič... me je minilo... in dokončno odložila...

 

...bom raje naslednjo začela brat

http://shrani.si/f/3O/NC/x6OwT9s/1/sun-love.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest VilaSonca
takle, zdaj si pa lahko vzamem čas za Florindo Donner - Kolo usode ... prebrala 30 strani, pa vmes dva tedna pavze, haloooo. :o|o: tema: kako se uči biti čarovnica. :2src: pol pa kr s Castanedo nadaljujem, Pot v Ištlan, tule se mi nadaljuje moja pot branja. x:)x šamanizem in indijanci morajo biti moja ljubezen. :2src: eni CC-ja ne morejo nikakor brati, jim je dolgočasen, nakladaški, meni je pa prav .. zadet, čisti trip, brutalno realen. x:Dx
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ravno sem prebrala trilogijo od egipčanskega avtorja-naguib mahfouz-pot med palačama,palača poželenja,cukrarska ulica,so naslovi vseh treh.čiiist not padla.na začetku me je sicer knjiga mal jezila,ker opisuje tipično, zelo konzervativno arabsko družino iz začetka 20tega stoletja,in nisem vedla kam bo to šlo,namreč položaj žensk v družbi tistega časa je bil grozen(ja seveda še danes je marsikje tako),no potem sem pa tko not padla,da toplo priporočam za poletno branje.pa še ni dolgo prevedena-kaki dve leti in se jo v knjižnicah da dobit.primerna za dooolge počitnice tipa-poležavanje na plaži,ker imaš kar nekaj za prebrat.murakamija pa ne dobim,je vse izposojeno-nič se brala,vsi ga hvalijo
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pe še ene vrhunske sem se spomnila za priporočit-kanibalova hči-pretresljivo,duhovito,napeto,da ne moreš nehat,vsa živa čustva se ti mešajo.super je.sicer mam pa glihkar doma za prebrat od berte bojetu filio ni doma,pa jakubianovo hišo od nekega egipčana alaa al aswany,je bil tudi film posnet po tej knjigi,so ga ravno vrteli pri nas v okviru...čaki kaj je že bilo...teden egipčanske kulture?...hu?...no pač vsega kar je egipčanskega, pozabim sproti.se preveč s sabo ukvarjam...no skratka,baje je fajn,gledala nisem
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Paulo Coelho - Veronika se odloči umreti

 

Vsi doma jo skoraj prebrali. Zelo jo priporočam v branje, še posebaj tistim, ki vas muči zamorjenost...morda izveste zakaj je tako. x;)x

"Edino tveganje v življenju je, da nikoli ne tvegaš."
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

bom pa morala ime rože do konca enkrat prebrat.

Ja, to je pa kar že skoraj kriminal, pustiti tako bukvo vnemar. :vragec: x^x Hitro se poduči o Bernardu Guiu in njegovem boguvšečnem početju. x!x

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ravno se prebijam proti koncu knjige filio ni doma,berte bojetu.brez dvoma odlicna impresivna pisateljica...ampak knjiga me pa tko razpiiizdiii,da sploh ne vem,ce bom zdrzala do konca.neki tako mazohisticnega ma v sebi,da pa prav tu mac.ne priporocam, sam jezim se tlele gor,ker prav ne morem pozret.me pa matra,ce vsaj na koncu da kaksno katarzo,ceprav mocno dvomim.GRRRKKJGFVKGRRR
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no jz sem si pa za lahkotno poletno branje vzela knjigo Nore Roberts - Plimovanje kar se je izkazalo za meni zelo dobro izbiro...malo skrivnost hkrati pa družinska povezanost in romantika...zelo prijetno branje...ker je knjiga Plimovanje triologije sem si vzela še prvi del, ki je Prelestje morja ampak mi ni bil tako všeč...

prebrala sem pa še Sužnjo...sem že nekaj teh afriških knjig prebrala in me kar malo zbudijo...češ kaj vse se res dogaja na tem kontinentu...neverjetno vendar resnično....če se hočete "prebuditi" si jo preberite....

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Poletno branje: Isaac Asimov, neuraden naslov trilogije v štirih delih "The Robot series". Sem spadajo The Caves of Steel (Jeklene votline), The Naked Sun (Golo sonce), The Robots of Dawn (Roboti jutranje zore) in Robots and Empire (neprevedeno v slovenščino). Zdaj sem tik na koncu tretje. x:)x

 

Dejansko so to kriminalke, znanstvena fantastika je ozadje.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Asimov#Science_fiction_2

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Drgač nimam glih navade priporočat posamezne knjige, ker sej je itak v vsaki knjigi kej a ne, ampak tole pa priporočam, toplo, vsem.

 

Naj ne zavede naslov. Ni namenjena samo staršem. Je namenjena vsem; staršem, bodočim staršem, otrokom in tistim, ki ne bodo ali nočejo bit starši.

 

Že dolgo nisem bral knjige, ki je napisana v tako berljivem jeziku. Jo toplo priporočam tud strokovnjakom iz področja psiho-karkol že in vzgoje. Da vidjo, kako se dajo fest kompleksne stvari razložit na zelo enostaven in razumljiv način.

 

 

Tony Humphreys

OTROK IN SAMOZAVEST

 

Deset zvezdic od desetih možnih.

/za bolečine med branjem je odgovoren vsak sam/

 

xsrcx

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx :palec:

 

( ko smo že pri tovrstnih knjigah, je ena boljših Blagor ženskam, domače avtorice Alenke Rebula...res dobro napisano, berljivo in sočno, ne kot en suhoparen psihološki učbenik, pa zelo dobra vsebina tudi, skratka, ne vem, kaj je boljše, oblika ali vsebina :palec: )

 

 

Drugače pa sem včeraj pokončala še zadnjo slovensko prevedeno neprebrano Paasilinnovo, Rešitelj Surunen...za crknit :P

Variety is the spice of life.

Kdo lahko spremeni svet?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

( ko smo že pri tovrstnih knjigah, je ena boljših Blagor ženskam, domače avtorice Alenke Rebula...res dobro napisano, berljivo in sočno, ne kot en suhoparen psihološki učbenik, pa zelo dobra vsebina tudi, skratka, ne vem, kaj je boljše, oblika ali vsebina :palec: )
o, a daj, ravno zato sem zašla v to temo, da jo priporočim v branje! Ne samo, da je vsebina 'za ponucat', ampak je res tak sočen in lep jezik, da se včasih kar ustavim pri branju in sem čisto navdušena. Izjemno :palec: :medal:

 

*****

Luštno branje pa je tudi knjiga Elizabeth Gilbert: Jej, moli, ljubi.

 

nekaj o avtorici in knjigi:

 

Elizabeth Gilbert

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...