Skoči na vsebino

Strah-tresenje


ninaa

Recommended Posts

Eila. Jz sem tuki nova na forumu.Imam pa eno fuuull veliko tezavo,k jo mam že neki cajta pa newem kj naj weč nardim :C: . Zto sem se obrnila na vas.

No,dogaja se mi to,da recimo pred spraševanjem v šoli in testi postanem zelo živčna in se kr začnem trest.In to kar podzavestno.To se mi dogaja tud kadar me recimo čitelca pokliče pred tablo.In kar trest se začnem :sori: Pol pa mi vsi govorijo...lej kko se trese... jojjjj :C:

Drugač pa se mi to tud dogaja ko sem recimo zmenjena z kakim tipom d gremo vn.In kadar sem poleg njega ne morem bit na miru.Pa newem zakaj se mi to dogaja!! :V: Zarad tega jz tud nisem mela še resnega tipa. In res newem kaj nardit!!

 

Prosim če mi lahko vi bilo kako pomagate in svetujete Hvala

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

to se dogaja, tud jst se včasih zarad vznemirjenosti/strahu začnem trest, morš najdt način da se pomiriš, probi si dopovedvat, da to ni nč takšnga če si vprašana-enkrat pač morš bit.. .velik tud pomaga, če znaš snov... se morš že doma psihično prepričat, da jutr te pa ne bo strah če te kdo pokliče pred tablo in ne boš živčna, ker si se učila in nimaš kej skrbet.. mogoče bo pomagal.

 

glede tresenja v bližini določene osebe-tle gre za živčnost/tremo predvsem pomoje, najd kakšn način za pomiritev kko jogo al pa kej, sama boš še najbol vedla kaj ti odgovarja in pomaga ko boš sprobala x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ninaa, vsaj pri zmenkih s tipi, prijatelji, imaš najbrž strah, da bodo odkrili na tebi nekaj, za kar meniš, da se boš osmešila. Moraš se zavesti, da nihče ni popoln, vsak ima svoje napake, ki jih je treba hočeš/nočeš sprejeti. Nihče od resnih tipov ne bo pričakoval, da boš popolna, niti, da boš ustrezala njihovim predstavam o popolnosti. Ni ti treba biti povsod popolna in najboljša, bodi samo to kar si, edinstvena osebnost s svojimi lastnimi čari. Veš, pri tipih ne pali popolnost, ampak samozavest in moč se sprejeti takšno, kot si. Rada se imej, delaj po svojih najboljših močeh, in sprejmi se. Več kot to ne moreš narediti. Pravzaprav je to vse, kar lahko narediš. Ostalo prepusti usodi, Bogu, ali kakorkoli že to imenuješ...Veš, prijatelji in tipi, učiteljice ne vedo o tebi, kar veš ti o sebi...zato kar proč s tem strahom, da nečesa nisi vredna, ali, da te bodo zaradi nečesa obsojali. Saj imajo sami s seboj dovolj problemov, nimajo časa razmišljati še o tvojih x;)x

 

Veliko poguma ti želim, xsrcx

ne vpraš me nič, ker nič ne vem...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Veš, pri tipih ne pali popolnost, ampak samozavest in moč se sprejeti takšno, kot si. Rada se imej, delaj po svojih najboljših močeh, in sprejmi se.

 

S tem se tudi jaz strinjam, pa če katera verjame ali ne! x;)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ninaa, vsaj pri zmenkih s tipi, prijatelji, imaš najbrž strah, da bodo odkrili na tebi nekaj, za kar meniš, da se boš osmešila. Moraš se zavesti, da nihče ni popoln, vsak ima svoje napake, ki jih je treba hočeš/nočeš sprejeti. Nihče od resnih tipov ne bo pričakoval, da boš popolna, niti, da boš ustrezala njihovim predstavam o popolnosti. Ni ti treba biti povsod popolna in najboljša, bodi samo to kar si, edinstvena osebnost s svojimi lastnimi čari. Veš, pri tipih ne pali popolnost, ampak samozavest in moč se sprejeti takšno, kot si. Rada se imej, delaj po svojih najboljših močeh, in sprejmi se. Več kot to ne moreš narediti. Pravzaprav je to vse, kar lahko narediš. Ostalo prepusti usodi, Bogu, ali kakorkoli že to imenuješ...Veš, prijatelji in tipi, učiteljice ne vedo o tebi, kar veš ti o sebi...zato kar proč s tem strahom, da nečesa nisi vredna, ali, da te bodo zaradi nečesa obsojali. Saj imajo sami s seboj dovolj problemov, nimajo časa razmišljati še o tvojih x;)x

 

Veliko poguma ti želim, xsrcx

 

 

:palec: tut js tako mislim Ninaa.

Verjemi vase!!!!

Mogoče mali začetni praktični nasvet, tik preden si vprašano preusmeriš koncentracijo drugam (več variant, mogoče tut to, da skleneš palec in mezinec in misliš samo na to...)...doma pa si v mislih poskušaj predstavljat (vizualizirat) situacijo, kako stojiš pred tablo, kje si ti, kje učiteljica, kaj te lahko sprašuje, kako pogumno odgovarjaš, ker odgovore poznaš, tut če nardiš kakšno napako, nič zato, jo lahko popraviš ... Podobno recimo tudi pred fantom, kako se srečata, kaj mu rečeš, kaj on, kaj odgovoriš ...itd... ZMOREŠ!!!! Vsak dan se nakajkrat poglej v ogledalo in si to reči..pa s sabo mej vedno listek, da si unikatna, močna oseba in da zmoreš!

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Eila. Jz sem tuki nova na forumu.Imam pa eno fuuull veliko tezavo,k jo mam že neki cajta pa newem kj naj weč nardim :C: . Zto sem se obrnila na vas.

No,dogaja se mi to,da recimo pred spraševanjem v šoli in testi postanem zelo živčna in se kr začnem trest.In to kar podzavestno.To se mi dogaja tud kadar me recimo čitelca pokliče pred tablo.In kar trest se začnem :sori: Pol pa mi vsi govorijo...lej kko se trese... jojjjj :C:

Drugač pa se mi to tud dogaja ko sem recimo zmenjena z kakim tipom d gremo vn.In kadar sem poleg njega ne morem bit na miru.Pa newem zakaj se mi to dogaja!! :V: Zarad tega jz tud nisem mela še resnega tipa. In res newem kaj nardit!!

 

Prosim če mi lahko vi bilo kako pomagate in svetujete Hvala

 

 

Sm mnenja da potrebuješ sprostilne tehnike, ker si po naravi verjetno mal nervozna.Če tega ne boš zdele obpravila se ti bojo problemi samo kopičili.Potem se boš tresla že na šihtu itd.Probej se sproščat dnevno v smislu da se vsedeš na kavč/pojstlo in poiskušaš bit čim bolj mehka(glavo nasloni na blazino).Oči imej odprte in se enostavno prepusti mislim.Ko to počneš moreš imeti mir okoli sebe oziroma morš biti sama.Če se pri tej vaji ne moreš totalno sprostit potem imaš probleme sama s sabo oziroma z svojo nervozo ki izhaja iz drugih potlačenih problemov iz preteklosti.Vaje morš delat v smilsu po 1 uro dnevno(lahko tudi več) dokler ne prideš do stopnje ko se vsedeš dol in počutiš dobro.Najbolj glavno pri tem je da poiskušaš bit čim bolj mehka pri tem sedenju.Že po enem tednu bi se moralo poznati na tvoji splošni sproščenosti.

 

Nervozna pri tipih in v šoli si pa zaradi spremembe dihanja oziroma hiperventilacije oziroma zadrževanja diha.Z sprostilnimi tehnikami to dihanje v strsnih situacija zbalansiraš brez nekega zavedanja.Najslabš je ko začneš dihat na silo.Dihanje more bit spontano.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Eh, mala, pri tvojih letih to ni nič tazga in se velik ljudem dogaja...osebnostno še rasteš in sčasoma se boš otresla tudi tega strahu in bo to le še smešen spomin na srednješolske dni. x;)x

 

Cashy ti je lepo napisal in tud ostali so ti dali pametne nasvete....res preberi kake knjige o delu na sebi...npr Louise L. Hay ma dobre - Življenje je tvoje in Nikoli ni prepozno. Malo preberi, pa potem povej. x;)x

 

:palec: Vse bo ok. Samo verjemi vase in se imej rada. xsrcx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

čisto možno :8): kaj pa če si rečeš: ati ti si itak z mano(njegova ljubezen te bo skoz varovala), tak da mi noben nič ne more x^x

There is

One Mind,

One Truth,

One Source in the Universe,

and I AM ONE with ALL there is."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Eila. Jz sem tuki nova na forumu.Imam pa eno fuuull veliko tezavo,k jo mam že neki cajta pa newem kj naj weč nardim :C: . Zto sem se obrnila na vas.

No,dogaja se mi to,da recimo pred spraševanjem v šoli in testi postanem zelo živčna in se kr začnem trest.In to kar podzavestno.To se mi dogaja tud kadar me recimo čitelca pokliče pred tablo.In kar trest se začnem :sori: Pol pa mi vsi govorijo...lej kko se trese... jojjjj :C:

Drugač pa se mi to tud dogaja ko sem recimo zmenjena z kakim tipom d gremo vn.In kadar sem poleg njega ne morem bit na miru.Pa newem zakaj se mi to dogaja!! :V: Zarad tega jz tud nisem mela še resnega tipa. In res newem kaj nardit!!

 

Prosim če mi lahko vi bilo kako pomagate in svetujete Hvala

 

Tudi sam sem imel take probleme!!! Sam so me zrihtal! Dal so me v glasbeno šolo, kjer smo potem nastopal, igral sem biriča na Celjskem gradu pred 2000 ljudmi, pa v Avstriji še pred mnogo več ljudmi. Preprosto so me rinl v nastope,

x:Dx no nakoncu sem že kar sam prilival olja na ogenj.

ninaa to da imaš tremo in da te trese se meni zdi čisto cool nič tako fejst narobe. Malce bi se po moje morala s kom pogovorit, pri menij se je vse spremenil ko nas je pred nastopom motiviral učtitel trobente ( Franc Korbar - tisti ki se mal spoznate na te zadeve x;)x ). preprosto nam je rekel: Greste nastopat, greste pred ljudi, oni vas bodo polsušali, Vvvvvvvviiiii ste glavni. Če komu ni kaj všeč naj gre. To je vaš čas, za to ste trenirali vadili. Zdej ste vi glavni!!! Uživajte. naj vas drugi ne zanimajo!! Morda bi morala nato vižo kej storit. ZAnimivo bi bilo odkriti razlog zakaj se ti to dogaja v takšni meri. Imaš morda probleme z samospoštovanjem?? Se bojiš koga razočarati ali biti razočarana?? Se bojiš morda biti poažena oz. kao prenašaš poraz - kaj si misliš ko nekje izgubiš. Si po porazu pesimist ali optimist. Ali znaš iz poraza potegniti energijo, ki te ponovno motivira? Ti je v preteklosti morda nekdo vlil v galvo občutek manjvrednosti?? ali imaš že izdelan življenski cilj, ki je dovolj jasen, da si ga v mislih lahko predstavljaš??... nina prisluhni si, raziskuj se, no to že počneš ker si tu izpostavila svoj problem. delaj na sebi, postani oseba, ki ve kaj hoče, boš videla vse se spremeni, to bodo tudi fantje občutili tko "telepatsko" in potem se bodo oni tresli ne pa ti!! pstani samozavestna gospodična, pejdi med amaterske igralce, nastopaj pred ljudmi, prepričaj se da je pisanje testa v šoli nekaj najlepšega, na njih se dopro pripravi ... Bom nehal ker še sam nisem najbolj idealen v teh zadevah, mene tud lahko zamaje kakšna fejst punca, to se mi je še ne tolko nazaj dogodlo... :vio: x:Dx

 

Držim pesti, da odkriješ vzrok težav in jih tudi odpraviš

 

x;)x :palec:

Nekoga moraš imeti rad,

pa čeprav trave, reko, drevo ali kamen,...

Ivan Minatti (1924)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 6 months later...

Živjo.

 

Ninaa želim ti samo povedat, da nisi edina. Namreč z mano se dogaja isto. Pred 1 letom se zgubil očeta in od takrat se tresem pred nastopom pred publiko (v šoli, nastop z orkestrom....); Upam da mi bojo tile primeri kako si pomagati pomagali.

 

Hvala vam

 

LP

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...

Hmm...nisem le razumel v kakšnem smislu tresenje.

 

Jaz sem v šoli vselej živčen in kot si že sama rekla, podzavestno, recimo udarjam z nogo ob tla, včasih s svinćnikom po mizi...zame ni moteče, ker se ne zavedam, je pa za okolica in zato poskušam biti malce bolj zbran.

Kar pa je v šoli težko x;)x.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 4 years later...
najbolje da se pogovoriš z zdravnikom, in mu predlagaš pregled ščitnice, lahko da ti deluje preveč, in je tresenje posledica tega. Predlagat pa moraš zato, ker se dostikrat zgodi, da zdravniki vse skupaj ignorirajo in te pošljejo na preiskave šele ko se stanje poslabša, poznam primere ko so 2 ali 3 leta hodili na vse druge preiskave razen za ščitnico, na koncu pa se je izkazalo ravno to.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...