Skoči na vsebino

Filmi, ki jih radi gledamo


Marsa

Recommended Posts

Pokaž mu Ko to tamo peva, pa reč, da je naš x;)x

 

:eek: x?x

A ni naš? x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hej!

 

Če bi želeli z enim SLOVENSKIM filmom tujcu( ki sicer o filmih veliko ve, o slovenskih pa nima pojma)pokazat kako dobri znamo bit slovenci s filmi, kater film bi izbrali? Film je lahko tud zgodovinski, ni nujno, da je sodoben. Nujna sporočilna vrednost! x;)x

 

To je klic na pomoč...

 

x:)x

 

Ej, če mora biti slovensko - sporočilni bo ODGROBADOGROBA ta pravi x:Dx x:Dx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pred kratkim sm dobila v roke knigo, neko mesacno absurda, ludizma in utopije aja pa groze, da ze vse skup vzbuja prov anticno obcutenje tragicnosti.... :inocent: aham, uglavem Parfum... x:)x zdej pride pa film (al je ze?) po njej posnet... morm to vidt... xrolleyesx

ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

 

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

pred kratkim sm dobila v roke knigo, neko mesacno absurda, ludizma in utopije aja pa groze, da ze vse skup vzbuja prov anticno obcutenje tragicnosti.... :inocent: aham, uglavem Parfum... x:)x zdej pride pa film (al je ze?) po njej posnet... morm to vidt... xrolleyesx

 

 

Film samo senca knjige! xrolleyesx

Behind every bitch there is a guy that made her that way.

 

Sheakespeare

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Je kdo gledal včeraj film tedna: neki korejski kontemplativni film. Je bil :palec: ... ocena 4 x;)x Ko je že ravno duhovni forum, ne glede na podlistek brbljarije, je lepo pokazal, da človek ne more duhovno napredovati samo z dobrimi deli ali pa npr. ljudje, ki odrastejo in umrejo v samostanu. Za duhovni preskok potrebuješ spoznati tudi temno plat biti, strasti, razvrat, orgije, sebičnost, jezo, posedovalnost, maščevanje... itd. itd. ...

 

Apropo... za tiste pedofilske duhovnike iz RKC bi blo po mojem tudi mnogo lažje, če bi se pri osemnajstih zdivjali na svojih sovrstnicah, kot pa pri štiridesetih na "tujem" podmladku :xx!:

 

Ampak zdej verjetno že govori sam satan iz mene x:Dx x:px x;)x

 

xrainbowx

 

P.S. Ja, Parfum je književni orgazem v žilo... Mimogrede, od Kurta Kombajna naj knjiga tko, da veš da ti tolk, tolk, tolk, spet ne sme bit všeč x:px x;)x

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pogledala film The butterfly effect,svetovn je..Veliko boljši kot sem pričakovala.Ocena 5. x:)x x;)x

 

Zdjle grem pa še enga gledat A sight for sore eyes.. x:Ix

Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.

Richard Bach

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Je kdo gledal včeraj film tedna: neki korejski kontemplativni film. Je bil :palec: ... ocena 4 x;)x Ko je že ravno duhovni forum, ne glede na podlistek brbljarije, je lepo pokazal, da človek ne more duhovno napredovati samo z dobrimi deli ali pa npr. ljudje, ki odrastejo in umrejo v samostanu. Za duhovni preskok potrebuješ spoznati tudi temno plat biti, strasti, razvrat, orgije, sebičnost, jezo, posedovalnost, maščevanje... itd. itd. ...

Apropo... za tiste pedofilske duhovnike iz RKC bi blo po mojem tudi mnogo lažje, če bi se pri osemnajstih zdivjali na svojih sovrstnicah, kot pa pri štiridesetih na "tujem" podmladku :xx!:

 

Ampak zdej verjetno že govori sam satan iz mene x:Dx x:px x;)x

 

xrainbowx

 

P.S. Ja, Parfum je književni orgazem v žilo... Mimogrede, od Kurta Kombajna naj knjiga tko, da veš da ti tolk, tolk, tolk, spet ne sme bit všeč x:px x;)x

 

Gledala film :vio: , super film po dolgem cajtu na slo1 :palec: x:)x . Mislm, da je mel tud oceno 5 + x:Dx .

Drugače pa on se ni zavezal, da bo menih celo življenje ga je potegnila ljubezen, strast karkoli v življenje. Menihi imajo itak svoj ritem življenja, vstajanja, funkcioniranja, sem bila priča parkrat po par dni.... ker me je zanimalo in nekaj kar sem sploh občudovala, kar mi pr meni manjka je njihova popolna disciplina, to me je totalno fasciniralo. Ko imajo npr, sistem vstajanja ob petih, štirih in potem delo cel dan, opravki, molitve, meditacije, pa tudi dosti težko fizično delo....

Zdaj razumem zakaj so komune tolk uspešne.

 

Drugač pa film ja, mene je totalno potegnil vase. Sm sedela in nepremično strmela v ekran x:Dx :vio: . Ta lajf k ga živimo

je itak prepleten z vsemi temi stvarmi, k si jih naštel in največ se naučiš iz tega iz odnosov. Drugi ljudje so kot zrcalo tvoj odboj in v njih lahko prepoznaš svoje lastnosti in se iz tega naučiš, da moraš predvsem spreminjat sebe ne pa obsojat, obtoževat in krivit druge za svoj lajf.

Ampak saj, ko ti je to enkrat jasno vse te plati lajfa, pol itak ne živiš več tega življenja, pol tega enostavno ne rabiš več, ne rečem, da vedno uspeva, ampak stvari so ti jasne.. xsrcx x:)x

Pa še tko dobr je blo razdeljeno na obdobja, on je za to praktično porabil cel lajf, se pravi čimprej se začnemo zavedati, čimprej začnemo ozaveščati in s tem spreminjati stvari.

One's destination is never a place, but a new way of seeing things- Henry Miller

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Drugač pa film ja, mene je totalno potegnil vase. Sm sedela in nepremično strmela v ekran x:Dx :vio: .

 

x:Dx x:Dx x:Dx enako... pa sploh niso nič govoril, dogajal se je pa po glav 120 %. Ja, lepo so razdelil eno življenje na štiri letne čase in seveda se je končal pri pomladi, pri novem učencu in učitelju x;)x Ciklizem...

 

Ja, je potreboval celo življenje ampak men se zdi to zlo hitro... če pogledam kakšne starčke okol sebe večinoma težijo, da imajo premal penzije in to je to x:Dx x:px x;)x Sem pa enkrat gledal doku o šaolinskem samostanu na Kitajskem, kjer se učijo kung-fuja in ostalih veščin, in sem hotel kar spakirat x:Dx .

 

Mimogrede: A si predstavljaš, da si napišeš na košček papirja "zaprto", si jih nalepiš na ušesa, usta in nos ter umreš xrolleyesx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, je potreboval celo življenje ampak men se zdi to zlo hitro... če pogledam kakšne starčke okol sebe večinoma težijo, da imajo premal penzije in to je to x:Dx x:px x;)x Sem pa enkrat gledal doku o šaolinskem samostanu na Kitajskem, kjer se učijo kung-fuja in ostalih veščin, in sem hotel kar spakirat x:Dx .

 

Mimogrede: A si predstavljaš, da si napišeš na košček papirja "zaprto", si jih nalepiš na ušesa, usta in nos ter umreš xrolleyesx

Samostan ja ni slabo x:Dx x:)x življenje v antimaterialnem svetu. Al je možen totaln odklop vsega, če pomislm definitivno zanimiva izkušnja, mogoče hitrejš najdeš umirjenost, kakor tukej in zdaj. Za kakšno obdobje ja izkušenj ti ziher ne manjka ko prideš vn, to sm prepričana. x:)x

 

Ampak po drugi strani mi je ravno to čar totalna fascinacija, da se lahko odklopiš in umiriš sredi ponorelega sveta.

Npr. mi je noro lepo nekje v naravi, bi kr ostala tm :vio: , po drugi strani pa izziv, kako lahko natreniraš sebe da si sreda kaosa, hrupa.... množice... popolnoma skuliran in umirjen. Kul, da te ne posrka vase ta mehanični avtomatizem vsakdanjika.

 

Enkrat sm brala o Falun gongu, kaj so vse počeli z ljudmi, ki so trenirali, ne vem a še :xx!:

To da si napišeš "zaprto" in se predaš, to je tko kt dolmene , dolmene v Sibiriji, Franciji pa po drugih delih sveta, enostavno so se odločl odmeditirat v drugo stanje zavesti, ne vem tko nekak si predstavljam.

Te dolmene so omenjene tud v knjigah o Anastaziji.

One's destination is never a place, but a new way of seeing things- Henry Miller

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Včeraj sem gledala Transamerica :palec: Sem vedla že v naprej, da mi bo všeč x:)x

 

 

Men je tud v nulo všeč ta film.Vsebina ,dialogi..čisto vse..Eden boljših.. :palec:

Felicity svetovno igra x:Ix x:px x^x ..upravičeno je pokasirala oskarja.. xsrcx

 

 

 

 

 

 

Folk ,jutri bo v Delu in Novicah dvd-Morje v meni(Mar adentro) xsrcx .Svetovn film..

 

:palec:

Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.

Richard Bach

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hladni vrh xsrcx x:)x :palec: , Jude Law, Nicole Kidman.

Love story dogaja med ameriško državljansko vojno. O večnosti, nesmrtnosti ljubezni.... xsrcx x;)x

pretresljiv film, odvisno seveda kako ga doživljaš, meni ni pustil spati :vio:

One's destination is never a place, but a new way of seeing things- Henry Miller

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Danes je na Net-tv Napad na policijsko postajo št. 13 x:)x pa ne remake :xx!: ampak Carpenterjev original iz 76. leta

Kultni film, priporočam :palec:

Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo našel.

Kdor najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi.

Nejc Zaplotnik

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem prepozno opazil :inocent: bil je ob 23:20h

Mogoče bo ponovitev, čeprav je ponavljanje filmov praksa bolj na TV3 kot na Net-tv xnckrivx

Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo našel.

Kdor najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi.

Nejc Zaplotnik

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pogledala film The butterfly effect,svetovn je..Veliko boljši kot sem pričakovala.Ocena 5. x:)x x;)x

 

Hej :eek: nehi ti iste filme gledat k jst xDDx Čeprav tega mi ni uspelo pogledat do konca, tko da šššššš :shsh: Kukr sem ga pa uspela je pa full dobr :palec:

 

Hladni vrh xsrcx x:)x :palec: , Jude Law, Nicole Kidman.

Love story dogaja med ameriško državljansko vojno. O večnosti, nesmrtnosti ljubezni.... xsrcx x;)x

pretresljiv film, odvisno seveda kako ga doživljaš, meni ni pustil spati :vio:

 

Tud ta mi je všeč, samo men je tok bolj zanimiva ta povezava med Ado (Kidman) in Ruby (Zellweger). Renee Zellweger mi je sploh dobra v tem filmu.

Support bacteria, they're the only culture some people have!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem prepozno opazil :inocent: bil je ob 23:20h

Mogoče bo ponovitev, čeprav je ponavljanje filmov praksa bolj na TV3 kot na Net-tv xnckrivx

 

Imaš eMule... x:Dx

Original naslov je Assault on Precinct 13

Gledal... :palec: :palec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hej :eek: nehi ti iste filme gledat k jst xDDx Čeprav tega mi ni uspelo pogledat do konca, tko da šššššš :shsh: Kukr sem ga pa uspela je pa full dobr :palec:

:palec: zgleda,da naju isti filmi privlačijo.. x:Dx x:Dx x;)x

 

 

 

Nordika,obvezno poglej film Brokeback moutain in film The crash.Sigurno ti bosta všeč...

 

 

 

Sideways pogledala..Kr dober film,z zelo smešnimi trenutki x:Dx .Ocena 3+

Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.

Richard Bach

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

..tale Parfum me je pa dost pozitivno presenetu! :palec: :palec: :palec:

You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.

Frank Zappa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...