Skoči na vsebino

Filmi, ki jih radi gledamo


Marsa

Recommended Posts

Je kdo gledal Dogville? Upam da ga niste že opisovali (ali da ga nisem celo že jaz- se ne spomnim)...

Meni je genialen film- od scene do poante... res dobro. Je pa Art film in seveda drugačnega žanra...

Predvsem zadnje scene in dvogovori o tem kaj je aroganca....

Tako znan naslov se mi zdi..... sigurno sem ga gledala. Zadnje čase sem gledala tolk filmov, da potem vse naslove pomešam. x:Dx

Joj Daisy.... spomnila sem se...... al nisem bila pri volji al pa mi res ni dišal, ker sem ga prekinila.... Mogoče bi se mogla še enrat potrudit.

Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.

M. H. Alderson

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Danes sem gledala Gori Vatra (bosanski film)...... moja ocena 3.

Zvečer pa imamo na sporedu Mistic River..... baje da je dober

Pa v planu tud 21gramov...... tud tega komaj čakam

Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.

M. H. Alderson

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz pa sem danes, zdajle, (prvic, nekako ne maram prevec 'oskarjevskih' filmov) gledala film Angleski pacient...

Moram priznati, da sem NAVDUSENA nad filmom, neverjetno me je prenesetil, pozitivno.

Itak mi je ze prej bil vsec Ralph Fienes (obe zenski ne prevec, pa sta mi bili danes tudi obe zelo OK, zelo dobra igralska zasedba)...

Res fantasticen film, zelo zalosten, imam kar kepo v grlu... :8): :C:

Dobra zgodba, prizori, dialogi, ideja s prepletanjem zgodb in pripoveovanjem, strast totalna (res brez cenene erotike, kot so 'napovedali' v Vikendu, res tudi zelo dolg, kot so prav tako rekli, pa me nekako ni zelo motilo).

Cudno, ko lahko sploh govorim tako hitro, ponavadi ne maram takoj ful govoriti o filmu, npr. takoj ko pridem iz kina oz. ko ga gledam...

Naky je fajn pogruntala z ocenami - jaz dam 5 zvezdic Angleskemu pacientu. :palec: :palec:

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

FAk, takega filma pa res ne smem zdej gledat...... ujebemti... sta me že prepričali... (sploh sem bil prepričan že pri)

Moram priznati, da sem NAVDUSENA nad filmom, neverjetno me je prenesetil, pozitivno.

 

Darn, bo kar bo

:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ah, Fihgt club je najboljsi film... ce imas razdvojeno osebnost ti nikoli ne bo dolgcas. Edward Norton obvlada, Brad Pitt pa je tud kul.. ceprav sem mu faus njegove zene.. mjaw..

 

1. Don't talk about the fight club. x!x

2. Don't talk about the fight club. x!x

3.-konca ni vazno xrolleyesx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Joj, Antonio Banderas... :o|o: xrolleyesx

Tole bom pa tudi jaz enkrat gledala, 7 let v Tibetu.. x:)x

 

Meursault - zelo vsec klub golih pesti, tudi film, neverjetno. Mislim, da bo ravno v tem tednu nekje (morda na TV3)... x^x :palec:

 

Aja, se od vceraj - Ang. pacient - to je tudi moja fora, jaz tudi shizim na tocno tisti predel... x:Ix Bosporjev.. (prsnicna vdolbinica ali kako ze)... xDDx x;)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Angleški krimič...Killing me softly...

glavni igralec isti kot v Angleškem pacientu...Ralph Fienes..

 

Po dolgem času dober krimič...poln strasti...sicer pa jaz mogoče neobjektivna..ker nora na angleške filme... x:Ix

 

Astra

Per aspera ad astra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

glavni igralec isti kot v Angleškem pacientu...Ralph Fienes..

Blazno mi je vsec ta tip, kot igralec in tudi kot tip - zdi se mi ful sexy. :8): x:)x

Vsec mi je bil tudi v Schindlerjevem seznamu...

Tak, ma, dbest tip, v bistvu, za ang. pac. pa nad dobra izbira, da ne bi mogla biti boljsa. x^x :palec:

 

Aja, in to ob tem (mislim tako o tem filmu), kljub temu da ne maram ljubezennskih filmov... No, vsaj v glavnem.

Po drugi strani pa mi je bil V vrtincu zakon...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

... Klub golih pesti, ....

Mislim, da bo ravno v tem tednu nekje (morda na TV3)...

Ja, ce koga zanima, danes je tole, na TV3 ob 21:45.

Jaz zadnjic nisem gledala od zacetka, pravzaprav sem gledala samo kake pol filma ali manj...

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Včeraj pogledali film: Življenje ali nekaj takega...

Kaj storiti s svojim lajfom, če izveš, da ti preostane samo še 7 dni?? In misel izrečena na koncu: živi vsak dan, kot da bo tvoj posledni, ker eden konec koncev tudi bo!!!!! Yess... :palec:

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Naky, Dogville si lahko prekinila, če si ga snela iz interneta in gledala prek računalniku, ker sicer ga še ni na VHS ali DVD, še manj na TV.

Skozi film je super prikazano kako se stopnjuje človeško izkoriščanje in zloba, na drugi strani pa potrpljenje in "razumevanje".... Konec tak kot je, je v bistvu pravo olajšanje za gledalca, kot bi njega samega odrešili muk!

Art filmi so pač taki, da moraš biti malo "in the mood" da jih vredu gledaš.

 

Sem pa spet gledala Amarcord- za svoje čase je bil eden najboljših filmov (tega je pa že kar cca 30 let !!) x^x

 

Bila sem tudi v Koloseju in si ogledala Poslednjega Samuraja.....

Ker me vzhodnjaška duhovna mentaliteta v smislu Tibeta, samurajev in podobno privlači, sem film gledala bolj s svojimi občutki kot pa sproti s tistim, kar naj bi mi film dal....

Vse skupaj me je pretreslo, spet v smislu kako par kretenov spreminja zgodovino in uniči kulturo in ljudstva v imenu napredka.... Spustili smo tudi kako solzico....

 

Pretresla me je pa tudi praznina- vakuum v filmu ! Ko Cruise biva pri samurajih, bi človek pričakoval kakšne zanimive in poučne dialoge o življenju, njegovem smislu, samurajski mentaliteti.... pa je vse skupaj prazno in nič povedanega. Dober spektakel, a nič povedanega.

 

Kot pa rečeno, ker človek marsikaj o takem načinu življenja - časti, spoštovanja, odnosov, notranjega miru in kaj vem česa še - že itak ve, si sam projecira to v film in tako film postane čuten in pretresljiv. Brez tega pa je brez veze.

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.

Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.

Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:palec: včeraj sem bla z mamo in s kristalko in z njeno mamo v celju v koloseju. kljub mojemu in kristalkinemu prepričevanju, da bi šle onidve gledat kajmak in marmelada medve pa teksaški pokol z motorko, nama na žalost ni uspelo. pol smo pa gledale poslednjega samuraja. dobr film
mejte se radi....
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

nazadnje gledala v kinu Gospodarja prstanov, Poslednjega samuraja pa še en film ko Đuro noter špila, samo ne Kajmak in marmelada..

Gospodar prstanov najboljši od vseh treh in nič zaspala vmes, kot pr dvojki, pa še pavza je bla vmes v kinu in kokic sva fulll pojedla pa kokakole spila, pa reče en stari, ki je zraven mene sedel (nek težak mora bit, sej je kr godel pol še vmes kok je brezveze film. A ni brezveze?) kok mladi kr na koruz živimo.. pa če je fajn. Sem rekla da ne bi vedla.. x:Dx

 

Aja, zdej pa resno.. A je gledal kdo film na slo1 v soboto o Jerry Lee Lewisu? Zaupajte mi konec, jst gledala tam nekje ko sta iz Anglije se vrnila domov in je še doma afera izbruhnila ko je bila ona 13 stara, pol pa tud ni imel uspeha v muzki in je tak nasiln ratal do žene.. :xx!:

Mushi
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

lost in translation  :palec:  x:o)x  x:o)x

:palec: , meni se je tudi dopadel, tak simple a vendar globok.

 

danes se pripravljam na whale riderja

Jas te mam tak rada

I am feeling very olympic today

Is time the only thing you are waiting for?

Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

 

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.

Dalai Lama

Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...