Skoči na vsebino

Matrica


Alan_New

Recommended Posts

Lep dan vsem!

 

Ste morda gledali trilogijo Matrico (The Matrix, The Matrix Reloaded in The Matrix Revolutions)? Kako ste doživeli ta edinstven film? Kako ste se počutili med gledanjem in poslušanjem v kinu, doma, pri prijateljih, kjerkoli že? Kaj se vam je dogajalo med filmom in kasneje?

 

Kako razumete ta film?

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no, za drugi del sploh moram priznati, da sem imel občutek, da je imelo filozofiranje in govorjenje o ugankah samo sebi namen. :wacko: :blink: v glavnem, preden sem pokapiral, kaj se je želelo povedati, je bil kader mimo (v kinodvorani), da bi si kasneje film spet ogledal, mi pa ni padlo niti na kraj pameti. Ni me toliko pritegnil. Tretji del je bil boljši, pa vendar spet ne toliko, da bi ga gledal 2x. Večkrat sem si ogledal le 1. del, še pred prihodom nadaljevanj, ker je bilo za tiste čase vključenih res nekaj "revolucionarnih" idej, da o viz. efektih ne govorimo x;)x
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

no, za drugi del sploh moram priznati, da sem imel občutek, da je imelo filozofiranje in govorjenje o ugankah samo sebi namen. :wacko: :blink: v glavnem, preden sem pokapiral, kaj se je želelo povedati, je bil kader mimo (v kinodvorani), da bi si kasneje film spet ogledal, mi pa ni padlo niti na kraj pameti. Ni me toliko pritegnil. Tretji del je bil boljši, pa vendar spet ne toliko, da bi ga gledal 2x. Večkrat sem si ogledal le 1. del, še pred prihodom nadaljevanj, ker je bilo za tiste čase vključenih res nekaj "revolucionarnih" idej, da o viz. efektih ne govorimo x;)x

Seveda, Reloaded je bil za večino pretrd oreh! Ampak tako je narejen nalašč, kar se vidi. Neprestani boji, hitri kadri, dvo- in večumne besede in stavki, da že ne dojemamo več... Hm, kako znano je vse to! x:)x

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ful zanimivo " nakljucje". Pred nekaj dnevi sem sanjal Matrico nase civilizacije. Bil sem izven Matrice in sem imel pregled njenega delovanja. vsi ljudje so delali stvari po ustaljenem programu brez da bi vedeli zakaj. Zdaj pa iscem dwd prvega dela, da si jo se enkrat pogledam.

Ocitno se nekaj dogaja v nasi matrici.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ful zanimivo " nakljucje". Pred nekaj dnevi sem sanjal Matrico nase civilizacije. Bil sem izven Matrice in sem imel pregled njenega delovanja. vsi ljudje so delali stvari po ustaljenem programu brez da bi vedeli zakaj. Zdaj pa iscem dwd prvega dela, da si jo se enkrat pogledam.

Ocitno se nekaj dogaja v nasi matrici.

Vsekakor se dogaja, highlander. :palec:

 

Poglej v kakšno knjižnico, če imajo za izposojo.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Full mi je bila domiselna ideja o matrici. Prvi del mi je bil zelo cool x8Dx ! Potem sem se pa res malo zgubila, bom morala tud jst še 1x pogledat 2ko in 3ko, pa malo bolj slediti zgodbi.
Support bacteria, they're the only culture some people have!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Men je bil drug del najboljši.

 

Posebno tist prizor, ko eno 100 stražarjev napade naota. IN potem na koncu, ko z svojo lastno močjo onsesposobi eno tisto mašino. Potem je blo veliko pričakovanje, ker se je vedel da bo naslednji del še bolšji.

 

Bil je dober tudi tist final fight v trojki. Sam to mi res ni blo jasn, kako se je lahko program tako nekontrolirano razširil, da ga tudi njegov stvaritelj več ni mogel ustavit.

 

Pa to mi ni blo glih jasn zakaj je blo nekak tolko matric. Vem da je blo enkaj z napako, ki se zgodi pri računanju. Ampak če so rezultati v oblilki ulomka, korena, odvoda ali integrala potem je rezultat vedno točen.

 

Najboljši so bli fighti.

Drugače res film in ideja the best.

Vse tri dele sm gledal v kinu.

 

Drugače film res prikazuje, v kašnih nekakih zablodah živi celotno človeštvo (mogoče tudi mi sami). Da je resnica ponavadi ni toliko barvita, kot največje razkošje. Te pa resnica ne zasužnji ampak osvobodi. Kaj je za človeka svoboda. TO ma pa spet vsak svoja merila.

 

Za nekoga je svoboda, če ima bogastvo in lažne občutke, za nekoga pa to da ni izkoriščen kot navaden vir energije - gledano iz stališča Matrice.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Evo, jaz pa vsakic ko gledam ta film bedim do zgodnjih jutranjih ur ves navdusen.

Genialen film! Od zacetka prvega dela pa do konca tretjega! In ker sam delam

izlete izven matrice, lahko pripomnem da je "resnicna" zadeva celo se bolj zanimiva,

manj depresivna in podobno "nevarna", no ja, kakor se vzame...

...Ocitno se nekaj dogaja v nasi matrici.

Ja, ne obvladuje vec sama sebe :vio: in poka po sivih... x;)x

 

Matrica je drek od filma....

 

Aha. Ko jo spoznas v resnici se sele userjes v hlace x8Dx x8Dx x8Dx

Norost je vcasih najvecja modrost…
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Evo, jaz pa vsakic ko gledam ta film bedim do zgodnjih jutranjih ur ves navdusen.

Genialen film! Od zacetka prvega dela pa do konca tretjega! In ker sam delam

izlete izven matrice, lahko pripomnem da je "resnicna" zadeva celo se bolj zanimiva,

manj depresivna in podobno "nevarna", no ja, kakor se vzame...

Jaz tudi. :palec: Kar vibriram po ogledu trilogije še nekaj dni in koliko solz izvabi ta film iz mene! Kar je popolnoma jasno -- nič ne zadene tako kot resnica.

Ja, ne obvladuje vec sama sebe :vio: in poka po sivih... x;)x

Poka po šivih, po vseh mogočih šivih.

Aha. Ko jo spoznas v resnici se sele userjes v hlace x8Dx x8Dx x8Dx

Sej se spomniš, kaj reče Morfej Neo, ko ga zbudijo... Po določenem času ne zbujajo več ljudi, ker naj njihovi možgani ne bi zmogli prenesti resnice in bi bilo zatorej prenevarno. Vseeno, tisti, ki si upa gledat, vidi. x:)x

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sej se spomniš, kaj reče Morfej Neo, ko ga zbudijo... Po določenem času ne zbujajo več ljudi, ker naj njihovi možgani ne bi zmogli prenesti resnice in bi bilo zatorej prenevarno. Vseeno, tisti, ki si upa gledat, vidi. x:)x

 

x8Dx x8Dx x8Dx

Ceprav se mi zdi, da tudi tukaj obstaja resitev, namrec zbujanja v skupinah.

Potrebno je samo nekaj zdravega strahu, pomesanega z nagonom za prezivetje in

ce dodamo se scepec ali dva socutja je clovek kaj hitro v stanju prenesti marsikaj,

morda tudi resnicnost. Jaz pravim, nikoli ni prepozno da poizkusis. Ce ne uspe

pa tudi ni prevelike skode :vragec:

Sonce in planet ki nas gosti pa ustvarjata tocno take pogoje. Dvomim da bi

brez tsunamijev, Abu Graibov in podobnega socutje xsrcbumx prezivelo. Ampak je in tukaj

je moznost.....

Norost je vcasih najvecja modrost…
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x8Dx x8Dx x8Dx

Ceprav se mi zdi, da tudi tukaj obstaja resitev, namrec zbujanja v skupinah.

Potrebno je samo nekaj zdravega strahu, pomesanega z nagonom za prezivetje in

ce dodamo se scepec ali dva socutja je clovek kaj hitro v stanju prenesti marsikaj,

morda tudi resnicnost. Jaz pravim, nikoli ni prepozno da poizkusis. Ce ne uspe

pa tudi ni prevelike skode :vragec:

Sonce in planet ki nas gosti pa ustvarjata tocno take pogoje. Dvomim da bi

brez tsunamijev, Abu Graibov in podobnega socutje xsrcbumx prezivelo. Ampak je in tukaj

je moznost.....

Tako mislim tudi jaz. Vsekakor pa ni dobro silit nekoga v spoznanje, če to noče. A omenjeni tsunamiji, Abu Graibi in podobne zadeve počnejo prav to. Na začetku sprejemanje dejstev in zrenje v Resnico bolijo, a še bolj boli po moje ignoriranje, samo da je potisnjeno v nezavedno in se rezultati tega potlačevanja pokažejo šele čez čas (no, nekateri tudi takoj, a so manj opazni).

 

A ste mogoče opazili neko nenavadno stvar, ki se je zgodila ob premieri III. dela? Kolikor sem sledil dogodkom ob premierah filmov in kar sem prebral, nisem zasledil, da bi se kaj takega zgodilo že prej v nam znani zgodovini (lahko pa se tudi motim, ker imam premalo podatkov). Namreč: premiera filma je bila več ali manj po vsem svetu na isti dan in približno ob isti uri (urniki kinematografov so bili posebej prirejeni za ta dogodek).

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mislim da je bilo v preko60h državah v približno istem času...za maribor vem, da so se karte talale ni jih blo možno kupit...tisit dan ko so jih talal sem emla totalno ušivi dan, no zvečer sem pa karte dobla :D

 

sicer je pa zemlja ene vrste matrica...sem hodijo duše nabirat izkustva, kaj so to čustva...:)

There is

One Mind,

One Truth,

One Source in the Universe,

and I AM ONE with ALL there is."

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

mislim da je bilo v preko60h državah v približno istem času...za maribor vem, da so se karte talale ni jih blo možno kupit...tisit dan ko so jih talal sem emla totalno ušivi dan, no zvečer sem pa karte dobla :D

 

sicer je pa zemlja ene vrste matrica...sem hodijo duše nabirat izkustva, kaj so to čustva...:)

Potem le nisem edini, ki je to opazil. x;)x Pa še tak simboličen in pomemben naslov: The Matrix Revolutions!

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sem že enkrat kokentirala film, pa da ponovim kar sem napisala:

 

*****Prejšnji teden mi je slučajno pod roke prišla kaseta s filmom MATRIX- matrica. Ker so mi rekli, da je film dober, sem si ga sposodila še jaz.

Film je v bistvu znanstvena fantastika, lahko bi rekla tistega žanra, ki ga sploh ne maram.

A ko ga gledaš in sprejmeš sporočila, ki jih prinašajo dialogi in ko jih dojameš (film sem si ogledala celo dvakrat - sporočilo je podobno tistemu v filmu Truman Show) postane zelo, zelo dober.

 

Matrica- vizualiziran svet, ki ga ustvarjamo s svojimi mislimi nas samih (zakaj in kdo nas na ta način izkorišča je v bistvu nepomembno, je le gonilo zgodbe- vsak zase ve, kaj ga kontroliza in omejuje), smo pod nadzorom - borba za svobodo, ki pomeni izhod iz matrice in bivanju v realenem svetu, rast zavedanja posameznika / izbranca (is He The One?)- od momenta ko se ne zaveda svojega poslanstva in do momenta, ko se ga zave in postane močan, nepremagljiv.

Mar ni resnično tako v našem svetu? Mar ne živimo v namišljenem svetu, podrejeni, vkalupljeni, nesvobodni?Mar nismo mi vsi izbranci, ki stopamo na pot zavedanja in se tega da smo izbranci (vsak zase, za svoj svet, svojo dušo) še ne zavedamo prav dobro, ne zavedamo se, da smo močni, nepremagljivi .. Da lahko izstopimo iz matrice in zaživimo svobodno... Ko se zaveš sam sebe.. si svoboden.

Resnično dobra sporočila !! *****

 

No, film sem si po tem pisanju ogledala še parkrat... Me je totalno fasciniral... Prvič sem komajda dojela nek splošni vtis, tadrugič dialoge, tatretjič spet kaj drugega.... Se me je najbolj dojmilo sporočilo zgoraj....

 

Tadruga dva dela pa sta morda kot znanstvenofantastični film dobra, a tako močnioh sporočil kot taprvi vsekakor nimata, čeprav bi se dalo tudi kaj potegnit iz njih x^x

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.

Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.

Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

js se stem sploh ne ubadam, ker mi je to nekako samoumnevno

Ne razumem točno, kaj se ti zdi samoumevno...

 

Sem že enkrat kokentirala film, pa da ponovim kar sem napisala:

 

*****Prejšnji teden mi je slučajno pod roke prišla kaseta s filmom MATRIX- matrica. Ker so mi rekli, da je film dober, sem si ga sposodila še jaz.

Film je v bistvu znanstvena fantastika, lahko bi rekla tistega žanra, ki ga sploh ne maram.

A ko ga gledaš in sprejmeš sporočila, ki jih prinašajo dialogi in ko jih dojameš (film sem si ogledala celo dvakrat - sporočilo je podobno tistemu v filmu Truman Show) postane zelo, zelo dober.

 

Matrica- vizualiziran svet, ki ga ustvarjamo s svojimi mislimi nas samih (zakaj in kdo nas na ta način izkorišča je v bistvu nepomembno, je le gonilo zgodbe- vsak zase ve, kaj ga kontroliza in omejuje), smo pod nadzorom - borba za svobodo, ki pomeni izhod iz matrice in bivanju v realenem svetu, rast zavedanja posameznika / izbranca (is He The One?)- od momenta ko se ne zaveda svojega poslanstva in do momenta, ko se ga zave in postane močan, nepremagljiv.

Mar ni resnično tako v našem svetu? Mar ne živimo v namišljenem svetu, podrejeni, vkalupljeni, nesvobodni?Mar nismo mi vsi izbranci, ki stopamo na pot zavedanja in se tega da smo izbranci (vsak zase, za svoj svet, svojo dušo) še ne zavedamo prav dobro, ne zavedamo se, da smo močni, nepremagljivi .. Da lahko izstopimo iz matrice in zaživimo svobodno... Ko se zaveš sam sebe.. si svoboden.

Resnično dobra sporočila !! *****

 

No, film sem si po tem pisanju ogledala še parkrat... Me je totalno fasciniral... Prvič sem komajda dojela nek splošni vtis, tadrugič dialoge, tatretjič spet kaj drugega.... Se me je najbolj dojmilo sporočilo zgoraj....

 

Tadruga dva dela pa sta morda kot znanstvenofantastični film dobra, a tako močnioh sporočil kot taprvi vsekakor nimata, čeprav bi se dalo tudi kaj potegnit iz njih x^x

Prvi film poda ideje (in dejstva!), druga dva pa s tem nadaljujeta. Nista bila narejena kar tako, samo da bi bilo nadaljevanje. Dokler ne osvojimo učenj prvega dela, bomo težko razumeli druga dva, ki gresta še globlje v prikazovanje človekovega razvoja, zakonitosti vesolja in kje je rešitev iz teh zagonetk.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tako mislim tudi jaz. Vsekakor pa ni dobro silit nekoga v spoznanje, če to noče. A omenjeni tsunamiji, Abu Graibi in podobne zadeve počnejo prav to. Na začetku sprejemanje dejstev in zrenje v Resnico bolijo, a še bolj boli po moje ignoriranje, samo da je potisnjeno v nezavedno in se rezultati tega potlačevanja pokažejo šele čez čas (no, nekateri tudi takoj, a so manj opazni).

 

A ste mogoče opazili neko nenavadno stvar, ki se je zgodila ob premieri III. dela? Kolikor sem sledil dogodkom ob premierah filmov in kar sem prebral, nisem zasledil, da bi se kaj takega zgodilo že prej v nam znani zgodovini (lahko pa se tudi motim, ker imam premalo podatkov). Namreč: premiera filma je bila več ali manj po vsem svetu na isti dan in približno ob isti uri (urniki kinematografov so bili posebej prirejeni za ta dogodek).

 

Ja, sem spomnim.

In na isti dan ob isti uri je TV Slovenija 1 predvajala prvi del Matrice.

 

Sporočilo Matrice...

Jaz bi tu omenil še en film ki ima z Matrico nekaj skupnega.

Stroje, robote pravzaprav...

JAZ ROBOT

Po istoimenski noveli Isaca Asimova.

Trije zakoni robotike.

Ne bom jih navajal, kdor je gledal film ali bral novelo, jih pozna.

In zaradi teh treh zakonov naj INTELIGENTNI stroji(roboti) ne bi bili nevarni človeku.

Naj bi mu bili podrejeni.

Zdaj jih še ni, toda nekoč zagotovo bodo.

Ampak...če bodo inteligentni, če bodo sposobni samostojnega razmišljanja in odločanja, se bodo pokoravali tem zakonom?

Ali pa...a sploh lahko ustvarimo umetno inteligenco ki bi bila omejena z nekimi zakoni?

In ali bi to sploh bila prava inteligenca če bi se podrejala nekim omejitvam?

Nekje v prihodnosti bo umetna inteligenca ustvarjena.

In takrat bo Matrica postal možna...

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Matrica je eden izmed najbolj duhovnih filmov, kar sem jih gledal. ZAto, da bi ga ljudje (posebej američani) lažje dojeli je bil preoblečen v sci-fi akcijsko avanturo polno posebnih efektov, fajtov in podobnega.

Neova pot v filmu ponazarja pot razsvetljenja. Gledanja z odprtimi očmi.

Ko ugotoviš, da so življenje sanje, iluzija.

Drugi in tretji del sta precej zgubila kvalitete v primerjavi s prvim.

Ena zanimivost; Ko sem prvič gledal prvi del v kinu in sem šel ponoči spat se nisem mogel prebuditi. Mislili so, da sem umrl, nehal sem dihati in so me oživljali, dokler se nisem zbudil pozno popoldan. Še danes ne vem kaj se je zgodilo takrat z mano, ne spomnim se ničesar, čeprav govorijo, da sem jim iz nezavesti govoril kaj naj naredijo, če me hočejo spraviti nazaj na ta svet.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja ful dober film. Poln prispodob.

 

Na nek način mi je podoben STAR WARS. Je veliko akcije, da zadovolji povprečnega gledalca, hkrati ima pa še zelo močno bolj [star Wars] ali manj [Matrix] prikrito filozofijo odzadej.

 

Sam nekej citatov... iz Matrice.. zdle sm jih nahitr zbrskal

 

Orecle, 3. del

"Cookies need love, like everything does."

"I told you before, no one can see beyond a choice they don't understand."

 

Smith to Marpheus, 1.del

"I'd like to share a revelation that I've had during my time here. It came to me when I tried to classify your species and I realized that you're not actually mammals. Every mammal on this planet instinctively develops an equilibrium with the surrounding environment. But you humans do not. You move to an area|and you multiply and multiply until every natural resource is consumed. The only way you can survive is to spread to another area.

There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus. Human beings are a disease. A cancer of this planet. You are a plague. And we are the cure."

 

"Everything that has a beginning has an end"

 

Smith to Neo, 3.del

"Why keep fighting? You believe you're fighting for something? For more than your survival? Can you tell me what it is? Do you even know? Is it freedom or truth? Perhaps peace? Could it be for love? Illusions Mr. Anderson, vagaries of perception [muhavost zaznavanja]. Temporary constructs of a feeble human intellect trying desperately to justify an existance that is without meaning or purpose. And all of them as artificial as the Matrix itself. Although, only a human mind could invent something as insipid as love."

1. del

"You know I know this steak doesn't exist. I know that when I put it|in my mouth the Matrix is telling my brain that it is juicy and delicious. After nine years you know what I realize? Ignorance is bliss."

 

Un budističen otrok Neu

"Do not try and bend the spoon. That's impossible. Instead, only try|to realize the truth. What truth? There is no spoon. There is no spoon? Then you'll see that it is not the spoon|that bends. It is only yourself."

 

Oracle to Neo

"And don't worry about the vase. What vase? That vase. I'm sorry. I said, don't worry about it. I'll get one of my kids to fix it. How did you know? What's really going to bake your noodle later on is would you still have broken it if I hadn't said anything?"

 

"As soon as you|step outside that door you'll start feeling better. You'll remember you don't believe|in any of this fate crap. You're in control of your own life. Remember?"

 

 

'Marovingi'

"It's remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."

 

The Arhitect, 2. del

"Hope. It is the quintessentiaI human deIusion, simuItaneousIy the source of your greatest strength and your greatest weakness."

 

 

- Všeč mi je tud ta SOODVISNOST mašin in ljudi. Preživljajo na račun drugih in se hkrati bojujejo proti njim.

- Pa pot Nea. In kako so mu potli ostali sledil [Morpheus, v 1. delu se ni mogu birit z agenti, v 2. se je boril z nadgradnjami]. Klujč je v tem, da sprostiš misli.

- Tudi, povezava med MOŽGANI in TELESOM. Recmo, če umreš v matrici, umreš tudi v realnosti...

 

itd, itd

 

Ena zanimivost; Ko sem prvič gledal prvi del v kinu in sem šel ponoči spat se nisem mogel prebuditi. Mislili so, da sem umrl, nehal sem dihati in so me oživljali, dokler se nisem zbudil pozno popoldan. Še danes ne vem kaj se je zgodilo takrat z mano, ne spomnim se ničesar, čeprav govorijo, da sem jim iz nezavesti govoril kaj naj naredijo, če me hočejo spraviti nazaj na ta svet.

Zanimivo. Potli si bil tko kot Neo konc 2. in začetek 3. dela :)

 

Torej če Matrica predstavlja svet v katerem živimo, bomo lahko nekega dne tud mi letal naokoli?

 

 

Je valda, najboljši lik - SMITH

"Če ni vetra, VESLAJ!" latinski

"Navada je navada. Ni je moč kar vreči čez okno. Valiti jo moramo po stopnicah, korak za korakom." M.Twain

"Kako pojesti slona? GRIŽLJAJ ZA GRIŽLJAJEM!!!" Colin Rose

Kaj je izvir stresa in strahu? Se zavedamo sposobnosti svojih lastnih možganov?

- Bodi to kar si; manj se boš oziral na mnenja drugih, bolje bo zate osebno.

Vse kar napišem je zgolj moje subjektivno mnenje in kot takega ga tudi vzemite. Prav tako ne ogrožam vašega obstoja, pač pa vam le podam pogled iz mojega zornega kota. Hvala za razumevanje..

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Matrica je eden izmed najbolj duhovnih filmov, kar sem jih gledal. ZAto, da bi ga ljudje (posebej američani) lažje dojeli je bil preoblečen v sci-fi akcijsko avanturo polno posebnih efektov, fajtov in podobnega.

Neova pot v filmu ponazarja pot razsvetljenja. Gledanja z odprtimi očmi.

Ko ugotoviš, da so življenje sanje, iluzija.

Drugi in tretji del sta precej zgubila kvalitete v primerjavi s prvim.

Ena zanimivost; Ko sem prvič gledal prvi del v kinu in sem šel ponoči spat se nisem mogel prebuditi. Mislili so, da sem umrl, nehal sem dihati in so me oživljali, dokler se nisem zbudil pozno popoldan. Še danes ne vem kaj se je zgodilo takrat z mano, ne spomnim se ničesar, čeprav govorijo, da sem jim iz nezavesti govoril kaj naj naredijo, če me hočejo spraviti nazaj na ta svet.

To je res najboljši duhovni film do danes. Ne strinjam pa se, da sta II. in III. del izgubila na kvaliteti; še poglobila sta jo. Trilogijo je po moje treba gledati kot celoto, saj je tako zasnovana. Iz dela v del je zahtevnejša in subtilnejša v sporočilih, zato mnogi niti najmanj ne dojemajo II. in III. dela in le s težavo komaj kaj I. -- ki je najbližji našim izkušnjam, ostalo so dojeli le redki, zato se zdita druga dva dela "kar nekaj" in mogoče preveč abstraktna. Pa nič hudega. Zato je na DVD-jih in se lahko gleda, dokler se je ne dojame (in potem naprej!). x;)x

 

Ja ful dober film. Poln prispodob.

 

Na nek način mi je podoben STAR WARS. Je veliko akcije, da zadovolji povprečnega gledalca, hkrati ima pa še zelo močno bolj [star Wars] ali manj [Matrix] prikrito filozofijo odzadej.

He he, res. Čeprav ni veliko teh, ki poštekajo, da so Vojne zvezd več kot ZF-filmi. x:)x Pa konec koncev, je lahko vsak film duhoven -- odvisno od gledalca. So pa eni načrtno tako narejeni s strani ustvarjalcev, drugi pa ne.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...