Skoči na vsebino

Matrica


Alan_New

Recommended Posts

Men je bla Matrica noro dobra in čist nič nerazumljiva. Velik sm razmišljala o njej, o sami ideji, o nekaj "impulzih", ki sem jih prejela ob/po njej. Po svoje grozljivo strašljiva, ideja se mi zdi verjetna. Tolk strašljivo grozljiva se mi je zdela sam še Vojna svetov (mislm, da se film tko imenuje) - nism mogla gledat, kr neke flash-back mela med samo predstavo, pa un zvok :shuriken: komi dočakala konc filma, pol mela še par mor na to temo... :xx!:

 

vse matrice vidla snete z neta, s tem, da si morm še pogledat drugi del III. dela (bil predolg za en CD in je tko zdej na dveh CDjih), tko da mogoče je ne morm čsit polnopravno komentirat, sam men je bla (tist kr sm vidla; I., II. in polovica III. dela) NORO DOBRA; kr vpijala sm sem cel film, dialoge, kar je blo med vrsticam povedan...skratka, čist navdušena!

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja ful dober film. Poln prispodob.

 

Na nek način mi je podoben STAR WARS. Je veliko akcije, da zadovolji povprečnega gledalca, hkrati ima pa še zelo močno bolj [star Wars] ali manj [Matrix] prikrito filozofijo odzadej.

 

Zanimivo, da je v obeh filmih lik, ki stvar jemlje do konca resno,(z obilico humorja)

hkrati pa mu je povsem jasen razplet...(Yoda, Oracle).In tudi oba

govorita v podobnih ugankah, povesta nekaj kar je razumljivo sele kasneje.

Kar me vodi do razmisljanja, da odlocitve naredijo spremembe v razlicnih

delih casa HKRATI. Torej je prihodnost povsem odvisna od nasih odlocitev,

obenem pa ze dolocena.

Kar spet pomeni, da so potovanja po casu mozna. Ampak to nima vec zveze s temo....

:OoO: :OoO: :OoO:

Norost je vcasih najvecja modrost…
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanimivo, da je v obeh filmih lik, ki stvar jemlje do konca resno,(z obilico humorja)

hkrati pa mu je povsem jasen razplet...(Yoda, Oracle).In tudi oba

govorita v podobnih ugankah, povesta nekaj kar je razumljivo sele kasneje.

Kar me vodi do razmisljanja, da odlocitve naredijo spremembe v razlicnih

delih casa HKRATI. Torej je prihodnost povsem odvisna od nasih odlocitev,

obenem pa ze dolocena.

Kar spet pomeni, da so potovanja po casu mozna. Ampak to nima vec zveze s temo....

:OoO: :OoO: :OoO:

Dobro to. Čeprav če dobro pogledam, jima niti ni vse jasno. Nekaj že, a ne vse. Tudi onadva dvomita. Recimo, ko Seraf vpraša Oracle, če je vedla, da se bo tako končalo čisto na koncu, je rekla, da ne. Je pa verjela, v bistvu zaupala. Yoda je tudi vseskozi zaupal Sili, čeprav ni bilo lahko.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dobro to. Čeprav če dobro pogledam, jima niti ni vse jasno. Nekaj že, a ne vse. Tudi onadva dvomita. Recimo, ko Seraf vpraša Oracle, če je vedla, da se bo tako končalo čisto na koncu, je rekla, da ne. Je pa verjela, v bistvu zaupala. Yoda je tudi vseskozi zaupal Sili, čeprav ni bilo lahko.

 

E, to. Poznala sta razplet, ceprav je bilo potrebno zaupanje. :!:

In ceprav so bile vse moznosti ves cas odprte...

Ampak verjela sta v tisto, ki se je udejanila. Hocem reci, saj ne mores vedeti

kaj bo zivljenje prineslo, ceprav ti je cisto jasno. Logika tu ne igra nikakrsne vloge.

Kot pravi Oracle: odlocil si se ze, zdaj moras samo se razumeti odlocitev xegox

Norost je vcasih najvecja modrost…
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Star Wars je nula proti Matrixu.

 

Največ, kar zmore jedi je to, da lahk z mislimi ustav ali premakne samo par ton težak objekt. Pa še na tega se more full skoncetrirat.

 

Glede na to, kašen boj je bil v zadnjem delu Matrice. Se vid da sploh ni primerjave.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kot pravi Oracle: odlocil si se ze, zdaj moras samo se razumeti odlocitev xegox

Tako. :palec:

S takim pristopom lahko razumemo, zakaj se nam kaj dogaja v življenju. Razumemo posledice in vzroke zanje. Lahko vidimo, kam gremo. Lahko, pravim, ni pa nujno. x;)x

 

Star Wars je nula proti Matrixu.

 

Največ, kar zmore jedi je to, da lahk z mislimi ustav ali premakne samo par ton težak objekt. Pa še na tega se more full skoncetrirat.

 

Glede na to, kašen boj je bil v zadnjem delu Matrice. Se vid da sploh ni primerjave.

Moj namen ni bil primerjati, temveč iskati vzporednice. Vsak film ima svojo kakovost in sporočilnost. Tudi Neo je bil najprej "samo" jedi, ki je komaj kaj znal. x;)x

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kot pravi Oracle: odlocil si se ze, zdaj moras samo se razumeti odlocitev xegox

"Razumeti" se mi ne zdi primerna beseda. Ker če se mi nekej zgodi, ni še nujno da bom to razumel. Bolj primerno bi blo, "zdaj moras samo se DOŽIVETI odločitev".

"Če ni vetra, VESLAJ!" latinski

"Navada je navada. Ni je moč kar vreči čez okno. Valiti jo moramo po stopnicah, korak za korakom." M.Twain

"Kako pojesti slona? GRIŽLJAJ ZA GRIŽLJAJEM!!!" Colin Rose

Kaj je izvir stresa in strahu? Se zavedamo sposobnosti svojih lastnih možganov?

- Bodi to kar si; manj se boš oziral na mnenja drugih, bolje bo zate osebno.

Vse kar napišem je zgolj moje subjektivno mnenje in kot takega ga tudi vzemite. Prav tako ne ogrožam vašega obstoja, pač pa vam le podam pogled iz mojega zornega kota. Hvala za razumevanje..

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"Razumeti" se mi ne zdi primerna beseda. Ker če se mi nekej zgodi, ni še nujno da bom to razumel. Bolj primerno bi blo, "zdaj moras samo se DOŽIVETI odločitev".

Hja, res ni najbolj primerna. Pa tudi zgolj doživeti ni dovolj. Bolj točno je: (bivanjsko) dojeti. x:)x

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

"Razumeti" se mi ne zdi primerna beseda. Ker če se mi nekej zgodi, ni še nujno da bom to razumel. Bolj primerno bi blo, "zdaj moras samo se DOŽIVETI odločitev".

 

 

Hja, res ni najbolj primerna. Pa tudi zgolj doživeti ni dovolj. Bolj točno je: (bivanjsko) dojeti. x:)x

 

Primerna gor ali dol, to je rekla ona starka v filmu... x;)x

Odlocitve ti ustvarijo neke vrste prostor. Pa ce ga dozivis, razumes,

bivanjsko dojames ali ne.

evo se en film, ki izjemno lepo pove neke stvari o matrici, pa se kaj...1 Giant Leap

Norost je vcasih najvecja modrost…
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sicer je pa moje mnenje, da je se najprimerneje postati ta odlocitev,

o kateri je bilo govora. Pa jo dozivis, razumes in stoodstotno tudi bivanjsko

dojames :2src: :2src: :2src:

Norost je vcasih najvecja modrost…
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Primerna gor ali dol, to je rekla ona starka v filmu... x;)x

Odlocitve ti ustvarijo neke vrste prostor. Pa ce ga dozivis, razumes,

bivanjsko dojames ali ne.

evo se en film, ki izjemno lepo pove neke stvari o matrici, pa se kaj...1 Giant Leap

Res. x;)x

Hvala za omembo tega filma. Ga še nisem gledal, sploh nisem slišal zanj. Če ga kje dobim, ga sigurno gledam. x:)x

 

Sicer je pa moje mnenje, da je se najprimerneje postati ta odlocitev,

o kateri je bilo govora. Pa jo dozivis, razumes in stoodstotno tudi bivanjsko

dojames :2src: :2src: :2src:

Postati, točno to. :palec:

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Obvestilo za vse fane Matrice:

 

V petek, 17.3.2006 bo na POP TV ob 21.10 The Matrix.

 

Jiiiihaa! Komi čakam!! :onfire: :onfire: :onfire:

 

:madpro:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Primerna gor ali dol, to je rekla ona starka v filmu... x;)x

Odlocitve ti ustvarijo neke vrste prostor. Pa ce ga dozivis, razumes,

bivanjsko dojames ali ne.

evo se en film, ki izjemno lepo pove neke stvari o matrici, pa se kaj...1 Giant Leap

 

 

Res. x;)x

Hvala za omembo tega filma. Ga še nisem gledal, sploh nisem slišal zanj. Če ga kje dobim, ga sigurno gledam. x:)x

Postati, točno to. :palec:

 

Dobiš na eMule x:Dx

Pa še precej hitro pride dol... xDDx x:Dx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Brata Wachowski sta napisala scenarij in producirala nov film: V for Vendetta (režija James McTeigue, gl. vloge Hugo Weaving in Natalie Portman). Na spletni strani filma sem videl trailer in zgleda v redu zadeva.

 

Kolosej napoveduje predvajanje filma od 20. aprila v Ljubljani in Mariboru.

 

http://vforvendetta.warnerbros.com/img/poster_1.jpg

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 4 months later...
Matrica je men ena taka zgodba, kjer se domisljija poigrava z nam znano in podzavestno vednostjo nrave sveta/vesolja/zavesti in vsi to vemo in za trenutke dojamemo, se nam zamajejo temelji te otipljive ralnosti, malce podvomimo ampak hitro najdemo izgovor, ker sej itak nismo ready for something that Big:)
Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Matrica se na debelo zgleduje po animeju Duh v lupini (Ghost in the shell). Film je vsekakor dober. Ostala dva dela sta zgolj bleda senca izvirnika in sta namenjena vlečenju cekina iz žepov rulje. Vsekakor ima izvirnik v sebi dobre ideje, katere imajo precej vzporednic s svetom okoli nas. Je pa treba obdržati zdrav odnos in se ne sme vsega vzeti preveč dobesedno. x^x
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To pa. Zame osebno je prvi res posrečen, ostala dva pa malo manj. samo malce več big - bada - buuma in supermanovskega vozakanja in še kaj bi se našlo.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...