Skoči na vsebino

Matrica


Alan_New

Recommended Posts

Mnogo več kot samo to. x:px Čudi me, da tako praviš. xrolleyesx

A ne, človek je vsak dan (znova) presenečen: včas nad sabo, včas pa nad drugimi x:Dx

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

..mimogrede, v publikaciji, ki jo izdaja Duhovna univerza je zapisano, da ima trilogija Matrica globoko ezoterično sporočilo - seveda za tiste, ki so mu pripravljeni prisluhniti. Če bom našla tisti članek, bom glavne misli napisala tu gor.

 

Meni je trilogija Matrica super. :palec:

 

 

LP, Amedea

Moja spletna stran: Amedea

 

"Healing must come from within ourselves." (dr.Edward Bach)

"Never let anyone give up hope of getting well." (dr.Edward Bach)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Na Duhovni menda uporabljajo pač tak, bolj "poetičen" jezik, da bi ljudje raje brali. Je pa tudi res, da potem njihovi teksti ne zvenijo nič "življenjsko" :o|o:

 

V življenju ni kaj dosti filozofirati, ampak se je treba odločiti in zgrabiti stvar na pravem koncu in jo narediti! x8Dx

Temu se namreč reče RES ŽIVETI.

 

(če bi Neo samo filozofiral, bi bila Matrica v enem delu in dolga največ 20 minut xrolleyesx :D )

 

 

LP, Amedea

Moja spletna stran: Amedea

 

"Healing must come from within ourselves." (dr.Edward Bach)

"Never let anyone give up hope of getting well." (dr.Edward Bach)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Mnogo več kot samo to. x:px Čudi me, da tako praviš. xrolleyesx

Tako je s prvim delom. Vsakokrat, ko ga gledaš, ti kane neko novo sporočilo. O drugem in tretjem delu pa nimam takšnega mnenja. Saj ne rečem, da sta slaba filma, a izvirnika na sporočilni ravni ne dosegata.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tako je s prvim delom. Vsakokrat, ko ga gledaš, ti kane neko novo sporočilo. O drugem in tretjem delu pa nimam takšnega mnenja. Saj ne rečem, da sta slaba filma, a izvirnika na sporočilni ravni ne dosegata.

Prvi je prvi in tam pove res največ novega. Najprej sem tudi jaz mislil, da sta Reloaded in Revolutions le bedni nadaljevanji za polniti blagajne, a sem videl, da je dejansko nadaljevanje, ki zadeve iz prvega dela nadgrajuje in vodi naprej do cilja. Ampak tako na tak način sporočilna kot prvi del seveda nista. Sta že drugačna. Ker pa gledam vse tri kot celoto, je slika drugačna in sploh ni misli, kako je kakšen del boljši od drugega.

 

A si mogoče v filmih opazil kakšne vzporednice s kabalističnemi tehnikami ali učenji? Tega nič ne poznam, a nekako se mi zdi, da mora biti tudi kaj tega v filmu. Mogoče zavito in skrito, pa vendar.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vsekakor je v filmih skritih precej kabalističnih idej. Že sama ideja matrice je precej blizu kabalističnemu razumevanju človekove intepretacije sveta okoli sebe. Tukaj je še ideja odrešenika ipd....
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dopadu se mi je stavek tipo: ce vzames to tableto se me bos mogel vrniti nazaj. Isto je v zivljenju.Ko enkrat okusis sadez znanja ni vec poti nazaj. resnica ni zmeraj prijetna ampak osvobaja tudi ,ce kaksen krat se ti zdi obratno.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

A si mogoče v filmih opazil kakšne vzporednice s kabalističnemi tehnikami ali učenji? Tega nič ne poznam, a nekako se mi zdi, da mora biti tudi kaj tega v filmu. Mogoče zavito in skrito, pa vendar.

 

kokr se zdele nahitr spomnim, v III. delu: "Spoznaj samega sebe" - gnost.

Alan, a daš lahk pliiiiz nazaj svojo strao ikonco: je bla ful super in ti prou paše x8Dx

 

 

Dopadu se mi je stavek tipo: ce vzames to tableto se me bos mogel vrniti nazaj. Isto je v zivljenju.Ko enkrat okusis sadez znanja ni vec poti nazaj. resnica ni zmeraj prijetna ampak osvobaja tudi ,ce kaksen krat se ti zdi obratno.

 

Ko stopiš na Pot spoznanja, ni vrnitve. Ko enkrat začneš, ne moreš nehat; od časa do časa lahko za nekaj časa prekineš, se posvetiš bolj posvetnim zadevam, ampak kocka je padla, se hitro povrneš na Pot.

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Točno tako. Kot poje Jan Plestenjak - kocka je padla...

Matrica je eden redkih filom, kjer hermetična načela niso zbanalizirana. Saj se kdo spomne filma Čarovnice...

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Alan, a daš lahk pliiiiz nazaj svojo strao ikonco: je bla ful super in ti prou paše x8Dx

Očitno sem zlit s to ikono, da je tudi meni tista delovala čudno. Kar moram imeti to mojo ikonco. x:)x Pa še v to temo paše. x^x

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

I've noticed that U're back x:)x That's the spirit :palec:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kateri film Carovnice(pribliz. leto in igralci)?

Tisti, kjer so tri zmešane p.... klicale nekega Manona. Takšni zmazki mažejo vrednost Wicce in vsega v povezavi z besedami čarovništvo, magija ipd.

BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zdaj se ne spomnem. Jaz sem gledala enega,kjer je igrala Winona Rider,ki je naredila z svojimi fintami celo s...... drugace pa je Wicca ok,ceprav jaz mam rajse Druide (mogoce so mal blizu) a jaz jih ljubim
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Wicca v veliki meri temelji na druidskem izročilu. Med obema je možno najti precej podobnosti. Privzok slbage je posebno Wicca dobila zaradi obnašanja Katoliške cerkve v preteklosti (in najbrž še danes) in njenega vpliva na vzgojo. Wicca ni nič boljša ali slabša od drugih duhovnosti.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 months later...
Za mene drugi in tretji del prvemu ne sežeta niti do gležnjev. :o|o:

Zadeva je trilogija. Deluje kot celota. To je dejansko en sam film, ne trije. Če se tako pogleda na zadevo, izginejo egoistični "ta mi je bolj všeč od onega", "prvi je boljši od ostalih dveh" ipd.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zadnjic sem si ogledal vse tri dele, v krajsem razmaku in sem bil presenecen nad razocaranjem mase zaradi 2 in 3 dela. Ne samo, da je film trilogija, v vseh delih so predstavljeni nekateri novi koncepti -> film se razvija.

 

Prvi je bil najbolj ociten -> dolgocastnost, vsakdanjik, nesigurnost, spoznanje, razocaranje, ucenje, izkusnje, Ljubezen, Dojetje - Iluzija.

 

Drugi -> novo zivljenje, nova moc - novi izzivi ( sej vemo kako gre, stopnicka gor se vcasih zdi, kot stopnicka dol) , kljucavnicar,vzrok - posledica, pobegli programi ( program x;)x ) , spet Ljubezen x:)x

 

Tretji -> ........... razsvetljenje, vizija, moc, predanost, ideal, enost, Pot..........

 

Sicee pa je se polno enih for, ki jih niti nisem opazil, ziher je kaksna knjiga na to temo.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zadeva je trilogija. Deluje kot celota. To je dejansko en sam film, ne trije. Če se tako pogleda na zadevo, izginejo egoistični "ta mi je bolj všeč od onega", "prvi je boljši od ostalih dveh" ipd.

...ampak sta druga dva filma veliko slabše narejena ... pa tudi idejo najbolj razvija v 1. delu. Saj ne pravim, da nisem v drugih dveh nič dobila - ideja je ok, samo sta pa veliko slabše narejena. Bolj v namen, da se prodaja, kot pa potrudit se narest dober film.

Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.

Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.

by Tony Samara

 

NAGAJIVA USTVARJALKA

RECEPTKI

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...