Skoči na vsebino

Matrica


Alan_New

Recommended Posts

Ah mislm, da se takrat delo sele zacne ( ker itak vedno poteka na vseh nivojih ), vecna predanost. Svoboda je pa itak relativna -> svoboda od dela sigurno ne x;)x Ka pa vem, svoboda je lepa in cudovita, dvomim pa, da je podobna izlezavanju v raju x:Dx
Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ah mislm, da se takrat delo sele zacne ( ker itak vedno poteka na vseh nivojih ), vecna predanost. Svoboda je pa itak relativna -> svoboda od dela sigurno ne x;)x Ka pa vem, svoboda je lepa in cudovita, dvomim pa, da je podobna izlezavanju v raju x:Dx

Svoboda, ki ni relativna ... in nima veze z izležavanjem v raju. Svoboda od programiranosti ..

No ja, tko si jest predstavljam. Ampak ne vem, še nikol je nisem začutila.

Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.

Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.

by Tony Samara

 

NAGAJIVA USTVARJALKA

RECEPTKI

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zadnjic sem si ogledal vse tri dele, v krajsem razmaku in sem bil presenecen nad razocaranjem mase zaradi 2 in 3 dela. Ne samo, da je film trilogija, v vseh delih so predstavljeni nekateri novi koncepti -> film se razvija.

 

Prvi je bil najbolj ociten -> dolgocastnost, vsakdanjik, nesigurnost, spoznanje, razocaranje, ucenje, izkusnje, Ljubezen, Dojetje - Iluzija.

 

Drugi -> novo zivljenje, nova moc - novi izzivi ( sej vemo kako gre, stopnicka gor se vcasih zdi, kot stopnicka dol) , kljucavnicar,vzrok - posledica, pobegli programi ( program x;)x ) , spet Ljubezen x:)x

 

Tretji -> ........... razsvetljenje, vizija, moc, predanost, ideal, enost, Pot..........

Se strinjam z vsem napisanim, še posebej z razvojem.

 

...ampak sta druga dva filma veliko slabše narejena ... pa tudi idejo najbolj razvija v 1. delu. Saj ne pravim, da nisem v drugih dveh nič dobila - ideja je ok, samo sta pa veliko slabše narejena. Bolj v namen, da se prodaja, kot pa potrudit se narest dober film.

Sploh ne gre za to, da sta slabše narejena (pa itak nista). Gre za to, da nam je tematika prvega dela bližja, bolj realna. Marsikdo je že na stopnji razvoja, ki je prikazan v prvem delu, a redko redko kdo gre dejansko naprej. Seveda nam je potem 2. in 3. del popolnoma tuj, saj kaže razvoj naprej, po prvih spoznanjih. In ker malokdo to dojame, mu je jasno vse tuje, nerazumljivo, slabo narejeno, slabše od prej ipd. Tretji del pa je sploh popolna neznanka tistim, ki nimajo določenih izkušenj. Pa nič zato. Film je zato zunaj, da pokaže pot, tudi če se je ne razume takoj. Nekoč so pisali knjige, imeli govore, Matrica pa je, če se ne motim, prvi film, ki namensko kaže pot osvoboditve in ni samo filozofsko razglabljanje in specialnoefektski spektakel. Vsebuje vsa potrebna duhovna znanja, ki se najdejo v raznih t.i. svetih spisih raznih religij in sistemov duhovne rasti. Po moje, kot dojemam zadevo, ni ničesar naključnega v tem filmu, temveč ima vse svoj pomen. Je pač treba dojeti prvi film, potrebno so določene izkušnje, in potem se vidi globina in veličina drugega in tretjega poglavja. Ali pa, če je kdo tako odprt in brez vnaprejšnjih sodb, lahko vidi vse takoj. A spet, redki so taki. x:)x

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Meni je zelo blizu tematika vseh treh delov. Samo ne rabim ne vem kakšnih vojen in eksplozij, da mi film to pove. Čist holivudska scena. Poleg tega je grafika/slika v drugih dveh veliko, veliko slabša. Ideja filmov mi je the best. samo prvi del me je peljal, druga dva sem pa samo ideje poskušala začutit, ker ostalo mi je bilo pod kritiko.

pa sej je vseeno. Vsak po svoje...

še ve dno mi je matrica zakon. Premik naprej...

Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.

Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.

by Tony Samara

 

NAGAJIVA USTVARJALKA

RECEPTKI

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ali majo pa ravno ideje največjo vrednost?

 

Ravno prejle sem prebrala en post o Predatorjo in tišini ... ful dobro sporočilo je notri. In nima veze ali je meni všeč način kako je povedano. Ali imam ta del sebe za predatorja ali za kaj drugega. Važno mi je, kaj mi sporočilo govori. Način kako je povedano meni ustreza, nekomu drugemu pa ne bi ...

 

Sama pri sebi spoštujem sposobnost, za katero sem dolgo potrebovala, da sem jo razvila - da sem sposobna pogledati čez način, kako je povedano, kadar mi ne ustreza...pa vseeno slišim sporočilo.

Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.

Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.

by Tony Samara

 

NAGAJIVA USTVARJALKA

RECEPTKI

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ako je moj vir verodostojen bo v petek na sporedu drugi del, videl sem ga že ničkolikokrat a nič ne de.

Komi čakam :onfire: :onfire: :onfire:

Se strinjam z vsem napisanim, še posebej z razvojem.

Sploh ne gre za to, da sta slabše narejena (pa itak nista). Gre za to, da nam je tematika prvega dela bližja, bolj realna. Marsikdo je že na stopnji razvoja, ki je prikazan v prvem delu, a redko redko kdo gre dejansko naprej. Seveda nam je potem 2. in 3. del popolnoma tuj, saj kaže razvoj naprej, po prvih spoznanjih. In ker malokdo to dojame, mu je jasno vse tuje, nerazumljivo, slabo narejeno, slabše od prej ipd. Tretji del pa je sploh popolna neznanka tistim, ki nimajo določenih izkušenj. Pa nič zato. Film je zato zunaj, da pokaže pot, tudi če se je ne razume takoj. Nekoč so pisali knjige, imeli govore, Matrica pa je, če se ne motim, prvi film, ki namensko kaže pot osvoboditve in ni samo filozofsko razglabljanje in specialnoefektski spektakel. Vsebuje vsa potrebna duhovna znanja, ki se najdejo v raznih t.i. svetih spisih raznih religij in sistemov duhovne rasti. Po moje, kot dojemam zadevo, ni ničesar naključnega v tem filmu, temveč ima vse svoj pomen. Je pač treba dojeti prvi film, potrebno so določene izkušnje, in potem se vidi globina in veličina drugega in tretjega poglavja. Ali pa, če je kdo tako odprt in brez vnaprejšnjih sodb, lahko vidi vse takoj. A spet, redki so taki. x:)x

Se strinjam x:Ix

Meni je zelo blizu tematika vseh treh delov. Samo ne rabim ne vem kakšnih vojen in eksplozij, da mi film to pove. Čist holivudska scena. Poleg tega je grafika/slika v drugih dveh veliko, veliko slabša. Ideja filmov mi je the best. samo prvi del me je peljal, druga dva sem pa samo ideje poskušala začutit, ker ostalo mi je bilo pod kritiko.

pa sej je vseeno. Vsak po svoje...

še ve dno mi je matrica zakon. Premik naprej...

Glej, vojne, eksplozije lahko dojemam/š kot boj/vihar čustev v tebi/okoli tebe/tvojo okolica. Opažam, da s spreminjanjem sebe, lastnih vrednot (t.i. uvid) enostavno ne morem več "funkcionirat" v "starem" okolju (prijatelji); zakaj? enostavno zato, ker imajo oni drugačen pogled (ki je bil včasih podoben mojemu) na svet/stvari/življenje in se jim moje dosedanje dojemanje zdi "beyond their point of view" (enim se zdim "brezvezna", preveč "gandhijevska (a morš verjet?? pa tak nitroglicerin sem; preveč skromna/ponižna/"nematerialistična"). Vse te eksplozije/vojne so metafora za tvojo preobrazbo - no, vsaj jst to tako vidim.

Lah se pa tut motim x;)x pa nabijam neumnosti x:o)x

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja saj o tem govorim. Vsak na svoj način vidi prikazano - ti je blizu ali pa ti ni. Važno je edino, da se nekaj v tebi premakne ... ostalo je le filozofiranje. Ampak ker me filozofiranje zabava, se udeležujem tehle debat. xDDx Zraven pa še kaj spoznam o sebi. x;)x

Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.

Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.

by Tony Samara

 

NAGAJIVA USTVARJALKA

RECEPTKI

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja saj o tem govorim. Vsak na svoj način vidi prikazano - ti je blizu ali pa ti ni. Važno je edino, da se nekaj v tebi premakne ... ostalo je le filozofiranje. Ampak ker me filozofiranje zabava, se udeležujem tehle debat. xDDx Zraven pa še kaj spoznam o sebi. x;)x

 

Ja, saj filozofiranje je pa samo ponazoritev tega premika z besedami. Besede pa seveda ne morajo pojasniti izkustev, saj so samo glasovi oziroma v napisani besedi simboli. Zato pride do velikih sporov med "filozofi", čeprav je v resnici vse le različno izkustvo iste resnice.

 

Glej, vojne, eksplozije lahko dojemam/š kot boj/vihar čustev v tebi/okoli tebe/tvojo okolica. Opažam, da s spreminjanjem sebe, lastnih vrednot (t.i. uvid) enostavno ne morem več "funkcionirat" v "starem" okolju (prijatelji); zakaj? enostavno zato, ker imajo oni drugačen pogled (ki je bil včasih podoben mojemu) na svet/stvari/življenje in se jim moje dosedanje dojemanje zdi "beyond their point of view" (enim se zdim "brezvezna", preveč "gandhijevska (a morš verjet?? pa tak nitroglicerin sem; preveč skromna/ponižna/"nematerialistična"). Vse te eksplozije/vojne so metafora za tvojo preobrazbo - no, vsaj jst to tako vidim.

Lah se pa tut motim x;)x pa nabijam neumnosti x:o)x

 

Ali je pa samo vabilo za bliskanjainkrogelokrogšvigajočih željne množice.

Če ma kdo denarja odveč vzamem.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ali je pa samo vabilo za bliskanjainkrogelokrogšvigajočih željne množice.

Tudi to. Uporabi se finta, da se pritegne "brezglavo" množico, ki si želi zgolj spektakla, zraven pa se jim v um pošlje informacije o samorazvoju in glavnih značilnostih tega. Po moje genijalno. x^x

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne, zame je Matrica fenomenalen film s fenomenalno idejo.

Pravim le, da so s prvim delom naredili tak bum, da se za druga dva ni bilo več treba toliko s kvaliteto trudit, ker je bilo jasno, da se bosta prodala. In mislim, da je zgodba še vedno dovolj kvalitetna, da pa so pri filmski uprizoritvi rahlo dinčke šparal.

 

To s pravljicami pa ... mal moram špiknit, drgač mi je dolgčas. xDDx

 

Grda, grda... :V:

Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.

Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.

by Tony Samara

 

NAGAJIVA USTVARJALKA

RECEPTKI

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne, zame je Matrica fenomenalen film s fenomenalno idejo.

Veliko je fenomenalnih zadev s fenomenalno idejo. Vprašanje je, kaj storimo s temi idejami, s sporočili. Ker sami zase so skoraj ničvredni, če ju nihče ne uporabi. x:)x

Pravim le, da so s prvim delom naredili tak bum, da se za druga dva ni bilo več treba toliko s kvaliteto trudit, ker je bilo jasno, da se bosta prodala. In mislim, da je zgodba še vedno dovolj kvalitetna, da pa so pri filmski uprizoritvi rahlo dinčke šparal.

Ampak v čem sta nadaljevanja "manj kvalitetna" od začetnika? V ideji/sporočilnosti si rekla, da ne. V efektih morda? Ne razumem. xnckrivx

To s pravljicami pa ... mal moram špiknit, drgač mi je dolgčas. xDDx

 

Grda, grda... :V:

Ma nisi grda. :P

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 5 weeks later...
Lep dan vsem!

 

Ste morda gledali trilogijo Matrico (The Matrix, The Matrix Reloaded in The Matrix Revolutions)? Kako ste doživeli ta edinstven film? Kako ste se počutili med gledanjem in poslušanjem v kinu, doma, pri prijateljih, kjerkoli že? Kaj se vam je dogajalo med filmom in kasneje?

 

Kako razumete ta film?

No Alan, sva spet pri filmu? xDDx

Prvi film je odličen.

Drugega sem komaj pretrpela do konca, v tretjega se pa nisem niti poglabljala.

 

Kaj me je naučil ta film (enka seveda)? Da človek postane tisto, o čemer največ razmišlja in tak, na kakršen način razmišlja. In da ni dovolj samo razmišljati, da gre za "DON`T THINK YOU ARE, KNOW YOU ARE"!

 

Tipičen "ameriški špon"!!! x:Dx x:Dx x:Dx

Ampak meni so itak všeč, če so res dobri.

 

Za ostala filma ne vem. Drugi me je zdolgočasil, ker nima take sporočilne vrednosti kot prvi. Zgolj zaradi efektov pa filma ne gledam.

 

Aja! Pa naučila sem se skakati z ene stavbe na drugo v stilu "FREE YOUR MIND". Seveda v prenesenem pomenu, ampak dobre ideje takoj poberem.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No Alan, sva spet pri filmu? xDDx

Prvi film je odličen.

Drugega sem komaj pretrpela do konca, v tretjega se pa nisem niti poglabljala.

 

Kaj me je naučil ta film (enka seveda)? Da človek postane tisto, o čemer največ razmišlja in tak, na kakršen način razmišlja. In da ni dovolj samo razmišljati, da gre za "DON`T THINK YOU ARE, KNOW YOU ARE"!

 

Tipičen "ameriški špon"!!! x:Dx x:Dx x:Dx

Ampak meni so itak všeč, če so res dobri.

 

Za ostala filma ne vem. Drugi me je zdolgočasil, ker nima take sporočilne vrednosti kot prvi. Zgolj zaradi efektov pa filma ne gledam.

 

Aja! Pa naučila sem se skakati z ene stavbe na drugo v stilu "FREE YOUR MIND". Seveda v prenesenem pomenu, ampak dobre ideje takoj poberem.

Ja, spet sva pri filmu, samo je ogromna razlika med obema. Secret je dokumentarec, ki govori o samo enem zakonu, zakonu uresničevanju želja, trilogija Matrica pa je alegorija samorazvoja in vključuje dosti širši spekter, kot tisti dokumentarec. Kaže sicer tudi ta zakon privlačnosti, vednar gre še mnogo globlje, še posebej v 2. in 3. delu, zato je mnogim nerazumljiv in vidijo samo akcijo in specialne efekte. Tudi temu bi lahko rekli pompoznost, vsemu tistemu streljanju in pretiravanju z efekti. Je pa to tudi vaba za privabiti ljudi in jim nekaj sporočiti.

 

Zakaj pa se nisi poglablja?

 

Naj ti odgovorim še preden me vprašaš, zakaj se jaz nisem "poglabljal" v dokumentarec The Secret: ker sem to že zdavnaj predelal in preštudiral, tako mi dekomunetarec ni res ni povedal ničesar relevatnega in novega zame.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, spet sva pri filmu, samo je ogromna razlika med obema. Secret je dokumentarec, ki govori o samo enem zakonu, zakonu uresničevanju želja, trilogija Matrica pa je alegorija samorazvoja in vključuje dosti širši spekter, kot tisti dokumentarec. Kaže sicer tudi ta zakon privlačnosti, vednar gre še mnogo globlje, še posebej v 2. in 3. delu, zato je mnogim nerazumljiv in vidijo samo akcijo in specialne efekte. Tudi temu bi lahko rekli pompoznost, vsemu tistemu streljanju in pretiravanju z efekti. Je pa to tudi vaba za privabiti ljudi in jim nekaj sporočiti.

 

Zakaj pa se nisi poglablja?

 

Naj ti odgovorim še preden me vprašaš, zakaj se jaz nisem "poglabljal" v dokumentarec The Secret: ker sem to že zdavnaj predelal in preštudiral, tako mi dekomunetarec ni res ni povedal ničesar relevatnega in novega zame.

Nisem te hotela vprašat zakaj se nisi poglabljal v Secret. x;)x To mi je precej jasno glede na tvoje reakcije.

 

Pa zdaj smo pri Matrici.

Drugi del se mi ni zdel nerazumljiv. Zdolgočasil me je. In ravno zato, ker sem se poglabljala vanj, se mi ni dalo zgubljati časa še s tretjim delom. V drugem delu ni bilo zame ničesar takega kar ne bi bilo že videno tu in tam. Mogoče ga bom nekoč pogledala, tretji del namreč.

 

Iz tvojih besed sklepam, da označiš za "ameriški špon" samo tisto, kar tebi ne ugaja. Tudi v primeru Secret (joj, smo spet nazaj xrolleyesx ) je "ameriški špon" vaba za privabiti ljudi in jim nekaj sporočiti. Sicer pa filmov res ne moremo primerjati.

 

Tale z alegorijo samorazvoja je pa dobra, veš! :palec: x:Dx Čigavega samorazvoja? Upam, da si si zapomnil, da Neovega. x:Dx x:Dx x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Draga joanca v prvem delu ni omenjeno odkritje iluzije namišljene resničnosti ko misliš da si brez iluzij (v SSKJ je kakšen boljši izraz) kot v drugem.

Če ga razumeš, kot praviš, ne moreš izjavit, da ni nič že videnega.

Če ma kdo denarja odveč vzamem.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

To mi je precej jasno glede na tvoje reakcije.

Ma kaj ti je jasno? Dejstvo je, da ne veš, zakaj sem kaj pisal. Samo sklepaš lahko. Izključke pa boš povlekla v skladu s tvojimi prepričanji. To je vse.

 

Iz tvojih besed sklepam, da označiš za "ameriški špon" samo tisto, kar tebi ne ugaja.

Daj no malo razmišljaj.

Tale z alegorijo samorazvoja je pa dobra, veš! :palec: x:Dx Čigavega samorazvoja? Upam, da si si zapomnil, da Neovega. x:Dx x:Dx x:Dx

Trilogija prikazuje ključne trenutke in glavne značilnosti samorazvoja kateregakoli človeka, ne glede na pot, ki jo hodi.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Trilogija prikazuje ključne trenutke in glavne značilnosti samorazvoja kateregakoli človeka, ne glede na pot, ki jo hodi.

 

:palec: :palec: :palec:

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...