Skoči na vsebino

Matrica


Alan_New

Recommended Posts

Hočeš reči naj te posnemam al kaj? x:Dx :vragec:

 

"Joj kok sem jst dons pameten" - mogoče prikazuje tvoje ključne trenutke, mojih ne. x;)x x:px

 

xrolleyesx

You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.

»Grem naprej.

Kjer ni poti, ustvarim pot.

Usmerjam tok svojega življenja,

tako kot duša v meni hoče.«

*´¨)

¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)

(¸.•´ (¸.•´

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanimiv, da te nikol nisem tega vprašal. Pr matrici mi ni jasno naslednje:

 

- Neo je nekej posebnega. Kaj je on? Je človek ali program? Ker če bi bil tak kot vsi ostali, bi na koncu prvega dela Smith "uničil" Nea. Ali ne? Pa tudi konec 3. dela nebi bil tak.

 

- Kaj se čisto na koncu zgodi. Zakaj je Smith uničen? Ga uniči VIR? Zakaj ga pa ni mogel uničiti že prej. Ker je bil Smith izgnan?

 

- Na koncu Neo umre, ali pač ne? Zakaj?

 

- Zakaj lahko Neo uniči stroje? Zakaj na koncu 2. dela, ko jih je uničil se je ujel med svetovoma, v 3. delu pa je to storil brez problema?...

 

Ma sej mi še kr neki stvari ni jasnih..

"Če ni vetra, VESLAJ!" latinski

"Navada je navada. Ni je moč kar vreči čez okno. Valiti jo moramo po stopnicah, korak za korakom." M.Twain

"Kako pojesti slona? GRIŽLJAJ ZA GRIŽLJAJEM!!!" Colin Rose

Kaj je izvir stresa in strahu? Se zavedamo sposobnosti svojih lastnih možganov?

- Bodi to kar si; manj se boš oziral na mnenja drugih, bolje bo zate osebno.

Vse kar napišem je zgolj moje subjektivno mnenje in kot takega ga tudi vzemite. Prav tako ne ogrožam vašega obstoja, pač pa vam le podam pogled iz mojega zornega kota. Hvala za razumevanje..

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanimiva vprašanja. Bom odgovoril glede na to, kako razumem zadeve. Opozarjam pa, da se lahko motim.

 

- Neo je nekej posebnega. Kaj je on? Je človek ali program? Ker če bi bil tak kot vsi ostali, bi na koncu prvega dela Smith "uničil" Nea. Ali ne? Pa tudi konec 3. dela nebi bil tak.

Neo je čisto navaden človek. Mogoče je poseben v toliko, ker je eden tistih z "napako", ki lahko manipulirajo z Matrico. Arhitekt je potem ustvaril legendo, da naj bi tak človek prišel in rešil ljudi pred stroji. A to je le igrica, še en iluzija. Neo bi moral narediti, kar mu pove Arhitekt, a zajebe stvar, ker ljubi Trojico in jo hoče rešiti, tako pa propade plan strojev in pride do resnične revolucije.

 

Zdaj, kako to vidim, če je vse skupaj alegorija na duhovni razvoj... Vsakdo se rodi s potencialom biti Neo, novi človek, a se res redki za to odločijo in vzamejo "pravilno" tabletko. So taki, ki se rodijo z nekoliko višjim potencialom, zaradi prejšnjega dela, a je to vseskozi samo potencial. Družba (Matrica) bo vse naredila, da se tak človek/ljudje ne bo prebudil in razvil, čeprav bo kao podpirala duhovnost, a je to le laž. In vendar bo ljubezen totalno porušila jalova družbena prizadevanja za ohranjanje sužnosti.

 

- Kaj se čisto na koncu zgodi. Zakaj je Smith uničen? Ga uniči VIR? Zakaj ga pa ni mogel uničiti že prej. Ker je bil Smith izgnan?

Kakor razumem, je prišel tudi Smith do določenega zavedanja in ni bil več v oblasti računalniškega programa, kateremu je bil prej podrejen. Kot pove, ga je Neo osvobodil. Smith je ego, kot vidim, in na koncu umre, ker se mu Neo totalno prepusti, popolnoma ga sprejme vase. Ego pa lastnega obstoja nima, zato umre.

- Na koncu Neo umre, ali pač ne? Zakaj?

Tako dokončno umre (tudi) Thomas Anderson in se zlije z Božanskim, kar je prikazano z zlato bravo.

- Zakaj lahko Neo uniči stroje? Zakaj na koncu 2. dela, ko jih je uničil se je ujel med svetovoma, v 3. delu pa je to storil brez problema?...

Vsi svetovi se povezujejo med seboj. Neo se je naučil določenih psihičnih moči. Najprej jih ni obvladal in ga je šok blokiral v vmesnem svetu, potem pa je bil že vešč tega.

Ma sej mi še kr neki stvari ni jasnih..

Tudi meni je še nekaj stvari nejasnih. To kar sem napisal, vem sedaj tako; mogoče bom kdaj še globlje razumel in poštekal stvari. A naj bodo moji odgovori samo nekakšno nakazilo. Nikakor ne trdim, da so dokončni.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanimive interpretacije.

 

Ma sej mas o tem cele debate na forumih... enkrat se spomnem sem nekej prebiral, sam je TOOLK vsega

"Če ni vetra, VESLAJ!" latinski

"Navada je navada. Ni je moč kar vreči čez okno. Valiti jo moramo po stopnicah, korak za korakom." M.Twain

"Kako pojesti slona? GRIŽLJAJ ZA GRIŽLJAJEM!!!" Colin Rose

Kaj je izvir stresa in strahu? Se zavedamo sposobnosti svojih lastnih možganov?

- Bodi to kar si; manj se boš oziral na mnenja drugih, bolje bo zate osebno.

Vse kar napišem je zgolj moje subjektivno mnenje in kot takega ga tudi vzemite. Prav tako ne ogrožam vašega obstoja, pač pa vam le podam pogled iz mojega zornega kota. Hvala za razumevanje..

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 1 year later...
Guest Lotus'

Matrix (1999): O filmu je povedenega že ogromno. Verjetno pa niste vedeli, da okoli 17te minute v prvem delu matrice, kjer Mr. Smith lista po Neo-vi kartoteki, se v Neo-vem potnem listu pojavi datum 11. september 2001 - čeprav je bil film narejen leta 1999. “It makes you wonder…”

 

 

 

 

 

:palec: xsrcx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 3 weeks later...

Eno par misli na témo:

 

Matrica=Kalup=

ponavljajoči se vzorec nečesa

ali

priprava za oblikovanje snovi in oblike serijsko proizvodnjo.

 

Zdaj, če vzamemo kot primer človeka, je očitno, da smo si po osnovnih karakteristikah na moč podobni.

Obstaja torej neka logika, da je nekje neka "naprava" oz. proizvajalec oz. program,

v katerem je osnutek za tovrstne serijske proizvodnje.

 

Nekateri rečejo temu bog, don Juan je govoril nekaj o človeškem kalupu, itd. ...

razlage grizejo seveda same sebe v rep,

saj se tu nekaj nepojmljivega razlaga z nečim nepojmljivim.

 

Zanimivo pa je vsekakor to, da obstaja neka volja, ki oblike v času spreminja;

biologi bi temu rekli verjetno evolucija.

 

Eno od vprašanj bi bilo torej, ali je tudi le-ta že vnaprej programirana...

torej, da se celo kalup sam spreminja

in kaj bi nam to povedalo ?

 

Aja, saj res: film je bil kar kul, sploh efekti x:Dx

 

če sem iskren

 

imam ves čas občutek da sem v matrici = realnost okoli mene

 

ima kdo podoben feeling ? namreč če si duhovno zelo odprt in zaznavaš še marsikaj ostalega, potem ...

 

Potem ... ?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...
poglejte si matrico še enkrat tako kot da so vsi igralci on sam glavni junak. tukaj kaže vbistvu človeško duhovno rast v tem ponorelem svetu..

:palec: tako nekako....

Norost je vcasih najvecja modrost…
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...