Skoči na vsebino

Moje sanje 2


Marsa

Recommended Posts

Guest mačona

kaj sem spet sanjala. :O:

da se je spuščal mrak na zemljo, ležala sem v travi pred našo hišo (doma), gledala v nebo. in kaj sem videla? naš planet Zemljo na nebu kako se vrti. :O: in luno. pravzaprav dve, ena je bil "prava" - zadnji krajec, zraven pa kot njena preslikava malo bolj bledi prvi krajec. :O: pa to še ni vse. čim so se tla pod mano malce zamajala, se je na obzorju prikazala ogromna, blesteča, skoraj polna Luna. :O:

 

tista Zemlja na nebu mi ne da miru. Luna me pa iatk mede. kaj zdaj to pomeni, da sem s čist svojega planeta? xscratchx

 

in pol sem šla v hišo, v kuhinjo in odprla en predal, v njem pa je bil en kup denarja. od očeta. in on je stal zraven in nekaj veselo razlagal mami. jaz sem pa vzela tisti denar, polistala in si mislila: "Joj, kaj če nam hiša zgori, bo zgorel tudi ta denar, pa zakaj ga ne da na banko, zakaj ne zaupa banki ..?"

 

:eek: :eek: :eek:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

. . .začelo se je s vstopom dvigalo. .

(res da neprestano sanjam dvigala, ki me odpeljejo nadstropje ali dve višje kot sem doma, ter da večkrat ni izhoda), tokrat se mi je sanjalo, da je dvigalo odpeljalo navzdol,in to pod zemljo.

V dvigalo smo vstopili Jaz, Andy Warhol ter še ena gospa. Vzdušje med nami je bilo precej prijateljsko obarvano. Že ob vstopu dvigalo je starejša ženska zaskrbljajoče vprašala če smo na pravi poti..

>> Najbrž <<, sem pripomnila. No, pa le ni bilo tako.

Dvigalo se je začelo spuščati pod zemljo. V naslednjem trenutku nam je sanjska slika razkrila, da smo v objektu hospitala( bolnišnice) . . .in po nekem čudnem naključju je pod zemljo zapuščen del bolnišnice.

prostori spodaj so bili tipični za bolnišnico, hodniki, sobe, postelje. . . sanjska slika je nakazovala na mračno, že zdavnaj zapuščeno bolnišnico, mogoče je bilo čutiti tudi izgubljene mrtve duše. stene so bile od prahu rumeno rjave, luč na hodniku ( vsi prostori so bili osvetljeni!) je svetila z medlo mal zastrašujočo svetlobo). posteljina v sobi v katero smo se mi namestili je porumenela (domnevno tudi zaradi scanja nepokretnih pacientov), postelje prav tako porumenele..

dogajanje tam spodaj se je začelo s čiščenjem postelj, na katerih bomo spali in to z wc papirjem, ter z vodo v bolnišniškem lavorčku.

prostori, predmeti in najbrž še kaj kar se je razgrinjalo v sanjah so bili v bolnišniškem kontekstu.

na začetku nismo razmišljali, zakaj smo se znašli tukaj, ko se je stvar malo zapletla s prav obupnim krikom. ugotovili smo da je nadstropje više nad nami nekdo prav tako ujet. nekdo ki velja že za mrtvega pa še ni. in po glasu sodeč starejši nepriseben možakar. strašljivo. tokrat sem začutila strah ki se je razlezel po vsem telesu, kar je napeljalo na idejo o smrti; zdelo se mi je da izhoda iz te grozljivke ni.

gospa ki je bila zraven je, koliko se spomnim bila precej mirne krvi, andy warhol pa je bil več ali manj v napol budnem stanju in mi pošiljal prijetno tople in pomirjajoče vibracije.

tukaj mi manjka živo spominjanje dogajanja ( domnevno zaradi strahu, ki je vplival na koncentracijo). strateško smo začeli tuhtati in iskati poti rešitve. prvo bi morali priti nadstropje višje do kričečega človeka zgoraj. . .

med postopanjem po sobi gor in dol, sem na hodniku ujela formate belih potipkanih listov polepljenih po zidovih, na katerih so bili zapisi, kakršne izpišejo ob rojstvu novega otroka.

in na steni nasproti vhodnih vrat naše sobe je bil zalepljen list z imenom in priimkom moje matere, moje ime in priimek, datum rojstva in ura. . v glavi se mi je rahlo zavrtelo in pomisila sem.. da sem tudi jaz, nevedoč mrtva izgubljena duša. ( 6ti čut film)

tik preden sem hotela povedati, kar sem našla. . se je skrivnostno prikazal moški srednjih let v sobi in me zmedel. ona dva ga nista opazila. njegova pozornost je bila osredotočena name. ko sem skoraj povedala mojima sopotnikoma, kaj sem razkrila, me je zopet močno spreletel občutek, ki je razkrival resnico, strah in šok.rojstni zapisi nasproti sobe...

skrivnostni mož se mi je počasi približal mi pomolil roko za pozdrav, in nakazal da moram z njim.

paranoične misli so ga povezale z david lynch.om in likom iz lost high way ( skrivnosten zastrašujoč možakar). jecljaje sem mu stresala besede o tem, da je lynchova kreatura on pa se je le nemo nasmihal.

 

no pa smo se znašli vsi trije v nekakšni konferenčni sobi z veliko mizo, za katero s sedeli od varnostnika, tajnic tudi do odbora te bolnišnice. in še nekakšne 3 turško orientalske plesalke, v sv. modrih kostumih.

ob pogledu na vso sceno se mi je vrnila moč, prav tako ženski, andy pa je še zmeraj ostal v zasanjanem stanju.

tako sve začele jasno in glasno postavlat vprašanja, stati za svojimi stališči, se začeti pogajat. . v danem trenutku pa ugotovim da sem nema. da tudi če so moje misli močne in jasno &v glasno govorim,se me ob določenih stavkih ne sliši.

postavljala sem razne teorije zakaj sem tukaj sedaj ( v teh prostorih) in kaj razkriva uganka; da tisti zapisi mojega rojstnega datuma razkriva dejansko zvezdo, ki.?.

. . rahlo zmedeno se spominjam tega kadra sanj. vem, da sem te svoje teorije razlagala precej obsesivno, že rahlo zblaznelo, in da so me ostali z napol pritrdilnim nasmeškom nemo opazovali, ter me medli s svojimi nepredvidljivimi pogledi.

vprašanje Zakaj smo tukaj?, in kje smo? je glasno odmevalo večkrat po sobi, odgovora pa ni in ni bilo..

nakoncu sem izjavila, da če čakajo da bodo tiste 3 lutkaste plesalke poginile ter jih bomo mi trije nadomestili. . .

:?:

Sleeping with Andy Warhol!
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zadnje čase velikokrat sanjam vodo. Naj bi predstavljala čustva. Ampak ne razumem, zakaj me je v sanjah strah mirne vode, ne valov. In štekam, da se tu nimam česa bati in zaradi tega me je strah drugim povedati za ta strah. Ne štekam.

Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.

Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.

by Tony Samara

 

NAGAJIVA USTVARJALKA

RECEPTKI

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest mačona
jaz tudi pogosto sanjam vodo ... čist odvisno ... da se potapljam v ocean in raziskujem ... to mi je všeč .... da se vozim s čolnom po kalni vodi ... ni všeč ... da me zalijejo marski valovi ... :2src: zelo všeč tole. da plavam v plitvi vodi, na dnu so pa kakšne grozne ribe ... brrrrrr.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja voda pa plavat je luštn. Ampak mene je zadnje obdobje strah plavat v mirni čisti vodici. xnckrivx Pa sem v sanjah sama sebi neumna, ker se bojim, ampak me je vseeno strah. Čudn ...

Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.

Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.

by Tony Samara

 

NAGAJIVA USTVARJALKA

RECEPTKI

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Glede na vse čustvene nevihte zadnje čase dvomim. :o|o:

Pa saj bom že odkrila če bo namen. Sam k sem tak firbec... :inocent:

Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.

Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.

by Tony Samara

 

NAGAJIVA USTVARJALKA

RECEPTKI

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

Jz sem mela včeri full žive sanje.Spoznala sem Pop kraljico Madonna.. :2src: V nekem zdravstvenem domu je sprejemala oboževalce,bla je čist skuštrana in nikakršna..In ko sem jo zagledala,sem jo full objela in začela jokat..ona pa isto ..je rekla,da čuti ,kako zelo jo obožujem..

Kaj bi kaj te sanje pomenile??

Naj še napišem to,da sem kakih 10 let norela za njo ,zbirala o njej vse možno,bla dobesedno obsedena z njo(po škropijonsko))...zdj mi pa ne pomeni nič več,že kakih 10 let ne...

 

Nič jasno. xnckrivx

 

Res,full žive sanje..preveč žive.. x:Dx :vragec: x:Dx

Nikoli ne verjemi tistega, kar ti govorijo oči.Kažejo ti samo omejitev.

Richard Bach

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Meni se je danes sanjalo, da sem se ljubila z enim GROZNIM moškim. Ko se spomnim kaj sma v sanjah počela mi rata slabo :xx!: Pa naj mi ne več kdo reče, da so sanje odziv naše podzavesti, ker to ni res!! No vsaj pri meni ne, ker to kar sem sanjala je zadnje kar si želim-FUJ :!!:
Zaupam, da je življenje na moji strani. Svobodno in radostno se izražam.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...
No, pa saj da so sanje odraz naše podzavesti ne pomeni, da si si ti želela ljubiti s tem groznim moškim. Mogoče te je tudi strah pred tem. Pomenijo lahko ogromno stvari, ampak jih je včasih zelo težko razvozlati.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Meni pa se je med drugim sanjalo da sem pljuvala po nekih prišlekih, ki so me ogrožali. Ker vrata niso bila trdna, je to bil moj način da se jih poskušam rešiti in to dobesedno pljuvala. Je pa mi jasno da je to čist simbolično, ker sem že ugotovila da to dejansko počnem, četudi se vedno ne zavedam, in ljudi skušam se jih in rešit in "popljuvat" ne dobesedno :xx!:
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sanjala sem, da se mi je 'kovter' zafeclal in sem se trudila in trudila in sem ga hotla poravnati pa mi ni ratalo....zbudila utrujena in panična....a 'kovter' je bil poravnan...kriza....

 

xnckrivx kaka ideja?

Mogoče je ljubezen tudi to, da se naučimo spustiti,da spoznamo, kdaj se je treba posloviti. Da s svojimi občutki ne oviramo nečesa, kar bo nemara boljše za tiste, ki jih imamo radi.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Škoda, da se ne spomnim več, ker sem bila pošteno okrogla nosečnica in kul mi je bilo.

V enih drugih sanjah pa mislim, da sem spet sanjala Marso ... pa nisem ziher točno kako je bilo, samo se mi zdi, da je njena gigantskost izginjala, ko sem jo začela sprejemat.

 

Mi je prav žal, da se ne spomnim več.

Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.

Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.

by Tony Samara

 

NAGAJIVA USTVARJALKA

RECEPTKI

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ej točno to temo sem v ponedeljek iskala.

 

Se mi je prejšnjo noč sanjalo, da v dežju (toplem) hodim po New Yorku in vriskam (dobesedno) od veselja (ZDA so mi ful všeč in bi takoj šla nazaj).

 

Zraven je pa bila ena kolegica, ki jo je nenormalno skrbelo, ker si ni zapomnila ime hostla, kjer bova spali.

 

Potem sva zavili v nek shopping mall in naročili prebranac pri enih šiptarjih. x:Dx x:Dx x:Dx

Tudi čez tisoč let, tu bom stal,

sonce bo moje srce,

ena od tisoč zvezd mi bo prav ,

nosil bom njeno ime ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Smo bili v šoli v oblačilnici ali garderobi polno punc in ena je z nekega mojega intimnega dela strgala še zadnjo krpico in potem so se vse smejale- glej glej hahahaha jaz pa samo stala ko da ne verjamem in pol še enkrat je to nardila in spet hahahaha. Potem pa pridem v razred in en fant pred vsemi ja ona pa ja tako v redu sem vse pregledal (moje življenje) in nekaj trenutkov se mi je zdelo prav fajn potem pa jaz začnem nekaj študirat ja to samo zato pravi ker je to spet ena finta in se bodo spet narežavali...in se zbudim
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

... men se je pa dons sanjal, da sem cist na *robu sveta*. xDDx

tko kot en rt je bil al nekaj tacga, okol pa povsod morje, tko kot v bazenu in z blaznimi osvetlitvami, da je blo cist magic, tko turkizna scena, modrozelena.... in sem na enem koticku tega rta sedela in razmisljala: aha, to je pa zdaj to...

potem sem razmisljala, da kera dezela pa je tole pravzaprav..... k je blo tko cudn vse... potem so se kar eni znasli tam in sem jih vprasala, da v keri dezeli sploh sem... pa so mi rekli, da na Danskem... xDDx x:o)x men se je pa mal cudn zdel, k bi moral bit v bistvu cist drugac pa mraz pa druge svetlobe pa barve...

hecn je, k se slis mal cudn, je blo pa zlo fajn in nekak pomirjujoce.... ne na robu sveta, pa da je pol kar konc pa da je cudn, ampak kot da je onstran to, kar je dbest.. recimo en drug svet...

no saj nit ne vem, k mi ni blo jasno to v sanjah, niti se nisem s tem ukvarjala, sam bla sem tam. in dobr sem se pocutla. xDDx

 

...

 

... zadnjic se mi je pa sanjal, da drvim z vso silo po total ogromnem in sirokem klancu navzdol, vendar je bil kot nekaksen poligon in so bli vmes kot eni "lezhechi policaji".. x:Dx.. kar take izbokline, da te je pol mal vrglo v luft, si mal poskocil, pa spet dol shponal...

tko kot v kaki igri oni "igre brez meja".... al pa kot ko bi smucal blazno... al pa kaj tacga... sam jaz sem se kar nekak valila sam al kaj... in blazno je blo lustn...

recimo tud na nek nacin kot oni vlakci v zabaviscnih parkih.... nekje je blo tko strmo, da sploh nisi videl, kam se nadaljuje 'pot', pa me je se v sanjah presenetilo, kako da se nc ne ustrasim, ampak se kar prepustim in valim naprej.

odstekan. x:)x

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Ix ja mogoče :sori:

Kaj spet ta žalostni obrazek tu dela? Meni se zdi pa to dobr. Ti nekaj govori, kar moraš dojeti, ker te onesrečuje.

Pred časom mi je v kratkem obdobju par ljudi reklo, da sanjamo dele sebe tudi v drugih osebah. In odkar tako gledam na sanje, sem v njih odkrila že veliko sebe.

Vprašaj se kakšne omejitve si ti postavljaš in če se morda sam sebi v nekih segmintih zdiš slab ali nevreden nje.

Saj mogoče gre pri tebi za kaj čisto drugega. Tole pišem iz svojih izkušenj, ker za napade iz zunaj ponavadi ugotovim, da gre v resnici za napade 'od znotraj'.

Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.

Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.

by Tony Samara

 

NAGAJIVA USTVARJALKA

RECEPTKI

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

seveda. xyesx

 

saj smo cist na zavetku te teme velik o tem povedal, ker je bla misljena, da SAMI skusamo uvidt.. in tako dalje... in ne nujno, da nam zdaj kao nekdo to interpretira....

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaksne kul sanje Marsa.

pa se mene si spomnila na eno noro voznjo s kolesom po klancu navzdol, k mi bremze niso delale in je šlo vedno hitrej, pa me sploh ni bilo strah.

 

seveda. xyesx

 

saj smo cist na zavetku te teme velik o tem povedal, ker je bla misljena, da SAMI skusamo uvidt.. in tako dalje... in ne nujno, da nam zdaj kao nekdo to interpretira....

Jaz sploh ne verjamem, da ti sanje lahko interpretira kdo drug. lahko dobiš namige, ki ti dajo dodaten vpogled, ampak slikce se morajo pa v tvoji glavi zarolat.

Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.

Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.

by Tony Samara

 

NAGAJIVA USTVARJALKA

RECEPTKI

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Kaksne kul sanje Marsa.

pa se mene si spomnila na eno noro voznjo s kolesom po klancu navzdol, k mi bremze niso delale in je šlo vedno hitrej, pa me sploh ni bilo strah.

Jaz sploh ne verjamem, da ti sanje lahko interpretira kdo drug. lahko dobiš namige, ki ti dajo dodaten vpogled, ampak slikce se morajo pa v tvoji glavi zarolat.

ja ja tko tko.. podobn. xyesx xokx

 

a ne kok kul, jaz mam velikrat tko dinamicne pa take sanje, pa skor vedno so kaksne vode, blazotna morja pa taksno... pa osvetlitve, lightshowi itd. xDDx

 

ti mas kar smisel za tole, pa sebe najdevas ful notr...

fajn da gledas not v temo pa se mal poglabljas, k vidim da mas prvic talent, drugic pa, kot sem rekla, svoje plasti odkrivas (pa se spomnis se cesa tkole x:)x)

 

ja, tocno to (sami)! :palec: xyesx

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, večkrat že brala tvoje sanje in mi je kul, k maš tko odbite, pa ni prav velik strahu v opisih zasledit ...

 

Čist so me potegnile sanje zadnje obdobje. Sem že dobro leto nazaj začutila, da se bom še veliko ukvarjala z njimi. Mogoče je to povezano s tem, ko mi je ena ženska nekoč rekla, da bom imela v življenju še velik dela s svojo podzavestjo (kao zarad saturna v 12. hiši). Ja, uživam, pa ugotavljam, da imam res smisel. Vsaj trenutno. Pa paše mi takole učenje prek sanj, ker ful dogaja. xDDx

 

Danes pa še knjigo umetnost sanjanja od C.C. dobim. :hepko:

Zdaj vem, zakaj do nje nisem prišla prej.

Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.

Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.

by Tony Samara

 

NAGAJIVA USTVARJALKA

RECEPTKI

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...